پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28902    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

سگها چه می گویند؟


هر سگی، از هر نژادی که باشد تنها یک زبان را می شناسند. شما و سگتان احتمالاً اشاره های یکدیگر را بدون فکر زیاد به خوبی درک می کنید. اما زمانیکه سگ شما رفتاری متفاوت ارائه دهد، یا زمانیکه شما سعی به برقراری ارتباط با یک سگ جدید دارید یا زمانیکه با سگی که هیچ شناختی از آن ندارید مواجه اید، شناخت زبان اشاره بین المللی آنها به شما کمک شایانی خواهد کرد.

در نظر بگیرید به همراه سگتان عازم کشوری هستید و قرار است با یکنفر و سگش ملاقات داشته باشید، تنها چند دقیقه برای دو سگ فرصت کافی خواهد بود تا به درک همدیگر نائل شده و نسبت به هم شناخت پیدا کنند. پس از سپری شدن یک ساعت، شما هنوز در فکر این هستید که آیا تا به آن لحظه رفتاری شایسته داشته اید یا حرکات اشاره دستتان درست بوده است و..... اما در عوض سگها به خوبی می دانند چگونه عمل کنند، سگ رهبر اول غذا می خورد.کاربرد علامت و نشانه در سگها

درست است که یک سگ قادر به صحبت نیست و برعکس انسانها، فاقد هر نوع حرکات دست و اشاره می باشد، اما شما می توانید بخشهای کلیدی از رفتار یک سگ را برای تخمین چگونگی احساسات و عکس العمل ه
ای او در دنیای اطراف، بررسی و مشاهده نمائید.

صورت: اگر چه ماهیچه های صورت سگ، مانند انسان نمی باشد، اما آنها قادرند در زمان گیجی یا در حین تصمیم گیری پیشانی خود را چین انداخته و صاف کنند . در صورتیکه سگ شما مایل به ابراز مسائل بیشتری باشد، ممکن است پلک خود را بطور عجیبی بالا انداخته و سر خود را به یک سمت کج کند.

چشمها: چشمهای یک سگ زمانیکه به یک موجود زنده ای که نسبت به آن حس دوستی دارد و همینطور زمانیکه تمایل به بازی دارد، شروع به درخشش می کنند. زمانیکه نگران است، مردمکهای چشمش گشاد شده و سفیدی چشمهایش به خوبی نمایانگر می شود. زمانیکه خشمگین است یا قصد دفاع از خود دارد، چشمهایش را باریک کرده و هرگونه حرکت شما را دنبال می کند. در این مرحله، نگاه نکردن به چشمهای سگ بسیار حائز اهمیت است چرا که درصورتیکه به او نگاه کنید، برداشت سگ از نگاه شما نزاع به جهت دفاع از خود می باشد.

لبها، دندانها و زبان: گاهی در شرایطی معمولی زبان یک سگ در حالت استراحت بیرون است. در صورتیکه تقاضای چیزی از سوی شما یا زمانیکه شاد است و تمایل به بازی دارد، لبهای خود را به شکل لبخند میکشد به نحوی که دندانهایش مشخص می شود. این حالتی است که یک سگ تنها با انسانها و نه با سایر سگها ابراز می دارد. اما دقت کنید زمانیکه سگ دندان های خود را روی هم گذاشته و به شما نشان می دهد و بینی خود را چین می اندازد، بی شک او آماده حمله است.

گوشها: حس شنوایی سگها بسیار تیزتر از ما و حتی سگهایی است که دارای گوشهای نرم می باشند. آنها قادرند گوشهای خود را به دنبال صدا به حرکت در آورده و یا به سمت صدا برگردانند. زمانیکه گوشهای سگ تیز می شود، او در حال استراحت، گوش سپردن یا وانمود به پذیرش کاری است. اگر گوشها به سمت عقب رفته اند، گاهی به نشانه احترام و تسلیم بوده و گاهی صراحتاً احساس ترس دارد.

دم: زمانیکه سگ شاد است یا تمایل به بازی دارد، دم خود را تکان می دهد. این حرکت به راستی شاخصی است از انرژی سگ. زمانیکه او مطیع و فرمانبردار است دم او بین پاها قرار دارد. دم سفت و سخت شده در پشت سگ، نشانگرآن است که سگ آماده پرش است، زیرا سگها از دم خود را در حین پریدن استفاده می کنند.

صدا: سگها، حیواناتی صوتی هستند. آنها زوزه می کشند، پارس می کنند، ناله می کنند، فریاد می زنند و خرناس می کشند. درجه صدای سگها در حالتهای مختلف احساسی افزایش می یابد. پارس کردن ممکن است از سر بازی یا خشم باشد. برخلاف نشانه های بدنی، صداهای سگ می تواند دارای معانی مختلف در سگهای مختلف باشد.حالتها دنیایی از حرف هستند

زمانیکه دو سگ همدیگر را ملاقات می کنند، در مدت زمانیکه صاحبان آنها در کشمکش آشنایی با یکدیگرند، آنها
به نوعی حرکات نمایشی رقص مانند را اجرا کرده اند. با بدن و دم منقبض شده، به دور هم می چرخند و یکدیگر را می بویند، در سکوت نتیجه گیری می کنند و به مبادله اطلاعات می پردازند و ضمناً آماده اند تا در صورت نیاز از یکدیگر دفاع کنند. گوشهای خود را به عقب می دهند. معمولاً در لحظه اول از نگاه مستقیم با یکدیگر می پرهیزند، به تخمین جثه و اندازه هم می پردازند، قوی و ضعیف بودن، نوع جنثیت و وحشی یا رام بودن طرف مقابل را تجزیه و بررسی می کنند. غالباً یکی از سگها، سرش را پشت گردن سگ مقابل می برد یا بینی سگ مقابل را گاز می گیرد. این به معناست که آنها آماده دعوا و پرخاشگری با یکدیگرند و نهایتاً یکی از آنها تسلیم شده و دراز می کشد. کمی بعد، از یکدیگر جدا شده و ادرار میکنند. این زمانی است که آنها بر اینکه کدامیک سگ غالب و قویتری است به توافق رسیده اند.

سگها زبان اشاره را از مادرشان در هشت هفته ابتدایی تولدشان می آموزند و این نوع ارتباط را با خواهران یا برادران خود آزمایش می کنند. در صورتیکه سگی این آموزش را از دست دهد، در نحوه ارتباطاتی خود در طول دوران زندگی اش با دیگر سگها با مشکل مواجه خواهد شد.

حالت عمومی: زمانیکه سر سگ رو به بالا قرار دارد، نشانه هشیاری او است. دم او آزادانه حرکت کرده و فک او انبساط دارد.

دعوت به بازی: سگ خرسند و شاد، خواسته خود را برای دعوت به بازی با جنباندن دم و کمی در حالت خم در می آورد. دستهای جلوی او خم ، ستون فقراتش پشتش به سمت پائین انحنا می یابد و باسن او رو به بالا قوس پیدا میکند. سر او در حالت انتظار به سمت بالا است تا بتواند توجه شما را بخود جلب نماید. ممکن است یک دست خود را بالا برده یا سرش را به یک سمت خم کند.

تفویض: سگ به سمت پائین خیز بر میدارد و در ظاهر تظاهر به آرامش می کند. ممکن است دست خود را مانند زمان دعوت به بازی بالا ببرد، اما گوشهایش رو به عقب و دم او پائین است. او یا به سمت جلو می رود، یا می خروشد و می خواهد او را در مقابل مردم یا دیگر سگها آرام نمائیم.

پرخاشگری از روی ترس و واهمه: سگی که احساس اضطراب و خطر می کند، بدنش منقبض و دمش سفت می شود، هر چند که دمش در حال حرکت باشد. پاهای عقبی او آماده دویدن یا پرش است. دندانهایش را نشان می دهد، گوشهایش رو به عقب و موهای پشت او سیخ می شود. پی در پی از روی خشم می غرد و خرناس می کشد تا به عاملی که موجب توحشش شده، هشدار دهد.

پرخاشگری غالب: سگ دندانها را نشان داده، به شما خیره می شود و با دمی که به آرامی تکان میدهد با اطمینان خاطر به سمت جلو پیش می آید و گوشهایش به نشانه هشیاری رو به جلو است.

فرمانبرداری جامع (کلی):سگ دم را می اندازد و آن را بین پاهای خود گرد میکند. سرش برای پرهیز از تماس چشمی با شما پائین است. اگر سگ نگران نباشد، سرش را کمی کج کرده و گوشهای خود را به نشانه اعتماد بالا می برد.


ترجمه: یاسمن بهارمست
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
بعدی 1 قبلی
mofos