پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

انگیزه افراد برای نگهداری از حیوان خانگیانگیزهایی که سبب می شود تا افراد مبادرت به تهیه و نگهداری حیوان خانگی کنند بسیار حائز اهمیت است بنابراین این افراد را دسته بندی می کنیم افرادی که حیوان خانگی تهیه و نگهداری می کنند شامل موارد زیر هستند:

1-کسانی که عاشق حیوانات می باشند و بار مسئولیت اشرف مخلوقات بر دوش آنها سنگینی می کند. این افراد از کودکی با حیوانات آشنا بودند. این افراد حیوانی را که تهیه و نگهداری می کنند همچون عضوی از خانواده خود می پندارند و به تمام مسایل بهداشتی و درمانهای بموقع انگلی و واکسیناسیون این حیوانات اهمیت می دهند. خود این افراد به دو دسته تقسیم می شوند:

الف_ آنهای که به صورت افراطی علاقه به حیوانات دارند و کلا انسان را مزاحم و نابود کننده حریم حیوانات می دانند.ب- آنهای که به صورت معقولتر علاقه به حیوانات دارند و کلا تلاش می کنند که حیوانات در کنار و حمایت انسان به زندگی خود ادامه دهند

2- افرادی که تنها هستند و به دنبال موجود و یا فردی می گردند تا تنهای خود را با آن پر کنند. این افراد امکان دارد علاقه خاصی به حیوان نداشته باشند در صورتی که حیوان مورد نظر انتظار آنها را برطرف کند آنها نسبت به حیوان علاقمند می شوند و در غیر این صورت از نگهداری حیوان خانگی پشیمان می شوند.

3- افرادی که دچار بیماریهایی افسردگی و یا اختلالات روانی شده اند. این افراد حتما باید با روانشناس خود مشورت نمایند. این افراد بهتر است حیوان بالغ و تربیت شده تهیه نمایند تا انتظارات آنها را برآورده کند، کسانی که به این منظور حیوان خانگی تهیه می کنند باید بدانند که حیوان خانگی در بر طرف کردن اختلات روانی بسیار موثر است ولی همان حیوان می تواند سبب آشفتگی های روانی بیشتر نیز شود ( افسردگی صاحب حیوان بدلیل بیماری، یا اختلالات رفتاری خود حیوان خانگی).

4- مد پرستها: این افراد کسانی هستند که بیشتر برای اینکه به دیگران نشان دهند که آنها هم در جامعه مدرن، دارای جایگاهی هستند اقدام به تهیه حیوان خانگی می کنند. از دید دامپزشکان این افراد بیشترین خطر برای بهداشت عمومی جامعه و دوستداران حیوانات هستند. چون این افراد به حیوان خانگی همانند کالای جهت تبلغ خود می نگرند و ارزش درمانی و بهداشتی برای حیوان خانگی قائل نیستند. این افراد جهت نشان دادن مد حیوان خانگی خود را به نمایش عموم می گذارند و سعی می کنند ناتوانیها و سرخوردگی در نزد جامع را توسط حیوانات معصوم و بی گناه پوشش دهند. این افراد عموما برهم زننده نظم عمومی جامعه هستند

5- کودکان و نوجوانان: اصرار و پافشاری آنها موجب می شود تا والدین اقدام به تهیه حیوان خانگی برای آنها نمایند. توصیه می شود والدین قبل از تهیه حیوان خانگی با دامپزشک در مورد شرایط نگهداری حیوان خانگی مشورت نمایند. این افراد نیز به دو دسته تقسیم می شوند:

الف- کودکان و نوجوانانی که در دست دوستان خود حیوان خانگی دیده اند و علاقمند به حیوان خانگی می شوند. بیشتر این افراد دچار علاقه گذرا می شوند و بعد از مدتی از تهیه حیوان خانگی پشیمان می شوند

ب- کودکان و نوجوانانی که کاملا علاقه به حیوانات دارند. این افراد باید شرایط محیطی و خانوادگی به آنها یاد آوری شود زیرا اگر خانواده و یا اجتماعی که با آن زندگی می کنند حیوان آنها را نپذیرد دچار سرخوردگی شدید می شوند.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos