پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • کیف طرح فیل ◄ کیف طرح فیل
    کیف های دستی ناز ساخته شده از چرم که شبیه فیلهای مینیاتوری طراحی شده اند. کیسه هایی به شکل فیل با رنگ های مختلف که توسط LittleWingArtBoho ساخته شده است.
 • تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات ◄ تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات
    طبیعت از دارندگان تخم مرغ الهام گرفته شده است که به گونه ای شبیه پرندگان ، گربه ها و حیوانات وحشی طراحی شده اند. فنجان های تخم مرغ سرامیکی ساخته دست هانا ترنر تخم مرغ های آب پز را نگه داشته و چیز خاصی را به میز صبحانه خود اضافه می کنند.
 • تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی ◄ تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی
    ابزار آشپزخانه نوآورانه ای که شبیه ماهی قرمز طراحی شده به شما کمک می کند تا زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید. بدن ماهی را فشار دهید و زرده تخم مرغ به دهان مکیده می شود.
 • این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن ◄ این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن
    نگهدارنده تخم مرغ خلاق طراحی شده به نظر می رسد مانند یک پنگوئن امپراطور باشه
 • طرحی برای حمل تحم مرع ◄ طرحی برای حمل تحم مرع
    همیشه میگند با یک دست نمیشه خیلی چند تا هندوانه برداشت ولی این بار دامنی با طرح حمل تخم مرع براتون قرار دادیم نگاه کنید پیش بند ابتکاری دارای جیب های بزرگ تخم مرغ است که برای نگهداری تخم مرغ طراحی شده است.
 • طرحی برای دارندگان گربه ها ◄ طرحی برای دارندگان گربه ها
    دیدین گربه ها هر زمان کار داری میشینند جلو میز و نمیزارن کار کنی و همین مشکل ایجاد میکنه که نتونی کار کنی کلا گربه ها فضول هستند الا این میز خوراک شماست که گربه دارید
 • لباس طرح کروکودیل ◄ لباس طرح کروکودیل
    این یک طرج بسیار زیبا همه دوستداران خزندگان
 • لباس هایی با طرج حیوانات ◄ لباس هایی با طرج حیوانات
    هنر مند باشی عاشق حیوانات هم باشی دیگه همین میشه رو رخت پهن کردن هم عکس حیونات میبینی
 • فرش تام جری ◄ فرش تام جری
    تام جری یادتونه این تام بیچاره همیشه صاف میشد اینجا هم فرش تامی هست تا ایده های کودکی ما به واقعیت تبدیل شه
 • طرح های سه بعدی از حیوانات ◄ طرح های سه بعدی از حیوانات
    طراحی وقتی ازش حرف میزنیم یعنی این باقیش سوسول بازیه
 • طرحی برای کربه دوست ها ◄ طرحی برای کربه دوست ها
    طرحی بسیار زیبا از ظرف گربه ها که برای دوستداران گربه میتونه هیجان انگیز باشه
 • نان هایی با طرح حیوانات ◄ نان هایی با طرح حیوانات
    این ایده خوبی هست که بچه هایی که غذا نمیخورند رو سر اشتها بیارید ولی واقعا این همه هنر برای خوردن بچه ها !! خدایش سخته
 • کوسن هایی با گربه ها ◄ کوسن هایی با گربه ها
    این طرح های برای گربه دوستان هست که بتوانند دز گنار عشق به گربه ها همه چیز زندگی شون هم گربه ای باشه
 • شیری برای گربه ها ◄ شیری برای گربه ها
    اخیرا در روسیه شیر های مدت دار را با طرحی بسیار جذاب برای گربه دوستان تهیه کردن که عکس ها را در زیر قرار میدم
 • طرحی فوق العاده برای گربه ها ◄ طرحی فوق العاده برای گربه ها
    این جای خواب بسیار جذاب برای شما در واقع میتواند برای گربه شما هم جذاب باشه چرا چون خودش تونل بازی گربه ها هم هست
 • کیف حمل ای بار به شکل وال ◄ کیف حمل ای بار به شکل وال
    چند تا پست قبل کیف های به شکل فیل گذاشتم حالا اینجا طرح نهنگ هم پیدا کردم
 • گیلاس های به شگل پرندگان ◄ گیلاس های به شگل پرندگان
    این شربت خوری ها میتواند طرجی بسیار جذاب برای پرنده دوستان باشه
 • فشن از نوع فیلی ◄ فشن از نوع فیلی
    این کیف ها با طرح فیل درست شده که بسیار جذاب ار کار درامده است
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29043    |     صفحه 1 از 1614
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

آموزش ادرار کردن سگ توسط خود شما به سگ

آموزش اولیه سگ در 2 ماه

من فرزاد بامداد هستم ، از اوایل بهمن ماه یک سگ تریر 1 ماهه خریدم و این   درحالی بود که این اولین باری بود که می خواستم یک سگ تربیت کنم و هیچ تجربه ای نداشتم .

