قرص های لاغری سوپر اسلیم نیز از آن دسته قرص های خوراکی است که تبلیغات فراوانی بر مصرف آن می شود و فراوانی آن در سطح شهر به اندازه ایی است که در حال حاضر در مغازه های خواروبار فروشی های کوچک نیز بسته های آن به راحتی قابل دسترسی است.

به گفته محققانی که به تازگی تحقیقات گسترده ایی را بر روی این دارو انجام داده اند، این قرص ها حاوی مواد غیر طبیعی و مضر مانند موی پودر شده سگ و حتی مقادیر کمی مواد مخدر است.

این روزها نه تنها تبلیغات ماهواره و شبکه های تلویزیونی غربی فارسی زبان، بینندگان خود را به مصرف انواع و اقسام قرص ها و محصولات لاغری تشویق می کنند بلکه بسیاری از نشریات داخل کشور نیز به تبلیغ محصولاتی می پردازند که به خواننده خود تضمین صد درصد لاغری را می دهند. این محصولات شامل انواع قرص ها، شربت ها و قطره های خوراکی است که به گفته این تبلیغات در لاغر شدن افراد و رسیدن به وزن ایده آل به آنان کمک می کند.

قرص های لاغری سوپر اسلیم نیز از آن دسته قرص های خوراکی است که تبلیغات فراوانی بر مصرف آن می شود و فراوانی آن در سطح شهر به اندازه ایی است که در حال حاضر در مغازه های خواروبار فروشی های کوچک نیز بسته های آن به راحتی قابل دسترسی است.

نکته جالب توجوه در این میان اینست که اجزاء این دارو طبق ادعای سازندگانش شامل میوه کیوی، سیب، انار، میوه تِنگ هااونگ، سیب زمینی ترشی و سیب زمینی است. ترکیبات عمده و موثر این گیاهان می تواند شامل فلاونوئید ها و به طور کلی آنتی اکسیدان ها و اسید های گیاهی باشد. در نهایت این ترکیبات می توانند با افزایش سوخت چربی ها به هضم این ترکیبات کمک کنند و البته باید دانست که اثر تمام این موارد بسیار کمتر از آن چیزی است که در این داروی به ظاهر گیاهی تبلیغ می شود.

این درحالیست که به گفته محققانی که به تازگی تحقیقات گسترده ایی را بر روی این دارو انجام داده اند، این قرص ها حاوی مواد غیر طبیعی و مضر مانند موی پودر شده سگ و حتی مقادیر کمی مواد مخدر است.

همچنین این تحقیقات نشان می دهد که مصرف این ماده افراد را دچار پرخوری عصبی یا بی اشتهایی عصبی، افسردگی های شدید و جنون، مشکلات عروق محیطی، فشار خون بالا و مشکلات قلبی، هایپر تیروئیدیسم، مشکلات همراه با تشنج، فئوکروموسیتوم می کند.

همچنین در مصرف این دارو عوارضی همچون مشکلات عروقی (شامل حمله قلبی و سکته مغزی)، خشکی دهان، گاهاً افزایش اشتها (!)، تهوع، استفراغ، مشکلات گوارشی، مشکلات خواب، گیجی و سردرد مشاهده شده است. در موارد نادر هم امکان بروز تشنج، آریتمی قلبی، ایست تنفسی، ادم، درد قفسه سینه، خونریزی و ... وجود دارد.

علاوه بر آن تا دو هفته بعد مصرف این داروها بر مصرف کننده ممکن است باعث بروز سندرم سروتونین (عارضه ای خطرناک با علائمی در شروع شامل افزایش ضربان قلب، لرزش، عرق کردن، گشادی مردمک ها، ترمور منقطع، رفلکس های شدید و در ادامه با افزایش فشار خون و افزایش دمای بدن و در نهایت با رابدومیولیز، تشنج، از کار افتادگی کلیه و انعقاد درون عروقی ) شود.

شاید به همین دلایل است که fda (اداره نظارت بر غذا و داروی ایالات متحده آمریکا) در صدد است این دارو را رد صلاحیت کند تا از بازارهای دنیا جمع آوری شود. خوبست مسئولان وزارت بهداشت در ایران نیز برای تثبیت مشکلات این دارو به مصرف کنندگان تبلیغات و اطلاع رسانی بیشتری داشته باشند.


تابناک


Original thread: موی پودر شده سگ در قرص های لاغری!, Author: amirhmf, Site: تالار گفتگوی پرشین پت(مای پت)