پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

شش دلیل برای شکست اوباما در انتخابات

مهر: در حالی که شش ماه به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده باقی است، شواهد زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد در ژانویه ۲۰۱۳ «باراک اوباما» نمی‌تواند به راحتی خود را ساکن کاخ سفید بداند، چرا که از هم اکنون نام «می‌ت رامنی» به عنوان رقیب سرسخت وی مطرح شده است.

تحقیقات موسسه پیو نشان می‌دهد که هر چند تا زمان پایان روند انتخاب نامزد اصلی حزب جمهوریخواه آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری زمان زیادی مانده، اما شواهد موجود حکایت از آن دارد که میت رامنی در انتخابات ماه نوامبر با باراک اوباما رقابت خواهد کرد.
تحلیلگران دلایل زیادی را برای بالابودن احتمال شکست اوباما از این رقیب جمهوریخواه در این انتخابات عنوان می‌کنند که در اینجا به شش مورد از آن‌ها اشاره می‌شود:
 
۱) شرایط نامساعد اقتصادی آمریکا؛ برگ برنده رامنی

در آمریکا هیچگاه در دوره اول یک رئیس جمهور نرخ بیکاری به میزان ۸ درصد کنونی نرسیده است. در این وضعیت همزمان با اینکه شمار بیکاران دائما در حال افزایش است، افت شاخص‌های دیگر اقتصادی نیز سبب تضعیف بازار کار و سرمایه می‌شود؛ بی‌ثباتی در بازار کار، ادامه تورم در بازار مسکن، تنشهای سیاسی واشنگتن و بروز این حس که آمریکا دیگر دوران طلایی خود را از دست داده است. این عوامل به اضافه سوالاتی که در اذهان مردم آمریکا درباره علت شفاف سازی نکردن تیم اوباما در مورد بحران اقتصادی کنونی و نداشتن پاسخ شفاف برای انتقادهای مطرح شده از سوی جمهوریخواهان شکل گرفته دست به دست هم داده‌اند تا بر تعداد حامیان «می‌ت رامنی» نسبت به اوباما افزوده شود.
 
۲) رامنی در جلب حمایتهای مالی موفق‌تر عمل می‌کند

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا همواره بسیار گران تمام می‌شود و این در حالی است که انتخابات این دوره به گواهی شواهد موجود، گران‌ترین انتخابات دوران در آمریکا لقب می‌گیرد. برآورد‌ها نشان می‌دهد هر نامزد دست کم به دو میلیارد دلار برای رقابت در مرحله نهایی نیاز خواهد داشت. از آنجا که در آمریکا بر خلاف اروپا استفاده از منابع دولتی در رقابتهای انتخاباتی مجاز نیست، نامزد‌ها مجبورند از تامین کنندگان خصوصی این هزینه را دریافت کنند. اوباما در انتخابات ۲۰۰۸ به دلیل اینکه کمک مالی هنگفتی جمع آوری کرد توانست «جان مک کین» را کنار بزند. اما این بار میت رامنی حامیان قدری را دور خود جمع کرده است و در بین آن‌ها نمایندگان تمام بخش‌ها صنعت، صنوف و اتحادیه‌ها که دل خوشی نیز از سیاستهای اوباما ندارند به چشم می‌خورند.
 
۳) جوانان در روز انتخابات در خانه می‌مانند

یکی از نقاط اتکای اوباما در انتخابات ۲۰۰۸ بهره گیری از آرای جوانان بود. در آن زمان نسل جوان آمریکا به امید ایجاد تغییری جدی در فضای سیاسی آمریکا و خروج از دوران «جرج بوش» به وی روی آوردند. با این حال پس از گذشت سه سال از ریاست جمهوری اوباما امید‌ها برای ایجاد تغییر در این کشور به ناامیدی تبدیل شده است. از این رو میل جوانان برای مشارکت در این دوره از انتخابات کمتر از هر گروه سنی دیگری است. این خطر بزرگی است که اوباما را تهدید می‌کند. وی در انتخابات پیشین در ایالت کلرادو توانست با بسیج کردن جوانان، رای این ایالت را از آن خود کند و این در حالی بود که پس از جنگ جهانی دوم تنها ۴ نامزد دموکرات توانسته بودند اکثریت آرا را در این ایالت کسب کنند. در انتخابات ۲۰۰۸ میزان مشارکت جوانان زیر ۳۰ سال در کلرادو ۱۸ درصد بود که این میزان بیشتر از نرخ مشارکت گروه سنی می‌انسالان است. اگر در انتخابات نوامبر امسال هم وضع به همین منوال پیش نرود و جوانان خانه نشینی را به رفتن پای صندوقهای رای ترجیح دهند، وضعیت اوباما دشوار خواهد شد.
 
 
۴) مردان سفید و سالمندان تمایل بیشتری به رامنی دارند

در انتخابات ۲۰۰۸ اوباما ۴۸ درصد آرای مردان سفیدپوست آمریکا را کسب کرد، با این حال وی با کمک آرای زیاد شهروندان اسپانیایی و آفریقایی تبار توانست میزان کم آرای خود در این بخش را جبران کند. این مسئله یکی از نقاط ضعف اوباما در انتخابات پیش رو است. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که رامنی از حمایت ۶۰ درصد مردان سفید پوست آمریکا در مقابل ۳۴ درصدی که حامی اوباما هستند، برخوردار است.

از سوی دیگر می‌انسالان از مخالفان جدی سیاستهای اوباما هستند. اینکه آیا این مخالفت‌ها کاهش می‌یابد یا گسترده‌تر خواهد شد به وقایع و رقابتهای انتخاباتی جمهوریخواهان و دموکرات‌ها در این چند ماه بستگی دارد.
 
۵) رامنی خود را به عنوان یک سیاستمدار میانه رو تثبیت می‌کند

جریان رقابتهای انتخاباتی آمریکا به سمتی پیش می‌رود که در آن پیروزی با میانه روی است. رامنی با رقابتهای حزبی خود توانسته از چهره یک محافظه کار خارج شده و تمایل خود را به میانه روی نشان دهد. به این ترتیب تثبیت این تصور که وی سیاستمداری فرصت طلب نیست به زیان اوباما تمام می‌شود.

این موضع گیری رامنی در جلب حمایت زنان نیز موثر خواهد بود. اگر جمهوریخواهان بتوانند زنان را مجاب کنند که با حضور نامزدشان در کاخ سفید جنبش اجتماعی سیاسی آنان طی دهه‌های اخیر ادامه می‌یابد، می‌توانند روی کسب اکثریت آرای زنان حساب باز کنند.
 
۶) اتفاقی غیرقابل پیشینی در راه است

اوباما باید امیدوار باشد که تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نوامبر امسال اتفاق خاصی در عرصه بین المللی رخ ندهد. این اتفاق می‌تواند واقعه‌ای مانند گسترش بحران اقتصادی اروپا و ورشکستگی کشورهای منطقه یورو که پیامد سنگین آن متوجه اقتصاد آمریکا می‌شود، باشد و یا رویدادی مانند در گرفتن جنگی دیگر در خاورمیانه، بالا گرفتن بحران فلسطین، افزایش بهای نفت که به گرانی بنزین در آمریکا می‌انجامد، باشد. در هر صورت چنین اتفاق غیرقابل پیش بینی به شدت به زیان اوباما تمام خواهد شد.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
 • وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها ◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
    اضافه شدن یک دوست جدید پشمالو، یک رویداد هیجان انگیز در زندگیه. ورود حیوان خانگی جدید، با مسئولیتی بزرگ روی دوش شما و مقدار زیادی وسایل همراه می شه. آماده سازی، کلیدی برای موفقیت است – تهیه برخی از وسایل و مواردی که می دانید احتیاج میشه نگهداری از کوچولوتون رو بسیار راحت تر میکنه! نگهداری از این حیوانات دوست داشتنی نیازمند فراهم آوردن وسایلی است که راحتی را هم برای شما و هم برای این حیوانات آسان تر میکنه در ادامه وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها را به شما همراهان همیشگی معرفی می کنیم.
 • چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ ◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
    برای آوردن بچه گربه به خونتون، باید خونتون رو برای حضور اون آماده کنین. گربه هایی که همه وسایل مورد نیازشون رو داشته باشن، شادترن و زندگی براشون زیبا تره، پس قبل از اینکه بچه گربه به خونتون بیاد، چک لیست نیازهای گربه رو بررسی کنید و آماده باشین.این وسایل باعث می شود تا برای نگهداری گربه خود راحت تر باشید.در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد که چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ همراه ما باشید.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28898    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos