پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

کاوالیرکینگ چارلز اسپانیل،

کاوالیرکینگ چارلز اسپانیل، سگی فعال، زیبا و عروسکی می­باشد و دارای شخصیتی جسور و شجاع و در عین حال آرام و مهربان است. او سگی کوچک و زیباست که از جمله نژادهایی است که موقع حرکت کردن دم خود را بی­وقفه تکان می­دهد.گرچه کاوالیرکینگ چارلز اسپانیل نژاد جدیدی است که کمتر از یک قرن پیش به وجود آمده اما اجداد او، اسپانیل­های عروسکی هستند که قرن­ها خاندان­های اشرافی انگلستان را همراهی کرده ­است.

آنها برای همراهی انسانها به دنیا آمده­اند اما اطبیعت ورزشی اجداد خود را حفظ کرده­اند و یکی از بزرگترین نژادهای عروسکی هستند که اغلب به اندازه نژادهای ورزشی، فعال و از کوهپیمایی، دویدن در ساحل و ورزش­های سگ­ها لذت می­برند. بعضی از آنها حتی آنقدر شجاعت نشان داده ­اند که به عنوان سگ­های شکاری استفاده می­شوند. اما بیشتر اعضای این نژاد در نقش سگ­های خانگی و سگ­هایی که برای درمان افسردگی استفاده می­شوند، جایگاه خود را تثبیت کرده ­اند.

خصوصیات ظاهری
سر این نژاد نسبت به جثه­ اش، متوسط است و حالت صورت شیرین و مهربان آنها یک ویژگی مهم به شمار می­رود. چشم­ها بزرگ و گرد هستند اما برجسته نبوده و از هم فاصله دارند. رنگ چشم آنها قهوه­ ای خیلی تیره و گرمی است که به آنها ظاهری پر زرق و برق و خالص می­دهد. گوشه ­های چشم تیره هستند. زیر چشم­ها پف کرده است که این ویژگی نیز کمک می­کند تا ظاهر این نژاد مهربان به نظر برسد. گوشها بلند هستند ولی نزدیک به هم نبوده و پوشش مویی انبوهی دارند و به اندازه کافی پهن هستند.

کاوالیرکینگ چارلز اسپانیل4

خلق و خو
کاوالیرها همیشه دنبال صاحبان خویش راه می­افتند و اگر یک کاوالیر در خانه داشته باشید هیچ وقت احساس تنهایی نمی­کنید. آنها یک سگ خانگی هستند و هرگز در محیط بیرون (وقتی در حیاط و بدون توجه نگهداری شوند) شاد نیستند. آنها شخصیتی وابسته دارند. عاشق در کنار انسان بودن هستند و نباید برای مدت طولانی تنها گذاشته شوند.

اگر با قلاده مهار نشده باشند و یا آزادانه در حیاط رفت و آمد کنند، ممکن است پرنده ­ها، خرگوش­ها و سایر شکارهای کوچک را دنبال کنند. امکان پارس کردن به افراد غریبه وجود دارد ولی چون ذات این سگها مهربان است و با همه دوست می­شوند، سگهای نگهبان خوبی نیستند.

تربیت­ پذیری بالایی دارند و در کل باهوشند و راغب به انجام دادن هرکاری هستند که از آنها می­خواهید. جایزه و تشویقی­هایی که به آنها می­دهید به آموزش آنها کمک می­کند. کاوالیرها شخصیت حساسی دارند؛ بنابراین داد زدن سرآنها سازنده نبوده و ممکن است باعث شود آنها جایی پنهان شده و یا قهر کنند.

به جای داد زدن هر بار که کار موردنظر شما را انجام دادند، به آنها جایزه بدهید.

سایز این سگها کوچک ولی قوی هیکل هستند و ارتفاع آنها از شانه 30 تا 33 سانتی­متر بوده و وزنشان 6 تا 8 کیلوگرم است.

خصوصیات
کاوالیر مشتاق به دیدن هر کسی است که از کنارش رد می­شود و چه بهتر اگر آن فرد کنارش بنشیند و به او تشویقی بدهد. مانند هر سگ دیگر، کاوالیرهای مختلف نیز گستره­ای از خصوصیات فردی گوناگون دارند؛ از ساکت و آرام تا خشن و وحشی. ممکن است وقتی کسی به سمت درمی­آید پارس کنند، یا هیچ واکنشی نشان ندهند، بنابراین انتخاب مناسبی به عنوان سگ نگهبان نیستند.

