پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • مبلی با شکل ستون فقرات ◄ مبلی با شکل ستون فقرات
    مبلمان قابل تنظیم الهام گرفته از ستون فقرات انسان که از چوب های چوبی به هم پیوسته ساخته شده اند را می توان به راحتی به اشکال و طرح های مختلف تبدیل کرد. مبلمان نوآورانه SPYNDI به افراد این امکان را می دهد که صندلی های منحصر به فرد خود را با اتصال تک تک چوب ها به یکدیگر، چرخش 180 درجه برای تغییر انحنا و قفل کردن در جای خود ایجاد کنند.
 • میز قهوه همراه گربه ها ◄ میز قهوه همراه گربه ها
    میز قهوه مدرن دارای خانه گربه کروی شکل با الهام از ایگلو است که برای گرم و راحت نگه داشتن حیوان خانگی مورد علاقه شما ساخته شده است. میز قهوه خانه گربه ای "Igloo" طراحی شده توسط Joao Teixeira را می توان درست در کنار تخت شما یا در اتاق نشیمن قرار داد. تخت ساخته شده از پلاستیک برای تمیز کردن آسان.
 • لیوانی شبیه هشت پا ◄ لیوانی شبیه هشت پا
    لیوان تیکی سرامیکی که برای نوشیدن کوکتل طراحی شده و به شکل اختاپوس سبز رنگی است که روی جمجمه انسان قرار گرفته است. لیوان هشت پا تیکی Cthulhu دست ساز از چینی توسط KachaktanoMugs
 • نان هایی شبیه حیوانات ◄ نان هایی شبیه حیوانات
    نان خوشمزه ای که به شکلی شبیه گربه ها، سگ ها و سایر حیوانات شایان ستایش است. حیوانات نان خوراکی تازه پخته شده طراحی شده توسط Lou Lou P’s Delights.
 • ترکیبی میوه ها و حیوانات ◄ ترکیبی میوه ها و حیوانات
    دستکاری های خلاقانه عکس توسط عکاس آمریکایی سارا دی ریمر. حیوانات مختلف با میوه ها و سبزیجات مختلف ترکیب شدند.
 • لیوانی شبیه نژاد شیبا اونو ◄ لیوانی شبیه نژاد شیبا اونو
    وان ناز طراحی شده برای خوردن نودل رامن شبیه سگ کوچک شیبا اینو است. لیوان نودل Shiba Inu Ramen دست ساز از سرامیک توسط Tetsuya Iseda.
 • خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان ◄ خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان
    خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان که شبیه AT-AT واکر چهار پا است. "CAT-CAT": خانه گربه AT-AT واکر ساخته شده از تخته سه لا توسط ویتنی فابر برای گربه خانگی اش کاپیتان جک هارکنس. پاهای AT-AT به عنوان پست های خراش استفاده می شود
 • انسان ها با سر حیوانات ◄ انسان ها با سر حیوانات
    مجموعه ای از مجسمه های رسا از حیوانات با بدن واقعی انسان در موقعیت های دنیای واقعی قرار داده شده است. مجسمه های ترکیبی حیوانات انسانی خلاقانه ساخته شده از خاک رس توسط الساندرو گالو.
 • کیف پول خلاقانه به شکل سگ ◄ کیف پول خلاقانه به شکل سگ
    کیف پول خلاقانه و غیرمعمولی که به گونه ای طراحی شده است که شبیه سر واقعی یک سگ کوچک باشد، قطعاً چشم نواز است. کیف پول سکه سگ ساخته شده از نمد پشمی و چشم های پلاستیکی که واقعی به نظر می رسد. برای افرادی با حیوانات خانگی بولداگ فرانسوی مینیاتوری ایجاد شده است.
 • سفر با دوچرخه با سگ ها ◄ سفر با دوچرخه با سگ ها
    محصولی زیبا برای صاحبان دوچرخه که دوست دارند با سگ خود سفر کنند طراحی شده است. قفسه حیوانات خانگی Fairdale بهتر از یک سبد یا یک تریلر است. سیستم نصب نوآورانه سگ (یا گربه) شما را ایمن و ایمن نگه می دارد. راه حل عالی برای اتصال سگ به دوچرخه!
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29179    |     صفحه 1 از 2918
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

زبون سگها

 زبون سگها
بان یکی از ارگان های مهم در دهانِ و مثل هر عضله دیگه ای در بدن ،توسط اعصاب کنترل میشه با این تفاوت که زبان از جمله عضلاتیه که اعصاب اون به طور مستقیم از مغز اومده و اون رو عصب رسانی میکنه. سگ ها از زبونشون برای خوردن غذا ،نوشیدن آب ،خنک کردن خود و…استفاده میکنن. در اینجا چند مطلب جالب در مورد زبون سگها توضیح داده میشه که ممکنه براتون جالب باشه پس در ادامه با وب سایت پتچی همراه باشید.

 شاید براتون جالب باشه بدونید کدوم  سگ ها زبان آبی دارن ؟
نژاد چاو چاو و شارپی ،زبون آبی یا تیره رنگی دارن  که دلیل علمی آبی بودن زبون این سگ ها به طوردقیق مشخص نشده  و به عقیده ی بسیاری از محققین ریشه های نژادی مشترک و نزدیک به هم این دو سگ چینی ، میتونه از دلایل هم رنگ بودن زبون اونها باشه . زبون سگ ها به طور معمول صورتیه  و تغییر رنگ اون به آبی  و یا تیره شدن اون ، میتونه نشونه ی نرسیدن اکسیژن به بافت ها باشه که دلایلی مثل نارسایی قلبی _ریوی و یا کمبود هموگلوبین خون از علل اون میتونه باشه ،در صورتی که در سگ هایی که به طور طبیعی زبان آبی دارن، تشخیص این علایم دشوار تره .

https://petchi.com/a-few-interesting-things-about-the-beast-dogs/
زبون سگا تمیز تره یا آدما ؟
لیس زدن زخم ها رفتار شایعی در بین سگ هاست ،اما در واقع نباید به اونها اجازه این کارو بدیم زیرا راه مناسبی برای التیام زخم ها نیست. همین طور باور غلط دیگه ای بین برخی افراد وجود داره که زبون سگها  رو تمیز تر از زبون انسان ها میدونن. در حقیقت زبون هر دو بیش از ششصد نوع باکتری داره  که در صورت برخورد با زخم میتونه منجربه ایجاد عفونت بشه .

برس کدوم حرفه ای تره ؟سگ ها یا گربه ها ؟
درجواب باید بگم که  گربه ها در تمیز کردن خود با زبان و لیس زدن بدن حرفه ای ترن و زبون اون ها مثل یه برس عمل میکنه. اما سگ ها هم با لیس زدن میتونن تا حدودی به باز کردن گره های روی موهاشون و نظافتشون رسیدگی کنن. علت خبرگی گربه ها در این کار به تفاوت های بیولوژیکی زبان سگ سانان و گربه سانان برمیگرده. زبون گربه ها پر از پرزهای ریزه که مثل یه برس یا شونه پردندونه به راحتی گره های اون ها رو باز میکنه، در حالی که زبون سگ ها این امتیاز رو نداره و میشه گفت زبونشون صافه و هر چند با زبان  محیط اطرافشون رو پاک و گره ها رو باز میکنن اما  برای جلوگیری از ژولیدگی به برس روزانه هم احتیاج دارن .

سگ ها با چه مکانیسمی خودشونو خنک میکنن ؟
سگها با استفاده از زبون خودشونو خنک میکنن، به این شکل که وقتی یک سگ عمل panting  یا ” له له زدن “رو انجام میده ، در واقع به خنک کردن  و تبادل حرارت  با محیط میپردازه  .

A few interesting things about the beast dogs-2

سگها مثل انسان ها در تمام بدن غدد عرق ندارن و از راه پوست تعریق انجام نمیدن ،اون ها تنها در پد پاها و نیز بینی غدد عرق دارن. در واقع با  له له زدن جریان هوای عبوری که از سطح دهان، زبان و بخش های فوقانی دستگاه تنفس عبور میکنه ضمن تبخیر رطوبت ، باعث  خنک تر شدن بدن حیوون میشه.

 آیا سگهایی با زبون بزرگ، دچاراختلالند؟
موارد نادری دیده شده  که در مناطقی سگهایی با زبان بزرگ تر از حد طبیعی به دنیا میان جالب تر اینکه زبون اون ها وظایف فیزیولوژیک و طبیعی رو به درستی انجام میده مثلا خوردن شیر در تولگی  .بعضی نژاد ها مثل باکسر بیشتر مستعد به دنیا اومدن با زبون بزرگ هستن که باعث میشه زبونشون از دهان آویزون باشه که البته مشکل خاصی ایجاد نمیکنه ودر صورت نیاز و توصیه دامپزشک به وسیله جراحی قابل اصلاحه.

آیا زبون در صدای سگ تاثیر گذاره؟
هر جزئی در دهان روی صدای فرد تاثیر داره در نتیجه زبان در تن صدای ایجاد شده تاثیر گذاره. تصور کنید لیوان پر از آبی در دست دارید و با انگشتانتان به آن ضربه میزنید ، صدای ضربه با میزان اب داخل لیوان ارتباط دارد؛ به طور مشابه فرم زبان و پر کردن حجم دهان توسط اون ،با تولید تن صدای ایجاد شده مرتبطه.

از نظر  شکل و سایز ، زبون سگها از زبون ما دراز تر و کشیده تره و میزان تحرک اون در دهان متفاوت با انسان هاست چون سگها نیاز به صحبت کردن ندارن ، نیازی نیست که زبون خیلی به کناره ها ی دهان حرکت داده بشه

جوانه چشایی در زبون کدوم بیشتره ؟سگ ها یا گربه ها؟
سگها جوانه های چشایی بیشتری نسبت به گربه ها دارن هر چند تعداد اون خیلی کمتر از جوانه های چشایی در انسانه (حدود یک ششم برابر انسان ها) سگ ها میتونن شوری، شیرینی، ترشی و تلخی رو درک کنن اما گربه ها شیرینی رو درک نمیکنن و حدس زده میشه سگها هم بیشتر بخاطر بوی غذا اون رو انتخاب میکنن تا مزه اون وحس چشایی انسان ها خیلی قوی تر از سگ ها و گربه هاست.

A few interesting things about the beast dogs-3

سگ ها با لیسیدن چه احساساتی رو بیان میکنن ؟
خیلی از صاحبان سگها بوسیدن سگ ها رو حس خوب و لذت بخشی میدونن؛ جالبه که بدونین همین احساس در سگها با لیس زدن تشابه داره. سگ ها با لیس زدن به اکتشاف محیط پیرامونشون میپردازن وهمینطور وقتی یه سگ صورت سگ های دیگه و یا صاحبش رو لیس میزنه ،شادی و هیجانش رو نشون میده.

آیا سگ ها و گربه ها مشابه هم آب مینوشند؟
سگها و گربه ها هردو از زبونشون برای نوشیدن آب استفاده میکنن اما نحوه استفاده از  زبون برای خوردن آب، در اونها متفاوته. به این شکل که سگها زبونشون رو قاشقی شکل میکنن  و با این قاشق آب زیادی رو داخل دهان میبرن و به این ترتیب آب مینوشن ،درحالیکه گربه ها فقط از نوک زبونشون استفاده میکنن تا آب روبه سمت بالا بکشن و بعد  با حرکات سریع فک ها و درست قبل از اینکه آب بریزه، دهانشون رومی بندن و آب رو در دهان به دام میندازن و سیکل مجددا تکرار میشه .گرچه سگ ها در قاشقی کردن زبون ماهر ترن و آب بیشتری به داخل دهان میبرن اما گربه ها در حین خوردن آب منظم ترن و قطره های آب کمتری حین نوشیدن به اطراف پاشیده میشه که به علت سرعت حرکت فک در اخذ آب و برداشت آب کمتر از ظرف هست
The underlying connection was closed: Could not establish trust relationship for the SSL/TLS secure channel.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ مبلی با شکل ستون فقرات
◄ میز قهوه همراه گربه ها
◄ لیوانی شبیه هشت پا
◄ نان هایی شبیه حیوانات
◄ ترکیبی میوه ها و حیوانات
◄ لیوانی شبیه نژاد شیبا اونو
◄ خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان
◄ انسان ها با سر حیوانات
◄ کیف پول خلاقانه به شکل سگ
◄ سفر با دوچرخه با سگ ها
◄ راه پله ای برای سگ ها
◄ پله هایی برای گربه ها
◄ تخت خواب برای گربه ها
◄ کیف حمل سگ خلاقانه
◄ پنجره گنبدی شفاف
◄ چند تا ایده دیگه برای باکس حمل سگ و گربه
◄ چای کیسه ای زیبا و خلاقانه
◄ جلیقه سگ چشم نواز با چراغ های LED
◄ بزار ماهی ها هم یه جور دیگه ببیند
◄ بند سگ قابل جمع شدن برای دوندگان
◄ یه مقدار حای خواب خوشگل بینید برای سگ ها
◄ ای مک برای گربه ها
◄ تخت خواب کلاسیک برای سگ
◄ حای خواب سک ها برای انسان ها
◄ خانه ای بازیافتی برای پرنده ها
◄ خانه ای برای گربه ها
◄ لامپ اختاپوس
◄ قاشق با طرحی قو شگل
◄ کلاه ایمنی موتورسیکلت با گوش های گربه ای
◄ کلاه ایمنی برای گربه ها
بعدی 1 قبلی

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ مبلی با شکل ستون فقرات
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook
dram film izle