وقتی سگ رو به منزل آوردم اونرو روی زمین توی اتاقم گذاشتم و بدون هیچ درنگی کاری کرد که همون لحظه همه رویاهای من رو از نگهداری سگ به یک دردسر تبدیل کرد ، بله درست وسط اتاقم دستشوئی کرد !

شنیده بودم باید سگ رو دعوا کنم و اونرو به زور به جایی ببرم که این کار رو کرده و پوزه حیوان رو به منطقه مورد نظر نزدیک کنم اما بعد چند روز دیدم کاملا حیوان رو دارم عصبی و لجبازتر می کنم .

قطره های ادرار و روشهای سنتی هم بی فایده بود ، سگ من شبها توی اتاقم می خوابید و انقدر وابسته شده بود که حتی وقتی به حمام یا دستشویی می رفتم پشت در انقدر سر و صدا می کرد که اشکم رو در می اورد و از طرفی مجبور شده بودم کل فرشها و زیراندازها رو جمع کنم تا اینکه با گروه پرشین پت آشنا شدم و راهنمایی _ های حکیمانه و دقیق دکتر انزانی و همکاران باعث شد که الان بعد تقریبا 70روز سگی داشته باشم مهربان ، متمدن ، حرف گوش کن ، سرحال و قابل کنترل !

تجربه زیر چکیده ای از دستورالعملها و آموزشهای پرشین پت که من انجام دادم و نتیجه معجزه آسا گرفتم اونهم در کمترین زمان .

اولین کاری که کردم محوطه ای تقریبا به مساحت 2 متر مربع در کنج دیوار براش ساختم ، گوشه ای از محوطه با زیرانداز جای خواب براش ساختم و بقیه محوطه کاملا روزنامه قرار دادم .

طوله کوچولو وقتی در این حریم قرار میگیره عین اسب رام نشده سرکش و بهونه گیره و کلی سر و صدا می کنه ، اما باید این سر و صداها رو تحمل کرد و بهشون بی توجه بود تا نتیجه گرفت و سگ رو مثل اسب رام شده ، متین و حرف گوش کن بار اورد .

ازجاییکه ابتدا محوطه در اتاق خودم بود سگ با دیدن من خیلی بیقراری می کرد اما بزودی محوطه رو به سالن خونه منتقل کردم تا اطراف سگ بدور از رفت و آمد و سر و صدا باشه .

سر و صدای سگ خصوصا شبها دیونم می کرد ولی دکتر انزانی با اطمینان به من میگفتن تحمل کن و بی توجه باش چراکه کافی بود یک بار سگ رو از محوطه خارج می کردم تا دفعات بعدی هم بدونه با اینکار میتونه بیرون بیاد .

خیلی وقتها وقتی برام مهمون می اومد با رفتن مهمانها باز تا صبح ناله می کرد ، علتش واضح بود ، اون نباید تا مدتی در کنارش ، شاهد رفت و آمد و شلوغی می بود

با رعایت کردن این مورد رفته رفته صداهای اون کمتر شد اما از جاییکه سگ به طور غریزی از مادرش یاد گرفته جای خوابش رو خیس نکنه ، انگاری کل محوطه رو جای خواب می دونست و بهیچ عنوان حاضر نبود روی روزنامه ها مدفوع کنه .

حتی وقتی با دیدن حرکات چرخشی حول یک محور از اون ، می فهمیدم که مدفوع داره و اونو به جای مورد نظر می بردم حاضر نبود کارش رو اونجا انجام بده و من انقدر تحمل کردم تا سرانجام برای اولین بار راخل محوطه ، مدفوع کرد . این باعث شد تا انگاری نیمی از راه رو رفته باشم چون بعد چند روز دیگه صدا نمی کرد .

اما باید مواظب زمانهایی که حیوون رو برای بازی به بیرون محوطه می اوردم ، میبودم چون گاهی در اثر عدم کنترل ، حین بازی ، ایست می کرد و همونجایی که بود ادرار میکرد ، این کار سگ به چند دلیل بد بود ، اولیش ایجاد دردسر برای شستن منطقه مورد نظر ، دومیش باید بوی ادارار از اونجا کاملا محو بشه چون بعدا سگ با بو کسیدم ، ممکنه بره همونجا ادرار کنه که البته این کار با استفاده از سرکه انجام میشد و سوم اینکه سگ برای ادرار کردن ، مقید و شرطی بار نمی اومد ، پس سعی می کردم اونرو زمانی برای باز از محوطه خارج کنم که دستشوئیش رو کرده باشه .

یادمه گاهی حیوون بد من رو عصبی می کرد و حتی یکی دوباری اونرو به شدت تنبیه بدنی کردم و حاصلش جز دپرس شدن حیوان و عذاب وجدان برای من چیزی نبود .

کم کم با آرام تر شدن حیوان روزنامه ها رو کم کردم . شاید 10 روز طول کشید تا در محوطه فقط یک روزنامه باقی موند .

بعد این زمان فقط چند باری به اشتباه سگ در قسمت ممنوعه ادرار کرد و البته چون ، حین مدفوع کردن حرکات چرخشی داره گاهی قسمتی از مدفوع در کنار روزنامه ، دفع میشد که این از طرف سگ اجتناب ناپزیر بود اما در این زمانها دادن تذکر به سگ و صبر پیشه کردن کفایت می کنه .

برای اینکه به سگ بفهمونم همه اینه که جاییکه روزنامه هست باید دستشویی کنه نه اینکه صرفا در اون نقطه ای که تا حالا روزنامه بوده ، بعد مدتی جای روزنامه رو داخل محوطه عوض می کردم و اکثرا سگ می رفت همونجا کارش رو می کرد .

خوبیه این قضیه اینه که اینجوری سگ با روزنامه آشنا میشه و اگه روزی به جایی بردیمش که محیط براش تازگی داشت اما با قرار دادن روزنامه در محل مورد نظر اون خواهد دانست که جای دستشویی کردن کجاست .

گاهی برای زمان کوتاه سگ رو خارج محوطه به قلاده و بند مخصوص می بستم و در کنارش روزنامه هم می گذاشتم و اگر روی روزنامه کارش رو می کرد تشویقش می کردم ، از جاییکه سگها بسیار عاطفی و حساس و باهوش هستند با تشویق شاهد موفقیت سریع در یادگیری حیوان بودم . اما زمان بستن حیوان نباید طولانی می شد چون اونرو عصبی می کرد .

لازمه بگم برای برس کشیدن موهای سگ و با تمیز کردن چشمهاش چون هرگز روی زمین آروم نمی استاد با نظر دکتر انزانی اونرو روی سکوی بلند در حد 1 متر یا مثلا صندلی اوپن آشپزخانه می گذاشتم و در این حالت چون سگ ترس از ارتفاع داره تکون نمی خورد  و اجازه میداد تا کارم رو انجام بدم .

یک مورد مهم دیگه بکار گیری کلمه " نه " بود که چون زود اونرو یاد میگیره کارایی بسیاری در کنترل سگ داره و میشه کلی توی تربیت ازش بهره برد .

انتخاب اسم سگ هم نباید خیلی طول می کشید چون بازم سگ قابل کنرل نبود ، گای فقط با تغییر تن صدا در حین صدا کردن سگ منظورم رو از انجام ندادن کاری خاص بهش می فهموندم .

شبهای اول برای اینکه سگ در نیمه های شب صدا نکنه بهترین روش این بود که غذای کافی در ساعات پایانی شب مثل 11 تا 12 بهش می دادم اما بهر حال غذا دادن رو همواره در ساعات ثابتی مثل 7 ؛ 15 و 23 انجان دادم و از دادن چیزهای متفرقه در بین ساعات پرهز کردم البته بعد از واکسینایون اول به پیشنهاد دکتر دامپزشک از میوه آنهم بین وعده ها استفاده کردم .

آب رو فقط روزی 2 بار به حیوون دادم تا شب کمتر نیاز به دفع ادرار داشته باشه و بشه درروند آموزش دفع ادرار پیشرفت حاصل بشه .

یاده بعد یک ماه با اینکه هم سیر بود و هم دستشویی نداشت باز سر و صدا می کرد و باز به راهنمایی جناب دکتر انزانی عزیز محل خوابش رو مسقف کردم ، انکار بسیار ساده بود با یک 4 پایه و یک پتو و چون سگها جاهای تاریک و دنج رو دوست دارن

در زیر چنین جایگاهی احساس آرامش می کنن و سر و صدای حیوون اینجا هم قطع شد .

بعد از 50 روز سگ به دستشویی کردن روی روزنامه کاملا آشنا شده بود ، سر و صدای شبانه نداشت و اذیت کردنهاش خیلی کم شده بود اما باز گاهی روی فرش در حین بازی ، از دستش در میرفت و ادرار می کرد ، باز هم به لطف دکتر انزانی از این روش استفاده کردم :

داخل حمام یا توالت یا جاییکه محل مورد نظر برای دستشویی کردن دائمی سگ خواهد بودروزنامه می گذاشتم و قبل از خروج حیوان از محوطه برای بازی اونرو به محل مورد نظر می بردم و بالا سرش وای میستادم تا ادرار کنه ، و گاهی در رو جفت می کردم تا بدونه باید این کار رو انجام بده . اوایل کمی قر میزد اما بعد 3 یا 4 روز دیگه بدون مقاومتی این کار رو میکرد و تشویق می شد .

گاهی هم که حتی با بستن در ، کارش رو نمی کرد اونرو بر می گردوندم سرجاش تا بدونه اگه ادارار نکنه از بازی خبری نیست .

بعد تقریبا 60 روز که در واقع حیوان 3 ماه بود در حین بازی در حمام را باز می گذاشتم و در نزدیکی حمام با سگ بازی می کردم و به محض احساس که سگ ادرار داره اونرو خیلی آرام به حمام راهنمایی می کردم .

فکر می کنم به فاصله 5 روز از این قضیه بود که دیدم سگ بدون تذکر و راهنمایی من به حمام میره و روی روزنامه کارش رو انجام میده و میاد بیرون .

و بعد 70 روز از نگهداری سگم که الان 3 ماه و نیم داره درب محوطه رو برداشتم اما اون به جز برای بازی و دستشویی کردن اجازه خروج از محوطه رو نداره .

و الان بسیار راحت اتوماتیک میره به حمام کارش رو میکنه و بر میگرده به محل محوطه اش .

مرحله بعدی که فکر میکنم چند هفته بعد باشه هم برداشتن کل قفسه هاست اما به شرطیکه سرپناهی گرم و نرم در همون محوطه یا جای خواب سابقش وجود داشنه باشه تا سک همیشه قابل کنترل باشه .

سگی که جای خواب و زندگی مخصوصی داره همیشه مستقل و قابل کنترل خواهد بود .

از ابتدا اجازه ندادن تا سگ به اتاق خواب یا تخت من بیاد چراکه در سگ در آموزش مقید بودن به محوطه اش ، سردرگم و مردد میشه .

از ورود سگ به آشپز خونه باید جلوگیری می کردم و این فقط با گفتن " نه " و اشاره با دست به سمت محوطه سگ عملی میشد .

چون سگ در ماههای اول دندان در میاره زیاد گاز میگیره و روش من این بود که اگر در زمانهای غیر بازی گازم می گرفت پوزه حیوان رو میگرفتم و فک بالا و پایینی رو ، نه خیلی محکم فشار می دادم تا بدونه نتیجه گاز گرفتن چیه .

یادم نره بگم روزنامه ها باید بدون لبه می بودند و ترجیحا باید از 2 طرف ثابت می شدند چون در غیر اینصورت گاهی در غیبت من سگ روزنامه رو مثل گوشت چرخ کرده ، ریز ریز میکرد .

امید وارم مطالب فوق بتونه به دوستانی که تازه سگ گرفتن کمک کنه ،  گرچه موفقیت عالی تربیت سگم رو اونهم در عرض تقریبا 2 ماه مدیون دانش و علم گروه پرشین پت هستم .

نظرات کاربران
 • 35
  سلام من یه توله سگ اشپیتز پاکوتاه 5ماه سفیدرنگ دارم می خوام اونو واگذار کنم با خونه و تمام وسایل که شامل ظرف غذای فایبرگلاس ودندان گیر وقلاده کمری و اسباب بازی میشه اگر کسی مایل به نگهداری سگ من هست به آدرس saghar_lopghermezi@yahoo.com ایمیل بزنه ممنون
 • 12
  باسلام
  فرزادجان از اینکه به خوبی راهنمایی کردید ممنونم من هم 3 روزه که تریر 1.5 ماهه گرفتم عاشق سگها هستم و به قول شما اولین باری که روی سرامیک سالن مدفوع کرد ناامید شدم در حدی که گریه کردم ولی الان میتونم از تجربیات شما نهایت استفاده رابکنم
 • 12
  با سلام
  بسیار متشکر از توضیحات خوبتان من یه توله تریر3 ماهه دارم که از 20 روزگی آن را خریدم اما چون کارمندم وقت زیادی نداشتم تا خوب آموزشش دهم برای کسانی که مثل من وقت کمی برای تربیت سگ دارند ولی عاشق دوست خوبشون (سگ) هستند چه توصیه ای دارید ؟ بازم ممنون بابت مطالب آموزندتون
 • 13
  سلام. من ی تریر سه و نیم ماه دارم. ک میشهفت فقط نشستن و رفتن ب خونع اش رو بلده.
  اما امان از اینکه بلد نیست جای درست دستشویی کنه.!!!
  ایا باید تمام طول روز تو خونه اش باشه پو فصط تو زمان مقرر از خونه بیاد بیرون؟؟؟!
 • 2
  مرسی از راهنمایتون دوسته عزیز
 • 1
  مرسی از راهنمایتون دوسته عزیز
 • 0
  من میخواهم یک سگ بگیرم راهنمایی هاتون خیلی مفید بود
 • 1
  این راهنمایی شما معرکه بود.در عرض 2 هفته سگ تریر 2 ماهه من جیش کردن روی پد رو یاد گرفت بسیار سپاس گذارم از راهنمایی خوبتون.
 • 3
  ممنون من یک توله 3ماهه دارم که چند روز دیگه به محل دستشویی نمیره و انگار نه انگار که یک ماه بود مشکلی نداشتم لطفا راهنماییم کنید
 • 1
  سلام لطفا جواب بدین.من یه سگ گرفتم تریر.از یک ماهگی الان نزدیک به دوماهو نیم داره و من هنوز موفق به یاد دادن دسشویش نکردم .بهم راهنمایی های مختلفی کردن .یه مدت هر روز میبردم توحموم ولی بی فایده بود به محض بیرون اومدن ادرار میکرد.الان اتاق رو خالی کردم .و فقط یک قسمت جای خوابمونه یه قسمتروزنامه گذاشتم.از 10بار ادرار کردن 8بار رو روزنامه میکنه ولی بازم از اتاق بیرون میره رو فرش هم مدفوع هم ادرار میکنه با اینکه با سرکه جای قبلی رو میشورم بدون هیچ بو کشیدنی رو فرش خراب کاری میکنه اگ داشته باشه
 • 0
  سلام لطفا جواب بدین.من یه سگ گرفتم تریر.از یک ماهگی الان نزدیک به دوماهو نیم داره و من هنوز موفق به یاد دادن دسشویش نکردم .بهم راهنمایی های مختلفی کردن .یه مدت هر روز میبردم توحموم ولی بی فایده بود به محض بیرون اومدن ادرار میکرد.الان اتاق رو خالی کردم .و فقط یک قسمت جای خوابمونه یه قسمتروزنامه گذاشتم.از 10بار ادرار کردن 8بار رو روزنامه میکنه ولی بازم از اتاق بیرون میره رو فرش هم مدفوع هم ادرار میکنه با اینکه با سرکه جای قبلی رو میشورم بدون هیچ بو کشیدنی رو فرش خراب کاری میکنه اگ داشته باشه
 • 1
  سلام من یک هفته میشه که یه توله اشپیتزآوردم خوشبختانه دوروزه یادگرفت که روی روزنامه ادرارکنه چون چندلایه روزنامه روکنارلونش گذاشتم وهربارکه خیس میکردفقط یه لایه از روزنامه روبرمیداشتم فقط اولین بار که مدفوع کردتوی لونش اینکارروکردومن هم تنبیهش کردم و اجازه ندادم که توی لونش بره بخوابه ویک ساعتی گذاشتمش روی روزنامه های ادرارش که بعدازاون متوجه شدکه دیگه نبایدتولونش اینکارروبکنه
 • 0
  من دو روزه که یک توله سگ دو ماهه میکس پودل و مالتیز خریدم
  همش خواب و بدون انرژی هستش و وقتی از خواب بیدار میشه میارم بیرون دوباره رو کف زمین دراز میکشه
  نمیدونم طبیعی این یا نه ....
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

سگ

قابل

تربيت

نشستن

خوابيدن

تربیت

طریقه

قلاده

ماده

آموزش

دكتر

کنترل

بدن

غذای

كتاب

ک

گرفت

حیوانات

روزه

مورد

سگها

روزنامه

فیلم

باشه

عکس

سال

گروه

2

نگهداری

باره

حیوان

خانگی

4

پرورش

اسب

شیتزو

یورکشایر

تریر

تعلیم

بازی

پودل

توسط

پاگ

اشپیتز

ی

فروش

گوش

تمام

هاسکی

دابرمن

بزرگ

خرگوش

انواع

خصوصیات

نژاد

وقتی

.

روی

مخصوص

مناسب

بين

کتاب

بوي

توله

میوه

دردسر

مراقبت

خبر

سگهای

خواب

ماه

دوست

ساله

تغيير

راه

ترین

چند

دکتر

رفتار

آشنایی

ساخت

وسایل

بچه

غذا

مشخصات

تغذیه

روز

پرشین

درد

ساعت

کار

دست

5

راجع

ممنوعه

رفتن

آپارتمانی

زمان

آپارتمان

منزل

دفع

ماهه

روش

کوتاه

بگیر

خارج

خانه

خوابیدن

روي

رام

وحشی

داشهوند

هاسكي

مالتيز

تغییر

ترين

شرایط

خرید

بالغ

مرد

بهترین

اموزش

نحوه

حمام

7

هفت

محل

ایا

اولیه

یادگیری

صدا

حین

ادراری

دليل

رفتاری

روشهای

توالت

بدون

صحیح

کاملا

مدفوع

بالا

نگهداري

خاص

ترس

زنان

عصبی

ياد

کنم

جهت

ظرف

طرز

گاهی

جایی

داخل

شبانه

علت

چگونگی

شست

هفته

خصوصيات

کامل

اسم

1

داری

کجا

عذاب

وابسته

محوطه

بیرون

عکسهای

گاز

مدل

طول

تمیز

بدني

كنترل

تغذيه

قطع

سگ‌ها

پاک

عادت

راحت

تصاوير

بازي

لباس

توی

میشه

کمتر

انجام

تخت

جلو

مکان

موي

بردن

دارن

راههای

رهایی

اطلاعات

چگونگي

آسان

هار

خواری

كوتاه

قطره

دلیل

نباید

قارچ

دیـــگه

حرف

یاد

دستشویی

عكس

حبس

روشی

سریع

قیمت

ادرارکردن

فرش

چیست

كامل

تکثیر

جاي

خودش

یادش

تاریک

زیاد

چطوری

شویی

نادرست

ادرار

کاربران

بهترين

سگی

صدای

عوض

۳

سرو

ابتدایی

راهنمای

پسرها

گیر

شیوه

درمورد

كجا

پاره

اتاق

گاهي

ساده

عرض

ادر

اطلاعاتی

درست

زود

آپارتماني

وعده

سریعترین

خونه

هست

توضیحات

مجبور

راهنمایی

سگمان

نظر

شرطی

سرامیک

تری

روزی

نظرات

دهیم

بدهیم

صحيح

داروخانه

راهکارهای

داري

راحتی

کپی

فهمیدن

ساختن

کنه

طور

ر

نيم

سگم

اجتناب

فيلم

سگهاي

شستن

دانلود

۲

وسط

داره

دائمی

براى

کراس

بشه

اگه

بکنیم

دوبرمن

ثابت

ايا

راهه

کوتاهی

زور

1سال

راهکارهایی

۱

چیزهای

س

بگه

تربیتی

tabid

اپارتمان

شوی

فنون

کمری

بدم

بدیم

بابت

میکنه

استفاده

ندادن

کنن

مالتیز

تعليم

آموزس

كرن

هــــا

کرون

بـا

بزرگسال

هـم

مـو

یکــــــ

بـه

میکشد

بو

آب

شش

10

سر

سن

نر

پت

باحال

من

سگه

کن

دم

پا

پامرانین

3

رو

سک

:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)