البته استثنائاتی هم وجود دارد، بعضی کاوالیرها کوچکترین اتفاقی که در همسایگی شما می­افتد را خبر می­دهند و وقتی غریبه ­ها نزدیک می­شوند به شدت پارس می­کنند؛ ولی در کل بهتر است یک سیستم دزدگیر خریداری کنید تا اینکه روی کاوالیر خود برای گرفتن دزد حساب کنید!

سلامت
به طور کلی سگ­های سالمی هستند ولی مانند سایر نژادها مستعد به بیماری­های مشخصی هستند. همه کاوالیرها به این بیماری­ها مبتلا نمی­شوند ولی اگر در نظر دارید از این نژاد نگهداری کنید باید با این بیماری­ها آشنا باشید.

بیماری دریچه میترال، سیرینگومیلیا،صرع، دیسپلازی، مفصل ران، در رفتگی کشکک زانو و خشکی چشم از جمله این بیماری­ها هستند.

Blenheim Cavalier King Charles Spaniel pups, 6 weeks old

مراقبت
سایز و طبیعت آرام این سگ­ها باعث می­شود کاوالیرکینگ چارلز اسپانیل برای زندگی آپارتمانی مناسب باشد. فعالیت آنها داخل خانه متوسط است و حیاطی کوچک برای برطرف کردن نیاز آنها به فعالیت لازم است. محل بازی آنها در حیاط حتماً باید با حصارهای امنی از محیط بیرون جدا شود؛ زیرا این نژاد به محض دیدن پرنده و سایر حیوانات به سمت خیابان می­دود و مراقب ماشین­ها نیست.

به علت اینکه نژادی تقریباً پوزه کوتاه است، در روزهای گرم او را به گردش نبرید و هرگز او را در فصل­های گرم در حیاطی که دسترسی به سایه و یا آب خنک و تازه ندارد، رها نکنید.

نیازهای غذایی
مقدار غذایی که روزانه پیشنهاد می­شود بسته به سایز، سن، ساختمان بدن، متابولیسم و میزان فعالیت وی است. سگ­ها نیز مانند انسانها هر یک خصوصیات فردی خاصی دارند و همه به یک اندازه غذا نیاز ندارند.

واضح است که یک سگ بسیار فعال نیزا غذایی بیشتری نسبت به یک سگ تنبل دارد و کیفیت غذایی که تهیه می­کنید مهم است. به جای اینکه تمام غذای یک روز سگ را به یک باره جلویش بگذارید، آن را به دو وعده تقسیم کنید. این کار کمک می­کند سگتان در وضعیت بدنی خوبی بماند. اگر از غذای کنسرو شده تازه استفاده می­کنید بهتر است در حین غذا خوردن، گوش­های کاوالیر را سرش ببندید یا آنها را به عقب بکشید. در غیر اینصورت، غذا به موهایش می­چسبد و ظاهر بدی به سگ می­دهد. چه برای آب و چه برای غذا، دنبال ظرف­هایی بگردید که قطر کمی دارند تا گوش­ها نتوانند وارد ظرف شوند.

به علت اینکه کاوالیر نژادی تقریباً پوزه کوتاه است، در روزهای گرم او را به پیاده روی نبرید.

رنگ پوشش مویی و نظافت
کاوالیرها مزین به پوشش مویی هستند که طول متوسطی دارد، ابریشمی بوده و ممکن است کمی موج­دار باشد. کاوالیرهای بالغ روی گوش­ها، سینه، پاها و دم­شان نیز مو دارند. موهای کاوالیر مخصوصاً در بهار و پاییز می­ریزد درنتیجه شانه کردن منظم آنها ضروری است.

رنگ­های استاندارد کاوالیرها 4 رنگ دارند:
-بلنهیم؛ زمینه سفید با لکه­ های فندقی که این رنگ به” بلنهیم” معروف است. بعضی بلنهیم­ ها لکه ه­ای انگشت مانند به رنگ فندقی بالای پیشانی دارند.

-سه رنگ؛ نشان­ های سیاه در زمینه سفید همراه با نشان های قهوه ­ای مایل به زرد روی گونه­ ها، بالای چشم­ ها و سطح زیرین دم وجود دارد.

-سیاه و قهوه ­ای مایل به زرد،نشان های سیاه و قهوه ­ای مایل به زرد بالای چشم ­ها، روی گونه ها، داخل گوش ­ها، روی سینه، پاها و سطح زیرین دم دیده می­شود.

-یاقوتی: قهوه­ ای مایل به قرمز یک دست بدون نقاط سفید یا نشان هستند.

بلنهیم رایجترین رنگ از میان این رنگ­ها بوده هر چند سایر رنگ­ها کمیاب نیستند.

کاوالیرکینگ چارلز اسپانیل2

نگهداری کاوالیرها تقریباً آسان است. باید 3 تا 4 بار در هفته موهایشان را شانه کنید و اگر نیاز بود آنها را به حمام ببرید. حمام کردن سگی که از بازی کردن در محیط بیرون از خانه لذا می­برد و زمان زیادی را نیز صرف بازی کردن در خانه و تختخواب مب­کند، می­تواند هفتگی باشد.

موهای نازک روی گوش­ها و پاها مستعد گره خوردن هستند پس این نواحی را مرتب بررسی کنید تا اگر موها درهم گیر کرده باشند به آرامی با شانه آنها را از هم جدا کنید. موهای بین پدهای دست و پا را کوتاه کنید و گوش­هایشان را به طور منظم تمیز کنید. ریزش موهای کاوالیرها متوسط است و احتیاج به کوتاه کردن مو ندارند.

حداقل 2 تا 3 بار در هفته دندان­های کاوالیر خود را مسواک بزنید تا پلاک­های دندانی و باکتری­ها را از بین بروند. اگر می­خواهید از بیماری­های لثه و یا بوی بد دهان جلوگیری کنید، مسواک زدن روزانه خیلی بهتر است.

 اگر به طور طبیعی ناخن­ های سگ ساییده نمی­شوند.، باید آنها را 1 یا 2 بار در ماه کوتاه کنید. هنگامی که صدای ناخن­ ها هنگام راه رفتن روی زمین شنیده می­شوند، به این معناست بلند شده­ اند. ناخن­ های کوتاه و مرتب پاها را در وضعیت مناسب نگه می­دارند و مانع از خراشیده شدن پوست شما به هنگام پریدن سگ می­شوند.

هنگام نظافت سگ حتماً پوست بدن را بررسی کنید تا در صورت وجود درد، زخم، دانه و نشانه ­های عفونت مثل قرمزی، حساسیت یا التهاب پوست، گوش­ها، پوزه، دهان، چشم ­ها و پاها متوجه شوید.چشم­ ها باید شفاف و بدون قرمزی و ترشحات باشند.

رفتار با بچه­ ها و سایر حیوانات خانگی
کاوالیرها هم بازی­های خوبی برای بچه­ ها هستند. بچه­ ها می­توانند برایشان توپ پرت کنند یا به آنها آموزش دهند یا با آنها ورزش کنند و یا حتی وقتی تلوزیون می­بینند یا کتاب می­خوانند روی زانوهایشان بنشینند. یا اینکه اندازه کوچکی دارند، اما نباید آنها را با بچه­ های بسیار کوچک تنها گذاشت چرا که می­توانند به طور تصادقی به آنها آسیب برسانند.

مثل سایر نژادها همیشه باید به کودکان آموزش دهید که چطور به سگ­ها نزدیک شده و به آنها دست بزنند و همیشه رفتار سگ­ها و کودکان را کنترل کنید تا از گاز گرفته شدن و یا کشیدن دم یا گوش سگ توسط کودک جلوگیری کنید. به کودک خود آموزش دهید که هرگز به سگی که در حال غذا خوردن و خوابیدن است نزدیک نشوند و غذای سگ را از او نگیرید. اسپانیل­ ها با سایر سگ­ها کنار میایند و اگر در سنین کم با گربه­ ها و سایر حیوانات خانگی آشنا شوند، با آنها مشکلی ندارند. آنها از دویدن دنبال گربه­ ها لذت می­برند و دوست دارند گربه ها نیز آنها را دنبال کنند.

بعضی کاوالیرها با پرندگان در صلح و آرامش زندگی می­کنند، اما بیشتر آنها تلاش می­کنند پرندگان را شکار کرده و یا دم آنها را گاز بگیرند. هیچ وقت کاوالیر خود را با پرندگان و یا حیوانات خانگی کوچک تنها نگذارید؛ زیرا آنها غریزه­ای قوی برای شکار کردن دارند.

کاوالیرکینگ چارلز اسپانیل3

نکات کلی
کاوالیرها با زندگی آپارتمانی و ارتباط با خانواده، کودکان و بقیه سگ­های سازگار هستند.آنها تنها بودن را تحمل می­کنند.با غریبه­های مهربانند. نظافت آنها را راحت است.مستعد اضافه وزن هستند. از آنجاییکه آنها باهوشند، آموزش آنها راحت است. هوای سرد و گرم برای آنها قابل تحمل است. آنها از مسافرت لذت می­برند. و آخر اینکه کاوالیرها 9 تا 15 سال عمر می­کنند.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos