پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • میز قهوه همراه گربه ها ◄ میز قهوه همراه گربه ها
    میز قهوه مدرن دارای خانه گربه کروی شکل با الهام از ایگلو است که برای گرم و راحت نگه داشتن حیوان خانگی مورد علاقه شما ساخته شده است. میز قهوه خانه گربه ای "Igloo" طراحی شده توسط Joao Teixeira را می توان درست در کنار تخت شما یا در اتاق نشیمن قرار داد. تخت ساخته شده از پلاستیک برای تمیز کردن آسان.
 • لیوانی شبیه هشت پا ◄ لیوانی شبیه هشت پا
    لیوان تیکی سرامیکی که برای نوشیدن کوکتل طراحی شده و به شکل اختاپوس سبز رنگی است که روی جمجمه انسان قرار گرفته است. لیوان هشت پا تیکی Cthulhu دست ساز از چینی توسط KachaktanoMugs
 • نان هایی شبیه حیوانات ◄ نان هایی شبیه حیوانات
    نان خوشمزه ای که به شکلی شبیه گربه ها، سگ ها و سایر حیوانات شایان ستایش است. حیوانات نان خوراکی تازه پخته شده طراحی شده توسط Lou Lou P’s Delights.
 • ترکیبی میوه ها و حیوانات ◄ ترکیبی میوه ها و حیوانات
    دستکاری های خلاقانه عکس توسط عکاس آمریکایی سارا دی ریمر. حیوانات مختلف با میوه ها و سبزیجات مختلف ترکیب شدند.
 • لیوانی شبیه نژاد شیبا اونو ◄ لیوانی شبیه نژاد شیبا اونو
    وان ناز طراحی شده برای خوردن نودل رامن شبیه سگ کوچک شیبا اینو است. لیوان نودل Shiba Inu Ramen دست ساز از سرامیک توسط Tetsuya Iseda.
 • خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان ◄ خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان
    خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان که شبیه AT-AT واکر چهار پا است. "CAT-CAT": خانه گربه AT-AT واکر ساخته شده از تخته سه لا توسط ویتنی فابر برای گربه خانگی اش کاپیتان جک هارکنس. پاهای AT-AT به عنوان پست های خراش استفاده می شود
 • انسان ها با سر حیوانات ◄ انسان ها با سر حیوانات
    مجموعه ای از مجسمه های رسا از حیوانات با بدن واقعی انسان در موقعیت های دنیای واقعی قرار داده شده است. مجسمه های ترکیبی حیوانات انسانی خلاقانه ساخته شده از خاک رس توسط الساندرو گالو.
 • کیف پول خلاقانه به شکل سگ ◄ کیف پول خلاقانه به شکل سگ
    کیف پول خلاقانه و غیرمعمولی که به گونه ای طراحی شده است که شبیه سر واقعی یک سگ کوچک باشد، قطعاً چشم نواز است. کیف پول سکه سگ ساخته شده از نمد پشمی و چشم های پلاستیکی که واقعی به نظر می رسد. برای افرادی با حیوانات خانگی بولداگ فرانسوی مینیاتوری ایجاد شده است.
 • سفر با دوچرخه با سگ ها ◄ سفر با دوچرخه با سگ ها
    محصولی زیبا برای صاحبان دوچرخه که دوست دارند با سگ خود سفر کنند طراحی شده است. قفسه حیوانات خانگی Fairdale بهتر از یک سبد یا یک تریلر است. سیستم نصب نوآورانه سگ (یا گربه) شما را ایمن و ایمن نگه می دارد. راه حل عالی برای اتصال سگ به دوچرخه!
 • راه پله ای برای سگ ها ◄ راه پله ای برای سگ ها
    پلکان خلاقانه طراحی شده توسط 07Beach برای خانه مسکونی در ویتنام. دارای مجموعه ای اضافی از پله های کوچکتر است که به طور خاص برای سگ ها طراحی شده اند. خانه مدرن همچنین مجهز به در و پنجره های حیوان خانگی است.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29178    |     صفحه 1 از 2918
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

عطسه در سگ

 

من اين متن و تو يه سايت خوندم ديدم اينجام برايه بچه ها بذارم بد نيست

اولا باید دقت کنید و تفاوت عطسه و سرفه در سگ رو خوب تشخیص بدید، البته بعید میدونم که مشکلی از این نظر داشته باشین.
کلا باید به این نکته توجه کرد که عطسه ( و همینطور سرفه ) از واکنشهای دفاعی بدن به شمار می رود.عطسه در حقیقت جریان ناگهانی و بسیار شدید هوا از دهان و بینی است که در اثر آزردگی حفره بینی و یا حلق اتفاق می افتد که بدن می خواهد با این کار عامل این آزردگی را خارج کند.همانطور که حتما میدانید حلق در حقیقت حکم تقاطع دو دستگاه تنفسی و گوارشی می باشد.دلایلی که می تواند باعث آزردگی این دو ناحیه ( بینی و حلق ) بشود شامل خیلی چیزها میتواند باشد، مثل سرد شدن هوا، عفونتهای سینوسی، التهابات ناشی از آلرژی به پولن های گیاهی یا سایر مواد آلرژی زا، بخارات غلیظ مثل بخارات رنگها و سموم و سایر مواد شیمیایی و بالاخره ورود مواد خارجی از قبیل کرک قالی، فیبرهای بسیار ریز گیاهی و ... به داخل بینی. عطسه در سگها نیز از قاعده فوق مستثنی نیست، گرچه از نظر ظاهری شاید سگها مثل ما عطسه نمی کنند، اما در کل اکثر دلایل کاملا مشابه است.اگر چه فرم و اندازه آناتومیک مجرای بینی در سگ گاها با انسان متفاوت هست اما در کل اساس آناتومیک یکسان است، فقط در سگها گاها مجرا طولانی تر و گاها کوتاه تر است ( بسته به نژاد سگ) حلق هم حالت کاملا مشابه انسان رادارد.

دلایل عطسه در سگ :
در سگها معمولا ( دقت کنید "معمولا "!) چهار عامل عمده برای عطسه می توان شمرد: آلرژیها، عفونتها، اجسام خارجی و تومورها.که معمولا این چهار دسته علایم کاملا قابل تفکیک نشان می دهند و یک دکتر دامپزشک مجرب به سادگی می تواند آنها را از هم تشخیص دهد.
اینجا من قصد ندارم با جزئیات خسته کننده تخصصی باعث کسالت شما دوست عزیز یا هر کس دیگری که این مقاله را می خواند، بشوم ولی تا حد امکان به زبان ساده توضیح مختصری در باره هر کدام می دهم و در آخر با مقایسه شرایط راهنمایی های خاص به شما دوست عزیز را هم اضافه می کنم.

آلرژیها:
آلرژی ها معمولا فصلی هستند و رایج ترین آنها توسط پولن های گیاهی و سایر فیبرهای گیاهی رخ می دهد.درخت ها معمولا در اواخر بهار و اوایل تابستان پولن های خود را رها می کنند.گیاهان علفی و گیاهان مرغزار در اواسط تابستان بیشترین پولن را رها می کنند در حالی که گیاهان وحشی و هرز و سایر گیاهان اغلب در پاییز پولن های خود را رها می کنند البته باید عزیزان با توجه به اقلیم چهار فصل کشورمان توجه داشته باشند که این زمان بندی ها در مناطق مختلف می تواند تفاوت های فاحشی نشان بدهد. یقینا دامپزشکان محلی شما زمان این پولن ریزی ها را در منطقه خودتان به شما دقیق تر خواهند گفت. به هر حال صرف نظر از زمان شروع هر کدام از دوره های پولن ریزی بین دو تا چهار هفته طول خواهد کشید.اگر یک سگ فقط به یکی از این انواع پولن ها آلرژی داشته باشد، طبعا عطسه های حیوان محدود به همان زمان خواهد بود. آبریزش از چشم، خاراندن پاها با دندان یا خاراندن پهلوها از علایمی هستند که در صورت مشاهده همراه عطسه تقریبا تشخیص آلرژی را قطعی می کند. تعداد بسیار اندکی از سگها یافت می شود که به چیزهایی مانند کرک فرش یا دود سیگار آلرژی داشته باشند، که در اینصورت تشخیص ارتباط این مواد با عطسه حیوان و جلوگیری از آن توسط دور نگهداشتن از مواد آلرژی زا آسانتر خواهد بود، ( فقط کمی اراده می خواهد البته برای ترک سیگار!).
هر نوع عطسه در آلرژی، به قول ما دامپزشکها " بای لترال " هست! یعنی صد درصد هر دو مجرای بینی درگیر است.معمولا ترشحاتی هم از هر دو سوراخ بینی سرازیر می شود که ندرتا دارای خون یا مواد چرک مانند می باشد و تقریبا همیشه مایعی زلال است.
بیماران (منظور سگها هستند!) آلرژیک معمولا اذیت می شوند ولی علایم دیگری جز علایم فوق نشان نمی دهند.آب و غذا خوب می خورند و مثل همیشه فعال و سرزنده هستند. عفونتهایی که باعث عطسه می شوند بیشتر در انسانها یافت می شود تا در سگها.این رفقای چهار دست و پای ما چیزی مثل سرماخوردگی ماها که باعث آزردگی مجاری بینی شود تقریبا ندارند.رایجترین عفونت تنفسی آنها بیماری هست به نام "کنل کاف" که آنهم گلو و مجاری ریوی فوقانی را در گیر میکند و توام است با سرفه های خشک و کوتاه و در این حالت عطسه مشاهده نمی شود.

عفونتها:
گرچه در بالا گفتیم که عفونتها در عطسه سگ زیاد مطرح نیست اما این امر به صورت مطلق درست نیست.اگر عفونتی باعث عطسه در سگ شود موضوع بسیار نادر اما جدی تر است.مثلا عفونتهای دندانی یا عفونت ریشه دندان ممکن است به مجاری بینی راه پیدا کند و ترشحات عفونی خود را داخل مجرای بینی بریزد.عفونتهای مخاط سینوسها و بینی غیر از موارد بسیار نادر حالتی عمومی دارد و علایم محدود به بینی نیست.سگهایی که از عفونتهای ویروسی، باکتریایی و یا قارچی مخاط بینی رنج می برند معمولا این حالت را در هر زمانی از سال می توانند داشته باشند.معمولا این عفونتها تبدیل به حالت طولانی مدت یا مزمن می شود و تقریبا همیشه ترشحات خون آلود و چرک مانند از بینی آنها سرازیر می شود، که ممکن است دوطرفی یا یک طرفی باشد.

اجسام خارجی:
منظور از جسم خارجی هر جسمی که جزو اجزای خود بدن نباشد ولی در قسمتی از بدن جا داشته باشد. وجود جسم خارجی در بینی سگ مورد کمیابی نیست و مکررا در درمانگاههای دامپزشکی مشاهده می شود.جسم خارجی باعث عطسه های شدید و وحشتناک می شود. احتمال حضور خون یا خونابه در ترشحات بینی وجود دارد و ناگفته پیداست که بسته به مجرای درگیر، حضور ترشحات در دو مجرا متفاوت خواهد بود. معمولا با مراجعه به دامپزشک پس از انجام معاینات لازم اگر تشخیص جسم خارجی داده شود، وی پس از خارج کردن آن جسم داروهای ضد التهاب و آنتی بیوتیک لازم را تجویز خواهد کرد.

تتومورها:
در سگهای پیر ما ممکن است به عامل دیگری برای ایجاد عطسه بر بخوریم: یک تومور . این تومورها در سگها خیلی بندرت دیده می شود.سگهای مبتلا به تومورهای داخل مجرای بینی، معمولا ترشحات خون آلودی از مجرای درگیر نشان می دهند و عطسه بر خلاف مورد جسم خارجی حالت گاه و بیگاه دارد. روند این بیماری بسیار آهسته است و از آنجایی که معمولا حالت بد خیم دارد متاسفانه به سختی درمان می شود.اعمال جراحی هم امکان دارد ولی جراحی در مجرای بینی به علت محدودیت جا کاری بسیار دشوار است.

به هر حال بر خلاف ما انسانها که خون دماغ شدن را زیاد جدی نمی گیریم ( و عمدتا هم جدی نیست) در سگها مشاهده خون در ترشحات بینی از مواردی است که باید سریعا حیوان را به نزد دامپزشک ببرید.اگر عطسه حیوان را اذیت می کند و شما را نگران، باز بهتر است او را به نزد دامپزشک ببرید، خوشبختانه احتمال اینکه عطسه در سگ موضوع نگران کننده ای باشد بسیار کم است، اما از یاد نبرید که تشخیص زود هنگام حتی در بدترین شرایط می تواند نجات بخش باشد.
محصولات فروشگاه مرتبط با این مقاله
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ میز قهوه همراه گربه ها
◄ لیوانی شبیه هشت پا
◄ نان هایی شبیه حیوانات
◄ ترکیبی میوه ها و حیوانات
◄ لیوانی شبیه نژاد شیبا اونو
◄ خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان
◄ انسان ها با سر حیوانات
◄ کیف پول خلاقانه به شکل سگ
◄ سفر با دوچرخه با سگ ها
◄ راه پله ای برای سگ ها
◄ پله هایی برای گربه ها
◄ تخت خواب برای گربه ها
◄ کیف حمل سگ خلاقانه
◄ پنجره گنبدی شفاف
◄ چند تا ایده دیگه برای باکس حمل سگ و گربه
◄ چای کیسه ای زیبا و خلاقانه
◄ جلیقه سگ چشم نواز با چراغ های LED
◄ بزار ماهی ها هم یه جور دیگه ببیند
◄ بند سگ قابل جمع شدن برای دوندگان
◄ یه مقدار حای خواب خوشگل بینید برای سگ ها
◄ ای مک برای گربه ها
◄ تخت خواب کلاسیک برای سگ
◄ حای خواب سک ها برای انسان ها
◄ خانه ای بازیافتی برای پرنده ها
◄ خانه ای برای گربه ها
◄ لامپ اختاپوس
◄ قاشق با طرحی قو شگل
◄ کلاه ایمنی موتورسیکلت با گوش های گربه ای
◄ کلاه ایمنی برای گربه ها
◄ هودی فاکس
بعدی 1 قبلی

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ میز قهوه همراه گربه ها
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook
dram film izle