نژاد های مناسب برای فرزندان شما


 
وقتی که شما قصد اضافه کردن یک سگ را به خانواده تان دارید,بسیار مهم است که بهترین نژاد را که با کودکان رابطه خوبی دارند انتخاب کنید.شما باید قبل از خرید سگ ,به مسائل زیادی از قبیل سن فرزندتان,روش زندگی,محیط زندگی و توانایی مالی و غیره توجه کنید و بعد بهترین نژاد را انتخاب کنید.

اگر می خواهید برای فرزندتان سگی تهیه کنید,مطالب زیر را مطالعه کنید و بعد از ان نژاد مناسب را برای فرزندتان خریداری کنید.

با گذشت زمان,برخی از نژاد ها ثابت کرده اند که می توانند برای کودکان,از بقیه نژاد ها مناسب تر باشند.


بهترین نژاد ها برای کودکان:


قبل از خرید سگ,مسائل زیادی از جمله شیوه زندگی,سن فرزندتان و سطح فعالیت خانواده و محیط زندگی(یعنی اندازه و محیط خانه,شهر و اب و هوایی که در ان زندگی میکنید) باید در نظر گرفته شوند.


سگی که می خواهید برای فرزندتان انتخاب کنید باید رفتاری دوستانه ,خلق و خویی ارام و مهم تر از همه وزن و اندازه مناسبی داشته باشد. همانطور که می دانید ممکن است کودکان گوش سگ ها را بکشند و بر روی کمر حیوان سوار شوند و یا گاهی رفتاری خشن با ان ها داشته باشند.سگی که انتخاب می کنید باید بتواند همه این مسائل را تحمل کند و با کودکان مهربان باشد.
همانطور که می دانید سگ ها,نژاد های مختلفی دارند و هر نژاد ویژگی های خوب و بد دارد به همین دلیل باید در نظر بگیرید که کدام نژاد با توجه به خصوصیات و رفتار و خلق و خویش با محیط و وضعیت زندگی شما تطابق دارد.

نژاد های متناسب با سن فرزندان شما

Resigzed Image Click this bar to view the full image.
نژاد های مناسب برای فرزندان شما
 


اگر شما بچه های کوچک دارید:اگر به دنبال بهترین نژاد هستید اما کودکتان هنوز نو پاست,نژاد های کوچک اصلا انتخاب مناسبی برایش نیستند.


در ابتدا ممکن است این موضوع برایتان غیر منطقی باشد و فکر کنید که چون فرزندتان کوچک است,نژاد های کوچک برای او مناسب تر هستند,اما اکثر سگ های کوچک بسیار اسیب پذیرند و کودکان ممکن است با انداختن ان ها از روی پله,پریدن بر روی ان ها و غیره باعث مرگ سگ ها شوند!کاملا تصادفی است اما کودکان نوپا می توانند اسیب های جدی به سگ های کوچک بزنند.اگر قرار است که صاحب سگ کودکی نو پا باشد,وزن سگ باید به انقدر باشد که کودک نتواند او را از زمین بلند کند و قدرت سگ باید به قدری باشد که کودک قادر به انداختن و یا هل دادن او نباشد.علاوه بر سگ های کوچک,سگ های بزرگ و غول پیکر نیز انتخاب مناسبی نیستند.سگ های بزرگ می توانند برای کودکان نو پا خطرناک باشند زیرا جثه بزرگ ان ها به راحتی به کودک اسیب می رساند.برای مثال یک ماستیف,می تواند با یک ضربه کودک نوپایتان که در حال بازی کردن و یا راه رفتن است را به زمین بکوبد.

برخی از نژاد ها دارای اندازه ,وزن و مهم تر از همه رفتار خوب و مهربانانه ای با کودکان هستند.این نژاد ها عبارتند از:


Beagle بیگل

Boston Terrier باستن تریر

Cocker Spaniel کوکر اسپانیل

corgi کورگی(ولش کورگی)

English Bulldog انگلیش بولداگ

English Staffordshire Bull Terrier استافوردشر بول تریر

Wheaten Terrier
Resigzed Image Click this bar to view the full image.
نژاد های مناسب برای فرزندان شما


اگر شما فرزندان مدرسه ای دارید:

اگر فرزند یا فرزندان شما به سن مدرسه رفتن رسیده اند(یعنی اگر بین 6تا 18 سال هستند),تصمیم گیری برای انتخاب یک نژاد مناسب خیلی اسان تر می شود.زیرا ان ها از لحاظ قدرت,تصمیم گیری,درک و فهم نیاز های یک سگ و نگهداری از او, از کودکان نو پا خیلی بهتر هستند.ان ها در این سن می توانند از سگ های بسیار کوچک و یا سگ های بزرگ و غول پبکر نگه داری کنند.

ایا فرزندانتان سن مناسب را دارند؟ ایا شما فضای بزرگ و کافی دارید؟اگر جوابتان مثبت است پس انتخاب یک سگ بزرگ و غولپیکر هیچ مشکلی ندارد.


 
اگر شما خانواده ای فعال با فرزندانی پر انرژی دارید که از پیاده روی,ورزش,ماهی گیری و دوچرخه سواری و... لذت می برند,سگ های کاری و پر انرژی برای شما و فرزندانتان بسیار مناسب هستند.

اگر فرزندان نوجوانتان:وقت کافی برای اموزش و بازی و ورزش با سگ را داشته باشند,نژادی مانند Border Collie (یا نژاد فعال و پر انرژی دیگر) برای شما مناسب خواهد بود.


Resigzed Image Click this bar to view the full image.
نژاد های مناسب برای فرزندان شما

 

نژاد های دیگری که برای افراد نوجوان مناسبند عبارتند از:

Airedale Terrier ایردل تریر

Bernese Mountain Dog بردرس مانتن داگ

Border Collie بردر کالی 

Boxer باکسر

German Shepherd ژرمن شپرد


Golden Retriever گلدن رتریور


Irish Setter ایریش ستر


Jack Russell Terrier جک راسل تریر


Labrador Retriever لابرادور رتریور


Labradoodle لابرادودول (ترکیب لابرادور و پودل)


و حالا بلعکس,اگر خانوادتان فعالیت کمی دارد و فرزندانتان به سگ های کوچک, یا سگ هایی با جثه متوسط و یا سگ هایی بزرگ با فعالیت کم علاقه مند هستند ,می توانید یکی از نژاد های زیر را برایشان انتخاب کنید:


Basset Hound باست هاند

Bichon Frise بیچون فریزای

Dachshund داشهوند

Dalmation دالماسین

English Mastiff انگلیش ماستیف

Great Daneگریت دین

Old English Sheepdog انگلیش شیپ داگ

Poodle پودل 

Pug پاگ 

Saint Bernard سنت برنارد 

Shih Tzu شیتزو

Yorkshire Terrier یورکشایر تریر


نژاد های مناسب برای فرزندان شما
 

نژاد های مناسب برای کودکان مبتلا به الرژی:

اگر کودکان شما به الرژی مبتلا هستند,انتخاب یک نژاد مناسب کار اسانی نیست.افراد و یا کودکان مبتلا به الرژی ممکن است به مو,شوره و حتی بزاق دهان سگ حساسیت داشته باشند.البته تعداد کمی از افراد به بزاق دهان سگ الرژی دارند.اما کسانی که به موهای سگ حساسیت دارند باید نژادی بی مو را انتخاب کنند که تعداد چنین نژاد هایی انگشت شمار است.نژاد هایی مانند American Hairless Terrier و Chinese Crested برای افرادی که الرژی شدید دارند و به موی سگ حساس هستند مناسب اند.اما اگر افراد خانواده یا فرزندان شما فقط به شوره موهای سگ حساسیت دارند,می توانید یکی از نژاد های زیر را انتخاب کنید:
Bichon Frise

Cockapoo

Coton de Tulear

Goldendoodle

Havanese

Kerry Blue Terrier

Komondor

Labradoodle

Maltese

Peruvian Inca Orchid

Poodle 

Xoloitzcuintli

Yorkshire Terrier 


فراموش نکنید که:


اگر چه در این مطلب فقط به سگ های خالص اشاره شده,اما فراموش نکنید که سگ های میکس نیز می توانند حیوانات خانگی فوق العاده ای برای شما و خانوادتان باشند.اما نمی توان دقیقا وزن و اندازه ان ها را تشخیص داد.با این حال سگ های میکس نیز به اندازه سگ های خالص انسان ها را درک می کنند و همراهان فوق العاده ای هستند.

مترجم:تارا
منبع:
the-puppy-dog-place