پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

زبون سگها

 زبون سگها
بان یکی از ارگان های مهم در دهانِ و مثل هر عضله دیگه ای در بدن ،توسط اعصاب کنترل میشه با این تفاوت که زبان از جمله عضلاتیه که اعصاب اون به طور مستقیم از مغز اومده و اون رو عصب رسانی میکنه. سگ ها از زبونشون برای خوردن غذا ،نوشیدن آب ،خنک کردن خود و…استفاده میکنن. در اینجا چند مطلب جالب در مورد زبون سگها توضیح داده میشه که ممکنه براتون جالب باشه پس در ادامه با وب سایت پتچی همراه باشید.

 شاید براتون جالب باشه بدونید کدوم  سگ ها زبان آبی دارن ؟
نژاد چاو چاو و شارپی ،زبون آبی یا تیره رنگی دارن  که دلیل علمی آبی بودن زبون این سگ ها به طوردقیق مشخص نشده  و به عقیده ی بسیاری از محققین ریشه های نژادی مشترک و نزدیک به هم این دو سگ چینی ، میتونه از دلایل هم رنگ بودن زبون اونها باشه . زبون سگ ها به طور معمول صورتیه  و تغییر رنگ اون به آبی  و یا تیره شدن اون ، میتونه نشونه ی نرسیدن اکسیژن به بافت ها باشه که دلایلی مثل نارسایی قلبی _ریوی و یا کمبود هموگلوبین خون از علل اون میتونه باشه ،در صورتی که در سگ هایی که به طور طبیعی زبان آبی دارن، تشخیص این علایم دشوار تره .

https://petchi.com/a-few-interesting-things-about-the-beast-dogs/
زبون سگا تمیز تره یا آدما ؟
لیس زدن زخم ها رفتار شایعی در بین سگ هاست ،اما در واقع نباید به اونها اجازه این کارو بدیم زیرا راه مناسبی برای التیام زخم ها نیست. همین طور باور غلط دیگه ای بین برخی افراد وجود داره که زبون سگها  رو تمیز تر از زبون انسان ها میدونن. در حقیقت زبون هر دو بیش از ششصد نوع باکتری داره  که در صورت برخورد با زخم میتونه منجربه ایجاد عفونت بشه .

برس کدوم حرفه ای تره ؟سگ ها یا گربه ها ؟
درجواب باید بگم که  گربه ها در تمیز کردن خود با زبان و لیس زدن بدن حرفه ای ترن و زبون اون ها مثل یه برس عمل میکنه. اما سگ ها هم با لیس زدن میتونن تا حدودی به باز کردن گره های روی موهاشون و نظافتشون رسیدگی کنن. علت خبرگی گربه ها در این کار به تفاوت های بیولوژیکی زبان سگ سانان و گربه سانان برمیگرده. زبون گربه ها پر از پرزهای ریزه که مثل یه برس یا شونه پردندونه به راحتی گره های اون ها رو باز میکنه، در حالی که زبون سگ ها این امتیاز رو نداره و میشه گفت زبونشون صافه و هر چند با زبان  محیط اطرافشون رو پاک و گره ها رو باز میکنن اما  برای جلوگیری از ژولیدگی به برس روزانه هم احتیاج دارن .

سگ ها با چه مکانیسمی خودشونو خنک میکنن ؟
سگها با استفاده از زبون خودشونو خنک میکنن، به این شکل که وقتی یک سگ عمل panting  یا ” له له زدن “رو انجام میده ، در واقع به خنک کردن  و تبادل حرارت  با محیط میپردازه  .

A few interesting things about the beast dogs-2

سگها مثل انسان ها در تمام بدن غدد عرق ندارن و از راه پوست تعریق انجام نمیدن ،اون ها تنها در پد پاها و نیز بینی غدد عرق دارن. در واقع با  له له زدن جریان هوای عبوری که از سطح دهان، زبان و بخش های فوقانی دستگاه تنفس عبور میکنه ضمن تبخیر رطوبت ، باعث  خنک تر شدن بدن حیوون میشه.

 آیا سگهایی با زبون بزرگ، دچاراختلالند؟
موارد نادری دیده شده  که در مناطقی سگهایی با زبان بزرگ تر از حد طبیعی به دنیا میان جالب تر اینکه زبون اون ها وظایف فیزیولوژیک و طبیعی رو به درستی انجام میده مثلا خوردن شیر در تولگی  .بعضی نژاد ها مثل باکسر بیشتر مستعد به دنیا اومدن با زبون بزرگ هستن که باعث میشه زبونشون از دهان آویزون باشه که البته مشکل خاصی ایجاد نمیکنه ودر صورت نیاز و توصیه دامپزشک به وسیله جراحی قابل اصلاحه.

آیا زبون در صدای سگ تاثیر گذاره؟
هر جزئی در دهان روی صدای فرد تاثیر داره در نتیجه زبان در تن صدای ایجاد شده تاثیر گذاره. تصور کنید لیوان پر از آبی در دست دارید و با انگشتانتان به آن ضربه میزنید ، صدای ضربه با میزان اب داخل لیوان ارتباط دارد؛ به طور مشابه فرم زبان و پر کردن حجم دهان توسط اون ،با تولید تن صدای ایجاد شده مرتبطه.

از نظر  شکل و سایز ، زبون سگها از زبون ما دراز تر و کشیده تره و میزان تحرک اون در دهان متفاوت با انسان هاست چون سگها نیاز به صحبت کردن ندارن ، نیازی نیست که زبون خیلی به کناره ها ی دهان حرکت داده بشه

جوانه چشایی در زبون کدوم بیشتره ؟سگ ها یا گربه ها؟
سگها جوانه های چشایی بیشتری نسبت به گربه ها دارن هر چند تعداد اون خیلی کمتر از جوانه های چشایی در انسانه (حدود یک ششم برابر انسان ها) سگ ها میتونن شوری، شیرینی، ترشی و تلخی رو درک کنن اما گربه ها شیرینی رو درک نمیکنن و حدس زده میشه سگها هم بیشتر بخاطر بوی غذا اون رو انتخاب میکنن تا مزه اون وحس چشایی انسان ها خیلی قوی تر از سگ ها و گربه هاست.

A few interesting things about the beast dogs-3

سگ ها با لیسیدن چه احساساتی رو بیان میکنن ؟
خیلی از صاحبان سگها بوسیدن سگ ها رو حس خوب و لذت بخشی میدونن؛ جالبه که بدونین همین احساس در سگها با لیس زدن تشابه داره. سگ ها با لیس زدن به اکتشاف محیط پیرامونشون میپردازن وهمینطور وقتی یه سگ صورت سگ های دیگه و یا صاحبش رو لیس میزنه ،شادی و هیجانش رو نشون میده.

آیا سگ ها و گربه ها مشابه هم آب مینوشند؟
سگها و گربه ها هردو از زبونشون برای نوشیدن آب استفاده میکنن اما نحوه استفاده از  زبون برای خوردن آب، در اونها متفاوته. به این شکل که سگها زبونشون رو قاشقی شکل میکنن  و با این قاشق آب زیادی رو داخل دهان میبرن و به این ترتیب آب مینوشن ،درحالیکه گربه ها فقط از نوک زبونشون استفاده میکنن تا آب روبه سمت بالا بکشن و بعد  با حرکات سریع فک ها و درست قبل از اینکه آب بریزه، دهانشون رومی بندن و آب رو در دهان به دام میندازن و سیکل مجددا تکرار میشه .گرچه سگ ها در قاشقی کردن زبون ماهر ترن و آب بیشتری به داخل دهان میبرن اما گربه ها در حین خوردن آب منظم ترن و قطره های آب کمتری حین نوشیدن به اطراف پاشیده میشه که به علت سرعت حرکت فک در اخذ آب و برداشت آب کمتر از ظرف هست
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی