پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

5 راه برای بازی

5 راه برای بازی
کسانی که از حیوانات خانگی نگهداری میکنند خوب میدانند که این حیوانات نیاز به عشق و توجه از سوی صاحبان خود دارند. یکی از راه های معمول و متداول برای عشق ورزیدن به حیوان خانگی این است که با او بازی کنید. بازی کردن برای آن ها عشق و هیجان و رضایت به همراه دارد.

https://petchi.com/play-with-pets/
و انقدر آن ها را خسته میکند که برای ساعت ها استراحت میکنند و شما میتوانید به سایر کارهای روزمره تان بپردازید.

اینکه چه نوعی از بازی را با حیوان خانگی خود انجام دهید بستگی دارد که چه نوع حیوان خانگی را نگهداری میکنید.

در اینجا ما با توجه به نوع حیوان خانگی چند مدل بازی را به شما معرفی میکنیم تا از طریق آن با حیوان خانگی خود لحظات شادی را داشته باشید.

با پتچی در معرفی 5 بازی جذاب برای حیوان خانگی همراه باشید.

بازی با حیوان خانگی (1)

5 راه برای بازی با حیوان خانگی
سگ
1.     قایم کردن جایزه ها
اگر سگ تربیت شده ای دارید این بازی یکی از بهترین بازی ها برای سرگرم کردن او است. سعی کنید در اتاقی که هستید و در مکان هایی که سگ میتواند به آن ها دسترسی داشته باشد جایزه هایی را مخفی کنید و از او بخواهید تا آن ها را برای شما پیدا کند.

2.     قایم باشک
این بازی را هر بچه ای در دوران کودکی خود بازی کرده است. جالب است بدانید که این بازی تنها برای انسان ها جذاب نیست بلکه سگ ها هم علاقه ی زیادی به انجام دادن آن دارند.

برای انجام این بازی باید سگ آموزش دیده ای داشته باشید. از او بخواهید تا رو به دیوار در گوشه ای بنشیند سپس به جایی بروید و مخفی شوید.

زمانی که مخفی شدید نام سگ خود را صدا بزنید تا او به دنبال شما بیاید و شما را پیدا کند. دقت کنید که برای انجام این بازی بهتر است تا شما و سگتان در خانه تنها باشید تا دیگر افراد حواس او را پرت نکنند.

3.     دنبال کردن ملحفه
برای این بازی باید یک فضای بزرگ برای دویدن مانند باغ داشته باشید و یک ملحفه قدیمی نیز به همراه ببرید. ملحفه را پشت سر خود بگیرید و بدوید. سگ ها عاشق دنبال کردن ملحفه و گرفتن آن هستند .

4.     بازی حرکت نقطه قرمز
برای این بازی باید یک لیزر پوینتر داشته باشید. لیزر را روی دیوار و کف خانه بیندازید و تکان بدهید تا سگ به دنبال آن این طرف و آن طرف بدود.

دقت کنید که نور لیزر را درون چشمان سگ نیندازید چرا که اینکار باعث اسیب رساندن به چشم او و اذیت شدن سگ میشود.

بازی با حیوان خانگی (2)

گربه
1.     گربه ها عاشق طناب هستند
احتمالا شما هم در کارتون ها دیده اید که همیشه یک گربه در حال بازی کردن با گلوله ای کاموایی است و از آن نهایت لذت را میبرد. باید بگوییم که این یک حقیقت است. گربه ها عاشق طناب ها و هر چیز رشته مانندی هستند.

پس میتوانید برای او یک گلوله کاموایی تهیه کنید و یا رشته ای را به دور تخت خواب یا یک پایه ببندید و ببینید که گربه تان چطور ساعت ها با آن سرگرم خواهد شد.

2.     گربه ها عاشق جعبه هستند
بله گربه ها عاشق پریدن داخل جعبه ها و بازی کردن با آن ها هستند. برای گربه خود یک جعبه متناسب پیدا کنید و حتی جایزه ای درون آن قرار دهید تا لذتی بینهایت را برای گربه تان فراهم کنید.

3.     دست زیر ملحفه
دست خود را زیر ملحفه ببرید و انگشتانتان را تکان دهید. گربه متوجه نمیشود که این دست شماست بلکه فکر میکند موشی زیر ملحفه تکان میخورد و او تلاش میکند تا موش را بگیرد.

این بازی ممکن است کمی خراش روی دست های شما باقی بگذارد با این حال بازی لذت بخشی برای گربه محسوب میشود.

بازی با حیوان خانگی (1)

پرنده
1.     کاغذ
پرنده ها عاشق بازی کردن با کاغذ هستند و ساعت ها زمان میگذارند تا با یک تکه کاغذ بازی کنند و آن را به تکه های زیادی تقسیم کنند.

کاغذی سفید و بدون جوهر در اختیار پرنده قرار دهید (جوهر موجب اسیب رساندن به پرنده میشود) و ببینید که چطور مدت زمان زیادی با آن سرگرم میشود. بهتر است تا کاغذ را کمی کوچک کنید که پرنده بتواند آن را در منقار بگیرد.

2.     پر
این سرگرمی بامزه ای برای پرندگان محسوب میشود. آن ها پر دوست دارند پس پرهای پرنده تان را زمانی که میریزد جمع اوری کنید و بعد با یک نخ به سقف قفس او اویزان کنید.

موش، همستر
1.     جیب
موش ها علاقه زیادی برای رفتن در جیب دارند. پس او را در جیب خود قرار دهید و ببینید که چطور از این طرف به آن طرف میرود و خارج و داخل میشود.

دقت کنید که جیب لباستان تنگ نباشد و آن را نبندید. بهتر است تا او را در جیب سوئیشرت خود بگذارید و حواستان باشد که بیرون نیفتد.

2.     مسیری برای پیدا کردن جایزه ها
در خانه موش خود فضایی ایجاد کنید که بتواند از آن بالا و پایین برود و به دنبال جایزه ها بگردد. اغلب سعی کنید این جایزه ها را در فاصله 5 تا 7 سانتی متری او قرار دهید.

3.     ملحفه
یک پارچه سبک را انتخاب کنید و ان را روی موش خود بیندازید و ببینید که چطور راه خروج خود را از زیر آن پیدا میکند.

دقت کنید که اگر موش نتوانست از زیر آن بیرون بیاید و یا علاقه ای به این بازی نشان نداد سریعا پارچه را بردارید تا عصبی و یا مریض نشود.

بازی با حیوان خانگی (3)

خرگوش
1.     چیزهای مختلفی روی زمین بگذارید
چیزهایی مثل تونل ها، روزنامه و کاغذ و اسباب بازی و از همه مهم تر جایزه و خوراکی برای او قرار دهید تا با هرکدام که خواست بازی کند. دقت کنید ببینید که خرگوش شما از کدام وسایل و بازی کردن با آن ها لذت میبرد و از کدام یک خوشش نمی اید.

2.     دوچی
اغلب این کار را با نوزادان انسان میکنند و این کار باعث خوشحالی بچه ها میشود. میتوانید این کار را با خرگوشتان نیز امتحان کنید. برخی از آن ها لذت نمیبرند و برخی دیگر به صورت عجیبی به شما نگاه میکنند.

پارچه را روی سر خرگوش بیندازید و سپس آن را بردارید و صدایی از خود دربیاورید (اغلب دوچی میگویند) و عکس العمل خرگوشتان را مشاهده کنید
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی