پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

مصاحبه با دکتر شیری قسمت پنجم

مصاحبه با دکتر شیری قسمت پنجم

قسمت پنجم : مصاحبه با دکتر شیری

 

مثلاً يادم افتاد که برادر زاده من يک ماهی داشت و هميشه هر وقت که من ميرفتم خونشون
خلاصه عرضم اينه که داشتن پت فايده هم داره،ما اگر ايده هايه منتقدانه رو مطرح ميکنيم
خوبه که ديدگاه مثبت رو هم مطرح کنيم و ببينيم و با باور به اينکه انسان مجودی مختاره که
اجازه داره فکر کنه بهتره که فوايد و خطرات رو بگيم و اجازه بديم خود انسان تصميم بگيره
پس به اين نتيجه ميرسيم که اين فرهنگ و پديده نگه داری پت که در ايران اومده به نوعی -
بايد با فرهنگ ما هماهنگ بشه و ميبينيم که اين يک فرهنگ غربی نيست و با روح خود ما هم
ميتونه هماهنگ باشه،اينطور نيست؟البتّه در اين زمينه کسانی که ديرينه شناسی ايران بلدند بيشتر
ميتونن نظر بدن،پروژه ايرانيزه يا اسلامی کردن نسبت به محصولات فرهنگ غير ايرانی
احتمالاً در اين زمينه هم بايد باشه
البته من بايد يک چيزی رو عرض کنم که اولين جامعه اي حيوانات رو نگه داری کرد و اسب ها رو-
تربيت کرد ايرانی ها بودند،که در نگارگری ها و آثار حجمی ايران اين مسأله نشان داده شده
بله درسته
شما ميبينيد که گروهی از مسلمان های ايرانی که آکادميک غرب داشتن اومدن و گفتن
نماز به نوعی يوگا محسوب ميشه،وضو يه جور بهداشته،به نظر ميرسه اين بزک کردن علمی
يک جور خودمحور انگاری در آدمه،بحث برگشتن به پيشينه ما رو به جايه خاصی نميرسونه
سؤال من اينه که نگه داری پت يک فرهنگ غربيه يا اينکه هميشه با ما بوده؟-
نميدونم امّا به نظر ميرسه که گزاره دوّم عقلانی تر هست انسانها از قبل با حيوانات
توی يک طبيعت بودند حالا جنبه لوکسش يه چيزی حدود دويست سيصد ساله که اضافه شده
مثلاً ممکنه هزينه نگه داری يک گربه يه جاهايی بيشتر از هزينه نگه داری يه بچه باشه
حالا ما بايد با اين محصول چه جوری برخورد کنيم؟
کنيم يا مثل ماهواره بگيم نه و همه داشته باشن؟delete
کی ما بايد ياد بگيريم که در مقابل يک محصول به تعال برسيم نه نقابل؟
دليلی نداره ما پتانسيل مملکت،راهنمايی رانندگی،ناجا رو بذاريم برای اينکه برنامه درست کنيم
و حمله کنيم به کسانی که پت نگه ميدارن،بايد بدونيم که هر پديده اي مثل موسيقی،
ماهواره و...يک سری خوبی داره و يک سری بدی،به جای اينکه محصول رو حذف کنيم
بايد سطح فکری آدمها رو ارتقا بديم.همين قضيه عروسک هايه سارا و دارا
در برابر باربی باعث ميشه ما فکر کنيم علاوه بر اينکه غيرته حماقتم هست،
اگر بيايم دارا و آرا رو خوشگل درست کنيم و با مافيای اقتصادی در تعامل باشيم
ديگه نيازی به اين همه بگيرو ببند نيست،من يه مدّت هرچی دنبال خط کش باربی ميگشتم
هرجا ميرفتم ميگفتن نداريم چون مظهر فرهنگ غربه،منم ميگفتم حالا فرهنگ اينور رو
بدين،که اون موقع هنوز خط کش دارا و سارا نيومده بود،اين نشون ميده که انگار عقلانيت
همه جا نيست،آفت جامعه ايران افراط و تفريطه در هم مسأله اي،بايد ما به اين بلوغ
فکری برسيم که پت،هنرپيشه ،موسيقی رو چه ما بديم چه غرب بايد فرهنگ رو
هم باهاش منتقل کنيم در اين صورت واکسينه کرديم و شبيخون فرهنگی دامنمون
رو نميگيره مثل اين ميمونه که جامعه رو در مقابل يک بيماری واکسينه کنيم،حالا اگر
دو نفر بيمار شدن مفهومش اين نيست که واکسيناسيون به درد نميخوره،اين اقتضای
پيشگيری از يک بيماريه،ما بايد جامعمون رو هم دربرابر مسائل فرهنگی واکسينه کنيم
همين کاری که الان شما داريد با من انجام ميديد برای اينکه به عنوان يک آکادميسين
ميخواين به مردم آگاهی بديد و چون خواستگاه شما اين مسأله هست منم وقت ميزارم
چون اين مسأله مردم منه.ما آگهی ميديم که مسئوليت پذيری رو بيشتر کنيم،اينجوری
هم اون کسی که داره پت نگه ميداره حالش بهتره،هم اون حيوان و حتّی منی که
نگه نميدارم حالم خوبه از اينکه کسی پت داره دردم نميآد
نکته ديگری که ميخوم بهش اشاره کنم اينه که ما هميشه پت رو همدم خودمون قرار ميديم-
حتّی در خود دين ما هم توصيه شده،که ميگه چهار دسته سگ هست که نگه داريشون
اتّفاقاً خوبه،که کلاب رابعه به اونها نسبت دادند،امّا در فرهنگ ما سگ تزئينی نبايد داشته باشيم
يعنی terriereيعنی انون رو مثل يک عروسک ميدونن،در صورتی که ما اساسًسگ تزئينی نداريم ،مثلاً
ها سگ هايی هستند که خاک رو ميکنند سوراخ ايجاد ميکنند تا خرگوش بگيرن،terriere کننده،
ميخوام بگم که درسته که جامعه حسّاس شده روی نگه داری سگ تزئينی،
ولی در خود دين ما هم گفته شده که کلاب رابعه را ميشه نگه داشت،مثل سگ های کار،نگهبان،
شکار و...که همين الان در نيروی انتظامی برای زنده يابی مرده يابی .پيدا کردن مواد مخدّر
و ... از اونها استفاده ميشه،حتّی برای کمک کردن افراد نابينا و شکار هم از اونها استفاده
که يکی از کوچکترين و گرانترين و سگ مورد علاقه ملکه اينگليسyurkshire terriere ميشه،مثلاً
هست اين سگ برای گرفتن موشه يعنی ما سگی به عنوان سگ ترئينی نداريم،يعنی
يعنی هر کدام از اين سگ ها ميتونن در اون چهار دسته کلاب رابعه باشند،
بله،من ميخوام بگم در ادبيات ما مثلاً کليله دمنه که بار فرهنگی اين کشور و شبه قارّه
هند رو به دوش کشيده تمام گفتمان ها از زبان حيواناته،يا حتّی متون مقدّس قران
با توجّه به اينکه قران اغراق نميکنه و عين مسأله رو تعريف ميکنه
هم در مورد حيوانات صحبت شده،مثلاً جايی که حضرت سليمان با مورچه صحبت ميکنه
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
تگ ها :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)