پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

انگل های داخلی

انگل ها در تمام بافت های بدن مانند چشم، ریه و قلب یافت می شوند. متداولترین انگل های گربه، کرم ها هستند و مهمترین گروه این انگل ها، آنهایی هستند که دستگاه گوارش را آلوده می کنند. آنها شامل کرم های گرد، نواری و کرم های برگی شکل می باشند.

 

کرم گرد

 

دو نوع کرم گرد از خانواده ی آسکاریس عموما در گربه ها یافت می شود که عبارتند از توکسوکارا و توکسو آسکاریس. این کرم ها خون را نمی خورند، بلکه از غذای هضم شده ی موجود در روده استفاده می کنند. تخم کرم گرد از طریق مدفوع گربه دفع می شود و به طور مستقیم یا پس از عبور از طریق موش، موش صحرایی یا سوسک به همان گربه یا گربه ای دیگر منتقل می شود. لارو کرم می تواند در جفت نفوذ کرده و جنین را در داخل رحم آلوده نماید. همچنین گاهی در شیر  مادر نیز یافت می شود. در بدن بچه گربه ها کرم از طریق کبد، قلب و ریه به روده مهاجرت میکنند. بچه گربه ها نسبت به گربه های بالغ حساسترند و انگل ها ممکن است در آنها موجب اسهال،یبوست،کم خونی،تورم شکم، ضعف و کاهش رشد شوند.

 

کرم شلاقی و رشته ای

 

این کرم ها کوچکتر از آسکاریس بوده و به ندرت در گربه ها یافت می شوند. اینها مانند کرم گرد نیز دارای چرخه ی زندگی مستقیم بوده و احتیاج به به میزبان واسط ندارند. لارو کرم رشته ای در روده ی کوچک ساکن شده و دیواره ی روده ی بزرگ را ترجاح می دهد. هر دو نوع انگل باعث اسهال، کاهش وزن و کم خونی می شوند.

 

کرم قلاب دار

 

این کرم ها شدیدا خونخوار بوده و از راه دهان یا سوراخ کردن پوست به داخل بدن میزبان راه می یابند. سپس مهاجرت کرده و به روده ی کوچک می روند. همچنین می توانند از طریق جفت به جنین منتقل شوند. علایم بالینی این کرم شامل اسهال، همراه رگه های خون، ضعف و کم خونی می باشد.

 

کرم نواری

 

 

خطر این کرم از کرم های گرد و کرم های برگی شکل کمتر است. کرم نواری در روده ی کوچک و بزرگ زندگی کرده و بدون مکیدن خون، خود را در غذای هضم شده ی میزبان سهیم میکند. وجود این کرم ها ممکن است سبب تخریش و نفخ شکم در گربه شود. ولی عوارض دیگر آن کمتر است. وقتی قطعات کرم از مقعد دفع می شوند، موجب تحریک می گردند. تخم های گرد و کوچک کرم که از مقعد گربه دفع می شوند به صورت دانه های برنج به ناحیه ی اطراف مقعد می چسبند و اغلب تنها نشانه ی آلودگی گربه به کرم نواری می بتشد. وقتی تخم کرم از بدن گربه دفع شد بایستی توسط میزبان واسطه که موش یا کک است خورده شوند. در بدن میزبان واسط ، تخم ها به لارو تبدیل می شوند. تنها در صورتیکه میزبان واسط توسط گربه خورده شود لارو قادر است به کرم بالغ تبدیل گردد.

 

کرم های برگی شکل

 

در روده ی کوچک، لوزالمعده و مجرای صفراو یافت می شود. این انگل در آسیا، اروپا و کانادا نسبتا شیوع دارد. میزبان واسط آن حلزون و یک نوع ماهی آب سرد می باشسد. علایم بالینی آن عبارت از مشکلات گوارشی، یرقان، اسهال و کم خونی می باشد.

 

سایر انگل ها

 

گربه ها ممکن است به وسیله ی انگل های تک یاخته ای میکروسکوپی مانند امیب، تریکوموناس، کوکسید و ژیاردیا آلوده شوند. این انگل ها ممکن است موجب اسهال یا سایر عوارض گوارشی شوند اما به عنوان عامل بیماری چندان متداو نیستند. مهمترین آنها توکسوپلاسما است که به بافت های مختلف بدن گربه مانند روده حمله میکند و اصولا از طریق خوردن گوشت خام ایجد می شود. آلودگی شدید به انگل همرته علایمی ایت که به آسانی با سایر بیماری ها اشتباه می شود. در چنین حالتی احتمال مرگ گربه هم وجود دارد. حالت مزمن بیماری هم مشاهده می شود، اسهال هست. گربه ، انگل را از طریق مدفوعش دفع می کند که ممکن است به انسان منتقل شود. اگر چه این بیماری به ندرت اتفاق می افتد، اما خطری است که خانم های باردار را تدید می کند، چرا که ممکن است به جنین آنها منتقل شود.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی