پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

نکات مهم در مورد مراقبت از بچه گربه ها

نکات مهم در مورد مراقبت از بچه گربه ها
بزرگ کردن بچه گربه ها خیلی شبیه بزرگ کردن بچه هاست . اگه ازشون خوب مراقب بکنید و درست تربیت بشن، تو بزرگسالی، یه گربه ی سالم و خوش اخلاق میشن. پس اگه بچه گربه ای دارین، هر چه سریع تر از این نکات استفاده کنین. در ادامه یادداشت نکات مهم در مورد مراقبت از بچه گربه ها با بلاگ پتچی همراه باشین!
https://petchi.com/taking-care-of-a-kitten/

با بچه گربه ها مثل گربه های بزرگ رفتار نکنین.
یکی از مهم ترین مورادی که باید در مورد نگهداری بچه گربه در خانه بدونید اینه که بچه گربه ها هم مثل بچه ی انسان که نیازهای متفاوتی از یه نوجوون داره، نیازهاشون با یه گربه ی بالغ متفاوته. علاوه براین باید بدونین که تو هر مرحله از رشدش ، باید چه کارهایی بکنین:

زیر 8 هفته
تو این سن باید کنار مادرش و بقیه خواهر و برادراش باشه. به خاطر اینکه سنشون کمه و نمی تونن دمای بدنشون رو تنظیم کنن، با قرار گرفتن کنار هم، خودشون رو گرم نگه می دارن. بعلاوه، قدرت دید و تعادل پاهاشون در حال شکل گرفتنه.

اگه گربه ای تو این سن رو به سرپرستی گرفتین، باید ازش یه سری مراقبت های ویژه بکنین؛ مثلا تا 4 هفته هر دو ساعت یه بار با شیشه بهش شیر بدین و بعش کمک کنین که دفع کنه. بهتره که برای کمک گرفتن، با یه دامپزشک مشورت کنین.

8 تا 11 هفتگی
 معمولا تو 8 هفتگی از شیر گرفته میشن و باید غذای مخصوص خودشون رو بخورن که اون هم باید غلیظ، سرشار از پروتئین باشه و به راحتی هضم بشه. چه بخواین از غذای خشک و یا از غذای تر استفاده کنین، حتما باید مخصوص بچه گربه ها باشه.

مراقبت از بچه گربه ها

تغییرات بزرگ دیگه ای هم تو این سن رخ میده؛ مثلا: سیستم داخلی بدنش رشد می کنن و فعالیت هاش شروع میشه، میدوه، میپره، بازی و کشف می کنه. با اینکه این یه دوره ی شیرین از زندگی بچه گربه هاست، اگر مراقبش نباشین، ممکنه خطرناک هم باشه. نذارین هر جا بره و چشمتون رو ازش برندارین و زمانی هم که حضور ندارین، تو یه فضای محدود نگهش دارین.

2 تا 4 ماهگی
تو این دوره خیلی زود رشد می کنن و تقریبا 3 برابر یه گربه ی بالغ انرژی دارن. روزانه به 3 تا 4 وعده ی غذایی نیاز دارن  و هر وعده باید حداقل 30 درصد پروتئین داشته باشه.

4 تا 6 ماهگی
توی این سن به نوجوانی و بلوغ جنسی نزدیک میشن.بهتره قبل از اینکه به سن بلوغ برسن، با یه دامپزشک در مورد عقیم کردنشون، صحبت کنین تا از رفتار های بلوغ جلوگیری بشه. (مثل مشخص کردن قلمرو و ادرار و مدفوع ناخواسته)

2 . برای رفتار خوب بهش تشویقی بدین و اجتماعی اش کنین
تربیت و اجتماعی کردن بچه گربه ها باعث میشه که رفتار اونها با آدم ها و حیوون ها، تضمین بشه.یکی تعریف میکرد که اولین باری که یه بچه گربه رو به سرپرستی گرفته بوده، نگران بوده که اون بترسونه، اما نمیدونسته که اون دوره، یه زمان حساس برای اجتماعی کردنش بوده و دور کردنش از چیزای دیگه باعث میشه که وقتی بزرگ بشه، عصبی بشه.

مراقبت از بچه گربه

اما الآن وقتی سرپرستی بچه گربه ای رو به عهده میگیره، تمام سعی اش رو میکنه که گربه با صداها و اشیای مختلف آشنا بشه. فقط باید حواستون باشه که اولین تجربه هاش، مثبت و خوب باشه.

به عنوان پدر یا مادر جدیدش، وظیفه ی شماست که بهش نشون بدید که این دنیا جای قشنگیه. چندتا کاری که می تونین انجام بدین:

اصولا بچه گربه ها بر اساس غریزه، از ظرف خاک برای دفع استفاده می کنن. اما شما هم می تونین بعد اینکه غذا خوردن یا بازی کردن، بذاریدشون تو خاک تا یه تمرینی براشون بشه. فقط مطمئن بشین که همیشه ظرف خاک در دسترسشون هست.
مدام نوازشش کنین
به شونه کردن و تمیزکاری هفتگی، عادتش بدین
اسباب بازی های مختلف جلوش بذارین
بذارین رو سطوح با جنس های مختلف راه بره و تجربه کسب کنه
بعد از اینکه واکسن هاشو زدین، بیرون ببریدش تا با محیط بیرون آشنا بشین
اطرافش سروصدا ایجاد کنید تا عادت کنه
دوستاتون رو دعوت کنین تا با آدم های مختلف بازی کنه و ازشون بخواین بهش تشویقی بدن
برای ناخن کشیدنش، اسکرچر تهیه کنین و وقتی ازش استفاده کرد، بهش تشویقی بدین
اجازه ندین که موقع بازی گاز بگیره یا جایی ناخن بکشه و اگه این کارو کرد، حواسش رو پرت کنین
اجازه بدین که با گربه های دیگه هم آشنا بشه
همراه خودتون با ماشین بیرون ببریدش و تمام مدت بهش تشویقی بدین تا به اون موقعیت عادت کنه
اگه رفتار خوبی داشت، بهش تشویقی بدین
اما اگر رفتار بدی داشت، تنبهش نکنین و فقط بهش محل ندین
همیشه صبور باشین
3.  اقدامات مراقبتی پیشگیرانه انجام بدین
برای اینکه مطمئن باشین که گربه تون زندگی سالمی خواهد داشت، باید یه سری اقدامات پیشگیرانه انجام بدین؛ مثل:

هر چه زودتر به دامپزشک مراجعه کنین
حتما تو اولین هفته ای که گربه تون رو گرفتین، به دامپزشک مراجعه کنین.مراجعه به دامپزشک به صورت مکرر و در سنین کم، باعث میشه که گربه به اون محیط عادت کنه و سلامتش رو تضمین میکنه.

نگهداری از بچه گربه ها

در مورد انگل های گوارشی،کک و کرم قلب سوال کنین
از دامپزشک بخواین که ببینه گربه تون کرم یا انگل گوارشی داره یا نه و اگر داره، انگل تراپی بشه. با اینکه تو گربه ها هم مثل سگ ها ، کرم قلب خیلی ایجاد نمیشه، ممکنه بعضی از گربه ها مستعدش باشن و به همین خاطر می تونین از پزشک بخواین که معاینه کنه و در صورت لزوم داروی پیشگیری تجویز کنه.

بدترین حشره ای که گربه تون رو تهدید می کنه، ککه. می تونین وقتی 8 تا 12 هفته ش هست، از دارو های پیشگیری کک استفاده کنین؛ اگر چه بعضی از داروها برای گربه های 4 هفته هم مناسبه.

در مورد واکسن های مورد نیاز و دفعات واکسیناسیون، سوال کنین
پیشگیری از بیماری، شامل واکسن های کم خونی گربه و هاری میشه. معمولا تو دو ماهگی برای اولین بار این واکسن ها زده میشه و گاهی هم تا 16 هفتگی یه سری واکسن تسریع کننده می زنن. بعد از اون، دامپزشک برنامه ی واکسن های بزرگسالی رو مشخص می کنه و حتی ممکنه یه سری واکسن اضافی هم پیشنهاد بده.

این کارها باعث می شن که گربه تون یه زندگی خوب رو شروع کنه، اما حواستون باشه که وقتی بزرگتر بشه، علاوه بر این ها به توجه و مراقبت زیادی هم نیاز داره.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی