پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

آیا سگ‌ها خواب می بینن؟

آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
نن.


در مورد سگ‌ها و خواب‌شون چی می‌دونیم؟
با اینکه در مورد این موضوع خیلی نمی دونیم، اطلاعاتی هست که کمکمون می کنه باور کنیم سگ ها واقعا خواب می بینن. طبق گزارش های ام آی تی، متیو ویلسون که پروفسور علم اعصاب تو ام آی تیه و کنوی لویی که دانشجوی فارغ التحصیل سال 2001 هست، روی ارتباط بین حافظه و خواب و خواب دیدن تحقیق کردن و فهمیدن که وقتی موش ها رو آموزش می دن که برای گرفتن تشویقی تو یه فضای دایره ای بدون، مغزشون یه الگوی عصبی شلیکی (سلول های مغز) شکل میده. اونا هر بار که موش ها می خوابیدن هم مغزشون رو بررسی می کردن. عجیب بود که همون الگوی فعالیت مغزی رو دیدن که وقتی میدویید، داشت و خواب و بیدارش فرقی نمی کرد. در واقع، حافظه تقریبا با همون سرعتی که موش بیدار بود، تو خواب کار می کرد.

نتیجه ی بالا برای سگ هم صدق می کنه؟
می تونیم بگیم که سگ ها هم مثل موش ها و آدما خواب می بینن؟ طبق وبسایت  آمریکای امروز، ویلسون میگه که می تونیم: “نظرم اینه که گربه ها و سگ ها هم دقیقا همین کارو انجام می‌دن مگه اینکه چیز خاصی در مورد موش ها و آدم ها وجود داشته باشه”

آیا سگ‌ها خواب می بینن؟

ثابت شده که هیپوکامپ که قسمتی از مغز برای جمع کردن و ذخیره ی خاطراته، ساختار عصبی تقریبا شبیه پستانداران داره. بر اساس سایت healthday.com، پروفسور ویلسون میگه: “اگه این قسمت مغز یه موش رو با سگ مقایسه کنید، قسمتهای مشابه هم داره.” و باور داره که وقتی سگ ها می خوابن، چیزایی که قبلا دیدن تو خوابشون می بینن، تقریبا مثل آدما که تو خواب تجربه های قبلیشون یادآوری می شه.

طبق گزارش موسسه ی ملی سلامت، ثابت شده که بیشتر خوا بهای آدما در طول REM یا حرکات سریع چشم  اتفاق میفته؛ سگ هم اینطوریه! سایت روان شناسی امروز میگه که در طول REM تنفس‌شون نامنظم و سطحی میشه، ممکنه عضلات‌شون منقبض بشه و اگه با دقت بهشون نگاه کنیم، حرکت سریع چشماشونو زیر پلک بسته می بینیم. بیشتر توی همین REM یه سری حالت‌ها رومی بینیم که شبیه خواب دیدنه (تکون دادن دست و پا، صدا درآوردن، انقباض بدن و غیره).

آیا سگ‌ها خواب می بینن؟

چیزی که خودمون می خوایم در مورد خواب دیدن سگ‌ها باور کنیم…
خیلی سخته که تصور کنیم وقتی سگمون خوابه، خواب نمی بینه. درست مثل موش هایی که ویلسون و لویی درموردش تحقیق کردن، آدم دلش می خواد باور کنه که بهترین دوست چهار پاش داره یه نمایش از تجربه های اخیرشو می بینه؛ بازی کردن تو پارک، بوکشیدن تو جنگل، جوییدن استخوونی که از زیر خاک پیدا کرده و دنبال کردن سنجاب ها.

موسسه ملی سلامت میگه که طبق نظریه فروید، خواب دیدن برای امیال ناخودآگاهمون یه دریچه ی اطمینانه. شاید راست بگه و وقتی سگمون خوابه، خواب گرفتن گربه ی مزاحم همسایه رو می بینه یا شکمش برای خوردن تشویقی و دزدیدن بوقلمون عید شکرگزاری از روی میز شام، غنج می ره.

همیشه هر سوال یا نگرانی داشتید، به دامپزشکاتون زنگ بزنین چون اونا بهترین منبع برای تضمین سلامت و درمان حیوان خانگی شمان

 

منبع پتچی

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی