پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

امسال با حیوان خانگی چه کنیم

اهداف سال جدید فقط برای انسان‌ها نیستند. شروع سال نو می‌تواند یک شروع تازه برای حیواناتی باشد که نیاز به تغییر در عادت‌هایشان دارند. اگر همت کنید، امسال می‌تواند واقعا یک سال جدید برای حیوان خانگی‌تان باشد.


برای مثال بیشتر از 50 درصد از حیوانات خانگی اضافه وزن دارند، و برای شروع یک رژیم غذایی و افزایش فعالیت چه فرصتی مناسب تر از شروع سال جدید.

اگر برای شروع سال جدید به ایده‌های بیشتری نیاز دارید این ده هدف را بخوانید تا سال جدید را برای حیوان خانگی‌تان تبدیل به سال سلامتی کنید.

1. می‌توانید یک حیوان خانگی جدید به سرپرستی قبول کنید.
دوست دارید که یک حیوان خانگی جدید بگیرید، اما هنوز مطمئن نیستید؟ اگر فکر می‌کنید شرایطش را دارید، یک حیوان به سرپرستی بگیرید. بسیاری از پناهگاه‌های نگهداری از حیوانات، نیاز به انسان‌های مهربانی دارند که یک خانه‌ی گرم و مناسب حتی برای چند روز برای حیواناتشان فراهم کنند. شما از این طریق می‌فهمید که آیا آماده‌ی نگهداری از یک حیوان خانگی‌ جدید و تعهد به آن هستید یا نه. زیرا شما در این حالت تنها چند روز میزبان یک حیوان خانگی خواهید بود. چه کسی می‌داند؟ شاید شما خانه‌ای باشید که آن حیوان خانگی به آن نیاز دارد.

2. اطلاعات حیوان خانگی‌تان را به روز کنید.
در طول یک سال خیلی چیزها عوض می‌شود. ممکن است شما به یک خانه‌ی جدید اسباب کشی کرده باشید  یا شماره تلفن‌تان تغییر کرده باشد. فراموش نکنید که اطلاعات قلاده و میکروچیپش را به روز کنید. عموما انسان‌ها تنها موقعی یاد به روز کردن شناسنامه و مشخصات حیوان می‌کنند که حیوانشان گمشده است. هر کدام از مشخصات شما در سال گذشته تغییر کرده است، تردید نکنید و به سرعت میکروچیپ و اطلاعات گردنبند حیوانتان را به روز کنید. این تنها روشی است که در صورت گم شدن حیوانتان، می‌توانید احتمال پیدا شدنش را افزایش دهید.

3. به سگ مسن‌تان یک حرکت جدید یاد بدهید.
تحقیقات نشان داده است که وجود محرک‌های ذهنی می‌تواند از زوال ذهن حیوانات مسن جلوگیری کند. به زبان دیگر، با فعال نگهداشتن ذهن حیوان مسنتان می‌توانید آن را سالم تر نگه دارد. آموزش حرکات و کارهای جدید و تمرین کارهایی که از قبل بلد بودند، یکی از روش‌هایی است که می‌توانید نورون‌های مغز آنها را فعال نگهدارید. اسباب بازی‌های پازلی که حیوان را مجبور به حل مسئله‌ای می‌کند و بعد به آن غذا می‌دهد، یکی دیگر از روش های درگیر کردن ذهن حیوان مسنتان است.

4. بهداشت دهان و دندان حیوان خانگی‌تان را جدی بگیرید.
روزانه مسواک زدن بهترین روش برای دورکردن جرم و پلاک از دندان حیوانتان است. حتما از خمیر دندان مناسب سگ و گربه استفاده کنید. فلوراید(مکمل‌های مایع برای دندان)، رژیم‌های غذایی سازگار با دندان و تشویقی‌هایی که برای از بین بردن رسوب دندان مناسب هستند، از جمله موارد دیگری هستند که می‌توانند به شما در رعایت بهداشت دهان و دندان حیوان خانگی‌تان کمک کنند. با وجود تمام این زحمت‌ها، لازم است که بر طبق یک برنامه‌ی مشخص دندان‌های حیوانتان توسط دامپزشک ویزیت و تمیز شود تا دندان‌های مرواریدی حیوانتان تا زمان بزرگسالی و پیری‌اش سالم بماند.

5. برای شانه زدن حیوان خانگی‌تان برنامه‌ی منظم داشته باشید.
شانه کردن موهای حیوان خانگیتان چند دلیل خوب دارد. اول اینکه مواد اضافی را از روی موها بر می‌دارد، و در نتیجه تعداد موهایی که درخانه روی مبلمان و لباسهایستان می‌چسبد کاهش چشمگیری پیدا می‌کند. دوم آنکه با برس زدن روغن از پوست به مو می‌رسد که باعث می‌شود مو براق و سالم بایستد. و در آخر شانه زدن روزانه، یکی از روش‌هایی است که ارتباط میان شما و حیوانتان را تقویت می‌کند و به شما این فرصت را می‌دهد که به حیوانتان ثابت کنید که تا چه حد آن را دوست دارید و از آن به آرامی مراقبت می‌کنید.

6. به دامپزشک خود سر بزنید.
برای یک نگهداری مناسب، شما باید حداقل سالی یکبار نزد دامپزشک خود بروید. بسیاری از بیماری‌ها همچون دیابت، آرتروز، و چاقی در حیوانات مسن شایع‌تر است. درمان این بیماری ها در مراحل اولیه فرآیند پیشرفت بیماری بسیار آسان تر است. همچنین هنگام دیدار با دامپزشک فرصت مناسبی است برای پرسیدن نظر دامپزشک و کمک خواستن از او، درباره رژیم غذایی حیوان خانگی و درباره رفتارهای نامناسب حیوانتان که مانع از برقراری ارتباط مناسب شما با آن شده است.

7. زمان بیشتری را برای بازی کردن با حیوان خانگی‌تان در نظر بگیرید.
گربه‌ها عاشق شکار کردن هستند. چوب‌های پردار و نورهای لیزری از جمله بازی‌های مورد علاقه‌ی آن‌ها هست. بازی‌هایی که گربه را به غریزه‌ی طبیعی‌ و شکارچی‌اش نزدیک می‌کند برای گربه بسیار جذاب است و آن‌ها را از روی کاناپه بلند و درگیر فعالیت‌های هوازی می‌کند. روش‌های مختلف را برای بلند کردن و فعال کردن گربه‌تان امتحان کنید ببینید چه چیزی آن را از جایش بلند می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند، لیزر، کت نیپ، توپ ها طرح دار، یا درخت های مصنوعی که گربه می‌تواند از آن بالا برود. حتی یک کارتون تو خالی گاهی می‌تواند تبدیل به غار گربه شود و نیاز آن به پنهان شدن را ارضا کند.

8. یک فعالیت جدید را با حیوان خانگی‌تان امتحان کنید.
می‌توانید در خانه با سگتان یوگا کنید یا همراه او به پیاده‌روی یا دو بروید. امتحان کردن یک ورزش جدید با سگتان یکی از بهترین انتخاب هایی است که پیش رو دارید.در حین این ورزش ها ارتباط شما با سگ‌تان بیشتر و بهتر می‌شود، هردوی شما را از خانه بیرون می‌کشد. و برای هر دوی شما سودهای زیادی از جمله بالابردن میزان فعالیت شما را دارد. می‌توانید با عضویت در گروه‌هایی که صاحبان سگ دارند از آن‌ها درباره فعالیت‌های جدید ممکن با سگتان ایده بگیرید.

9. در سال جدید برای حیوان خانگی‌تان برنامه‌ی غذایی مناسب با سنش را انتخاب کنید.
حیوانات خانگی‌ در حال رشد، برای رشد سالم و کامل نیاز به مواد مغذی بیشتری دارند. برای مثال برخی از حیوانات مسن‌تر نیاز کمتری به انرژی دارند و بیماری هایی مانند بیماری از بین برنده‌ی مفاصل یا DJD (Degenerative Joint Disease با رعایت یک رژیم غذایی مناسب بهتر می‌شوند. انتخاب یک رژیم غذایی مناسب برای حیوان خانگی که با سبک زندگی شما و آن سازگار باشد بهترین انتخاب برای حفظ سلامتی حیوان است.

10. میزان غذای حیوان خانگی‌تان را “هربار” اندازه بگیرید.
بسیاری از صاحبان حیوان خانگی، غذای حیوانشان را به صورت چشمی برایش می‌ریزند، که نتیجه‌ی آن غذا دادن بیش از حد به حیوان خانگی است.  داشتن یک پیمانه‌ی مدرج غذا الزامی است. تنها در این صورت است که می‌دانید که حیوان خانگی‌تان بیشتر از نیازش کالری دریافت نکرده است. برای شروع می‌توانید از جدول پیشنهادی میزان غذا که روی بسته بندی این محصولات غذایی وجود دارد استفاده کنید. در آن جا ذکر شده که گربه یا سگتان به چه اندازه غذا نیاز دارد. عموما حیوانات مسن‌تر به دلیل میزان فعالیت کمتر به انرژی کمتری نیز نیاز دارند و این یعنی به میزان کالری و غذای کمتری نیاز دارند.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی