پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

امسال با حیوان خانگی چه کنیم

اهداف سال جدید فقط برای انسان‌ها نیستند. شروع سال نو می‌تواند یک شروع تازه برای حیواناتی باشد که نیاز به تغییر در عادت‌هایشان دارند. اگر همت کنید، امسال می‌تواند واقعا یک سال جدید برای حیوان خانگی‌تان باشد.


برای مثال بیشتر از 50 درصد از حیوانات خانگی اضافه وزن دارند، و برای شروع یک رژیم غذایی و افزایش فعالیت چه فرصتی مناسب تر از شروع سال جدید.

اگر برای شروع سال جدید به ایده‌های بیشتری نیاز دارید این ده هدف را بخوانید تا سال جدید را برای حیوان خانگی‌تان تبدیل به سال سلامتی کنید.

1. می‌توانید یک حیوان خانگی جدید به سرپرستی قبول کنید.
دوست دارید که یک حیوان خانگی جدید بگیرید، اما هنوز مطمئن نیستید؟ اگر فکر می‌کنید شرایطش را دارید، یک حیوان به سرپرستی بگیرید. بسیاری از پناهگاه‌های نگهداری از حیوانات، نیاز به انسان‌های مهربانی دارند که یک خانه‌ی گرم و مناسب حتی برای چند روز برای حیواناتشان فراهم کنند. شما از این طریق می‌فهمید که آیا آماده‌ی نگهداری از یک حیوان خانگی‌ جدید و تعهد به آن هستید یا نه. زیرا شما در این حالت تنها چند روز میزبان یک حیوان خانگی خواهید بود. چه کسی می‌داند؟ شاید شما خانه‌ای باشید که آن حیوان خانگی به آن نیاز دارد.

2. اطلاعات حیوان خانگی‌تان را به روز کنید.
در طول یک سال خیلی چیزها عوض می‌شود. ممکن است شما به یک خانه‌ی جدید اسباب کشی کرده باشید  یا شماره تلفن‌تان تغییر کرده باشد. فراموش نکنید که اطلاعات قلاده و میکروچیپش را به روز کنید. عموما انسان‌ها تنها موقعی یاد به روز کردن شناسنامه و مشخصات حیوان می‌کنند که حیوانشان گمشده است. هر کدام از مشخصات شما در سال گذشته تغییر کرده است، تردید نکنید و به سرعت میکروچیپ و اطلاعات گردنبند حیوانتان را به روز کنید. این تنها روشی است که در صورت گم شدن حیوانتان، می‌توانید احتمال پیدا شدنش را افزایش دهید.

3. به سگ مسن‌تان یک حرکت جدید یاد بدهید.
تحقیقات نشان داده است که وجود محرک‌های ذهنی می‌تواند از زوال ذهن حیوانات مسن جلوگیری کند. به زبان دیگر، با فعال نگهداشتن ذهن حیوان مسنتان می‌توانید آن را سالم تر نگه دارد. آموزش حرکات و کارهای جدید و تمرین کارهایی که از قبل بلد بودند، یکی از روش‌هایی است که می‌توانید نورون‌های مغز آنها را فعال نگهدارید. اسباب بازی‌های پازلی که حیوان را مجبور به حل مسئله‌ای می‌کند و بعد به آن غذا می‌دهد، یکی دیگر از روش های درگیر کردن ذهن حیوان مسنتان است.

4. بهداشت دهان و دندان حیوان خانگی‌تان را جدی بگیرید.
روزانه مسواک زدن بهترین روش برای دورکردن جرم و پلاک از دندان حیوانتان است. حتما از خمیر دندان مناسب سگ و گربه استفاده کنید. فلوراید(مکمل‌های مایع برای دندان)، رژیم‌های غذایی سازگار با دندان و تشویقی‌هایی که برای از بین بردن رسوب دندان مناسب هستند، از جمله موارد دیگری هستند که می‌توانند به شما در رعایت بهداشت دهان و دندان حیوان خانگی‌تان کمک کنند. با وجود تمام این زحمت‌ها، لازم است که بر طبق یک برنامه‌ی مشخص دندان‌های حیوانتان توسط دامپزشک ویزیت و تمیز شود تا دندان‌های مرواریدی حیوانتان تا زمان بزرگسالی و پیری‌اش سالم بماند.

5. برای شانه زدن حیوان خانگی‌تان برنامه‌ی منظم داشته باشید.
شانه کردن موهای حیوان خانگیتان چند دلیل خوب دارد. اول اینکه مواد اضافی را از روی موها بر می‌دارد، و در نتیجه تعداد موهایی که درخانه روی مبلمان و لباسهایستان می‌چسبد کاهش چشمگیری پیدا می‌کند. دوم آنکه با برس زدن روغن از پوست به مو می‌رسد که باعث می‌شود مو براق و سالم بایستد. و در آخر شانه زدن روزانه، یکی از روش‌هایی است که ارتباط میان شما و حیوانتان را تقویت می‌کند و به شما این فرصت را می‌دهد که به حیوانتان ثابت کنید که تا چه حد آن را دوست دارید و از آن به آرامی مراقبت می‌کنید.

6. به دامپزشک خود سر بزنید.
برای یک نگهداری مناسب، شما باید حداقل سالی یکبار نزد دامپزشک خود بروید. بسیاری از بیماری‌ها همچون دیابت، آرتروز، و چاقی در حیوانات مسن شایع‌تر است. درمان این بیماری ها در مراحل اولیه فرآیند پیشرفت بیماری بسیار آسان تر است. همچنین هنگام دیدار با دامپزشک فرصت مناسبی است برای پرسیدن نظر دامپزشک و کمک خواستن از او، درباره رژیم غذایی حیوان خانگی و درباره رفتارهای نامناسب حیوانتان که مانع از برقراری ارتباط مناسب شما با آن شده است.

7. زمان بیشتری را برای بازی کردن با حیوان خانگی‌تان در نظر بگیرید.
گربه‌ها عاشق شکار کردن هستند. چوب‌های پردار و نورهای لیزری از جمله بازی‌های مورد علاقه‌ی آن‌ها هست. بازی‌هایی که گربه را به غریزه‌ی طبیعی‌ و شکارچی‌اش نزدیک می‌کند برای گربه بسیار جذاب است و آن‌ها را از روی کاناپه بلند و درگیر فعالیت‌های هوازی می‌کند. روش‌های مختلف را برای بلند کردن و فعال کردن گربه‌تان امتحان کنید ببینید چه چیزی آن را از جایش بلند می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند، لیزر، کت نیپ، توپ ها طرح دار، یا درخت های مصنوعی که گربه می‌تواند از آن بالا برود. حتی یک کارتون تو خالی گاهی می‌تواند تبدیل به غار گربه شود و نیاز آن به پنهان شدن را ارضا کند.

8. یک فعالیت جدید را با حیوان خانگی‌تان امتحان کنید.
می‌توانید در خانه با سگتان یوگا کنید یا همراه او به پیاده‌روی یا دو بروید. امتحان کردن یک ورزش جدید با سگتان یکی از بهترین انتخاب هایی است که پیش رو دارید.در حین این ورزش ها ارتباط شما با سگ‌تان بیشتر و بهتر می‌شود، هردوی شما را از خانه بیرون می‌کشد. و برای هر دوی شما سودهای زیادی از جمله بالابردن میزان فعالیت شما را دارد. می‌توانید با عضویت در گروه‌هایی که صاحبان سگ دارند از آن‌ها درباره فعالیت‌های جدید ممکن با سگتان ایده بگیرید.

9. در سال جدید برای حیوان خانگی‌تان برنامه‌ی غذایی مناسب با سنش را انتخاب کنید.
حیوانات خانگی‌ در حال رشد، برای رشد سالم و کامل نیاز به مواد مغذی بیشتری دارند. برای مثال برخی از حیوانات مسن‌تر نیاز کمتری به انرژی دارند و بیماری هایی مانند بیماری از بین برنده‌ی مفاصل یا DJD (Degenerative Joint Disease با رعایت یک رژیم غذایی مناسب بهتر می‌شوند. انتخاب یک رژیم غذایی مناسب برای حیوان خانگی که با سبک زندگی شما و آن سازگار باشد بهترین انتخاب برای حفظ سلامتی حیوان است.

10. میزان غذای حیوان خانگی‌تان را “هربار” اندازه بگیرید.
بسیاری از صاحبان حیوان خانگی، غذای حیوانشان را به صورت چشمی برایش می‌ریزند، که نتیجه‌ی آن غذا دادن بیش از حد به حیوان خانگی است.  داشتن یک پیمانه‌ی مدرج غذا الزامی است. تنها در این صورت است که می‌دانید که حیوان خانگی‌تان بیشتر از نیازش کالری دریافت نکرده است. برای شروع می‌توانید از جدول پیشنهادی میزان غذا که روی بسته بندی این محصولات غذایی وجود دارد استفاده کنید. در آن جا ذکر شده که گربه یا سگتان به چه اندازه غذا نیاز دارد. عموما حیوانات مسن‌تر به دلیل میزان فعالیت کمتر به انرژی کمتری نیز نیاز دارند و این یعنی به میزان کالری و غذای کمتری نیاز دارند.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی