پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

وایتکس برای سگ ها

حتما هر روزه برای تمیزکاری و شستشو از ده‌ها مادۀ شوینده‌ی شیمیایی موجود در بازار استفاده می‌کنیم. اغلب، تمیزکاری‌هایمان در نزدیکی‌های عید نوروز زیادتر نیز می‌شوند. می‌دانیم که این مواد برای ما ضرر دارند و به همین دلیل آن‌ها را از دسترس کودکان دور نگه می‌داریم، اما شاید به ندرت با اثرات برخی از آن‌ها بر حیوانات خانگی آشنا باشیم. آیا شما مواد شیمیایی مضر برای حیوانات خانگی را می‌شناسید؟


می‌دانیم که مواد شوینده مانند وایتکس (سفید کننده) یا حشره‌کش‌ها را نباید بخوریم اما گاهی فراموش می‌کنیم که حیوان خانگی‌مان روی همان زمینی راه می‌رود که ما آن را با وایتکس شسته‌ایم و احتمال دارد که بعدا دست‌هایش را داخل دهانش بگذارد و یا پاهایش را بلیسد. در ادامۀ مطلب یک لیست از ده مواد شیمیایی در خانه است که در صورتیکه حیوان خانگی دارید، یا نباید استفاده کنید و یا باید در استفاده از آن‌ها بسیار محتاط عمل کنید.

همیشه برای روز مبادا آماده باشید و برای آن برنامه داشته باشید، به این معنا که شماره تلفن دامپزشکتان را آماده داشته باشید تا اگر خدایی نکرده حیوان خانگی‌تان ناگهان با مواد شیمیایی مسموم شد، بتوانید با آن‌ها تماس بگیرید.

مواد شیمیایی مضر برای حیوانات خانگی
1. وایتکس :
وایتکس نام شهرت یافته‌ی ماده‌ی سفید کننده‌ی خانگی است که هرروزه استفاده می‌شود، این سود سوزآور(NaOH) بسیار برای انسان‌ها خطرناک است. با وجود اینکه حیوانات چیزی را که به بدبویی وایتکس باشد نمی‌خورند اما بازهم ممکن است که وایتکس روی پنجه‌ها و موهای تنشان مالیده شود و آن‌ها بالاخره مجبور می‌شوند که آن را بلیسند و بدنشان و یا پنجه هایشان را تمیز کنند. وایتکس می‌تواند موجب تهوع، تشنج، غش و حتی مرگ حیوان خانگی‌تان شود. بنابراین در جاهایی که ممکن است حیوان خانگی‌تان رفت و آمد کند و با بدنش وایتکس تماس داشته باشد، از وایتکس استفاده نکنید. همچنین هرگز محل خواب حیوان خانگی‌تان را با وایتکس نشورید به ویژه اگر حیوان خانگی‌تان عادت به جویدن رخت خوابش دارد.

2. ضدیخ :
این ماده‌ی شیمیایی به دلیل بوی شیرینی که دارد ممکن است حیوان خانگی‌تان را به خوردنش وسوسه کند. ضدیخ برای سگ‌ها بسیار مضر است و حتی مقدار بسیار کمی از آن می‌تواند سگ را بکشد. ضدیخ داخل بدن پخش می‌شود و به اعضای داخلی بدن آسیب می‌زند. در صورت خوردن ضدیخ، حیوان خانگی‌تان به مراقبت‌های دامپزشکی نیاز فوری دارد و باید بلافاصله تحت درمان و نظارت قرار بگیرد.

3. نفت سفید، گازوئیل و سایر مواد اشتعال‌پذیر :
با وجود اینکه احتمال خوردن این مواد به دلیل بوی سمی و نامطبوعی که برای حیوان خانگی دارند، بسیار کم است، اما خیلی از اوقات پیش می‌آید که این مواد روی زمین می‌ریزند و به خوبی تمیز نمی‌شوند. مانند وایتکس، باز هم ممکن است که این مواد روی پنجه و یا موهای حیوان بریزد و در نهایت حیوان مجبور شود که برای تمیز کردنش آن را بلیسد و طعم ناخوشایند این ماده در دهانش بیاید. دقت کنید در صورتیکه این مواد جایی ریخته شدند، برای حفظ سلامت حیوان خانگی‌تان آن‌جا را خوب تمیز کنید. روغن موتور هم می‌تواند برای حیوان خانگی مضر باشد، بنابراین اگر حیوان خانگی‌تان در پارکینگ خانه‌تان رفت و آمد می‌کند، پارکینگ خانه را تمیز نگه دارید.

4. حشره کش :
برخی از حشره‌کش‌ها مانند آنچه برای درمان کک و کنه استفاده می‌کنید، در صورت بلع، برای حیوانات بسیار مضر هستند. قلاده‌ای که برای محافطت از کک و کنه به گردن حیوان خانگی‌تان می‌اندازید در صورتی که خورده شود، بسیار سمی است. بنابراین هنگامیکه حیوان خانگی‌تان قلاده را به گردن دارد مراقب باشید که قلاده درجای خودش ثابت شده باشد و تمام اجزای آن هم به آن چسبیده باشد. برخی از داروهای پیشگیری از کک و کنه، شامل ماده‌ی شیمیایی پرمترین (Permethrin)  هستند که برای گربه‌ها به شدت سمی است، بنابراین قبل از استفاده از آنها حتما برگه‌ی اطلاعات آن را مطالعه کنید تا مطمئن شوید که برای حیوان‌تان ضرری ندارد. برخی برای از بین بردن آفت از اسید بوریک (boric acid) استفاده می‌کنند. این ماده برای حیوانات خانگی بسیار خطرناک است و نباید در خانه‌ای که حیوان خانگی در آن وجود دارد از اسید بوریک استفاده کرد.

5. بعضی زمین شوی‌ها :
این شوینده ها عموما شامل موادی هستند که برای حیوان خانگی‌تان مناسب نبستند و موجب مشکلاتی چون تشنج و حتی بدتر از آن می‌شوند. اگر مجبورید که از این دسته از شوینده ها استفاده کنید، قبل از اینکه به حیوانتان اجازه ورود به آن سطح را بدهید، سطح را کاملا تمیز و کاملا خشک کنید.

6. مایع ماشین لباسشویی :
برخی از این مایع‌های شوینده برای حیوانات خانگی بسیار سمی هستند. آن ها علاوه بر مواد شیمیایی، رنگ و بوهایی هم دارند که با حیوان خانگی ناسازگارند. با وجود اینکه در بیشتر مواقع لباس‌ها و به طور کلی پارچه‌هایی که با این مواد شسته می‌شوند برای حیوانات خانگی ضرری ندارند، اما اگر حیوان خانگی‌تان رخت خوابش را می‌جود بهتر است از مایع شوینده‌ای استفاده کنید که برای حیوانات خانگی مناسب است.

7. کود :
استفاده از برخی کود‌ها برای حیوان خانگی‌تان عواقب بسیار بدی دارد. البته که احتمال اینکه حیوانات خانگی‌تان کود بخورند بسیار کم است اما بازهم ممکن است کود به پنجه‌ها یا موهایشان بچسبد، و از این راه وارد بدنشان شود. اگر حیوان خانگی‌تان در حیاط رفت و آمد می‌کند حتما از کود طبیعی و چیزی که به حیوانتان آسیب نزند، استفاده کنید.

8. اسید کاربولیک (Carboric Acid) :
گاهی از این ماده برای درمان کچلی استفاده می‌شود. اما اگر این ماده وارد سیستم گوارشی حیوان خانگی‌تان شود، می‌توان آن‌ها را به شدت بیمار کند. این ماده ممکن است از طریق پوست نیز جذب شود. اگر حیوان‌تان در بخشی از بدنش ریزش مو یا کچلی داشت، برای درمان به دامپزشک خود مراجعه کنید.

9. الکل (Alcohol) :
دیدن این مورد در این لیست ممکن است برای شما تعجب برانگیز باشد، اما برخی از حیوانات خانگی الکل می‌نوشند. ممکن است دیدن مستی سگ برای بعضی‌ها جالب باشد، اما الکل اصلا برای حیوانات خانگی مناسب نیست و آن‌ها را بسیار بیمار می‌کند. حتی مقدار کمی الکل برای حیوانات کوچکتر بسیار سمی است. آن دسته از نوشیدنی‌های الکلی که بوی خاص و زیادی ندارند، برای حیوانات خانگی خطرناک‌تر هستند. بنابراین نوشیدنی‌های الکلی را از دسترس حیوانات خانگی‌تان دور کنید و به دوستانتان هم اجازه ندهید محض شوخی و خنده حیوان خانگی‌تان را مست کنند.

10. زایلیتول ( Xylitol) :
ازا این ماده به عنوان شیرین کننده مصنوعی استفاده می‌شود و عموما در آبنبات و آدامس وجود دارد. حیوانات خانگی و بویژه سگ‌ها هر چیزی را که بوی شیرین داشته باشد را می‌خورند. زایلیتول سیستم گوارشی سگ را به هم می‌زند. از عوارض مصرف زیاد زایلیتول می‌توان به تشنج و بی‌حالی اشاره کرد.
نظرات کاربران
 • 0
  وایتکس سود سوزاور نیست. وایتکس از هیپوکلریت سدیم و چند تا ماده شیمیایی دیگه درست میشه. روی بطری وایتکس خیلی راحت میشه این مطلب رو دید.
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی