پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟

آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟ با وجود اینکه به ندرت ممکن است سکسکه‌ی گربه‌تان (Cat Hiccups) را ببینید، اما سکسکه‌ در گربه‌ها درست مانند انسان‌ها و پستانداران دیگر، یک امر کاملا طبیعی است. صدای سکسکه‌ی گربه‌تان با مال شما فرق می‌کند، اما همان انقباض اذیت کننده برای دوست کوچولوی شما هم رخ داده است. شاید در نظر شما سکسکه کردن گربه‌تان بامزه باشد، اما اگر این سکسکه‌ها دائم تکرار شوند یا ناگهان چندین بار در روز اتفاق بیافتند می‌توانند نشانۀ مشکل بزرگتری باشند.


در طول مدت سکسکه، دیافراگم و حنجره به طور همزمان و غیر‌ارادی منقبض می‌شوند و صدای (هیک) ایجاد می‌کنند. سکسکه یک ریتم دارد و فاصلۀ بین هر سکسکه تقریبا یکسان است. در گربه‌ها همچون انسان، سکسکه تنها یک اختلال کوتاه مدت است. اگر گربه‌ی شما بیش از چند دقیقه درحال سکسکه است یا مشکلات تنفسی دارد، بلافاصله او را به دامپزشکی ببرید.

دلایل سکسکه‌ در گربه‌ها :
درست مانند انسان‌ها، دلیل سکسکه‌ی گربه‎ها انقباض ماهیچه‌ی دیافراگم (ماهیچه‌ای زیر قفسه‌ی سینه) است. انقباض این ماهیچه سبب تنفس عجیب و ناگهانی با صدای منحصر به فردی می‌شود. بچه گربه‌ها بیشتر از گربه‌های بالغ سکسکه می‌کنند، اما هر گربه‌ای در هر سنی که باشد به دلایل زیر ممکن است سکسکه کند :

رایج‌ترین دلیل سکسکه‌ در گربه‌ها ، غذاخوردن سریع است. گربه‌ها عموما غذای خود را خیلی خوب نمی‌جوند و هوای زیادی همراه با غذایشان وارد معده می‌شود. سریع غذا خوردن علاوه بر سکسکه، سبب ناراحتی‌های معده و استفراغ نیز می‌شود.
درست مانند انسان‌ها، بیش از حد غذا خوردن نیز می‌تواند سبب سکسکه شود.
گیرکردن گلولۀ مویی (Hairball) در گلوی گربه نیز می‌تواند سبب سکسکه در آن‌ها شود. اگر موهای گربه گلویش را تحریک کند، گربه سعی می‌کند با گلویش گلولۀ مویی را نرم کند یا بالا بیاورد، این کار سبب بروز سکسکه در آن‌ها می‌شود.
اگر سکسکه‌ی گربه ناگهانی و مزمن باشد، می‌تواند نشانۀ یک مشکل بزرگ‌تر مانند تومور، بیماری‌های اندام‌های بدن یا حتی مشکلات اعصاب دارد. مخصوصا اگر گربه‌ی مسن شما، به گونه‌ای بی‌سابقه شروع به سکسکه کرد، حتما برای ویزیت و بررسی مشکلات نزد دامپزشک بروید.
گاهی اوقات سکسکه‌ی گربه نشانۀ مشکلات عاطفی مانند اضطراب جدایی است.
گاهی ممکن است سرفه‌ی گربه را با سکسکه اشتباه بگیرید. سرفه می‌تواند نشانۀ مشکلات خطرناک‌تری باشد. سرفه می‌تواند ناشی از حساسیت (آلرژی)، تومور، آسم، کرم قلب و یا گیرکردن شی در گلوی گربه باشد.
علائم سکسکه‌ در گربه‌ها :
اگر گربه‌ی شما در حال سکسکه و یا سرفه باشد، احتمالا یک یا چند تا از علائم زیر را خواهد داشت:

در هنگام نفس کشیدن، صدای نازکی شبیه به جیغ تولید می‌کند.
انقباض عضلانی داخل شکمش قابل مشاهد است و یا گاهی آن قدر ضعیف است که تنها با لمس آن قابل حس است.
خس خس می‌کند یا تنگی نفس (سختی در تنفس) دارد.
در هنگام نفس کشیدن، صدایی شبیه به گیر کردن چیزی در گلویش تولید می‌کند.
درمان سکسکه‌ در گربه‌ها :
بیشتر سکسکه‌ها طبیعی هستند و خودبه‌خود خوب می‌شوند. حتی اگرهم به طور مرتب تکرار شود می‌تواند به خاطر غذاخوردن سریع باشد. اگر در تغذیۀ کربه‌تان تغییراتی ایجاد کردید و باز هم سکسکه‌ی گربه‌تان ادامه داشت، شروع به بررسی و درمان سایر علل ممکن کنید. مثلا با درمان گلولۀ مویی شروع کنید و دراین باره با دامپزشک خود مشورت کنید. اگر در زمان سکسکه  از گربه‌تان فیلم بگیرید، ممکن است بتوانید به تشخیص دقیق‌تر دامپزشک کمک کنید.

برای درمان سریع و زیاد غذاخوردن گربه‌تان می‌توانید در هر وعده مقدار کمتری غذا در کاسه‌اش بریزید. می‌توانید یک توپ کوچک درون ظرف غذایش قرار دهید تا با کنار زدن آن برای غذا خوردن کمی آهسته‌تر غذا بخورد. همچنین می‌توانید ظروف مخصوصی که برای آهسته‌تر خوردن غذای گربه‌ها طراحی شده است را تهیه کنید. این ظروف در وسط خود برجستگی‌ دارند که باعث می‌شود غذا فقط در اطراف آن قرار داشته باشد و همین امر، سرعت غذا خوردن گربه را کاهش می‌دهد. گذاشتن قسمت‌ها کوچک غذا در گوشه گوشه‌ی یک سینی یا ریختن قسمت‌های کوچک غذا در چند ظرف کوچک و قرار دادن آن‌ها با کمی فاصله نیز از دیگر راه‌های آهسته تر کردن سرعت گربه در هنگام خوردن غذاست.
اگر دلیل سکسکه‌ی گربه‌تان گلولۀ موی گیرکرده توی گلویش باشد، می‌توانید از غذاها و ژل‌های متنوعی که برای درمان این مشکل وجود دارد استفاده کنید. همچنین می‌توانید موهای گربه‌تان را به طور منظم‌ شانه‌ بزنید تا موهای سست که گربه در هنگام تمیز کردن خودش می‌بلعد را از روی بدنش بردارید. اگر به نظر می‌رسید که چند روزی گربه‌تان از یک گلوله موی سخت در عذاب است یا دچار مشکلات تنفسی شده است، برای اطمینان از اینکه گلوله‌ی مو در گلویش گیر نکرده باشد، حتما به دامپزشک مراجعه کنید.
اگر سکسکه بی‌دلیل اتفاق افتاد و چند روزی طول کشید و یا اگر احساس کردید که گربه‌تان درد می‌کشد، حتما به دامپزشک خود مراجعه کنید تا مطمئن شوید این سکسکه، علامت یک بیماری جدی‌تر نیست. برخی از آسیب‌هایی که به گلو وارد می‌شود توسط دامپزشک و به صورت سرپایی قابل درمان است. اما اگر سکسکه‌ی گربه‌تان نشان از آسم یا تومور و یا بیماری قلبی داشته باشد باید سریعا تحت درمان قرار بگیرد.

نکات مهم درباره‌ی سکسکه‌ در گربه‌ها :
با وجود اینکه این اتفاق برای گربه خیلی معمول است. صاحبان گربه باید آگاه باشند زیرا هر صدای شبیه سکسکه که گربه ها تولید می‌کنند لزوماً به معنای سکسکه نیست و می‌تواند نشان از مشکل جدی‌تر داشته باشد. خوب است که این نکات را در مورد سکسکه گربه‌تان بدانید.

سکسکه کردن برای گربه‌ها طبیعی است.
گربه ها عموما درست بعد از خوردن غذا سکسکه می‌کنند.
به طور خاص، سکسکه زمانی اتفاق می‌افتد که گربه‌تان غذایش را نجویده نجویده یا خیلی سریع قورت‌ داده باشد.
سکسکه گاهی اوقات نشانۀ مریض بودن گربه است.
اگر سرفه و سکسکه‌ی گربه‌تان طولانی شد و بی‌حال به نظر می‌آمد آن را نزد دامپزشک ببرید.
گاهی سکسکه در گربه‌ها ناشی از یک مشکل آناتومیک در پشت گلوی گربه است. این مشکل می‌تواند توسط دامپزشک شما درمان شود.
بچه گربه‌ها بیشتر از گربه‌ها سکسکه می‌کنند.
ممکن است دلیل سکسکه‌ی گربه‌ها، آلرژی به گرد و غبار یا چمن باشد.
گاهی سکسکه ممکن است نشانۀ گیرکردن چیزی در گلوی گربه باشد. گلولۀ مو یا هیربال یکی از چیزهای رایجی است که با بلع گربه‌ها در گلویشان گیر می‌کند.
گاهی ممکن است اعصابی که از گردن تا سینۀ گربه ادامه دارد تحریک شود و به همین علت گربه دچار سکسکه شود.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی