پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

گربه سیامی

سیامی در میان نژادهای اصیل گربه به راحتی قابل تشخیص است. این نژاد قرن ها به دلیل شخصیت جذاب، زیبایی و ساختار فیزیکی سلطنتی و خاص خود گرامی داشته شده است. اینها گربه هایی برازنده و با ساختار بدنی کشیده همراه با پوزه ای که با ظرافت تراش خورده، گردن و پاهایی موزون و بدنی باریک هســتند. پاهای آنها به طور قابل توجهی بلندتر از دستهایشان است و پنجه هایی کوچک و بیضی شکل دارند. دم سیامیها کامال بلند، کشیده و باریک اســت و نباید اثری از پیچ خوردگی در آن دیده شود.

گربه نژاد ســیامی به اسم«هنر زندگی» توصیف می شود به دلیل ترکیبی از زیبایی بی نظیر و هوش سرشار، شخصیت اجتماعی و طبیعتی سرزنده. سیامی ها چشمهایی بادامی دارند که بخش داخلی آن به سمت بینی شــان و بخش خارجی آن به سمت گوشهای بزرگ، عریض و نوک تیز آنها می باشــد. چشــمهای فریبنده آنها به طور منحصر به فردی درخشان و آبی کبود است. آنها سرهایی گوه ای شکل با بینی باریک رومانیایی و چهره ای باهوش دارند. ســیامیها پوشش پایه کمرنگ به همراه نقاط تیره تر در صورت، نوک گوش ها، پاها، دســتها و دم دارند. پوشش آنها کوتاه، نرم و براق است که نیاز کمتری به مراقبت روزانه دارد. اغلب بچه گربه های ســیامی کامال سفید به دنیا می آیند که رنگهای تیره به تدریج با افزایش ســن ظاهر می شود. سیامی ها رنگ پوشش بالغ بدن خود را تا قبل از یک سالگی نشان نمی دهند.

گربه-سیامی

شخصیت
گربه های سیامی مهربان، دوســتانه، وفادار و جسور هســتند. ســیامی بلو پوینت به عنوان مهربان ترین و با شــخصیت ترین سیامی ها شــناخته می شود، اگرچه بسیاری از رنگ های دیگر این گربه ها نیز در داشتن این خصوصیات ممکن است جای بحث داشته باشد. سیامی ها گربه هایی باهوش، اجتماعی، با استعداد و با اعتماد به نفس باال هستند. آنها با دیگر حیوانات و مردمی که می شناسند و دوســت دارند به شدت دوستانه رفتار کرده و به راحتی ارتباط برقرار می کنند و مهربانند. آنها روابط بسیار نزدیکی با صاحب اول خود برقرار می کنند و عالقه ای به تنها رها شــدن به مدت طوالنی ندارند. بهتر است آنها اغلب به صورت جفت و یا در گروه های کوچک نگهداری شوند که در زمان عدم حضور صاحبشان بتوانند یکدیگر را مشغول کنند. برخی از سیامی ها ممکن است شخصیتی عصبی داشته باشــند و اغلب تغییرات ناگهانی را در محیط زندگیشان دوست ندارند. سیامی ها از غریبه ها دوری کرده و اغلب در کنار آنها می ترسند.

سطح فعالیت
ســیامی ها گربه هایی فعال و ورزشکار هستند. در مقابل ظاهر لطیف، آنها بدنی محکم و عضالنی دارند و می توانند کامال ســرزنده و شاداب باشند. آنها به خوبی با اسباب بازیها و مکان های اسکرچ ارتباط برقــرار کــرده و برخی از آنها نیز از مبل باال می روند. این نژاد، گزینه خوبی برای مردمی اســت که توجه و تقابل زیادی را با گربه خود انتظار دارند. ســیامی ها می توانند ساعت ها خود را با اسباب بازی ها سرگرم کنند.

صفات رفتاری
سیامی ها همیشــه گربه های پر سر و صدایی هستند کــه معموال حرف آخر را می زنند. یکی از مشــخصترین ویژگیهای جالبشــان توانایی افسانه ای آنها در سر و صدا کردن اســت. سیامی برونگراترین و پر سر و صداترین گربه خانگی است. آنها تقریبا در مورد همه چیز صحبت میکنند به خصوص غذا و توجه انسان. میو میو های بلند و طوالنی آنها شــبیه گریه بچه انسان است. ســیامی های بالغ ماده )تقریبا همه گربه های چند رنگ ماده هستند ( زمانی که به دنبال یافتن جفت هستند، صدای خاصی دارند. دیگــر صفت رفتاری این نژاد کوبیدن دمش در زمان بی حوصله بودن اســت در این شرایط ممکن است آنها نیاز به کمی توجه داشته باشند. آنها به صورت وسواسی تمیز بوده و مراقبت از آن به عنوان همراه خانگی ســاده اســت. آنها تمایل به مکان های گرم دارند و به همین دلیل به انســان هــا و حیوانات دیگر نزدیک می شــوند. این گربه نژادی از بســیاری نهایت هاست که آنها را همراهانی منحصر به فرد و حیرت انگیز می سازد.

گربه سیامی

تاریخچه
بــا این وجــود که منشــاء اصلی ســیامی دقیقا مشــخص نیست، بدون شــک گربه ای است که از تایلند که سابقا کشور ســیام نامیده می شده است نزدیک 1300 سال قبل منشاء گرفته است. سیامی ســیل پوینت در دست نوشــته ای از قرن 15 ام از اشــعار گربه که در سیام یافت شده، تایید کرده که این نژاد در آن زمان به خوبی شــناخته می شده است. سیامی سیل پوینت به عنوان گربه سلطنتی سیام شناخته می شد و تنها توسط نزدیکان شاه نگهداری می شــده است. افســانه می گوید که در قبر هر کدام از افراد خانواده سلطنتی یکی از این گربه ها قرار می گرفت و به عبور روح او به دنیای بعدی کمک می کرد. اگر گربه می توانســت از قبر فرار کند، اعتقاد بر این بود که روح فرد با موفقیت به زندگی بعدی مهاجرت کرده اســت. در حالیکه سیامی ها در تاریخ یکی از مشــهورترین گربه های خانگی بوده اند، بخشی از شهرت خود را در میان نژادهای مدرن در سال های اخیر از دست داده اند.

گربه های سیامی برونگراترین و پر سر و صداترین گربه خانگی است. آنها تقریباً در مورد همه چیز صحبت میکنند به خصوص غذا و توجه انسان

 

حساسیت های نژادی
این نژاد یکی از ســالم ترین گربه ها بوده و طول عمری با میانگین 15 ســال یا بیشــتر دارد. لوچی چشم یکی از متداول ترین مشــکالت ســیامی ها بوده است که به دلیل اصالح نژاد هوشمندانه توســط پرورش دهنده ها تا حدود زیادی محدود شده است. سیامی ها زودتر از اکثر نژادهای گربه بالغ می شوند. ماده ها حدود 6 ماهگی بالغ می شوند اگرچه اغلب پرورش دهنده ها در این سن از ماده ها برای پرورش استفاده نمی کنند.

دکتر محدثه میرطاووسی
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی