پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

نگهداری از کاکتوس

 

نگهداری از کاکتوستان

گیاه های گلدانی

در بیشتر موارد کاکتوس ها در گلدان ها خوب رشد می کنند اگر شما 3 نکته را به یاد داشته باشید : غذا ، نور ، اب

غذا

زمانی که شما گیاه را به خانه می اورید در بیشتر موارد داخل گلدانی کوچک است و برای زمانی طولانی در ان رشد می کند ، این به این معنی است که از تمام مواد مغذی خاک استفاده می کند . پس به تعویض گلدان فکر کنید و برنامه غذایی ای فراهم کنید . بیشتر کاکتوس ها غذادهیکوددهی کم را به کوددهی زیاد ترجیح می دهند . سه بار در سال با محلول رقیق کود گیاهی به گیاه کود بدهید (بهار ، تابستان ،پاییز)

نور

کاکتوس گلدانی در خانه زندگی می کند و گل می دهد اگر نور کافی دریافت کند ، گیاه را در نزدیکی پنجره ای پر نور قرار دهید ، جایی که در بیشتر طول روز نور دریافت کند .پاسیو مکان دیگری است که میتوانید کاکتوستان را در ان در سایه قرار دهید تا به نور خورشد عادت کند . هرگز کاکتوس را به خانه نبرید و در افتاب مستقیم قرار دهید ، کاکتوس ها مانند انسانها افتاب سوخته می شود .

اب

. در دوران رشد که می تواند بهار و تابستان با پاییز و زمستان باشد ، کاکتوس ها در گلدان نیاز به مراقب بیشتری در ابیاری دارند تا در زمین . بسته به اینکه انها از کجا امده اند ، امریکای جنوبی یا امریکای شمالی ، گیاه نباید کاملا خشک شود ، باید فقط مرطوب باشد . ابیاری خانگی میتواند ماهی یکبار بسته به خشکی خانه ، انجام شود . اما در بیرون باید هر 2یا 3 روز یکبار ابیاری شود . یک مداد چوبی یا مفتول چوبی را بردارید و انرا در خاک تا انتهای گلدان فرو ببرید ، زمانی که انرا بیرون میاورید اگر خاک مرطوب به ان باشد نیازی به ابیاری ندارد . بعد از چند بار انجام این کار شما متوجه می شوید که چه زمانی برای ابیاری مناسب است .

مخلوط خاک گلدان برای منطقه سن انتونیو شامل

1 قسمت مخلوط گلکاری( نه خاک)1 قسمت ماسه شسته شده 1 قسمت شن

مراقبت از کاکتوستان

گیاه های بیرون از خانه درخاک
Resigzed Image Click this bar to view the full image.

به دلیل باران های زمستانی فقط تعداد کمی از کاکتوس های منتخب در شرایط اب و هوایی سن انتونیو زنده می مانند . در انتخاب گیاه ها برای استفاده در اینجا ، باید زیستگاهی که ان گیاه در ان کاشته شده را در نظر بگیریم . بیشتر کاکتوس هایی که در تگزاس و قسمت هایی از مکزیک و حتی قسمت هایی ازجنوب امریکا رشد میکنند اینجا زنده می مانند . اول باید در نظر بگیریم که چگونه و کجا ان کاکتوس را قرار دهیم .

انتخاب مکان نقطه خوبی برای شروع است . باید در بیشتر ساعات روز افتاب داشته باشد . افتاب صبح و بعد از ظهر از افتاب ساعت 2 خیلی بهتر است .

منطقه باید زه کشی مناسبی داشته باشد ، اگر حیاط مسطح است ، باید برای اماده سازی بستر کمی بالاتر از سطح باغچه بروید . من دوست دارم برای این کار از تعدادی تخته سنگ که به صورت دایره یا اشکال عجیب چیده شده اند استفاده کنم ،سپس حدود 40 سانتی متر خاک را از وسط سنگ چین بردارید ، و ان را با مخلوط خاک عالی که تهیه کرده اید تا بالای سنگچین ها پر کنید . این باعث اطمینان از این می شود که گیاه در اب نمی ماند . این نکته در زمستان مهمتر از تابستان است . بیشتر کاکتوس ها با سرما از بین نمی روند ، ولی زمانی که اب داخل گیاه یخ می زند ، حجم اب زیاد می شود و باعث ترک خوردن لایه بیرونی پوست می شود ، این باعث می شود که باکتری ها داخل گیاه نفوذ کنند و ان را از بین ببرند . در زمستان من به گزارش اب و هوا گوش می دهم اگر قرار باشد که باران ببارد بعد یخ بزند ، من گیاهان لطیف ترم را با جعبه (پلاستیک نباید باشد ) می پوشانم تا به انها برای خشک ماندن کمک کنم .

مخلوط گلکاری می تواند توسط مخلوط کردن 1 قسمت مخلوط گلکاری ، یک قسمت ماسه شسته شده و یک قسمت شن ( سنگ ، گلدان های شکسته . غیره) نگران نباشید بارش زیاد خیلی بهتر از بارش ناکافی است . بیایید راجع به سایه صحبت کنیم . بیشتر کاکتوس ها کمی می توانند در مقابل افتاب ساعت 2 مقاومت کنند . یک گیاه کوچک در نزدیکی ان یا یک سنگ بزرگ میتواند کمی به این مشکل کمک کند . یک تخته سنگ بزرگ نزدیک گیاه می تواند به نگه داشتن گرما در زمستان و در تابستان باعث کم کردن گرما توسط ابیاری ، می شود .

برای کاستن یک کاکتوس من هرگز در مخلوط گلکاریم چاله عمیق نمیکنم . من می خواهم که گیاهم روی مخلوط گلکاری قرار بگیرد . این به ریشه امکان این را می دهد که به سمت پایین در عمق خاک بروند و رطوبت خاک را بدون اینکه گیاه در خاک خیس باشد ، بگیرد . خیلی از اوقات من از جوی های کوچک در اطراف مرکز گیاه استفاده میکنم تا ان را از خاک خیس دور نگه دارم . بعد از کاشتن کاکتوستان اگر باران نیامد به مدت 1 ماه ، هر 2 هفته مقدار کمی اب به ان بدهید ، بعئ از ان بگذارید طبیعت مسیر خودش را طی کند . گیاه را 1 بار در سال کود دهید . با محلول رقیق 10-10-10 یا یک کود مناسب برای گیاه .
Resigzed Image Click this bar to view the full image.

مترجم : غزاله .م

منبع: aggie-horticulture.tamu.edu
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

افتاب

اطلاعاتی

بـا

اصلاح

عکسهایی

تگزاس

انواع

آذر

سایتهای

چاق

کروکودیل

کوتوله

گرد

پت

همه

چیز

سایز

خاک

جهان

6

شسته

قیمت

چیدن

Default

نمایشگاه

باغ

نگهداری

مثل

گلدان

ساعت

زیاد

پلاستیکی

وحشي

گوشتی

میشه

آشنایی

دهم

برگی

ماسه

گلهای

باره

مطالب

روش

کجا

توله

مراقبت

هــــا

بـه

قهوه

علت

ایران

ی

خواهم

کاکتوس

تعویض

مورد

سن

آویز

شرايط

نام

خانگی

پرورش

نحوه

رنگی

سوخته

شن

گربه

مار

آموزش

خانه

تصاویر

داری

كاكتوس

توليد

بند

تولید

جدیدترین

چیست

Garden

ساقه

کوس

نمايشگاه

لکه

گیاهان

دستشویی

عكس

آفریقایی

سگ

بچه

روی

کوچک

نگهداري

زیباترین

تغذیه

بیماری

جوجه

مدت

عکس

اموزش

تیغی

هیبرید

منزل

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos