پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

پاگ نگهبانی سخت گیر

چهره با مزه پاگ، با چروک های عمیق در اطراف چشمان مشکی و بزرگ در یک صورت گرد و مسطح، قطعا شما را متبسم خواهد کرد. اعتقاد بر این است که نام پاگ از کلمه یا مشت گرفته شده، زیرا صورت او شبیه مشت fist لاتین انسان است. پاگ ها، سگ هایی بازیگوش هستند که همیشه برای بازی آماده اند. آنها بسیار به صاحب خود وابسته و بایستی همواره در کنار او باشند. پاگ ها عاشق این هستند که در مرکز توجه قرار بگیرند و اگر نادیده گرفته شوند، افسرده می شوند.

ساختار بدنی آنها مربعی شــکل و مستحکم بوده و اغلب بیشــتر از 10 کیلوگرم وزن نمی گیرند. سری بزرگ و گرد با چشــمانی بزرگ و گرد بر روی آن از ویژگی های ساختاری مهم اوست. آنها چین هایی عمیق و متمایز بر روی صورتشان دارند. افسانه ها می گویند: چینی ها که پرورش دهنده های اصلــی این نژاد بوده اند، ارزش زیادی برای این چین ها قائل بوده اند زیرا شبیه نمادهای خوش شانسی در فرهنگشان است.  خــال هایی که بر روی گونه های پــاگ وجود دارد، beauty spots یا لکه های زیبا نامیده می شــوند.

پاگ2

پوزه و گوش های او ســیاه رنگ است با یک « علامت شست مانند » که به طور واضح در پیشانی او مشخص است و یک رد سیاه رنگ که در کمر او تا پایین کشیده شده است. گوش ها نرم، سیاه رنگ و مخملی هســتند. فک پایین او بلندتر از فک بالاست و دندان های پایینی او جلوی دندان های بالا قرار می گیرد. دم او نیز یک حلقه زیبا را می سازد. از نظر شخصیتی پاگ ها، حیواناتی شاد و مهربان، با وفا و جذاب، بازیگوش و شیطان هستند. آنها بسیار با هوش بوده در عین حال که می توانند خودسر هم باشند که تربیت آنها را با چالش روبه رو می کند. با اینکه این سگ ها، برای نگهبانی مستعد هستند اما پارس کردن های بلندشان جز خصیصه های آنها به شمار نمی رود. این مورد در زندگی آپارتمانی بسیار با اهمیت است.

پاگ اگر به خوبی تربیت شده و اجتماعی شود، به خوبی با سایر حیوانات و بچه ها ارتباط برقرار می کنند. پاگ یک نژاد کوچک و آرام بوده و زمانی که داخل خانه است به نسبت غیر فعال بوده و به همین دلیل گزینه بسیار مناسبی برای نگهداری در آپارتمان به حساب می آید. به دلیل داشتن صورت مسطح،  او نمی تواند به خوبی در شرایط آب و هوایی شدیدا سرد یا گرم بیرون برده شود و باید در خانه بماند.

پاگ ها پوششــی دو لایه و کوتاه دارند و به شدت مستعد ریزش مو هستند.

« اگر با یک پاگ زندگی می کنید، به دنبال یک جارو برقی با کیفیت باشید»!

نکات مهم در مورد نژاد پاگ :
پاگ ها ممکن اســت لجباز باشند و تربیت آنها برای ادرار کردن در مکان مشخص سخت باشد. می توانید از پارک (محدود کننده های حیوان) برای آموزش این موارد استفاده نمایید.

پاگ ها نمی توانند گرمــا و رطوبت را به دلیل پوزه کوتاه خود تحمل کنند (هوا زمانیکه از بینی ســگی با پوزه بلندتــر عبور می کند، قبل از رســیدن به ریه خنک تر می شــود) . زمانیکه یک پاگ بیرون از خانه است، مراقب علایم گرمازدگی باشید! پاگ ها قطعا سگ خانگی محسوب شده و نباید بیرون از خانه نگه داشته شوند.

برخلاف موهای کوتاه، پــاگ ها ریزش موی زیادی دارند.
با صدای بلند خس خس و خرخر می کنند.
به دلیل بزرگ بودن چشــم ها، مســتعد جراحات چشمی هستند.
در خوردن حریص بوده و در صورت به دست آوردن موقعیت مناسب، بســیار پرخور خواهند بود. بایستی مراقب تغذیه سگ خود باشید زیرا آنها به شدت مستعد اضافه وزن هستند و به راحتی چاق می شوند.
پاگ ها نیاز به همراهی همیشــگی انسان دارند. اگر شــما صاحب یک پاگ هستید، می توانید از او انتظار داشته باشید که داخل خانه شما را دنبال کند، روی پایتان بنشیند و در رختخواب با شما بخوابد.
مراقبت
برخــلاف بازیگوش و بــی قانون بودن، پــاگ همراه بی دردسری به حساب می آید که آنها را ایده آل برای صاحبان مسن می سازد. آنها همراهانی پر انرژی هســتند که به راحتی با اســباب بازیهایشان سرگرم می شوند اگر زمانی برای بیرون رفتن و یا بازی نداشته باشند. همانطور که اشاره شد پاگ نژادی است که به گرما و رطوبت بسیار حساس است. پس اگر در آب و هوایی گرم و مرطوب زندگی می کنید، مراقب پاگ خود باشید که زیاد بیرون نرود.

پاگ ها خرخر مــی کنند، پس اگر خواب ســبکی دارید حتمــا به دنبال گوشگیرباشید.

غذا دادن
مقدار پیشــنهاد شــده روزانه :  1 تا 1/2 پیمانه به صورت روزانه، از غذای با کیفیت که به دو وعده تقسیم شود.

مقدار غذای روزانه سگ شما بستگی به سایز، سن، ساختار بدنی، متابولیسم و ســطح فعالیت او دارد. ســگ ها نیز مانند انســان ها، به صــورت فردی به مقادیــر متفاوتــی از غذا نیــاز دارند و کاملا مشخص است که سگی با فعالیت بسیار بالا و سگی کاملا بدون فعالیت به مقدار غذای یکسانی نیاز ندارند. کیفیت غذایی که به او می دهید نیز بســیار با اهمیت اســت. هرچه غــذا با کیفیت تر باشــد، به دلیل تراکم بالاتر، مقادیر کمتری از آن نیازهای ســگ شــما را تامین می کند.

پاگ3

با اینکه پاگ ها عاشق توجه انسان ها هســتند اما غذا دومین عشق آنهاست. عشق آنها به غذا در کنار ساختار کوچک بدنی، آنها را مســتعد چاقی می کند. به عنوان صاحب این ســگ ها بایستی سخت گیر و محتاط باشید. مقدار غذا، تشویقی و ورزش ســه رکن مهم برای کنترل وزن حیوان شماست، پس مراقب باشید.

بهداشت و گرومینگ
با وجود کوتاه بودن پوشش، پاگ ها به شدت مســتعد ریزش مو به ویژه در تابستان هستند. پوشــش بدن آنها دو لایه، نرم و حنایی با لکه های سیاه رنگ است. شانه کشیدن روزانه و حمام کردن ماهیانه می تواند میزان این ریزش را به حداقل برساند. برخلاف نژادهای فعال که در بیرون از خانه ناخن هایشان ساییده می شود، نیاز به کوتاه کردن ناخن هایشان دارند. گوش های او را نیز چند هفته یکبار تمیز کنید. توجه ویــژه ای را به چیــن های او داشته باشید چون محلی بسیار مناسب برای رشد باکتری ها و عفونت است. بعد از حمام حتما چین ها را خشک نمایید.

همچنین به صورت روزانه این چین ها را با دستمال مرطوب مخصوص پاک نمایید. مراقب چشم های او نیز باشید. به دلیل سایز بزرگ چشم ها، مستعد جراحت و تخریش ناشی از صابون و مواد شیمیایی است.

ارتباط با کودکان و دیگر حیوانات
پاگ ها عاشق بچه ها هستند و بر خلاف نژادهای مینیاتوری که بسیار کوچک و ظزیف هستند، این نژاد انتخاب مناسبی برای خانواده های بچه دار اســت. اما اگــر برای بچه خود به دنبال یک سگ فعال و بازیگوش هستید که توپ را بیاورد، نژاد دیگری را انتخاب کنید.

تربیت و اجتماعی کردن مناســب، تاثیر مهمی در روابط آینده آنها با سگ ها، گربه ها، خرگوش و دیگر حیوانات دارد.

سگ های نژاد پاگ مستعد چه بیماری هایی هستند؟
آتوپی
شاید بتوان گفت یکی از شــایع ترین عارضه هایی که در سگ های نژاد پاگ دیده می شود و موجب آزردگی حیوان و صاحبش می گردد، آتوپی های رایج پوستی در این نژاد است. آتوپی در حقیقت نوعی ازدیاد حساسیت و واکنش بیش از حد بدن در برابر مواد آلرژی زای موجود در محیط می باشــد که بصورت خارش، ایجاد قرمزی در پوســت و حتی بروز عفونت ثانویه باکتریایی در محل زخم های حاصل از خارش، خود را نشان می دهد.

بطور کلی آتوپی در 10% از جمعیت سگها دیده می شود و ســگ هایی که در فصول تابستان و پاییز به دنیا می آیند، بیشتر در معرض این عارضه هستند. برخی معتقدند که جنسیت، تأثیری در میزان شیوع ابتلا به این عارضه ندارد، در حالیکه برخی دیگر ذکر می کنند میزان بروز این عارضه در سگ های ماده بیشتر است.

ویروس پاپیلوما
بیماری ویروسی است که باعث ایجاد ضایعات زگیل مانند در مخاط دهان می شــود و معمولا همراه با تیره رنگ شدن و تغییــر رنگ مخاط دهان در محل این ضایعات مشــاهده می شود.

دیابت ملیتوس (دیابت شیرین)
احتمال بروز دیابت ملیتوس نیز در سگ های این نژاد زیاد اســت. این بیماری معمولا در ســنین بین 4 تا 14 سال در این سگها دیده می شود و اوج بروز آن در 7 تا 9 سالگی می باشد.

سگ های ماده عقیم نشــده مسن بیشتر در معرض این بیماری هستند.

شانت پورتوسیستمیک مادرزادی
این بیمــاری یک عارضه مادرزادی اســت که در آن یک ارتباط اضافی و نابجا در سیستم عروقی کبد وجود دارد و موجب اختلال در عملکرد طبیعی کبد می شود. ســگ های نژاد پاگ مســتعد بروز این عارضه هســتند و علایم بالینی آن معمولا در سگ های زیر یک سال دیده می شود.

در رفتگی مفصل زانو
از جمله بیماری های مفصلی شــایع در این نژاد است که میزان وقوع آن در نژادهای خالص 3.3  برابر بیش از نژادهای مخلوط است.

عوارض چشمی
سگ های این نژاد چشمان تقریبا بیرون زده ای دارند و از این رو وقوع بیماری های چشمی در آنها به نسبت شایع است. از جمله عوارض چشمی که در این نژاد زیاد دیده می شود می توان به کاتاراکت( آب مروارید) اشاره کرد. از دیگر عوارض چشــمی در ســگ های نژاد پاگ التهاب ملتحمــه و قرنیه اســت. همچنین عارضه مادرزادی رشــد نابجا مژه به ســمت داخــل پلکنیز در این نــژاد زیاد دیده می شود.

سخت زایی
ســگ های نژاد پاگ به دلیل داشــتن کانال لگنی باریک و جنین هایی با ســر بزرگ، مســتعد ابتلا به ســخت زایی انســدادی در هنگام زایمان هســتند و حتما باید در زمان آبستنی تحت نظر بوده تا در صورت نیاز عمل سزارین در آنها انجام گیرد.

مشکلات تنفسی
ســگ های نژاد پاگ به دلیل آناتومی خاص ســر، جزو نژادهای براکیوسفال محسوب می شوند و دارای تنفس صداداری می باشــند. این سگ ها ممکن اســت به دلیــل اختلال و تغییر شــکل در آناتومی صورت خود دچار سندرم براکیوســفالیک مجاری هوایی فوقانی تنفس شوند. علایم بالینی این عارضه معمولا در سنین 1 تا 4 سال بروز پیدا می کند.

پاگ4

مشکل تنفســی رایج دیگری که در ســگ های نژاد پــاگ دیده می شود، کلاپس نای به دلیل اختلالاتی است که منجر به اختلال در عملکرد غضروف نــای می شــوند. این عارضه معمولا بصورت اکتسابی در سگ هایی با سنین بالا دیده می شود ولی می تواند بصورت مادرزادی نیز رخ دهد. برونشیت عارضه دیگری است که خیلی در این نژاد شایع نیست ولی می تواند بصورت ثانویه و به دنبال بیماری های مزمن ریوی اتفاق افتد. این بیماری معمولا در سگ هایی با سن متوسط یا بالا دیده می شود.

 
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos