پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

با بوی بد دهان سگ و گربه چه کنیم

 

ساختمان دندان ها :

هر دندان از قسمت های مختلفی تشکیل شده است. اگر ساختمان هر دندان را به دو بخش داخلی و

خارجی تقسیم کنیم، بخش داخل آن را ریشه یا Root گویند و بخش خارجی آن را تاج Crown که شامل

قسمت های زیر می باشد.

/Portals/0/CrossArticlePictures/138705/Image509-1.jpg

مینا = Enamel : خارجی ترین بخش دندان است. در زیر ان بافتی به نام  Dentine قرار دارد که تا ریشه

ادامه می یابد.

Root  یا ریشه بخشی است  که داخل لثه قرار می گیرد. ریشه توسط بافت سیمان یا sementin  و periodontal  احاطه می گردد.  داخل ریشه تو خالی است که آن را pulp  می نامند.

اطراف ریشه را لثه فرا می گیرد و بین دندان و لثه فضایی به نام  Gengival Space است

.اصولا۴ دسته دندان در هر نیم فک وجود دارد :۱-دندانهای  molarیا آسیاب ۲-premolar  یا پیش آسیاب ۳-Canine یا نیش ۴-پیشین یا Incisor

/Portals/0/CrossArticlePictures/138705/Image509-2.jpg

/Portals/0/CrossArticlePictures/138705/Image509-3.jpg

زمان بیرون آمدن دندان های شیری:

دندان های پیشین ۴-۵ هفتگی

دندان های نیش ۳-۴ هفتگی

پیش آسیا ۳-۴ هفتگی

موقعیت دندان های شیری نیش در سگ:

/Portals/0/CrossArticlePictures/138705/Image509-4.jpg

زمان بیرون آمدن دندان های دائمی:

دندان های پیشین  در حدود ۴ تا ۵ ماهگی

نیش درحدود ۴-۵ ماهگی

پیش آسیاب ۵-۶ ماهگی

آسیاب ۴- ۶ ماهگی

موقعیت دندان دائمی نیش در سگ:

/Portals/0/CrossArticlePictures/138705/Image509-5.jpg

موقعیت دندانهای پیش آسیا در سگ:

/Portals/0/CrossArticlePictures/138705/Image509-6.jpg

بیماریهای دندان :

معمولا به دو صورت  مادرزادی و اکتسابی  نمایان می شود :
فقدان دندان یا  Anodontia  ، باقی ماندن دندان شیری Retgined Decideous Teeth  ، وجود دندان اضافی Supernumerary Teeth  و .. از ضایعات و عوارض مادرزادی موجود در محوطه دهانی و دندان ها است. چنانچه دندان اصلی در کنار دندان شیری بیرون بیاید می تواند باعث جراحات و آسیب هایی

بشود که معمولا در کنار دندان های نیش  Canine  در فک پایین و یا در دندانهای فک بالا اتفاق می افتد.

Supernumerary Teethدر رادیوگراف :

/Portals/0/CrossArticlePictures/138705/Image509-7.jpg

Supernumerary Teeth  :

/Portals/0/CrossArticlePictures/138705/Image509-8.jpg

، باقی ماندن دندان شیری Retgined Decideous Teeth

/Portals/0/CrossArticlePictures/138705/Image509-9.jpg

عوارض اکتسابی دندانها : گاهی در بیماریهایی مانند دیستمپر  Distemper  بر روی مینای دندانها تاثیر

گذاشته و آنها را بتدریج از بین می برد( هایپو پلازی مینای دندان ). تروما و ضربه های وارده به دندانها و در نتیجه لق شدن و یا شکستگی آنها را حادث می شوند.

/Portals/0/CrossArticlePictures/138705/Image509-10.jpg

جرم دندان :

/Portals/0/CrossArticlePictures/138705/Image509-11.jpg

/Portals/0/CrossArticlePictures/138705/Image509-12.jpg

در اثر باقی ماندن مواد غذایی،تجمع  باکتری ها و بزاق بر روی دندان ها پلاک های دندانی بوجود می آید.

حال همین پلاک های دندانی به تدریج وارد فضای بین لثه و دندان ها شده  (Salcuc)  و متراکم گردیده،

و به تدریج به سنگ یا جرم دندان تبدیل  می شود.

۱-ژنژویت: Gengivitis

جرم دندانی به رنگ زرد تا قهوه ای از این فضا و از سمت

لثه ها به سمت نوک دندانها پیشرفت می نماید. جرم دندانها می تواند باعث التهاب لثه یا ژنژویت  Gengivitis  شده و نیز مهمترین عامل در ایجاد بوی بد دهان می باشد.

/Portals/0/CrossArticlePictures/138705/Image509-13.jpg

/Portals/0/CrossArticlePictures/138705/Image509-14.jpg

بوی بد دهان علل مختلفی دارد. اختلالات گوارشی ، تغذیه نامناسب ( تغذیه با پروتئین زیاد )، جرم دندانی، عفونت های بافت های مختلف محوطه دهانی می تواند از مهمترین آنها باشد. لازم به ذکر است جهت از بین بردن جرم دندانها تنها می توان از دستگاه جرم گیری توسط دامپزشک بهره جست.

چگونه از بوجود امدن جرم دندان ها جلوگیری نماییم ؟

شما می توانید برای حیوان خود از استخوان های جویدنی مخصوص سگ ، سبزیجات مانند هویج، و …

استفاده نمایید. و غذاهای نرم که می توانند باعث تسریع جرم دندانی بشوند، را کمتر مصرف کنید.

/Portals/0/CrossArticlePictures/138705/Image509-15.jpg

/Portals/0/CrossArticlePictures/138705/Image509-16.jpg

مسواک زدن نیز می تواند تا حدودی موثر واقع شود. اصولا سگ های بالغ  و بالای یک سال به جرم دندانی مستعد ترند و بنابراین بایستی هر سه ماه یک بار جهت چکاپ دندانها و یا جرم گیری به دکتر دامپزشک مراجعه نمود.

پوسیدگی دندانها معمولا کمتر اتفاق می افتد چرا که سگ ها و گربه ها از مواد قندی  به ندرت استفاده می کنند.

/Portals/0/CrossArticlePictures/138705/Image509-17.jpg

 

نظرات کاربران
 • 0
  با سلام
  مطالب بسیار مفید و آموزنده هستند. در صورت امکان روش مسواک کردن گربه ها را بصورت تصویری نیز بیان کنید. باسپاس
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)