پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

جراحي لاغري باعث مشکلات استخواني مي‌شود

جراحي لاغري باعث مشکلات استخواني مي‌شود
جراحي لاغري باعث مشکلات استخواني مي‌شود


اين روزها خيلي‌ها حاضرند دست به هر کاري بزنند، تا وزن‌شان کمتر شود. يکي از اين راه‌حل‌هاي پرطرفدار که مدتي است کم و بيش ديده مي‌شود، جراحي لاغري است اما اين روش هم مشکلات خاص خودش را دارد. نتايج يك تحقيق جديد نشان مي‌دهد؛ تراكم استخوان بيماران پس از انجام عمل جراحي لاغري كاهش پيدا مي‌كند و هرچه كاهش وزن در پي اين جراحي بيشتر باشد، ميزان افت تراكم استخواني به همان نسبت بيشتر خواهد بود.
در حالي كه اثر كاهش تراكم استخواني بر خطر شكستگي‌هاي استخواني در سال‌هاي آتي زندگي هنوز به‌خوبي مشخص نيست اما توجه به كمبودهاي تغذيه‌اي و كاهش توده استخوان قبل و پس از جراحي لاغري بسيار ضروري و حياتي است. دكتر شوني سيلوربرگ و دستياران او در كالج پزشكان و جراحان دانشگاه كلمبيا در شهر نيويورك در اين باره گفته‌اند: «پس از انجام جراحي لاغري، بخشي كه براي جذب مواد غذايي از غذاي مصرفي در دسترس روده قرار مي‌گيرد، كوچك‌تر مي‌شود.»
اين محققان با انتشار مقاله‌اي در مجله غدد داخلي و متابوليسم متذكر شدند كه شواهد در مورد تاثير مخرب جراحي كاهش وزن بر استخوان و متابوليسم مواد معدني رو به افزايش است. براي بررسي اين تاثير، محققان روي 23 مرد و زن كه تحت جراحي باي‌پس معده قرار گرفته بودند، معاينه و مطالعه كردند. اين جراحي معروف‌ترين جراحي به‌منظور كاهش وزن است. اين جراحي شامل باي‌پس دئودنوم است كه محل اصلي جذب كلسيم در بدن به‌شمار مي‌رود. دئودنوم بخشي از سيستم گوارشي است كه به معده متصل مي‌شود. پيش از جراحي، مقدار ويتامين d در خون بيماران پايين‌تر از ميزان مطلوب گزارش شد. حتي با وجود اينكه مصرف مواد مغذي در بيماران تقريبا بالا بود. پس از جراحي معلوم شد؛ بيماراني كه ميزان مصرف كلسيم خود را دو برابر كردند و بيشتر هم ويتامين d دريافت كرده بودند، مقدار ويتامين d در خون آنها پايين باقي ماند و سطح كلسيم در خون آنها نيز واقعا افت كرد. براساس اين گزارش، علايم جذب ضعيف كلسيم در عرض سه ماه پس از جراحي نمايان شد. غلظت‌هاي هورمون پاراتيروئيد كه سبب آزادسازي كلسيم از استخوان‌ها مي‌شود، پيش از جراحي در محدوده طبيعي بالا بود و پس از جراحي افزايش يافت. همچنين در عرض يك سال پس از جراحي، بيماران به‌طور متوسط 45 كيلوگرم وزن از دست دادند. در آن زمان تراكم استخوان بالاي ران آنها و تراكم استخوان لگن آنها افت كرد اما بيشتر بيماران در قسمت پايين كمر يا ساعد كاهش تراكم استخواني نداشتند.
__________________
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos