پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

جراحی حیوانات خانگی از رویا تا واقعیت

جراحی حیوانات خانگی از رویا تا واقعیت
انتشار اخباری مبنی بر جراحی‌های زیبایی برای حیوانات خانگی با هزینه‌های چند ده میلیونی، واکنش‌های زیادی به دنبال داشته است. برخی از کابران شبکه‌های اجتماعی در انتقاد به این موضوع، وضعیت اقتصادی مردم را با هزینه‌های بالا برای حیوانات مقایسه کردند. اما این خبر و هزینه‌ها واقعیت دارد؟ فعالان حقوق حیوانات و روانشناسان درباره این زمینه چه می‌گویند؟

 

ادعای شیوع این پدیده را صفحه «حقوق حیوانات در ایران» یکسال پیش با انتشار یک توئیت مطرح کرده بود: «به گزارش پویش حقوق حیوانات در ایران، متأسفانه جراحی زیبایی حیوانات خانگی در حال گسترش است! این عمل‌ها شامل بوتاکس، تتو، جراحی بینی و برش گوش، بریدن دم و...» که همان روزها واکنش‌هایی به‌دنبال داشت و حالا دوباره بعد از یک سال، یکی دیگر از کاربران توئیتر که اتفاقا دامپزشک است، توئیتی منتشر کرده و دوباره پرونده جراحی‌های زیبایی حیوانات خانگی را باز کرده است.

«دکتر حسین علوی‌زاده» در توئیتش نوشته است: «شاید باورتون نشه، اما جراحی زیبایی دامپزشکی خیلی بیشتر از قبل شده. دوستان میان و برای فرم‌دادن به بینی، بزرگ‌کردن چشم، صاف‌کردن پوست، برداشتن چربی، بوتاکس و کوتاه‌کردن دم سگ یا گربه‌شون، هزینه‌های فوق‌سنگین می‌دن!» و بعد برای اینکه موضوع شفاف‌تر شود، به چند نکته تکمیلی اشاره کرده که، از بین این جراحی‌ها، جراحی بینی و کشیدن پوست شایع‌تر از بقیه است.

 

در همین رابطه برخی رسانه‌ها در این روزها خبرها و گزارش‌هایی منتشر کردند که در آن هزینه‌های جراحی زیبایی حیوانات را تا سقف ۲۰ میلیون تومان اعلام شده بود. فرم دادن به بینی، بزرگ کردن چشم، صاف کردن و کشیدن پوست، برداشتن چربی، تیز کردن گوش افتاده، بوتاکس، خالکوبی و ... از جمله عمل‌هایی است که برخی برای زیباتر شدن حیوانشان انجام می‌دهند که هزینه عمل فرم دادن به بینی سگ و گربه ۲۰ میلیون اعلام شده بود.

کم شدن عمل زیبایی حیوانات

در ارتباط با این موضوع «دکتر پیام محبی» رئیس بیمارستان دامپزشکی تهران به ایرناپلاس می‌گوید: مواردی که می‌توانم بگویم عمل زیبایی است یکی اینکه در بعضی از نژاد سگ‌ها گوش‌ها را کوتاه می‌کنند. اما به دلیل اینکه این سگ‌ها نژادهای «دوبرمن» بودند کمتر مورد اقبال بودند و اکنون نیز کمتر شدند؛ این عمل‌ها بسیار کم شده است. البته ما در بیمارستان خودمان این کارها را نمی‌کنیم اما این عمل‌ها انجام شده است. یا اینکه گوش‌های بعضی از سگ‌های نگهبان را کوتاه می‌کنند که این خیلی ربطی به عمل زیبایی ندارد.

محبی ادامه می‌دهد: اساسا بعضی‌ها از قیافه زشت حیوانات خوششان می‌آید. حیوانی مانند «بولداگ» را اساسا به خاطر زشتی‌اش می‌خرند. عمل کوتاهی دُم لزوما زیبایی نیست. ما هم انجام می‌دهیم. این کار به دلیل سلامت حیوان است و اینکه بعضا به خودش و دیگران آسیب نزند، که در بعضی از نژادها انجام می‌شود.

یکی دیگر از عمل‌هایی که انجام می‌شد، عمل حنجره بود که غیراخلاقی و به دور از وجدان است. چون عملا یک حیوان را لال می‌کنند که هیچ صدایی از آن درنیاید. این عمل را کسانی که می‌خواستند در خانه سگ نگهدارند و دیگران را اذیت نکند و سگشان پارس نکند انجام می‌دادند. اما این روزها که فرهنگ نگهداری حیوانات خانگی پذیرفته شده این عمل نیز بسیار کم شده است و همسایه‌ها با این موضوع کنار آمده‌اند.

هزینه‌های میلیونی صحت ندارد

رئیس بیمارستان دامپزشکی تهران می‌افزاید: درباره خالکوبی روی بدن حیوان نیز در زمانی که میکروچیپ (وسیله شناسایی جانداران) نبود در کشاله ران یا در گوش حیوان برای شناسایی آن خالکوبی می‌کردند. درست مانند داغ زدن برای شناسایی اسب‌ها و گاوها. اما اکنون از زمانی که میکروچیپ آمده، این کار انجام نمی‌شود. ممکن است یک آدم مریضی پیدا شود که موهای سگش را هم رنگ کند اما دلیل ندارد که بگوییم این کار در سطح وسیعی رواج دارد یا مراکز خاصی برایش وجود دارد.

 

محبی درباره هزینه‌های چند ده میلیونی هم توضیح می‌دهد: شک نکنید این موضوع هیچ صحتی ندارد و هزینه‌های چند ده میلیونی عمل زیبایی حیوانات کاملا دروغ و ساختگی است. شما چه فُرمی می‌تواند به بینی سگ یا گربه بدهید؟ این اعداد قطعا دروغ است. ما در همین بیمارستان خودمان یک عمل پیچیده ارتوپدی شکستگی یا ستون فقرات را بیشتر از چهار یا پنج میلیون تومان انجام نمی‌دهیم. این گزارش‌ها با اغراق منتشر شده و دروغ است؛ ما نه آموزشی در این زمینه داریم و نه درسی که کسی بخواند. دقیقا برعکس این گزارش‌هایی که منتشر می‌شود این عمل‌ها بسیار کم شده است.

این دامپزشک معتقد است که برخی می‌خواهند این موضوع را به آدم‌ها پولدار بچسبانند. «یک سری آدم که خودشان منتفر از نگهداری حیوانات هستند می‌خواهند با این فضاسازی‌ها، عرصه را بر دیگرانی که حیوان دوست دارند، تنگ کنند.»

البته باید یادآوری کرد که این عمل‌ها موضوع جدیدی در دنیا نیستند و سال ۲۰۱۵ نیز خبری از انجام جراحی پلاستیک روی سگ‌های خانگی در کشورهای غربی و حتی کره‌جنوبی منتشر شد که هزینه عمل‌ها بین چهار تا پنج هزار دلار اعلام شده بود.

عشق به حیوانات با حماقت متفاوت است

«کاوه قادری» روانشناس در این باره به ایرناپلاس می‌گوید: رفتارها برای انجام چنین جراحی‌هایی نشانه‌ای از بیماری و عدم سلامت روانی و شخصیتی افراد است. عشق به حیوانات عالی است اما عشق با حماقت دو مقوله کاملا متفاوت است و کسانی که عمل زیبایی حیوانات را توجیه می‌کنند، کار خلاف انسانیت انجام می‌دهند.

قادری همچنین می‌افزاید: حیوانات با هر عمل غیرضروری زجر می‌کشند و به همین دلیل این کار غیرانسانی است و باید جلوی آن گرفته شود. این مساله در هر فردی و در هرکجای دنیا اگر دیده شود، به نوعی نشان از اختلال شخصیت فردی است. در نتیجه این موضوع محدودیت جغرافیایی ندارد. در نتیجه وقتی در کشور این رفتار را می‌بینیم، نشان از مشکلات شخصیتی جدی در افرادی است که از مرزهای سلامت روان فاصله گرفته‌اند؛ یکی کمتر و یکی بیشتر.

عمل‌های زیبایی، مصداق بارز حیوان آزاری

فعالان حقوق حیوانات نیز در این باره واکنش‌های مختلفی نشان دادند. در این میان «دکتر شاهین سپنتا» فعال حقوق حیوانات درباره عمل‌های زیبایی حیوانات به ایرناپلاس می‌گوید: عمل‌های زیبایی روی بدن حیوانات مصداق بارز خشونت و حیوان‌آزاری است. از حیوانات می‌توان در نقش نگهبان، همدم فرد سالمند یا نابینا و برای بهبود مشکلات روحی روانی در برخی افراد استفاده کرد. افراد حق هیچگونه برخورد با حیوانات را ندارند. برخی از افراد با بی‌توجهی حیوان را به حال خود رها یا با آنها برخوردهای خشونت‌آمیز می‌کنند.

سپنتا درباره برخی عمل‌های جراحی برای زیبایی حیوانات، اضافه می‌کند: حتی رنگ کردن جوجه‌های یک روزه نیز مصداق حیوان آزاری است. باید به ویژگی‌های ظاهری حیوانات احترام گذاشت. هرگونه اقدام در این زمینه باعث به هم خوردن نظم بدن و همچنین کم شدن سن حیوان می‌شود. البته چنانچه به تشخیص دامپزشک جراحی گوش، چشم و اطراف دهان بنابر ضرورت بهداشتی و فیزئولوژیک ضروری تشخیص داده شود برحسب ضرورت بلامانع است.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی