پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

گربه نژاد بریتیش موکوتاه

منشأ گربه های موکوتاه انگلیسی به قرن اول بعد از میلاد مسیح بر می گردد. آنها یکی از گربه های باستانی شناخته شده در جهان هستند. این باور وجود دارد که رومی ها با فتح بریتانیا گربه های اهلی مصری را به آنجا بردند وطی قرن ها اختلاط با گربه های محلی نسل های حاصل، به گربه های بزرگ و تنومند تبدیل شدند که پوشش مویی کوتاه ولی ضخیم داشتند تا بتوانند شرایط آب و هوایی جزایر بریتانیا را تحمل کنند. گربه مو کوتاه انگلیسی امروزی در اصل از شکل ابتدایی خود فاصله خیلی زیادی گرفته است.
در دهه 1880 میلادی با گسترش صادرات گربه پرشین و سایر نژاد های مو بلند، گربه مو کوتاه انگلیسی طرفداران خود را از دست داد و پرورش دهندگان برای جبران ضرر و زیانی که به آنها می رسید، گربه مو کوتاه انگلیسی را با پرشین ترکیب کردند و گربه مو بلند انگلیسی را به وجود آوردند.

خصوصیات ظاهری
رنگ غالب این گربه ها خاکستری است. یک گربه نر بالغ انگلیسی دارای غبغب بزرگ و بدنی با پوشش متراکم است. گربه ای عضلانی با سینه ای پهن وپاهای قطور که دارای پنجه های گرد است و دم نوک گردی هم دارد. این گربه ها سر بزرگ و گردی دارند که این حالت، آنها را از سایر نژاد ها متمایز می نماید.
پوزه بریتیش ها کوتاه است و گونه های صافی دارند (به خصوص در نر های بالغ که غبغب برجسته ای درآنها شکل گرفته است). چشم ها بزرگ و گرد هستند که در گربه های بریتیش خاکستری و یا نارنجی- مسی رنگ بوده و در سایرین بسته به رنگ پوشش متفاوت است.
رنگ چشم ها باید شفاف باشد و زمینه ای به رنگ طلایی- مسی داشته باشد. در مورد بریتیش های سفید استثنائاتی وجود دارد و چشم ها آبی یا طلایی هستند. در بعضی موارد پوشش گربه ها نقره ای می باشد. یکی از ویژگی هایی که آنها را متمایز می کند حالت لبخند مانندی است که صورت آنها به خود گرفته است. سایز گوش ها متوسط است که در قاعده پهن می باشند.
در مقایسه با سایر نژاد های گربه، دیرتر بالغ می شوند و در سن 3 سالگی از نظر فیزیکی به طور کامل رشد کرده اند. نر های این نژاد ها از ماده ها بزرگ تر است و تفاوت اندازه بین آنها نسبت به سایر نژاد ها بیشتر به چشم می خورد. میانگین وزن نرها 5 تا 10 کیلوگرم و میانگین وزن ماده ها 5 تا 7 کیلوگرم گزارش شده است. مانند بسیاری از نژاد ها نرها غبغب برجسته ای دارند که آنها را از ماده ها متمایز می کند.

گربه-نژاد-بریتیش-موکوتاه-2
پوشش و رنگ
پوشش بریتیش مو کوتاه یکی از ویژگی های معرف این نژاد است به طوری که بسیار متراکم بوده اما فاقد پوشش زیرین می باشد. بنابراین بافت آن بیشتر از آنکه پشمی باشد به صورت مخمل خواب دار است که هنگام راه رفتن به صورت کرک های ترد در طول بدن گربه حرکت می کند. گرچه بریتیش آبی آشناترین سویه می باشد اما بریتیش های موکوتاه در سایر رنگ ها و طرح ها نیز گسترش یافته اند. مشکی، آبی، سفید، نارنجی، کرم، نقره ای، طلایی و اخیراً دارچینی و حنایی نیز توسط استاندارد های رسمی شناخته شده اند. طلایی سایه دار، خاکستری، خاکستری دو رنگ، دورنگ کرم سفید، سیاه و سفید، کرم خاکستری مخلوط.

گربه-نژاد-بریتیش-موکوتاه-3
خلق و خو
آنها گربه های سخت گیری نیستند اما بسیار باوقار می باشند. فعالیت و بازیگوشی آنها به اندازه سایر گربه ها نیست ولی مهربان هستند و خود را وقف صاحبانشان می کنند که این ویژگی سبب می شود گربه مورد علاقه آموزش دهندگان حیوانات شوند.
آنها قدرت یادگیری بالایی دارند و بسیار مطیع هستند. گفته شده که گربه های مو کوتاه انگلیسی به بانمکی و خونسردی یک گربه پرشین می مانند که هوش و استعداد گربه های اروپایی را نیز دارا می باشند. گربه این نژاد از اتاقی به اتاق دیگر شما را دنبال می کند تا سرانجام جایی کنار شما بنشیند. با بچه ها وسایر حیوانات خانگی کنار می آیند و می توانید با اطمینان آنها را کنار هم بگذارید زیرا مقدار قابل توجهی از تقابلات فیزیکی را تحمل می کنند ولی دوست ندارند کسی آنها را بغل کند یا جایی ببرد.
گربه های این نژاد به حداقل نظافت روزانه نیاز دارند و با نگهداری در خانه، کنار می آیند هرچند می-توانند به علت جیره نامناسب چاق شوند. بریتیش مو کوتاه گربه ای فوق العاده برای افراد شاغل می باشد زیرا زمانی که صاحبشان در خانه نیست خوشحال و تنبل گوشه ای می نشینند! جایی را به هم نمی ریزند و به همراهی حیوان دیگری نیاز ندارند گرچه از بودن گربه بریتیش دیگری که با آن سازش دارند، لذت می برند. گربه های این نژاد، زیاد پر سر و صدا نیستند اما برای ارتباط برقرار کردن با صاحبشان میو میو می کنند، به خصوص زمانی که گرسنه هستند و غذایشان در حال اماده شدن است! بعضی از آنها دوست دارند بغلشان کنید ولی اکثر آنها ترجیح می دهند روی زمین باشند و آنها را آهسته نوازش کنید تا اینکه آنها را بلند کنید!

گربه-نژاد-بریتیش-موکوتاه-4
مراقبت روزانه
گربه مو کوتاه انگلیسی به شانه کردن مداوم نیازی ندارند؛ زیرا موهای آنها به آسانی گره نمی خورد و نمدی نمی شود. به هر حال توصیه می شود که پوشش مویی آنها را هر از گاهی شانه شود به خصوص در طول زمانی که مو به صورت فصلی ریزش دارد؛ زیرا در این مواقع ریسک تشکیل هربال (توپ مویی) در آنها بیشتر می شود.
آنها به ازای هر کیلوگرم از وزن بدنشان احتیاج به 70 کیلو کالری انرژی دارند؛اما در هر صورت گربه های عقیم شده و آنهایی که همیشه در خانه هستند در خطر چاقی مفرط می باشند؛ بنابراین باید مواظب جیره غذایی آنها بود. تمیز کردن گوش ها نیز دو هفته یک بار نیز الزامی است.

گربه-نژاد-بریتیش-موکوتاه-5

سلامت
کمیته نژادهای بریتانیا این نژاد را با طول عمر بالا (حدود 14 تا 20سال) معرفی می کند، بیماری خاصی که می تواند بیش از هر بیماری دیگر در این نژاد مشکل ایجاد کند کاردیومیوپاتی هایپرتروفیک قلب می باشد. هچنین ریسک ابتلای این نژاد به کلیه پلی کیستیک نیز بالاست.
گربه های مو کوتاه انگلیسی طی زمان ها تمامی سختی ها را تحمل کرده اند و این مسئله باعث شکل گیری شخصیت محکم و تحمل بالای آنها شده است. بریتیش مو کوتاه یکی از بزرگترین نژاد های گربه است که از میان دو جنس، گربه های نر بزرگتر هستند. آنها در هر زایمان 3 تا 5 بچه گربه به دنیا می آورند و گربه مادر از آنها به خوبی نگهداری می کند.

منبع: ماهنامه نسخه حیوانات
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی