پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

وایتکس برای سگ ها

حتما هر روزه برای تمیزکاری و شستشو از ده‌ها مادۀ شوینده‌ی شیمیایی موجود در بازار استفاده می‌کنیم. اغلب، تمیزکاری‌هایمان در نزدیکی‌های عید نوروز زیادتر نیز می‌شوند. می‌دانیم که این مواد برای ما ضرر دارند و به همین دلیل آن‌ها را از دسترس کودکان دور نگه می‌داریم، اما شاید به ندرت با اثرات برخی از آن‌ها بر حیوانات خانگی آشنا باشیم. آیا شما مواد شیمیایی مضر برای حیوانات خانگی را می‌شناسید؟


می‌دانیم که مواد شوینده مانند وایتکس (سفید کننده) یا حشره‌کش‌ها را نباید بخوریم اما گاهی فراموش می‌کنیم که حیوان خانگی‌مان روی همان زمینی راه می‌رود که ما آن را با وایتکس شسته‌ایم و احتمال دارد که بعدا دست‌هایش را داخل دهانش بگذارد و یا پاهایش را بلیسد. در ادامۀ مطلب یک لیست از ده مواد شیمیایی در خانه است که در صورتیکه حیوان خانگی دارید، یا نباید استفاده کنید و یا باید در استفاده از آن‌ها بسیار محتاط عمل کنید.

همیشه برای روز مبادا آماده باشید و برای آن برنامه داشته باشید، به این معنا که شماره تلفن دامپزشکتان را آماده داشته باشید تا اگر خدایی نکرده حیوان خانگی‌تان ناگهان با مواد شیمیایی مسموم شد، بتوانید با آن‌ها تماس بگیرید.

مواد شیمیایی مضر برای حیوانات خانگی
1. وایتکس :
وایتکس نام شهرت یافته‌ی ماده‌ی سفید کننده‌ی خانگی است که هرروزه استفاده می‌شود، این سود سوزآور(NaOH) بسیار برای انسان‌ها خطرناک است. با وجود اینکه حیوانات چیزی را که به بدبویی وایتکس باشد نمی‌خورند اما بازهم ممکن است که وایتکس روی پنجه‌ها و موهای تنشان مالیده شود و آن‌ها بالاخره مجبور می‌شوند که آن را بلیسند و بدنشان و یا پنجه هایشان را تمیز کنند. وایتکس می‌تواند موجب تهوع، تشنج، غش و حتی مرگ حیوان خانگی‌تان شود. بنابراین در جاهایی که ممکن است حیوان خانگی‌تان رفت و آمد کند و با بدنش وایتکس تماس داشته باشد، از وایتکس استفاده نکنید. همچنین هرگز محل خواب حیوان خانگی‌تان را با وایتکس نشورید به ویژه اگر حیوان خانگی‌تان عادت به جویدن رخت خوابش دارد.

2. ضدیخ :
این ماده‌ی شیمیایی به دلیل بوی شیرینی که دارد ممکن است حیوان خانگی‌تان را به خوردنش وسوسه کند. ضدیخ برای سگ‌ها بسیار مضر است و حتی مقدار بسیار کمی از آن می‌تواند سگ را بکشد. ضدیخ داخل بدن پخش می‌شود و به اعضای داخلی بدن آسیب می‌زند. در صورت خوردن ضدیخ، حیوان خانگی‌تان به مراقبت‌های دامپزشکی نیاز فوری دارد و باید بلافاصله تحت درمان و نظارت قرار بگیرد.

3. نفت سفید، گازوئیل و سایر مواد اشتعال‌پذیر :
با وجود اینکه احتمال خوردن این مواد به دلیل بوی سمی و نامطبوعی که برای حیوان خانگی دارند، بسیار کم است، اما خیلی از اوقات پیش می‌آید که این مواد روی زمین می‌ریزند و به خوبی تمیز نمی‌شوند. مانند وایتکس، باز هم ممکن است که این مواد روی پنجه و یا موهای حیوان بریزد و در نهایت حیوان مجبور شود که برای تمیز کردنش آن را بلیسد و طعم ناخوشایند این ماده در دهانش بیاید. دقت کنید در صورتیکه این مواد جایی ریخته شدند، برای حفظ سلامت حیوان خانگی‌تان آن‌جا را خوب تمیز کنید. روغن موتور هم می‌تواند برای حیوان خانگی مضر باشد، بنابراین اگر حیوان خانگی‌تان در پارکینگ خانه‌تان رفت و آمد می‌کند، پارکینگ خانه را تمیز نگه دارید.

4. حشره کش :
برخی از حشره‌کش‌ها مانند آنچه برای درمان کک و کنه استفاده می‌کنید، در صورت بلع، برای حیوانات بسیار مضر هستند. قلاده‌ای که برای محافطت از کک و کنه به گردن حیوان خانگی‌تان می‌اندازید در صورتی که خورده شود، بسیار سمی است. بنابراین هنگامیکه حیوان خانگی‌تان قلاده را به گردن دارد مراقب باشید که قلاده درجای خودش ثابت شده باشد و تمام اجزای آن هم به آن چسبیده باشد. برخی از داروهای پیشگیری از کک و کنه، شامل ماده‌ی شیمیایی پرمترین (Permethrin)  هستند که برای گربه‌ها به شدت سمی است، بنابراین قبل از استفاده از آنها حتما برگه‌ی اطلاعات آن را مطالعه کنید تا مطمئن شوید که برای حیوان‌تان ضرری ندارد. برخی برای از بین بردن آفت از اسید بوریک (boric acid) استفاده می‌کنند. این ماده برای حیوانات خانگی بسیار خطرناک است و نباید در خانه‌ای که حیوان خانگی در آن وجود دارد از اسید بوریک استفاده کرد.

5. بعضی زمین شوی‌ها :
این شوینده ها عموما شامل موادی هستند که برای حیوان خانگی‌تان مناسب نبستند و موجب مشکلاتی چون تشنج و حتی بدتر از آن می‌شوند. اگر مجبورید که از این دسته از شوینده ها استفاده کنید، قبل از اینکه به حیوانتان اجازه ورود به آن سطح را بدهید، سطح را کاملا تمیز و کاملا خشک کنید.

6. مایع ماشین لباسشویی :
برخی از این مایع‌های شوینده برای حیوانات خانگی بسیار سمی هستند. آن ها علاوه بر مواد شیمیایی، رنگ و بوهایی هم دارند که با حیوان خانگی ناسازگارند. با وجود اینکه در بیشتر مواقع لباس‌ها و به طور کلی پارچه‌هایی که با این مواد شسته می‌شوند برای حیوانات خانگی ضرری ندارند، اما اگر حیوان خانگی‌تان رخت خوابش را می‌جود بهتر است از مایع شوینده‌ای استفاده کنید که برای حیوانات خانگی مناسب است.

7. کود :
استفاده از برخی کود‌ها برای حیوان خانگی‌تان عواقب بسیار بدی دارد. البته که احتمال اینکه حیوانات خانگی‌تان کود بخورند بسیار کم است اما بازهم ممکن است کود به پنجه‌ها یا موهایشان بچسبد، و از این راه وارد بدنشان شود. اگر حیوان خانگی‌تان در حیاط رفت و آمد می‌کند حتما از کود طبیعی و چیزی که به حیوانتان آسیب نزند، استفاده کنید.

8. اسید کاربولیک (Carboric Acid) :
گاهی از این ماده برای درمان کچلی استفاده می‌شود. اما اگر این ماده وارد سیستم گوارشی حیوان خانگی‌تان شود، می‌توان آن‌ها را به شدت بیمار کند. این ماده ممکن است از طریق پوست نیز جذب شود. اگر حیوان‌تان در بخشی از بدنش ریزش مو یا کچلی داشت، برای درمان به دامپزشک خود مراجعه کنید.

9. الکل (Alcohol) :
دیدن این مورد در این لیست ممکن است برای شما تعجب برانگیز باشد، اما برخی از حیوانات خانگی الکل می‌نوشند. ممکن است دیدن مستی سگ برای بعضی‌ها جالب باشد، اما الکل اصلا برای حیوانات خانگی مناسب نیست و آن‌ها را بسیار بیمار می‌کند. حتی مقدار کمی الکل برای حیوانات کوچکتر بسیار سمی است. آن دسته از نوشیدنی‌های الکلی که بوی خاص و زیادی ندارند، برای حیوانات خانگی خطرناک‌تر هستند. بنابراین نوشیدنی‌های الکلی را از دسترس حیوانات خانگی‌تان دور کنید و به دوستانتان هم اجازه ندهید محض شوخی و خنده حیوان خانگی‌تان را مست کنند.

10. زایلیتول ( Xylitol) :
ازا این ماده به عنوان شیرین کننده مصنوعی استفاده می‌شود و عموما در آبنبات و آدامس وجود دارد. حیوانات خانگی و بویژه سگ‌ها هر چیزی را که بوی شیرین داشته باشد را می‌خورند. زایلیتول سیستم گوارشی سگ را به هم می‌زند. از عوارض مصرف زیاد زایلیتول می‌توان به تشنج و بی‌حالی اشاره کرد.
نظرات کاربران
 • 0
  وایتکس سود سوزاور نیست. وایتکس از هیپوکلریت سدیم و چند تا ماده شیمیایی دیگه درست میشه. روی بطری وایتکس خیلی راحت میشه این مطلب رو دید.
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی