پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

اسفینکس

تاریخچه
اسفینکس گربه ای بی مو بوده و مثالی بارز از نژادهایی است که به طور تصادفی ایجاد شده اند. یک جهش ژنتیکی باعث شد، الیزابت که یک گربه سیاه و سفید اهل تورنتوی کانادا بود، بچه گربه ای بدون مو به دنیا آورد. صاحب الیزابت متوجه شــد که این بچه گربه خاص است و تلاش کرد تا گربه هایی مانند او ایجاد کند. این بچه گربه و گربه های بی مویی که در اواســط تا اواخر دهه هفتاد میلادی به دنیا آمده بودند با گربه های مودار جفت گیری کردند. ژن بی مو بودن مغلوب است؛ بنابراین با اینکه عده ای از نتاج بی مو بودند، سایرین مودار شدند.

در ابتــدا این گربه هــا را “گربه کانادایی بــی مو” می خواندند، اما ســرانجام پرورش دهنــدگان نام اســفینکس را روی این نژاد عجیب و غریب گذاشتند.

خصوصیات رفتاری
اسفینکس توجه همگان را به خود جلب کرده و این کار را دوست دارد. خواستار توجه انسان ها بوده و هرکاری می کند تا به او بخندید. در واقــع با زبان بی زبانی به صاحبش می گوید: “به من نگاه کن!” این خصوصیات موجب می شوند که دامپزشکان هنگام معاینه و حتی دیگران بتوانند به راحتی با او ارتباط برقرار کنند. این گربه مشــتاق دیدن مردم است.

هنگامی که اســفینکس دور از مردم است، کنجکاو و پرانرژی اســت این خصوصیات او را به جست و جوی محیط، بالا رفتن از درخت و یا قایم باشک بازی، تعقیب حشرات و یا شیطنت وا می دارد. عاشق اسباب بازی های تعقیب و گریز و معمایی است. این اسباب بازی ها او را به ورزش تشویق کرده و مغزش را به چالش برمی انگیزند.

این گربه بســیار اجتماعی اســت. اگر در طول روز خانه نیســتید، گربه ای دیگر و یا حتی ســگی را که با اســفینکس تان دوست اســت، کنارش بگذارید، اسفینکس از داشتن چنین دوستانی لذت می برد. او دوست دارد بغلش کنید و حتی از خوابیدن کنار شما لذت می برد.

طول عمر : 8 تا 14 سال

گربه نژاد اسفینکسرفتــار با کودکان و ســایر حیوانات خانگی
اسفینکس فعال و اجتماعی بوده و انتخابــی عالی برای خانواده هایی است که بچه و سگ هایی دارند که با گربه هــا کنار می آیند. این گربه به آســانی یاد می گیــرد و از جلب توجه کودکانی که با او درست رفتار می کنند، لذت می برد. با سگ ها و سایر گربه ها در صلح و آرامش زندگی می کند.
نکتــه: همیشــه حیوانــات خانگــی خود را به آرامی و در شــرایط کنترل شده به هم معرفــی کنید تــا مطمئن باشــید آن ها به خوبی با هم کنار می آیند.

سلامت
هم گربه های خالص و هم گربه های مخلوط می توانند دچار مشکلات گوناگونی شوند که زمینه ژنتیکی دارد. اســفینکس ها در کل سالم هستند، با این حال بیماری های زیر در این نژاد دیده شده است:
کهیر رنگدانه ای، یک بیماری پوستی که باعث ایجاد جراحات سفت روی بدن می شود. همچنیــن کاردیومیوپاتــی هیپرتروفیک که یک بیماری قلبی می باشــد. این بیماری در بعضی نژادهای گربه مانند مین کن ارثی اســت. اما وراثت پذیری این بیماری در اسفینکس اثبات نشده است.

اندازه : اسفینکس گربه ای با اندازه متوسط است که معمــولا وزنی بین 3 تا 5.5 کیلوگرم دارد

گربه نژاد اسفینکسمراقبت
اسفینکس علی رغم بدن بی مو، حداقل به اندازه سایر گربه ها و حتی بیشتر، نیاز به مراقبت پوشش بدن دارد. پوست آنها می بایست با لوسیون و یا روغنی ملایم و بی بو مرطوب شود.

این نژاد به حمام هفتگی نیاز دارد تا لکه های چرب بر روی لباس و وسایل خانه به جای نگذارد. از شامپوهای ملایم مخصوص سگ یا شامپوی مرطوب کننده استفاده کــرده و آن را کامال آب کشــی نمایید، فراموش نکنید بین چین و چروک های پوســت آنها را کامال آب کشی کنید. اگر از همان زمانی که گربه جوان است او را حمام کنید، یاد مــی گیرد که حمام کردن را قبول کرده و یا حتی از آن لذت ببرد. دستمال های مرطوب پاک کننده مخصوص پت نیز برای تمیز کردن این گربه مفید است.

برای پیشــگیری از بیماری های دهان و دندان، برای او مســواک بزنید. مراقبت روزانه از دندان ها بهترین کار اســت، اما مسواک زدن هفتگی نیز بهتر از هرگز مسواک نزدن است.

گوشه های چشــم را با پارچه ای نرم و مرطوب تمیز کنید تا ترشحات چشمی پاک شوند. از دو قســمت متفاوت دســتمال برای پاک کردن هر چشم اســتفاده کنید تا خطر گسترش عفونت را از بین ببرید.

گوش ها را هر هفته معاینه کنید. در صورتیکه کثیف بودند، با اســتفاده از پنبه یا پارچه نرم و مرطوب آغشته به محلول 50/50 ســرکه و آب گرم آن ها را تمیز کنید. از ســواب های پنبه ای استفاده نکنید چرا که می توانند به درون گوش آسیب برسانند.

جعبه خاک گربه را کاملا تمیز نگاه دارید. اســفینکس ها نیز مانند بقیه گربه ها نسبت به بهداشت جعبه خاک شان بسیار حساس اند.
با اینکه با لمس این گربه ها احساس گرما خواهید کرد، باید حواســتان باشد که این گربه ها هیچ مویی ندارند تا آن ها را گرم نگه دارد. هر وقت احساس سرما می کنید در نظر داشته باشید که احتمالا گربه تان هم سردش است. می توانید برایش یک ژاکت بخرید تا به گرم نگه داشتنش کمک نماید.

بهتراست اســفینکس خود را تنها در داخل منزل نگه دارید تا او را از ابتلا به بیماری هایی که توسط سایر گربه ها منتقل می شــود و هم چنین حمله سگ ها و تصادف با ماشین حفظ کنید. در صورتی که امکان مواجهه گربه با آفتاب شــدید وجود دارد، کرم ضــد آفتاب مخصوص گربه روی بدنش بمالید تا پوســتش را از خطر سوختگی حفظ کنید.

گربه نژاد اسفینکسرنگ بدن و نظافت
ایــن گربه بی مو بــوده، دارای چیــن و چروک و شکمی گلدانی اســت. خیلی از مردم در نگاه اول آن ها را زشــت می پندارند. شکل غیر معمول و گرمای بدن شــان خصوصیاتی هستند که مردم را جذب می کنند. امروزه این گربه ها بسیار پر طرفدار هستند.

بدن عضلانی اســفینکس می تواند صاف باشد یا با کرک های نازک و نرمی پوشــیده شده باشد، درست مثل زردآلو!

دمای بدن اسفینکس ها بالاتر از سایر گربه ها نیست؛ اما چون مویی ندارند تا به عنوان عایق عمل کند، دمای بدنشان 4 درجه سانتی گراد بالاتر به نظر میرسد

بینــی، انگشــتان ، گوش ها و دم نیــز می توانند پوشــش کرک مانند بسیار کمی داشته باشند. دمای بدن اســفینکس ها بالاتر از سایر گربه ها نیست؛ اما چون مویی ندارند تا به عنوان عایق عمل کند، دمای بدنشان 4 درجه سانتی گراد بالاتر به نظر می رسد.

ســینه فراخ و شــکم گرد آن ها طوری به نظر می رسد که گویی پرخوری کرده اند. متابولیسم این گربه ها بالا بوده و بیشتر از سایر گربه ها غذا می خورند اما در هر صورت نباید چاق شوند. پاهای قوی و عضلانی، پنجه های بیضی شــکل و انگشــتان بلند و ظریفی دارند که از بدن شان حمایت می کند.

بالشــتک های پنجه این نژاد ضخیم هســتند. دم بلند، ظریف و انعطاف پذیرشان به شلاق تشبیه شده اســت. اسفینکســی که در انتهای دم دارای مقداری کرک باشــد را “دم شیری” می نامند. بچه گربه های اســفینکس دارای چین و چروک خیلی زیادی هستند اما همان طور که بزرگ می شوند، چین و چــروک ها هــم صاف می شوند، هرچند بعضی از آن ها در تمام طول زندگی شــان باقی مــی ماند. چیــن و چروک اســفینکس ها نباید آن قدر زیاد باشد که بینایی و ســایر فعالیــت های شان مختل شود.

شکل سر آن ها گوه ای تغییر شکل یافته اســت به طوری که طــول آن کمی بلند تــر از عرضــش می باشد. استخوان های گونه برجســته اند، گوش ها بزرگ بوده و چشــم ها بزرگ و لیمو شکل هستند. ســبیل ها و ابرو ها بسیار محو بوده و یا اصلا وجود ندارند.

اســفینکس به تمام رنــگ ها و الگوها دیده می شود: سفید، مشکی، نارنجی، شکلاتی، الگوهای موج دار گوناگــون، تورتویزشــل، دو رنگ و راسویی.
بعضی بر این باورند که اسفینکس ها به علت نداشــتن مــو برای افراد آلرژیک نســبت به حیوانات مناسب هســتند. این باور اشتباه است؛ زیرا در ترشحات بزاق و پوست این گربه ها نیــز پروتئینی وجــود دارد که موجب حساسیت، خارش و قرمزی چشم افراد حساس می شود.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی