پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

9 غذایی که حیوان خانگی شما نباید بخورد!

9 غذایی که حیوان خانگی شما نباید بخورد!
یوانات خانگی علاقه زیادی دارند که مقداری از غذایی که مصرف میکنیم را دریافت کنند اما هر چیزی که ما میتوانیم بخوریم حیوانات نمیتوانند. لذا باید دقت داشته باشید که چه چیزی به خورد حیوان خانگی خود میدهید.
https://petchi.com/harmful-food/

با توجه به تحقیقی که توسط سازمان حمایت از حیوانات در امریکا صورت گرفته است لیستی از غذاها و مواد غذایی مضری که حیوانات خانگی نباید آن ها را مصرف کنند تهیه شده است. با این مقاله از پتچی همراه باشید.

9 غذایی که حیوان خانگی شما نباید بخورد
1.     هر چیزی که شامل اکسیلی تول باشد (نوعی الکل شیرین کننده)
اکسیلی تول نوعی شیرین کننده مصنوعی است که اغلب در ادامس ها و یا شکلات ها موجود است. این شیرین کننده هم چنین در برخی از کره ها مانند کره بادام زمینی نیز وجود دارد.

مصرف این شیرین کننده توسط حیوان خانگی میتواند موجب نارسایی کبد، تشنج و هم چنین اسیب به بافت مغز شود .

غذاهای مضرر برای حیوان خانگی (1)


9 غذایی که حیوان خانگی شما نباید بخورد!

2.     شکلات، قهوه و کافئین
اغلب صاحبان سگ های خانگی میدانند که باید شکلات ها را دور از دسترس سگ ها قرار دهند با این حال سازمان محافظت از حیوانات خانگی به این نتیجه رسیده است که علاوه بر شکلات، قهوه و کافئین نیز برای سلامت حیوانات خانگی مضر هستند.

این مواد غذایی حاوی ماده ای به نام متیل اکسانتین هستند که به سلامتی حیوان خانگی اسیب های جدی میرسانند. بر اساس تحقیقات سازمان حمایت از حیوانات، متیل اکسانتین ها می توانند باعث:

استفراغ و اسهال
جوش زدن
تشنگی بیش از حد و ادرار
بیش فعالی
ریتم غیر طبیعی قلب
لرزش
تشنج و حتی مرگ شوند.
دقت کنید که شکلات های پخته شده و دارک چاکلت ها از شکلات سفید و شیری میزان بیشتری اکسانتین دارند لذا مصرف آن ها خطرناک تر است.

غذاهای مضرر برای حیوان خانگی (2)

3.     پیاز، سیر و پیازچه
این مواد غذایی در هر فرمی (پودر و …) میتوانند موجب اسیب های جدی به دستگاه گوارش حیوان خانگی شوند و این حیوان از سوزش دستگاه گوارش تا اسیب به گلبول های قرمز خون رنج ببرد.

این مواد غذایی بیشتر گربه ها را در معرض خطر سلامتی قرار میدهند با این حال اگر سگ ها نیز به صورت متوالی از این مواد غذایی مصرف کنند دچار مشکلات سلامتی میشوند.

4.     گوشت، تخم مرغ و استخوان خام
گوشت و تخم مرغ خام شامل باکتری های سالمونلا و E.coli است که میتوانند هم به حیوانات خانگی و هم به انسان ها اسیب برسانند.

با توجه به تحقیقات سازمان محافظت از حیوانات، تخم مرغ خام هم چنین شامل آنزیم اویدین است که در گروه ویتامین های بی قرار میگیرد. مصرف این آنزیم موجب بروز بیماری های پوستی در حیوانات خانگی میشود.

استخوان خام و نپخته نیز به دلیل عدم انعطاف پذیری برای حیوانات اهلی و خانگی مناسب نیست و میتواند موجب خفگی و یا اسیب رساندن به دستگاه گوارش هنگام هضم و یا دفع شود.

5.     انگور و کشمش
هنوز به صورت دقیق مشخص نشده است که در انگور و کشمش چه ماده ی مضری برای حیوانات اهلی وجود دارد با این حال مصرف این مواد غذایی توسط سگ ها موجب نارسایی کبد میشود.

غذاهای مضرر برای حیوان خانگی (1)

6.     نمک و غذاهای نمکی
مصرف نمک و غذاهای نمکی مانند چیپس ها توسط حیوان خانگی شما میتواند موجب بیماری هایی از قبیل

استفراغ
اسهال
افسردگی
لرزش
افزایش دمای بدن
تشنج و حتی مرگ شود.
7.     مغزیجات
مصرف مغزیجاتی مانند بادام، گردو و گردوی امریکایی (گردوهایی بیضی شکل با پوست نازک) توسط حیوانات خانگی میتواند موجب بیماری هایی از قبیل استفراغ، اسهال و حتی پانکراتیت شود.

بر اساس تحقیقات سازمان حفاظت از حیوانات خانگی مصرف ماکادامیا (میوه فندق مانند درخت ماکادامیا) برای حیوانات خانگی بسیار خطرناک است و میتواند موجب ضعف، افسردگی، استفراغ، لرزش و هایپرترمی در آن ها شود.

8.     الکل
تحت هیچ شرایطی به حیوان خانگی خود الکل ندهید. الکل همان تاثیری که بر کبد و ذهن انسان دارد را بر کبد و ذهن حیوان خانگی نیز میگذارد با این تفاوت که مقدار کمی الکل آسیبی جدی به حیوان وارد میکند.

اگر سگ شما مقدار کمی الکل مصرف کند به سرعت درگیر بیماری هایی مانند

استفراغ
اسهال
افسردگی
اختلال در سیستم عصبی مرکزی
مشکلات مربوط به هماهنگی
مشکل در تنفس
اغما و حتی مرگ میشود.
9.     داروها
با اینکه داروها در دسته مواد غذایی قرار نمیگیرند ولی چون میتوانند آسیبی جدی به حیوان خانگی شما وارد کنند در این مقاله در خصوص آن ها نیز صحبت میکنیم.

حتی معمول ترین داروها مانند ایبوپروفن و استامینوفن اگر توسط حیوان خانگی شما مصرف شوند میتوانند موجب آسیب های جدی به او شوند.

لذا دقت کنید که تمام داروها را در قفسه ای قرار داده و درب آن را قفل کنید تا حیوان خانگی شما به خصوص

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی