پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

تا پایان امسال اتفاق می افتد؛ افزایش میزان تولید کمپوست از زباله های تهران به 870 تن در روز

سبزپرس- گروه محیط زیست شهری: مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران از افزایش تولید کمپوست از زباله های شهر تهران به 870 تن در روز تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: کود کمپوست تولید شده کاملا قابل رقابت با محصولات خارجی است.

به گزارش سبزپرس و به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند، «سید محمد فیاض» در خصوص میزان کمپوست و افزایش آن در سال جاری گفت: یکی از مهمترین فرآورده های تولید شده از زباله ها، کود کمپوست است که پیش از این ظرفیت اندکی برای تولید آن وجود داشته است.

وی ادامه داد: با برنامه ریزی های صورت گرفته ، در صورت وجود بازار فروش تا پایان امسال روزانه 870 تن کمپوست از زباله های پایتخت تولید می شود که بخش مهمی از مشکلات دفع زباله های شهر را بر طرف خواهد کرد.

فیاض همچنین با اشاره به فواید ورمی کمپوست برای تبدیل زباله به کودی کاملا ارگانیک و نقش طرح هدفمند سازی یارانه ها در افزایش استفاده از کمپوست به نسبت کودهای شیمیایی ، گفت : ورمی کمپوست یک نوع کرم زباله خوار است و به هیچ عنوان بار میکروبی نداشته و با خوردن زباله تر کودی کاملا ارگانیک تولید می کند.

وی با بیان اینکه طرح ورمی کمپوست نسبت به کمپوست سرعت پایین تری داشته ، اما در روندی کاملا بیولوژیک و ارگانیک  زباله را به کود تبدیل می کند ، اضافه کرد: هم اکنون طرح ورمی کمپوست به دلیل محدودیتهای موجود به صورت طرحی آزمایشی انجام می شود و تاکنون صنعتی نشده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران تصریح کرد : اکنون به دلیل ارزان بودن کودهای شیمیایی به نسبت کود ورمی کمپوست و کودهای کمپوست ، از کود  شیمیایی در کشاورزی استفاده می شود، البته در این زمینه با اجرای بحث هدفمند سازی یارانه ها می کوشیم تا تولید و فروش کود کمپوست و ورمی کمپوست افزایش یابد.

فیاض در ادامه با اشاره به اینکه هم اکنون کود شیمیایی، کیلویی 400 تومان تمام می شود و کیلویی 100 تومان به فروش می رسد، خاطرنشان کرد: هم اکنون با اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها، کود شیمیایی به قیمت واقعی خود فروخته می شود و این امید وجود دارد که به زودی کمپوست بتواند با کود شیمیایی رقابت کند.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos