پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

کشف کلاس راه رفتن بر روی آب در شهر دلفینهادلفینهای وحشی در استرالیا به صورت طبیعی می آموزند تا بر روی آب راه بروند و آموخته های خود را به دیگر اعضای جامعه آموزش دهند. به گزارش خبرگزاری مهر، تا کنون 6 دلفین در زمینه این تکنیک به سطح استادی رسیده اند و با تکان دادن سریع باله های دم خود بدنشان را به سمت بالا کشانده و بر روی سطح آب حرکت می دهند.
به نظر می رسد دلفینها این کار را به عنوان فعالیتی تفریحی انجام می دهند زیرا به گفته دانشمندانی که در حال مطالعه بر روی والها و دلفینها هستند، تا کنون هیچ سود یا فایده ای از این رفتار برای دلفینها مشاهده نشده است.
از این رو به نظر می رسد این رفتار در میان دلفینها نوعی انتقال فرهنگی یک بازی است تا یک رفتار خارجی. تنها چند گونه دیگر از جانداران شناخته شده اند که در بسط دادن فرهنگ ویژه خود تلاش می کنند، یعنی سعی می کنند رفتارهایی خاص و ویژه و یا سنتی را میان جامعه حیوانات گسترش دهند.
این کشف توسط دانشمندان و محققان انجمن حمایت از والها و دلفینها در استرالیا انجام گرفته است. در گذشته این دانشمندان شاهد بوده اند که دو دلفین ماده بالغ به نامهای "بیلی" و "ویو" تلاش برای راه رفتن بر روی آب را آغاز کردند.
اکنون چهار دلفین دیگر که چند دلفین نوزاد نیز در میان آنها قرار دارند، نشانه هایی را از تلاش برای آموختن راه رفتن بر روی آب از دو دلفین بالغ از خود نشان داده اند و بارهای در حین تمرینهای ناموفق و پر خطا در رودخانه دیده شده اند.
این رفتار، تکان دادن شدید باله های دم برای خروج عمودی از آب و حرکت بر روی سطح افقی آب بیشتر در میان دلفینهای آموزش دیده مشاهده می شود تا برای اجرای نمایش آماده شوند از این رو این رفتار در طبیعت و در میان دلفینهای وحشی بسیار نایاب به شمار می رود.
"بیلی" این رفتار را در زمان اسارت خود در آکواریوم دلفینها آموخته است و پس از آزادی در رودخانه آن را به "ویو" یاد داده است و اکنون به نظر می رسد بیلی و ویو در تلاشند دانش خود را از راه رفتن بر روی آب به دیگر اعضای جامعه خود بیاموزانند.
بر اساس گزارش بی بی سی، از جمله دیگر حیواناتی که رفتارها و سنتهای ویژه جامعه خود را به اعضای مختلف جامعه خود یاد می دهند می توان به شامپانزه ها اشاره کرد. همچنین نهنگهای قاتل نیز شیوه های شکار درست فوک ها را به یکدیگر آموزش می دهند. با این حال برخی از این رفتارها ارتباطی با یافتن غذا ندارند، بری مثال ظاهرا راه رفتن بر روی آب هیچ کاربرد دیگری به جز بازی و سرگرمی برای دلفینها ندارد.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos