پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • خانه ای بازیافتی برای پرنده ها ◄ خانه ای بازیافتی برای پرنده ها
    فیدر دایره ای پرنده را می توان به نرده بالکن یا شاخه درخت قلاب کرد. "Birdball" توسط Michael Hilgers طراحی شده است. ساخته شده از پلاستیک قابل بازیافت تغذیه پرنده مدرن نوآورانه را می توان به راحتی با آب صابون تمیز کرد.
 • خانه ای برای گربه ها ◄ خانه ای برای گربه ها
    تخت های الهام گرفته شده از طبیعت برای گربه ها طراحی شده اند تا شبیه برگ های سبز زیبا باشند. تخت گربه برگ دست ساز از پشم مرینو توسط Elevele از لیتوانی.
 • لامپ اختاپوس ◄ لامپ اختاپوس
    لامپ مجسمه‌ای الهام‌گرفته از طبیعت با شاخک‌های برنجی که شبیه اختاپوس با مغز لامپ است. Octolamp ساخته گرگوری بسون از رزین مخلوط با پودر برنج
 • قاشق با طرحی قو شگل ◄ قاشق با طرحی قو شگل
    قاشق شناور الهام گرفته شده از طبیعت طراحی شده تا شبیه پرنده قوی قو به نظر برسد و در سوپ شما شناور خواهد شد. ملاقه سوانکی شناور. قاشقی به شکل پرنده که مانند بالرین متعادل است.
 • کلاه ایمنی موتورسیکلت با گوش های گربه ای ◄ کلاه ایمنی موتورسیکلت با گوش های گربه ای
    کلاه ایمنی موتورسیکلت با گوش های گربه ای یکپارچه از سر شما محافظت می کند و در جاده توجه شما را جلب می کند. کلاه ایمنی موتورسیکلت گوش گربه ای طراحی شده توسط شرکت روسی Nitrinos.
 • کلاه ایمنی برای گربه ها ◄ کلاه ایمنی برای گربه ها
    نسخه های کوچکتر چاپ سه بعدی کلاه ایمنی موتورسیکلت طراحی شده برای گربه ها از گربه در طول سفرهای سرگرم کننده با دوچرخه محافظت می کند. سری کلاه ایمنی موتور سیکلت جالب که توسط رمی ویکارینی برای گربه خانگی اش ساخته شده است
 • هودی فاکس ◄ هودی فاکس
    هودی با الهام از حیوانات طراحی شده است تا به سرعت و به راحتی فرد را به یک روباه نارنجی زیبا تبدیل کند. هودی فاکس با گوش‌های ساخته شده از زنجبیل و لباس بافتنی نخی مشکی. لباس کازپلی آسان برای جشن هالووین و مهمانی های لباس!
 • لباسی از پشم سگ ◄ لباسی از پشم سگ
    Doume Jalat-Dehen از موهای سگ جوراب، کلاه و ژاکت گرم می سازد. خلاقیت های بافتنی در مجموعه ای از عکس های اروان فیچو به نمایش گذاشته شده است: صاحبان سگ با افتخار ژاکت های ساخته شده از موهای سگ خود را می پوشند.
 • لباس های سگی ◄ لباس های سگی
    ژاکت یقه اسکی راحت که برای سگ های کوچک طراحی شده است، حیوان خانگی را گرم نگه می دارد و لبخند را بر لبان شما می آورد. پلیور Silver Linings ساخته شده توسط Little Beast از نخ اکریلیک بسیار نرم. سگی با پلیور زیبا با طراحی آسمان آبی و ابرهای سفید به مردم یادآوری می‌کند که حتی در تاریک‌ترین زمان‌ها، همیشه روکش نقره‌ای وجود دارد.
 • قوری اردک ◄ قوری اردک
    قوری خلاقانه طراحی شده شبیه اردک روان زرد از سری بازی‌های ویدیویی Pokemon از Game Freak و Nintendo. قوری Psyduck دست ساز ژاپن توسط Ensky از چینی مرغوب.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29155    |     صفحه 1 از 2916
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

تلف شدن یک گوزن‌

 

تلف شدن یک گوزن‌

«بحث جابه‌جایی گونه‌ها به نوعی اخطار برای بحران‌زا شدن مشکلات ژنتیکی گوزن‌ها و دیگر گونه‌هاست؛ چرا که سابقه این اختلال‌ها مشاهده شده و در منطقه زیاران نمونه‌هایی از اختلال‌های ژنتیکی و فونیکی در گونه‌ها مشاهده شده است.»

گوزن‌های زرد دنا که به دلیل نبود سپر حفاظتی و فقدان مدیریت اصولی در سایت آب سپاه یکی یکی تلف شده‌اند؛ به دستور معاون محیط طبیعی و با نظر کارشناسان حیات‌وحش سازمان محیط زیست به منطقه‌ای در کرمانشاه منتقل شده‌اند که در حین انتقال؛ یک از گوزن‌های زرد ایرانی تلف شده‌ است.

اصغر محمدی فاضل معاون محیط طبیعی سازمان محیط زیست در این‌باره به خبرنگار قانون گفت: «برای جلوگیری از اختلالت ژنتیکی و جلوگیری از مشکلات خویشاوندی از تمامی مناطق کشور گونه‌ها را مبادله کرده‌ایم تا از مشکلات احتمالی در این‌باره جلوگیری کنیم.»

وی با تاکید بر اینکه مستقیما دستور مشخصی درباره انتقال گوزن‌های دنا نداده‌ گفت: «بحث جابه‌جایی گونه‌ها به نوعی اخطار برای بحران‌زا شدن مشکلات ژنتیکی گوزن‌ها و دیگر گونه‌هاست؛ چرا که سابقه این اختلال‌ها مشاهده شده و در منطقه زیاران نمونه‌هایی از اختلال‌های ژنتیکی و فونیکی در گونه‌ها مشاهده شده است.»

فاضل با اشاره به اینکه به واسطه این مشکلات به دفتر حیات‌وحش دستور داده شده که برای همه گونه‌ها نه فقط در دنا و نه فقط گوزن‌های در اسارت این طرح اجرایی شود. آزمایش ژنتیکی نشان می‌دهد برخی از گونه‌های مراکز تکثیر و پرورش سازمان ممکن است دچار این مشکلات شوند ولی هنوز به طور مشخص مشکلی مشاهده نشده است.»

وی با اشاره به اینکه مشکلات فنوتیپی در برخی از گونه‌ها مشاهده شده و مشکل چهره و تیپ در گونه‌ها پیدا می‌شود گفت: «اگرچه ما هنوز در مراکز تکثیر پرورش در کشور مواجه نشده‌ایم ولی به لحظا تئوریک ضروری است این تبادل اتفاق بیفتد و در برنامه بین زیستگاه‌های یزد و خراسان جنوبی جابه‌جایی می‌کنیم و همین‌طور دشت ناز ساری و فندق لوی اردبیل این مسئله وجود دارد.»

با این حال گزارش‌ها از مسیر انتقال گوزن‌های دنا به کرمانشاه حاکی است این گوزن‌ها دچار خفگی شده و یکی از آن‌ها تلف شده است. با این حال مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفته است: «طبق دستور کارشناسی سازمان مرکزی حفاظت محیط زیست، دو راس گوزن زرد جنس نر از منطقه حفاظت‌شده آب سپاه دنا به استان کرمانشاه انتقال داده شد.»

عطا پورشیرازد نامناسب بودن ترکیب جنسی گوزن زرد در منطقه حفاظت‌شده آب سپاه دنا را مهم‌ترین دلیل انتقال این دو راس به استان کرمانشاه عنوان و اظهار داشت: «به میزان هزینه‌ای که در منطقه حفاظت‌شده آب سپاه دنا برای تکثیر گوزن زرد صورت گرفته متاسفانه شاهد درآمد یا بازگشت هزینه‌ها نبوده‌ایم.»

این اظهارات در حالی بیان شده که چندماه پیش سایت قانون در گزارشی از گستاخی شکارچیان منطقه دنا خبر داده بود که گوزن‌های زرد را شکار و سرهای آن‌ها را بر سردر پاسگاه محیط‌بانی منطقه آب سپاه آویزان کرده بودند. این در حالی است که پیشتر گوزن‌های دنا به دلیل نبود امنیت و سوء مدیریت توسط سگ‌های وحشی دریده شده و لاشه آن‌ها در یخچال اداره محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد نگهداری می‌شد.»

گوزن‌های زرد ایرانی که به منطقه «تنگ پوتک» سایت آب‌سپاه منطقه حفاظت‌شده دنا در سال ۸۶ منتقل شده بودند به گفته محیط‌بانان این منطقه، به دلیل نبود سپر حفاظت محیط‌بانی توسط سگ‌های ولگرد دریده شده و لاشه آن‌ها در منطقه رها شده است.»

گوزن‌های زرد ایرانی در حالی این روزها حال روز خوبی ندارند و آرام آرام در حال تلف شدن هست که هرمز اسدی کارشناس محیط زیست ایران و حبیب عباس‌پور مدیرکل اداره محیط زیست دنا در سال ۷۶ برای انتقال ۶ راس آن‌ها از دشت ناز ساری به منطقه حفاظت‌شده دنا در دی‌ماه سال ۸۶ در دره‌های سمیرم جان خود را از دست دادند.

 

محصولات فروشگاه مرتبط با این مقاله
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ خانه ای بازیافتی برای پرنده ها
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook