Resigzed Image Click this bar to view the full image.
پیشهاد ویژه :سفر به صحرای کنیا،شنا در ساحل مومباسا ! پیشهاد ویژه :سفر به صحرای کنیا،شنا در ساحل مومباسا !


گردشگری - 'همه پروازها جا می دهد، داخلی و خارجی، کجا می خواهید؟'این جمله ای است که این روز ها پس از تماس با بیشتر دفاتر خدمات مسافرتی به گوش می رسد.

زهرا تالانی :اوضاع دفاتر مسافرتی و تورهای گردشگری این روزها چندان خوب نیست. خودشان از مرگ زودهنگام می گویند و درخواب رویای همین تابستان گذشته را می بینند. تورهایی که از مسافران خارجی ارتزاق می کردند. آنها که در چند سال گذشته هیچ امیدی به تورهای گردشگری داخلی نداشتند و عمدتا برای جور بودن جنس و حفظ مجوز تورگردانی خارجی فقط تورهای داخلی را هم در بسته های تبلیغی شان قرار می دادند، این روزها، امیدی به تورهای خارجی هم ندارند: "همه پروازها جا می دهد، داخلی و خارجی، کجا می خواهید؟"
این جمله ای است که پس از تماس با عمده دفاتر خدمات مسافرتی به گوش می رسد؛ از پرواز مشهد و کیش تا دبی و ترکیه. شرق دور هم هست. همه جا در اسرع وقت، برای همین اخر هفته. برای دو روز بعد. اختیار انتخاب زمان مسافرت کاملا وجود دارد. اما کسی نمی رود.
اما برخی آژانسهای مسافرتی برای جذب گردشگری و فعال کردن تورها به جای تبلیغ سفر به کشورهای سواحل خلیج فارس ، ترکیه و کشورهای جنوب شرقی اینبار دست به ابتکار زده اند و سفر به صحرای کنیا و شنا در ساحل مومباسا را با اس ام اس به گردشگران پیشنهاد می دهند!
با اینکه سفر به این کشور آنچنان هم ارزان نیست و قیمت آن 1995 دلار (5 دلار کمتر از 2000 دلار! )به علاوه هزینه یک میلیون تومانی بلیت است اما آژانسهای مسافرتی معتقدند که چون این کشور آب و هوای مناسبی دارد، بسیاری از کسانی که اهل طبیعت گردی و حیات وحش هستند از آن استقبال می کنند و مسافران خاص خود را دارد.
حالا باید صبر کرد و دید که واقعا ابتکار سفر به سرزمین های ناشناخته برای رونق دادن به بازار آشفته گردشگری جواب می دهد یا نه؟khabaronline