پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟

آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟ با وجود اینکه به ندرت ممکن است سکسکه‌ی گربه‌تان (Cat Hiccups) را ببینید، اما سکسکه‌ در گربه‌ها درست مانند انسان‌ها و پستانداران دیگر، یک امر کاملا طبیعی است. صدای سکسکه‌ی گربه‌تان با مال شما فرق می‌کند، اما همان انقباض اذیت کننده برای دوست کوچولوی شما هم رخ داده است. شاید در نظر شما سکسکه کردن گربه‌تان بامزه باشد، اما اگر این سکسکه‌ها دائم تکرار شوند یا ناگهان چندین بار در روز اتفاق بیافتند می‌توانند نشانۀ مشکل بزرگتری باشند.


در طول مدت سکسکه، دیافراگم و حنجره به طور همزمان و غیر‌ارادی منقبض می‌شوند و صدای (هیک) ایجاد می‌کنند. سکسکه یک ریتم دارد و فاصلۀ بین هر سکسکه تقریبا یکسان است. در گربه‌ها همچون انسان، سکسکه تنها یک اختلال کوتاه مدت است. اگر گربه‌ی شما بیش از چند دقیقه درحال سکسکه است یا مشکلات تنفسی دارد، بلافاصله او را به دامپزشکی ببرید.

دلایل سکسکه‌ در گربه‌ها :
درست مانند انسان‌ها، دلیل سکسکه‌ی گربه‎ها انقباض ماهیچه‌ی دیافراگم (ماهیچه‌ای زیر قفسه‌ی سینه) است. انقباض این ماهیچه سبب تنفس عجیب و ناگهانی با صدای منحصر به فردی می‌شود. بچه گربه‌ها بیشتر از گربه‌های بالغ سکسکه می‌کنند، اما هر گربه‌ای در هر سنی که باشد به دلایل زیر ممکن است سکسکه کند :

رایج‌ترین دلیل سکسکه‌ در گربه‌ها ، غذاخوردن سریع است. گربه‌ها عموما غذای خود را خیلی خوب نمی‌جوند و هوای زیادی همراه با غذایشان وارد معده می‌شود. سریع غذا خوردن علاوه بر سکسکه، سبب ناراحتی‌های معده و استفراغ نیز می‌شود.
درست مانند انسان‌ها، بیش از حد غذا خوردن نیز می‌تواند سبب سکسکه شود.
گیرکردن گلولۀ مویی (Hairball) در گلوی گربه نیز می‌تواند سبب سکسکه در آن‌ها شود. اگر موهای گربه گلویش را تحریک کند، گربه سعی می‌کند با گلویش گلولۀ مویی را نرم کند یا بالا بیاورد، این کار سبب بروز سکسکه در آن‌ها می‌شود.
اگر سکسکه‌ی گربه ناگهانی و مزمن باشد، می‌تواند نشانۀ یک مشکل بزرگ‌تر مانند تومور، بیماری‌های اندام‌های بدن یا حتی مشکلات اعصاب دارد. مخصوصا اگر گربه‌ی مسن شما، به گونه‌ای بی‌سابقه شروع به سکسکه کرد، حتما برای ویزیت و بررسی مشکلات نزد دامپزشک بروید.
گاهی اوقات سکسکه‌ی گربه نشانۀ مشکلات عاطفی مانند اضطراب جدایی است.
گاهی ممکن است سرفه‌ی گربه را با سکسکه اشتباه بگیرید. سرفه می‌تواند نشانۀ مشکلات خطرناک‌تری باشد. سرفه می‌تواند ناشی از حساسیت (آلرژی)، تومور، آسم، کرم قلب و یا گیرکردن شی در گلوی گربه باشد.
علائم سکسکه‌ در گربه‌ها :
اگر گربه‌ی شما در حال سکسکه و یا سرفه باشد، احتمالا یک یا چند تا از علائم زیر را خواهد داشت:

در هنگام نفس کشیدن، صدای نازکی شبیه به جیغ تولید می‌کند.
انقباض عضلانی داخل شکمش قابل مشاهد است و یا گاهی آن قدر ضعیف است که تنها با لمس آن قابل حس است.
خس خس می‌کند یا تنگی نفس (سختی در تنفس) دارد.
در هنگام نفس کشیدن، صدایی شبیه به گیر کردن چیزی در گلویش تولید می‌کند.
درمان سکسکه‌ در گربه‌ها :
بیشتر سکسکه‌ها طبیعی هستند و خودبه‌خود خوب می‌شوند. حتی اگرهم به طور مرتب تکرار شود می‌تواند به خاطر غذاخوردن سریع باشد. اگر در تغذیۀ کربه‌تان تغییراتی ایجاد کردید و باز هم سکسکه‌ی گربه‌تان ادامه داشت، شروع به بررسی و درمان سایر علل ممکن کنید. مثلا با درمان گلولۀ مویی شروع کنید و دراین باره با دامپزشک خود مشورت کنید. اگر در زمان سکسکه  از گربه‌تان فیلم بگیرید، ممکن است بتوانید به تشخیص دقیق‌تر دامپزشک کمک کنید.

برای درمان سریع و زیاد غذاخوردن گربه‌تان می‌توانید در هر وعده مقدار کمتری غذا در کاسه‌اش بریزید. می‌توانید یک توپ کوچک درون ظرف غذایش قرار دهید تا با کنار زدن آن برای غذا خوردن کمی آهسته‌تر غذا بخورد. همچنین می‌توانید ظروف مخصوصی که برای آهسته‌تر خوردن غذای گربه‌ها طراحی شده است را تهیه کنید. این ظروف در وسط خود برجستگی‌ دارند که باعث می‌شود غذا فقط در اطراف آن قرار داشته باشد و همین امر، سرعت غذا خوردن گربه را کاهش می‌دهد. گذاشتن قسمت‌ها کوچک غذا در گوشه گوشه‌ی یک سینی یا ریختن قسمت‌های کوچک غذا در چند ظرف کوچک و قرار دادن آن‌ها با کمی فاصله نیز از دیگر راه‌های آهسته تر کردن سرعت گربه در هنگام خوردن غذاست.
اگر دلیل سکسکه‌ی گربه‌تان گلولۀ موی گیرکرده توی گلویش باشد، می‌توانید از غذاها و ژل‌های متنوعی که برای درمان این مشکل وجود دارد استفاده کنید. همچنین می‌توانید موهای گربه‌تان را به طور منظم‌ شانه‌ بزنید تا موهای سست که گربه در هنگام تمیز کردن خودش می‌بلعد را از روی بدنش بردارید. اگر به نظر می‌رسید که چند روزی گربه‌تان از یک گلوله موی سخت در عذاب است یا دچار مشکلات تنفسی شده است، برای اطمینان از اینکه گلوله‌ی مو در گلویش گیر نکرده باشد، حتما به دامپزشک مراجعه کنید.
اگر سکسکه بی‌دلیل اتفاق افتاد و چند روزی طول کشید و یا اگر احساس کردید که گربه‌تان درد می‌کشد، حتما به دامپزشک خود مراجعه کنید تا مطمئن شوید این سکسکه، علامت یک بیماری جدی‌تر نیست. برخی از آسیب‌هایی که به گلو وارد می‌شود توسط دامپزشک و به صورت سرپایی قابل درمان است. اما اگر سکسکه‌ی گربه‌تان نشان از آسم یا تومور و یا بیماری قلبی داشته باشد باید سریعا تحت درمان قرار بگیرد.

نکات مهم درباره‌ی سکسکه‌ در گربه‌ها :
با وجود اینکه این اتفاق برای گربه خیلی معمول است. صاحبان گربه باید آگاه باشند زیرا هر صدای شبیه سکسکه که گربه ها تولید می‌کنند لزوماً به معنای سکسکه نیست و می‌تواند نشان از مشکل جدی‌تر داشته باشد. خوب است که این نکات را در مورد سکسکه گربه‌تان بدانید.

سکسکه کردن برای گربه‌ها طبیعی است.
گربه ها عموما درست بعد از خوردن غذا سکسکه می‌کنند.
به طور خاص، سکسکه زمانی اتفاق می‌افتد که گربه‌تان غذایش را نجویده نجویده یا خیلی سریع قورت‌ داده باشد.
سکسکه گاهی اوقات نشانۀ مریض بودن گربه است.
اگر سرفه و سکسکه‌ی گربه‌تان طولانی شد و بی‌حال به نظر می‌آمد آن را نزد دامپزشک ببرید.
گاهی سکسکه در گربه‌ها ناشی از یک مشکل آناتومیک در پشت گلوی گربه است. این مشکل می‌تواند توسط دامپزشک شما درمان شود.
بچه گربه‌ها بیشتر از گربه‌ها سکسکه می‌کنند.
ممکن است دلیل سکسکه‌ی گربه‌ها، آلرژی به گرد و غبار یا چمن باشد.
گاهی سکسکه ممکن است نشانۀ گیرکردن چیزی در گلوی گربه باشد. گلولۀ مو یا هیربال یکی از چیزهای رایجی است که با بلع گربه‌ها در گلویشان گیر می‌کند.
گاهی ممکن است اعصابی که از گردن تا سینۀ گربه ادامه دارد تحریک شود و به همین علت گربه دچار سکسکه شود.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی