پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
◄ ایا حیوان خانگی به هم هدیه بدهیم
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

جنین‌ها هم از مادرانشان مراقبت می کنند!

جنین‌ها هم از مادرانشان مراقبت می کنند!

 

خبرآنلاین: اصلا لازم نیست بچه‌ها به دنیا بیایند تا عصای دست مادر خود شوند! دانشمندان در تازه‌ترین آزمایش‌ها متوجه شده‌اند که جنین موش‌ها، سلول‌های بنیادین خود را برای ترمیم قلب مادرشان اهدا می‌کنند!
به گزارش نیوساینتیست، این کشف می‌تواند علت این امر را توضیح دهد که چطور نیمی از زنان که در طول دوره بارداری یا درست بعد از زایمان قلب‌شان ضعیف می‌شود، خود به خود درمان می‌شوند.
هینا شودری، از دانشکده پزشکی مونت‌سینای در نیویورک‌سیتی، موش‌های ماده و معمولی را با موش‌های نری جفت کرد که با استفاده از مهندسی ژنتیک دست‌کاری شده و تمام سلول‌های بدنشان پروتئین فلورسنتی سبزرنگی تولید می‌کرد. در ادامه این پژوهش، نیمی از جنین‌های حاصل هم این پروتئین را تولید و تشخیص بافت‌های جنینی در مادر را راحت‌تر کردند.
اعضای گروه به سپس موش‌های باردار یک حمله قلبی وارد کردند و دو هفته بعد آن‌ها را تشریح کردند تا نگاهی به اوضاع قلب‌هایشان بیندازند. آن‌ها برخی از سلول‌های فلورسنتی را در بافت آسیب‌دیده قلب مادران پیدا کردند؛ البته این بافت‌ها خیلی سریع سلول‌های آسیب‌دیده- شامل سلول‌های ماهیچه ضربان قلب و رگ‌های خونی- را با سلول‌های تازه عوض کرده و خود را ترمیم کرده بود.
شودری می‌گوید این پدیده یک مکانیزم تکاملی است: جنین با محافظت از قلب مادر سعی در نجات جان خود دارد. از آن‌جا که سلول‌ها از طریق جفت، به راحتی در دسترس هستند و بعید است که عکس‌العمل سیستم ایمنی بدن را در پی داشته باشد، آن‌ها می‌توانند منبع بالقوه بی‌پایان و تازه‌ای از سلول‌های بنیادین تولید کنند تا قلب آسیب‌دیده را درمان کند.
به گفته جاکوب تولار، مدیر بخش درمان با سلول‌های بنیادین در دانشگاه مینه‌سوتا، این مطالعه، اولین پژوهشی است که همکاری قطعی سلول‌های جنین را در کمک‌رسانی جفت به ترمیم قلب نشان داده است. تا پیش از این دانشمندان موفق به شناسایی سلول‌های بنیادین جنین در سایر اعضای آسیب‌دیده زنان باردار، شامل مغز، کبد، کلیه و ریه شده بود. همچنین جنین‌ها سلول‌هایی تولید می‌کنند که می‌تواند مادر را در مقابل سرطان سینه محافظت کند.

 
 

 

 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos