پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

تربیت سگ برای دستشویی کردن

تربیت سگ برای دستشویی کردن
ربیت سگ برای دستشویی کردن آموزش های لازم باید به محض اینکه توله سگ ها به خونه آورده میشن شروع بشه. سگ ها مکررا ادرار میکنن و موفقیت شما در آموزش های خانگی به پیش بینی کردن نیاز های اونها بستگی داره. سگ ها باید حداقل هر دو ساعت یک بار فرصت تخلیه کردن خودشون رو داشته باشن.
تربیت سگ برای دستشویی کردن
شما معمولا میتونین تشخیص بدین که سگ‌تون نیاز به توالت رفتن داره یا نه چون اغلب هنگام نیاز داشتن به توالت رفتن به شکل دایره ای دور خودشون حرکت میکنن و چهره ی مضطرب به خودشون میگیرن و یا در گوشه ای از خونه صدای خرناس از خودشون در میارن و دنبال جایی میگردن که خودشون رو تخلیه کنن و این کاملا وظیفه ی شماست که تشخیص بدید و سگ‌تون رو به خارج از خونه ببرید. با آموزش “تربیت سگ برای دستشویی کردن” همراه باشین.

دستورات
آب و هوا به هر شکلی که باشه سگ ها باید بعد از اینکه از خواب بیدار شدن به بیرون برن و کمی قدم بزنن و چیزی برای خوردن و نوشیدن داشته باشن. وقتی اونا رو به بیرون می برید با حالت دستوری برای مثال بهشون بگید «حالا میتونی بری» که بدونن الان آزاد هستن که خودشون رو تخلیه کنن.

مطلب دیگری که در مورد تربیت سگ برای دستشویی کردن وجود داره اینه که برای وقتی که رفتن، اونها رو تشویق کنید و اگر شکست خوردن نادیده بگیرید و اگر یک چاله داخل خونه پیدا کردید چیزی به سگ‌تون نگید، مگر اینکه حین عمل مچشون رو بگیرید. چون در غیر اینصورت اونها نمیفهمن که به چه دلیلی دارن تنبیه میشن. هرگز هم به خاطر یکی از اشتباهاتشون چندین بار تنبیه‌شون نکنید.

تربیت توله سگ

تمرین دادن با کاغذ و روزنامه
شما میتونین با استفاده از کاغذ یا روزنامه های باطله و یا پدهای کاغذی مخصوص سگ ها به نژاد های کوچک و سگ های جوان تمرین بدین و هنگامی که از کاغذ استفاده کردن با محبت زیاد اونها رو تشویق کنید و وقتی ازش استفاده نکرده بودن نادیده بگیریدشون و بی محلی کنید.

خیلی دقت کنید که اونها رو به جایزه دادن با غذا و خوراکی ها عادت ندید چون ممکن هست که بیش از حد غذا بهشون بدید. سگ ها معمولا در روز ۱۲ بار و بعضی اوقات حتی بیشتر از این به توالت میرن! به مرور زمان سعی کنید که کاغذ رو به نزدیک درب خروجی و در نهایت به حیاط و باغچه منتقل کنید تا اونها رو عادت بدید که بیرون برن.

یک تکه از کاغذ کثیف شده رو به خارج از خونه ببرید، وقتی که اونها بوی مخصوص خودشون رو شناسایی کنن سعی میکنن که حس بویاییشون نسبت به خودشون رو تقویت کنن.

به سگ‌تون آموزش بدید که صبر کنه
یک روش جایگزین برای آموزش دادن با کاغذ اینه که اونها رو تو قفس بزارید تا مجبور بشن که تا قبل از بیرون اومدن از قفس، داخل فضای مخصوص خودشون صبر کنن. نکته خیلی مهم راجع به این روش اینه که هر دو ساعت یک بار به ویژه بعد از غذا خوردن یا بازی کردن و بیدار شدن از خواب، به اونها اجازه بدید که خودشون رو تخلیه کنن.

تربیت سگ خانگی

برخورد با کارهایی که داخل خونه انجام میدن
اگر سگ شما داخل خونه کثیف کاری کرد سعی کنید خیلی زود و به طور کامل اون قسمت رو تمیز کنید تا بویی اونجا باقی نمونه وگرنه  عادت میکنه و مرتب به اون نقطه میره و کارش رو تکرار میکنه.

بازنگری سگ های بالغ
درمورد سگ های بالغ تر سعی کنید اونها رو داخل یک فضای محدود از پیش تعیین شده نگهداری کنید تا وقتی که تونستید اونها رو طبق یک سری قواعد خاص به بیرون ببرید یا وقتی که برای تخلیه کردن رفتن، اونها رو با بغل کردن تشویق کنید. دقیقا عین همین رو برای سگ های کوچک هم انجام بدید و اگر داخل خونه کثیف کاری کردن به سرعت اون نقطه رو تمیز کنید تا از تکرار کردن کارشون تو اون قسمت جلوگیری کنید.

نگهداری سگ خانگی

پایبند به یک برنامه ی روتین باشید
آموزش های مربوط به توالت رفتن سگ ها یک عمل خیلی مهم و بخش حساسی از تربیت سگ هاست که نحوه ی انجام دادنش میتونه تاثیر زیادی روی رابطه ی شما و سگ‌تون داشته باشه.

اگر شما به یک برنامه روتین خاص و سختگیرانه پایبند باشیند، توله سگ و یا سگ بالغ شما به سرعت یاد میگیره که داخل خونه تمیز باشه و این اولین قدم از تربیت خونگی هست. اما خیلی هم از کار خودتون راضی نباشید چون ممکن هست که آموزش شما همراه با خطا باشه.

به تربیت و آموزش های توالت رفتن سگ‌تون ادامه بدید تا زمانی که کاملا مطمئن بشید که هرگز برای توالت کردن به داخل خونه نمیره و صبر میکنه تا ببریدش بیرون. به تدریج تعداد دفعاتی که اون رو به بیرون میبرید رو کاهش بدید. اما اگر مشاهده کردید که بازم داخل خونه کثیف کاری میکنه، مجددا دفعات بیرون بردن رو افزاش بدید.

https://petchi.com/potty-training-a-dog/ 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی