پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

توصیه هایی برای مسافرت

تعطیلات: آخرین توصیه ها به مسافران

هر ساله مؤسسۀ سلامت عمومی فرانسه، آخرین و جدیدترین توصیه ها را به مسافران ارائه می‌کند، که تمام این توصیه ها یک هدف مشترک دارند و آن این است که: «مسافر بدون کوله باری از خاطرات بد و ناخوشایند از سفر بازگردد».
با هم نگاهی کوتاه به توصیه های این مؤسسه برای تعطیلات امسال خواهیم داشت...

توصیه های بهداشتی سال 2012 برای مسافران
توصیه ها بر اساس نوع سفر، مقصد و شرایط اقامت تفاوت می‌کنند. همیشه اسهال، عفونت های مجاری تنفسی، بیماری های پوستی و تب، شایع ترین مشکلات بهداشتی مسافران بوده است.
ضمناً این آسیب های غیر عفونی نیز ممکن است بروز پیدا کنند: مشکل ارتفاع، مشکلات حمل و نقل، جراحت و زخم ها.

واکسن های مسافران کدامند؟
برای همۀ افراد و بدون در نظر گرفتن مقصدشان واکسن های دوره ای که باید به روز شوند، تجویز می‌شوند، مانند: دیفتیری، کزاز، فلج اطفال، سیاه سرفه، سرخجه و... .
با توجه به شرایط اپیدمی های محل مورد نظر، این واکسن ها باید تزریق شوند: انسفالیت ژاپنی، انسفالیت ساس، تب زرد، هپاتیت A، سل، و عفونت های منانژیتی.
حواستان باشد، برای ورود به برخی کشورها، ارائۀ کارت واکسناسیون ضروری است. (تب زرد، عفونت های منانژیتی و...)

با در نظر گرفتن شرایط اقامت (مدت اقامت، فصل سفر) و عوامل خطرزای شخصی، تزریق این واکسن ها نیز توصیه می‌شوند: وبا، تب حصبه، آنفولانزای فصلی، هپاتیت ب و هاری.

توصیه هایی به مسافران برای مقابله با مالاریا
پیشگیری از ابتلا به بیماری مالاریا بر اساس این اصول قرار دارد:
حفاظت از خود در مقابل نیش پشه.
بهره بردن از درمان های پیشگیرانه یا شیمیو پروفیلاکسی، که بسته به کشور محل سفر تفاوت دارد، کشورها بنابر مقاومت دارویی به سه گروه 1، 2 و 3 تقسیم شده اند.
پس از بازگشت از کشورهای منطقه حاره، اگر دچار تب شدید، بدون توجه به علائم دیگر، در اولین فرصت و به طور اورژانسی باید به پزشک مراجعه کنید.  

توصیه هایی به مسافران برای مقابله با توریستا (اسهال جهانگردان)
تخمین زده می‌شود 50% از مسافرانی که اقامت 3 هفته ای داشته اند، مبتلا به توریستا یا اسهال جهانگردان می‌شوند. این بیماری شامل یک دوره اسهال حاد و خفیف است که طی سه روز از بین می‌رود، اما گاهی اوقات ممکن است شدید شود.
اسهال جهانگردان بیشتر به علت مصرف مواد غذایی سخت پیش می‌آید تا نوشیدنی ها.
پیشگیری از توریستا با انجام این اقدامات ممکن است:
شستشوی دست ها،
اجتناب از خوردن خوراکی هایی که بالقوه خطرزا هستند (تمام چیزهایی که خام یا پخته اند اما سرد مصرف می‌شوند)،
ننوشیدن نوشیدنی های خطرزا (مثلاً آب های محلی در بطری هایی که پلمپ نیستند)،
مصرف قطعات یخ.
در صورت ابتلا به اسهال جهانگردان، چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد؟
مسلماً مراجعه به پزشک برای کودکان زیر دو سال توصیه می‌شود. در سنین دیگر، در صورت مشاهدۀ این علائم، باید به پزشک مراجعه کرد:
اسهال متوسط یا شدید،
تب،
وجود خون در مدفوع،
اسهال طولانی مدت بیش از 48 ساعت،
و استفراغ.

در سفر حواستان به سوانح باشد!
سوانح (تصادف و غیره) از جمله اصلی ترین دلایل بازگشت به وطن و یا مرگ در سفر محسوب می‌شوند. در تمام موارد اصول پیشگیری (بستن کمربند ایمنی، کلاه به سر گذاشتن در صورت سفر با موتور و استفاده از صندلی مخصوص برای کودکان) باید مراعات شوند.
همچنین، توصیه می‌شود که خودتان اتومبیل را نرانید (راننده بگیرید) و در صورتی که خودتان اتومبیل را می‌رانید،  شب رانندگی نکنید.

در سفر از خالکوبی و سوراخ کردن بدن صرف نظر کنید!
خالکوبی و سوراخ کردن بدن یکی از مهم ترین عوامل خطرزاست که می‌تواند پاتوژن ها خصوصاً ویروس هپاتیت B، c، و ایدز را به خون منتقل کند.
دربارۀ خالکوبی های یک روزه باید گفت این خالکوبی ها که با استفاده از حنا انجام می‌شوند، ممکن است منجر به حساسیت پوستی گردند. 
در نتیجه، خالکوبی و سوراخ کردن بدن به شدت نهی می‌شوند، خصوصاً هنگام سفر.

 

از خودتان در مقابل عفونت های جنسی قابل انتقال محافظت کنید
هیچ گاه بدون استفاده از وسایل پیشگیری کننده به برقراری رابطۀ جنسی اقدام نکنید: استفاده از وسایل پیشگیری کنندۀ مردانه یا زنانه یکی از اصلی ترین روش ها برای پیشگیری از عفونت های جنسی قابل انتقال (از جمله هپاتیت B، ایدز، سیفلیس، کلامیدیا و ...) است.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
 • وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها ◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
    اضافه شدن یک دوست جدید پشمالو، یک رویداد هیجان انگیز در زندگیه. ورود حیوان خانگی جدید، با مسئولیتی بزرگ روی دوش شما و مقدار زیادی وسایل همراه می شه. آماده سازی، کلیدی برای موفقیت است – تهیه برخی از وسایل و مواردی که می دانید احتیاج میشه نگهداری از کوچولوتون رو بسیار راحت تر میکنه! نگهداری از این حیوانات دوست داشتنی نیازمند فراهم آوردن وسایلی است که راحتی را هم برای شما و هم برای این حیوانات آسان تر میکنه در ادامه وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها را به شما همراهان همیشگی معرفی می کنیم.
 • چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ ◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
    برای آوردن بچه گربه به خونتون، باید خونتون رو برای حضور اون آماده کنین. گربه هایی که همه وسایل مورد نیازشون رو داشته باشن، شادترن و زندگی براشون زیبا تره، پس قبل از اینکه بچه گربه به خونتون بیاد، چک لیست نیازهای گربه رو بررسی کنید و آماده باشین.این وسایل باعث می شود تا برای نگهداری گربه خود راحت تر باشید.در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد که چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ همراه ما باشید.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28898    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos