پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ ◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
    برای آوردن بچه گربه به خونتون، باید خونتون رو برای حضور اون آماده کنین. گربه هایی که همه وسایل مورد نیازشون رو داشته باشن، شادترن و زندگی براشون زیبا تره، پس قبل از اینکه بچه گربه به خونتون بیاد، چک لیست نیازهای گربه رو بررسی کنید و آماده باشین.این وسایل باعث می شود تا برای نگهداری گربه خود راحت تر باشید.در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد که چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ همراه ما باشید.
 • علاقمند کردن گربمون به باکس ◄ علاقمند کردن گربمون به باکس
    یکی از دغدغه های صاحبان گربه، استفاده از باکس برای گربشونه. گاهی بنظرمیاد غیرممکنه که گربه حاضر بشه داخل باکس حمل و نقل بره. داخل باکس رفتن
 • علائم پریود در گربه ها ◄ علائم پریود در گربه ها
    گربه های ماده ی عقیم نشده در طول عمرشون نهایتا به یک دوره ی غریزی میرسن که میل به جفت گیری دارن و اونها رو به بلوغ جنسی میرسونه. تغییرات هورمونی که یک گربه رو برای تولید مثل آماده می کنه (فرآیندی که estrus یا oestrus نامیده میشه) در بازه زمانی شش تا ده ماهگی گربه شروع میشه.
 • نکات مهم در مورد مراقبت از بچه گربه ها ◄ نکات مهم در مورد مراقبت از بچه گربه ها
    بزرگ کردن بچه گربه ها خیلی شبیه بزرگ کردن بچه هاست . اگه ازشون خوب مراقب بکنید و درست تربیت بشن، تو بزرگسالی، یه گربه ی سالم و خوش اخلاق میشن. پس اگه بچه گربه ای دارین، هر چه سریع تر از این نکات استفاده کنین. در ادامه یادداشت نکات مهم در مورد مراقبت از بچه گربه ها با بلاگ پتچی همراه باشین!
 • زمان جفت گیری گربه ها ◄ زمان جفت گیری گربه ها
    همینطور که هوا گرم تر میشه، زمان جفت گیری گربه های ماده شروع میشه که معمولا به این دوره فحلی هم میگن. برای کسی که تا حالا یه گربه که دوره ی فحلی شو میگذرونه رو ندیده، ممکنه رفتار اون گربه براش آزاردهنده باشه و فکر کنه که آسیب دیده یا بیماری هایی مثل عفونت ادراری، شکستگی کمر یا مشکل رفتاری داره. اگه نمیدونین که گربه تون توی این دوره هست یا نه، از یه دامپزشک کمک بگیرین. در ادامه یادداشت زمان جفت گیری گربه ها با بلاگ پتچی همراه باشید.
 • حافظه گربه چقدر است؟ ◄ حافظه گربه چقدر است؟
    یه گربه ی لاغر که تو یه پارکینگ سرگردون بوده رو به بیمارستان دامپزشکی میبرن . 13 ساله ش بوده و کلیه ش از کار افتاده بوده. به هر حال درمان میشه و همونجا میمونه. 3 سال بعد، یه پدر و دختر به همون بیمارستان میرن و گربه رو میبینن و از شباهتش با گربه ی گمشده شون ، تعجب میکنن، اما گربه، با خوشحالی میپره و به سمتشون میره.
 • گهداری از گربه برای اولین بار؛ هر آنچه لازم است بدانید! ◄ گهداری از گربه برای اولین بار؛ هر آنچه لازم است بدانید!
    اگر برای اولین بار است که تصمیم گرفته اید از یک گربه نگهداری کنید، باید بدانید که این یک تصمیم بسیار مهم است؛ هم برای شما و هم برای گربه ای که قرار است با شما زندگی کند.
 • 8 نکته مهم که در نگهداری از گربه باید بدانید! ◄ 8 نکته مهم که در نگهداری از گربه باید بدانید!
    نگهداری از حیوانات از زمان های بسیار دور برای امور مختلفی توسط انسان ها صورت میگرفت. از اسب ها برای جابجایی، از سگ ها برای نگهبانی، از دام ها برای تهیه ی غذا و از گربه ها تنها چون موجوداتی همدم و دلنشین هستند. اما نگهداری از هر موجود زنده ای نکاتی دارد که باید با رعایت ان ها، ایمنی و سلامت حیوان را تضمین کرد.
 • سه بیماری متداول که در زمان نگهداری گربه با آنها روبه­­ رو می­شوید! ◄ سه بیماری متداول که در زمان نگهداری گربه با آنها روبه­­ رو می­شوید!
    در زمانی که شما از گربه یا هر حیوان خانگی دیگری که نگهداری می کنید میسئولیتی را به صورت خود خواسته قبول می کنید! نگهداری گربه از جمله ی شاید دشوار ترین این مسئولیت های زندگی های امروزی است که بسیار طرفدار نیز دارد. گربه ها حیواناتی بازیگوش هستند که به همین دلیل کنترل کردن آنها و دور ماندن گربه نازنین تان از هر محیط ناشناخته ای بسیار طاقت فرساست.
 • استفاده از قلاده در زمان نگهداری گربه : نکات و ویژگی ها! ◄ استفاده از قلاده در زمان نگهداری گربه : نکات و ویژگی ها!
    اکثر صاحبان گربه در زمان نگهداری گربه یا تربیتشان، یا در زمانی از بچه گربه نگهداری می کنند به این فکر می کنند که برای گربه شان قلاده تهیه کنند!
 • جراحی حیوانات خانگی از رویا تا واقعیت ◄ جراحی حیوانات خانگی از رویا تا واقعیت
    انتشار اخباری مبنی بر جراحی‌های زیبایی برای حیوانات خانگی با هزینه‌های چند ده میلیونی، واکنش‌های زیادی به دنبال داشته است. برخی از کابران شبکه‌های اجتماعی در انتقاد به این موضوع، وضعیت اقتصادی مردم را با هزینه‌های بالا برای حیوانات مقایسه کردند. اما این خبر و هزینه‌ها واقعیت دارد؟ فعالان حقوق حیوانات و روانشناسان درباره این زمینه چه می‌گویند؟
 • در زمان بیماری کرونا چه اقداماتی برای حیوان خانگی خود باید انجام دهیم؟ ◄ در زمان بیماری کرونا چه اقداماتی برای حیوان خانگی خود باید انجام دهیم؟
    مدتی است که بیماری کرونا ویروس در همه ی جهان فراگیر شده و صاحبان حیوانات خانگی حتما از خود سوال می کنند که چه کاری باید برای سگ یا گربه یا هر حیوان خانگی ای گه دارند انجام دهند؟
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28944    |     صفحه 1 از 2412
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

نگهداری از کاکتوس

 

نگهداری از کاکتوستان

گیاه های گلدانی

در بیشتر موارد کاکتوس ها در گلدان ها خوب رشد می کنند اگر شما 3 نکته را به یاد داشته باشید : غذا ، نور ، اب

غذا

زمانی که شما گیاه را به خانه می اورید در بیشتر موارد داخل گلدانی کوچک است و برای زمانی طولانی در ان رشد می کند ، این به این معنی است که از تمام مواد مغذی خاک استفاده می کند . پس به تعویض گلدان فکر کنید و برنامه غذایی ای فراهم کنید . بیشتر کاکتوس ها غذادهیکوددهی کم را به کوددهی زیاد ترجیح می دهند . سه بار در سال با محلول رقیق کود گیاهی به گیاه کود بدهید (بهار ، تابستان ،پاییز)

نور

کاکتوس گلدانی در خانه زندگی می کند و گل می دهد اگر نور کافی دریافت کند ، گیاه را در نزدیکی پنجره ای پر نور قرار دهید ، جایی که در بیشتر طول روز نور دریافت کند .پاسیو مکان دیگری است که میتوانید کاکتوستان را در ان در سایه قرار دهید تا به نور خورشد عادت کند . هرگز کاکتوس را به خانه نبرید و در افتاب مستقیم قرار دهید ، کاکتوس ها مانند انسانها افتاب سوخته می شود .

اب

. در دوران رشد که می تواند بهار و تابستان با پاییز و زمستان باشد ، کاکتوس ها در گلدان نیاز به مراقب بیشتری در ابیاری دارند تا در زمین . بسته به اینکه انها از کجا امده اند ، امریکای جنوبی یا امریکای شمالی ، گیاه نباید کاملا خشک شود ، باید فقط مرطوب باشد . ابیاری خانگی میتواند ماهی یکبار بسته به خشکی خانه ، انجام شود . اما در بیرون باید هر 2یا 3 روز یکبار ابیاری شود . یک مداد چوبی یا مفتول چوبی را بردارید و انرا در خاک تا انتهای گلدان فرو ببرید ، زمانی که انرا بیرون میاورید اگر خاک مرطوب به ان باشد نیازی به ابیاری ندارد . بعد از چند بار انجام این کار شما متوجه می شوید که چه زمانی برای ابیاری مناسب است .

مخلوط خاک گلدان برای منطقه سن انتونیو شامل

1 قسمت مخلوط گلکاری( نه خاک)1 قسمت ماسه شسته شده 1 قسمت شن

مراقبت از کاکتوستان

گیاه های بیرون از خانه درخاک
Resigzed Image Click this bar to view the full image.

به دلیل باران های زمستانی فقط تعداد کمی از کاکتوس های منتخب در شرایط اب و هوایی سن انتونیو زنده می مانند . در انتخاب گیاه ها برای استفاده در اینجا ، باید زیستگاهی که ان گیاه در ان کاشته شده را در نظر بگیریم . بیشتر کاکتوس هایی که در تگزاس و قسمت هایی از مکزیک و حتی قسمت هایی ازجنوب امریکا رشد میکنند اینجا زنده می مانند . اول باید در نظر بگیریم که چگونه و کجا ان کاکتوس را قرار دهیم .

انتخاب مکان نقطه خوبی برای شروع است . باید در بیشتر ساعات روز افتاب داشته باشد . افتاب صبح و بعد از ظهر از افتاب ساعت 2 خیلی بهتر است .

منطقه باید زه کشی مناسبی داشته باشد ، اگر حیاط مسطح است ، باید برای اماده سازی بستر کمی بالاتر از سطح باغچه بروید . من دوست دارم برای این کار از تعدادی تخته سنگ که به صورت دایره یا اشکال عجیب چیده شده اند استفاده کنم ،سپس حدود 40 سانتی متر خاک را از وسط سنگ چین بردارید ، و ان را با مخلوط خاک عالی که تهیه کرده اید تا بالای سنگچین ها پر کنید . این باعث اطمینان از این می شود که گیاه در اب نمی ماند . این نکته در زمستان مهمتر از تابستان است . بیشتر کاکتوس ها با سرما از بین نمی روند ، ولی زمانی که اب داخل گیاه یخ می زند ، حجم اب زیاد می شود و باعث ترک خوردن لایه بیرونی پوست می شود ، این باعث می شود که باکتری ها داخل گیاه نفوذ کنند و ان را از بین ببرند . در زمستان من به گزارش اب و هوا گوش می دهم اگر قرار باشد که باران ببارد بعد یخ بزند ، من گیاهان لطیف ترم را با جعبه (پلاستیک نباید باشد ) می پوشانم تا به انها برای خشک ماندن کمک کنم .

مخلوط گلکاری می تواند توسط مخلوط کردن 1 قسمت مخلوط گلکاری ، یک قسمت ماسه شسته شده و یک قسمت شن ( سنگ ، گلدان های شکسته . غیره) نگران نباشید بارش زیاد خیلی بهتر از بارش ناکافی است . بیایید راجع به سایه صحبت کنیم . بیشتر کاکتوس ها کمی می توانند در مقابل افتاب ساعت 2 مقاومت کنند . یک گیاه کوچک در نزدیکی ان یا یک سنگ بزرگ میتواند کمی به این مشکل کمک کند . یک تخته سنگ بزرگ نزدیک گیاه می تواند به نگه داشتن گرما در زمستان و در تابستان باعث کم کردن گرما توسط ابیاری ، می شود .

برای کاستن یک کاکتوس من هرگز در مخلوط گلکاریم چاله عمیق نمیکنم . من می خواهم که گیاهم روی مخلوط گلکاری قرار بگیرد . این به ریشه امکان این را می دهد که به سمت پایین در عمق خاک بروند و رطوبت خاک را بدون اینکه گیاه در خاک خیس باشد ، بگیرد . خیلی از اوقات من از جوی های کوچک در اطراف مرکز گیاه استفاده میکنم تا ان را از خاک خیس دور نگه دارم . بعد از کاشتن کاکتوستان اگر باران نیامد به مدت 1 ماه ، هر 2 هفته مقدار کمی اب به ان بدهید ، بعئ از ان بگذارید طبیعت مسیر خودش را طی کند . گیاه را 1 بار در سال کود دهید . با محلول رقیق 10-10-10 یا یک کود مناسب برای گیاه .
Resigzed Image Click this bar to view the full image.

مترجم : غزاله .م

منبع: aggie-horticulture.tamu.edu
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

گربه

سگ

مار

آموزش

نام

مورد

عکس

همه

چیز

نگهداری

باره

خانگی

پرورش

بیماری

نمايشگاه

باغ

ایران

ی

کوتوله

جوجه

جهان

گیاهان

انواع

6

روی

وحشي

توله

کوچک

مراقبت

تولید

آشنایی

بچه

تغذیه

قهوه

ساعت

منزل

روش

خانه

تصاویر

سایز

مطالب

اموزش

نحوه

گرد

مدت

خواهم

مثل

رنگی

نگهداري

شرايط

توليد

برگی

علت

داری

کجا

لکه

خاک

گوشتی

میشه

جدیدترین

چاق

نمایشگاه

عکسهایی

تیغی

اصلاح

دستشویی

عكس

زیباترین

قیمت

افتاب

بند

چیست

کروکودیل

زیاد

پلاستیکی

تگزاس

آفریقایی

Garden

ماسه

سوخته

اطلاعاتی

ساقه

کاکتوس

گلهای

كاكتوس

تعویض

چیدن

گلدان

آذر

هیبرید

Default

سایتهای

کوس

شسته

آویز

هــــا

دهم

بـا

بـه

سن

پت

شن

:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ علاقمند کردن گربمون به باکس
◄ علائم پریود در گربه ها
◄ نکات مهم در مورد مراقبت از بچه گربه ها
◄ زمان جفت گیری گربه ها
◄ حافظه گربه چقدر است؟
◄ گهداری از گربه برای اولین بار؛ هر آنچه لازم است بدانید!
◄ 8 نکته مهم که در نگهداری از گربه باید بدانید!
◄ سه بیماری متداول که در زمان نگهداری گربه با آنها روبه­­ رو می­شوید!
◄ استفاده از قلاده در زمان نگهداری گربه : نکات و ویژگی ها!
◄ جراحی حیوانات خانگی از رویا تا واقعیت
◄ در زمان بیماری کرونا چه اقداماتی برای حیوان خانگی خود باید انجام دهیم؟
◄ هر آنچه برای دوران پیری حیوانات خانگی باید بدانیم!
◄ چگونه می توان از دو یا چند گربه کنار یکدیگر نگهداری کرد؟
◄ چگونه با گربه خیابانی دوست شویم؟
◄ ایا گربه ها صاحب خود را میشناسند؟
◄ آیا گربه ها صاحب خود را دوست دارند؟
◄ نگهداری از گربه برای اولین بار؛ هر آنچه لازم است بدانید!
◄ چرا لیزر برای گربه ها جذاب است؟
◄ آیا سگ چاو چاو برای خانواده مناسب است؟
◄ هر آنچه برای سلامت دهان و لثه ی سگ باید بدانید!
◄ اصلاح موی سگ
◄ چند تمرین که در خانه می توانید با انواع نژاد سگ خانگی انجام دهید!
◄ معرفی پنج نژاد برتر سگ نگهبان
◄ زبون سگها
◄ باهوش ترین نژاد سگ
◄ یک سگ افسرده را سر حال بیاوریم؟
◄ چگونه نیازهای اولیه سگ خود را برطرف کنید!
◄ 5 راه برای بازی
◄ 9 غذایی که حیوان خانگی شما نباید بخورد!
بعدی 1 قبلی