پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • مبلی با شکل ستون فقرات ◄ مبلی با شکل ستون فقرات
    مبلمان قابل تنظیم الهام گرفته از ستون فقرات انسان که از چوب های چوبی به هم پیوسته ساخته شده اند را می توان به راحتی به اشکال و طرح های مختلف تبدیل کرد. مبلمان نوآورانه SPYNDI به افراد این امکان را می دهد که صندلی های منحصر به فرد خود را با اتصال تک تک چوب ها به یکدیگر، چرخش 180 درجه برای تغییر انحنا و قفل کردن در جای خود ایجاد کنند.
 • میز قهوه همراه گربه ها ◄ میز قهوه همراه گربه ها
    میز قهوه مدرن دارای خانه گربه کروی شکل با الهام از ایگلو است که برای گرم و راحت نگه داشتن حیوان خانگی مورد علاقه شما ساخته شده است. میز قهوه خانه گربه ای "Igloo" طراحی شده توسط Joao Teixeira را می توان درست در کنار تخت شما یا در اتاق نشیمن قرار داد. تخت ساخته شده از پلاستیک برای تمیز کردن آسان.
 • لیوانی شبیه هشت پا ◄ لیوانی شبیه هشت پا
    لیوان تیکی سرامیکی که برای نوشیدن کوکتل طراحی شده و به شکل اختاپوس سبز رنگی است که روی جمجمه انسان قرار گرفته است. لیوان هشت پا تیکی Cthulhu دست ساز از چینی توسط KachaktanoMugs
 • نان هایی شبیه حیوانات ◄ نان هایی شبیه حیوانات
    نان خوشمزه ای که به شکلی شبیه گربه ها، سگ ها و سایر حیوانات شایان ستایش است. حیوانات نان خوراکی تازه پخته شده طراحی شده توسط Lou Lou P’s Delights.
 • ترکیبی میوه ها و حیوانات ◄ ترکیبی میوه ها و حیوانات
    دستکاری های خلاقانه عکس توسط عکاس آمریکایی سارا دی ریمر. حیوانات مختلف با میوه ها و سبزیجات مختلف ترکیب شدند.
 • لیوانی شبیه نژاد شیبا اونو ◄ لیوانی شبیه نژاد شیبا اونو
    وان ناز طراحی شده برای خوردن نودل رامن شبیه سگ کوچک شیبا اینو است. لیوان نودل Shiba Inu Ramen دست ساز از سرامیک توسط Tetsuya Iseda.
 • خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان ◄ خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان
    خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان که شبیه AT-AT واکر چهار پا است. "CAT-CAT": خانه گربه AT-AT واکر ساخته شده از تخته سه لا توسط ویتنی فابر برای گربه خانگی اش کاپیتان جک هارکنس. پاهای AT-AT به عنوان پست های خراش استفاده می شود
 • انسان ها با سر حیوانات ◄ انسان ها با سر حیوانات
    مجموعه ای از مجسمه های رسا از حیوانات با بدن واقعی انسان در موقعیت های دنیای واقعی قرار داده شده است. مجسمه های ترکیبی حیوانات انسانی خلاقانه ساخته شده از خاک رس توسط الساندرو گالو.
 • کیف پول خلاقانه به شکل سگ ◄ کیف پول خلاقانه به شکل سگ
    کیف پول خلاقانه و غیرمعمولی که به گونه ای طراحی شده است که شبیه سر واقعی یک سگ کوچک باشد، قطعاً چشم نواز است. کیف پول سکه سگ ساخته شده از نمد پشمی و چشم های پلاستیکی که واقعی به نظر می رسد. برای افرادی با حیوانات خانگی بولداگ فرانسوی مینیاتوری ایجاد شده است.
 • سفر با دوچرخه با سگ ها ◄ سفر با دوچرخه با سگ ها
    محصولی زیبا برای صاحبان دوچرخه که دوست دارند با سگ خود سفر کنند طراحی شده است. قفسه حیوانات خانگی Fairdale بهتر از یک سبد یا یک تریلر است. سیستم نصب نوآورانه سگ (یا گربه) شما را ایمن و ایمن نگه می دارد. راه حل عالی برای اتصال سگ به دوچرخه!
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29179    |     صفحه 1 از 2918
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

مولی

مولی

مولی ها چهار رنگ اصلی سبز مشکی نقره ای و طلایی دارند . به مولی های نقره ای رنگ با نقطه های مشکی که معروف ترین نوع مولی هستند مولی دالمیشن و به مولی های با رنگ های سیاه و سفید مولی ماربلد میگویند
مولی /مولی باله کوتاه /مولی باله بلند و یا مولی باله بلند مکزیکی که ماهی های بومی امریکایی هستند تنها در قاره امریکا دیده میشوند .نخستین مولی در سال 1899 به علاقمندان معرفی شد و هیبرید سازی انها از سال 1920 اغاز شد.
مولی های وحشی صید شده به دو گروه تقسیم میشدند گروه اول مولی های معمولی با باله های کوچک بودند که به مولی باله کوتاه معروف شدند و گروه دوم مولی باله بادبانی با باله های بلند بودند که دو زیر گونه را شامل میشدند.مولی باله بلند p.velifera به جز باله بلند راه اسان دیگری نیز برای تشخیص انها محل قرار گرفتن باله پشتی شان است.در مولی های باله بلند محل قرار گرفتن باله پشتی جلوی باله مقعدی است در حالیکه در مولی های معمولی این باله دقیقا بعد از باله مقعدی شروع میشود

Resigzed Image Click this bar to view the full image.


تشخیص بین دو زیر گونه مولی های باله بلند بسیار سخت تر است زیرا رنگ انها نیز بسیار شبیه به هم است اعلب تنها راه شناسایی انها از روی تعدادمولی ها نام خود را از روی ژنی که در انها به نام mollienesia وجود دارد گرفته اند.
از انجا که مولی هاب باله کوتاه مقاوم تر کم نیاز تر هستند و به میزان کمتری فضا نیاز دارند بهترین گزینه برای تازه کار ها هستند.گزینه بعدی ترکیب میان باله کوتاه و باله بلند است .باله بلند ها ارام تر به نظر میایند بنابراین نگهداری انها اندکی چالش برانگیز تر خواهد بود.روی هم رفته مولی ها ماهی های صلح جو ارامی هستند و رفتارشان بسیار فردی است.

مولی ها به اکواریومی نیاز دارند که با گیاهان زیاد تزئین شده باشد و شلوغ هم نباشد.افزودن مقدار بسیار کمی نمک میتواند موجب رشد جلبک ها و غذاهای گیاهی مناسب برای انها شود.استفاده از مکانهای مخصوص بچه اوری برای این ماهی ها نیاز نیست و بهتر است از گیاهان مستغرق برای نهان شدن لاروها استفاده کنید
بخش نخست
برگردان ایرانشاه

نگهداری و تغذیه
این ماهی ها بیشتر همه چیز خوار هستند .مولی ها به طور کلی تمامی غذاهای زنده تازه و پولکی را مصرف میکنند.اما نیاز به مصرف مقدار زیادی غذای گاهی دارند بنابراین قسمت عمده ای از رژیم غذایی انها را غذاهایی شامل جلبک ها و دیگر مواد گیاهی تشکیل میدهند.از میگوی دریایی (به صورت خشک و یا تازه)توبیفلکس و یا کرم های خونی برای تغذیه انها استفاده کنید .انها عاشق غذاهای پروتیئنی هستند اما نمیتوانند فقط از انها استفاده کنند و باید در زنجیره غذایشان مواد گیاهی نیز وجود داشته باشد.
مولی ها بیشتر در اب های شور مزه یافت میشوند و بهتر است که 1 تا 1.25 قاشق چای خوری نمک به اب انها اضافه شود ..مولی های ممولی اندکی مقاوم تر هستند و میتوان انها را در تانک های کوچک تر نیز نگاه داشت درحالی که مولی های باله بلند(باله بادبانی)ظریف تر و حساس تر هستند به اکواریوم بزرگتری با مکانهای زیاد نیاز دارند.باله بلند ها بهتر میتواند با دیگر ماهی های زنده زا که تمایل به اب های شور مزه دارند کنار امده و زندگی کنند.مولی ها نسبت به ایک(سفیدک) قارچ و دیگر بیماری ها حساس اند و اگر محیط زندگیشان برایشان مناسب نباشد به راحتی به اانها دچار میشوند.
برای انها تعداد زیادی گیاه برای نوک زدن و پنهان کردن لاروها فراهم کنید.
پراکندگی
مولی ها بیشتر در ابهای ساحلی از جنوبی ترین نقطه امریکای شمالی تا ونزوئلا یافت میشوند نکته جالب این است که انها در ابهای اقیانوس نیز مانند ابهای شیرین و شور مزه دیده میشوند.مولی باله کوتاه P. sphenops از مکزیک تا جنوبی ترین نقطه امریکای شمالی به چشم میخورند.مولی های باله بادبانی نیز P. latipinna در طول سواحل جنوب شرقی ایالات متحده و خلیج مکزیک یافت میشوند.این گونه معمول ترین گونه باله بلند است به راحتی یافت میشود قیمتش ارزان است و به راحتی تولید مثل میکنند.


مولی باله چنگکی


مولی باله بادبانی

مولی های باله بلند در اکواریوم های علاقمندان کمیاب تر است زیرا به اسانی مولی های معمولی در بازار یافت نمیشوند و تکثیر انها نیز مشکل تر است .
بیشتر مولی های موجود در بازار به طور هیبریدی تولید مثل کرده اند.رایجترین هیبرید نیز ترکیب باله کوتاه و باله بادبانی هاست.رنگ البنوی این ماهی ها نیز از مولی های باله بادبانی گرفته شده است.مولی سیاه معروف که گونه باله کوتاه است در سال 1990 در اروپا به وجود امد البته این ماهی پیشتر برای اولین بار در سال 1930 در ایالات متحده رشد یافته بود.گونه های تولید شده به مقاومی مولی های اصلی نیستند نسبت به بیماری ها حساس تراند و ابهای گرمتری نیاز دارند.
مولی (midnight) گونه تولید شده و تماما سیاه نژاد مولی های باله بادبانی است.مولی های دم چنگکی نیز دارای باله های یکسانی با دیگر مولی ها هستند به جز قسمت دم انهاکه دارای شیار های بلند است.با بزرگ تر شدن انها دمشان کم کم حالت شیار و تیزی خود را از دست میدهد.گونه دیگری نیز به نام باله پرچمی که دارای باله و دم بلند است وجود دارد .برخی اوقات باله و دم این ماهی ها به حدی بلند است که انها در هنگام شنا به مشکل بر میخورند.تکثیر هر دو گونه باله چنگکی و باله پرچمی به دلیل داشتن باله تناسلی بسیار بلند مشکلتر است
بخش دوم
برگردان ایرانشاه


اندازه تنوع رنگ مولی های وحشی
مولی های باله کوتاه 2.38 تا 4 اینچ(6 تا 10 سانت) در اکواریوم و تا 8 اینچ(20 سانت) در طبیعت رشد میکنند .رنگ طبیعی برجسته انها ابی در بدن و اغلب زرد یا قرمز در باله هاست.مولی های باله باد بانی در اکواریوم 4 تا 6 اینج(6 تا 10 سانت)در اکواریوم و تا 8 اینچ(20 سانت) در طبیعت رشد میکنند.رنگ برجسته طبیعی انها در بدن سبز و اغلب دارای نقطه های مشکی هستند و نرها دارای باله پشتی بلند هستند.مولی های باله بادبانی مکزیکی P. velifera 4تا 6 اینچ در اکواریوم و تا 8 اینچ در طبیعت رشد میکنند .رنگ طبیعی انها سبز با لکه های تیره بر روی بدنشان است و باله بادبان شکل پشتی از ویژگی های نرهاست.
رفتار اجتماعی
انها ماهی های خوبی برای تانک های دسته جمعی هستند
تفاوت نر و ماده
نرها باریک هستند و یک باله تناسلی gonopodium دارندماده ها بزرگتر هستند و بدن چاقتری دارند

ماده

Resigzed Image Click this bar to view the full image.

نر
مکان گیری در اب:بالا میان و یا پایین
این ماهی ها در تمام قسمت های اکواریوم شنا میکنند
شرایط قابل قبول اب
مولی های باله کوتاه p
sphenops و مولی های باله بادبانی P. latipinna
سختی اب 20 تا 30 dgh (بهترین کمتر از 11)
ph اب 6.5 تا 8
دما : 24 تا 28 درجه سلسیوس
مولی باله بادبانی مکزیکی
P. velifera
سختی اب 25 تا 28 DGH (بهترین کمتر از 11 )
ph اب 7.5 تا 8.2
دما:25 تا 28 درجه سلسیوس
تکثیر و تولید مثل
این ماهی ها به اسانی تکثیر میشوند
دسترسی
تمام گونه های طبیعی و هیبرید شده این ماهی به اسانی در بازار یافت میشود
Resigzed Image Click this bar to view the full image.

مولی باله کوتاه
Poecilia sphenops
Resigzed Image Click this bar to view the full image.

مولی باله بلند
Resigzed Image Click this bar to view the full image.

مولی باله بادبانی (بلند)مکزیکی P. velifera

نویسنده David Brough, CFS & Clarice Brough, CFS
برگردان ایرانشاه
بخش پایانی

The underlying connection was closed: Could not establish trust relationship for the SSL/TLS secure channel.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

بهترین

زنده

جوجه

سبز

ماهیان

درمورد

آب

حیواناتی

شبها

چیز

اطلاعاتی

هــــا

بچه

گلدفیش

تصاویر

تکثیر

مقاله

نازایی

نژاد

همه

خاص

اطلاعات

باد

تیره

زرد

اکواریوم

نحوه

آکواریومی

زیباترین

سازی

تعداد

نوک

بالغ

مورد

سمندر

گاوی

طرز

ترکیبی

نگهداري

بانی

هیبرید

زیاد

شیرین

مولی

ی

وحشی

انگل

باله

پلاتی

شرایط

یاب

دما

بـه

روش

بادبانی

علت

تحقیق

دالمیشن

سیل

گیاه

آدم

سگ

بـا

سیاه

دم

نگهداری

آکواریوم

نر

ماهي

سگی

گوپی

آموزش

میشود

بال

کپی

عکس

خوار

سین

ماهی

بلند

چيز

چیست

:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ مبلی با شکل ستون فقرات
◄ میز قهوه همراه گربه ها
◄ لیوانی شبیه هشت پا
◄ نان هایی شبیه حیوانات
◄ ترکیبی میوه ها و حیوانات
◄ لیوانی شبیه نژاد شیبا اونو
◄ خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان
◄ انسان ها با سر حیوانات
◄ کیف پول خلاقانه به شکل سگ
◄ سفر با دوچرخه با سگ ها
◄ راه پله ای برای سگ ها
◄ پله هایی برای گربه ها
◄ تخت خواب برای گربه ها
◄ کیف حمل سگ خلاقانه
◄ پنجره گنبدی شفاف
◄ چند تا ایده دیگه برای باکس حمل سگ و گربه
◄ چای کیسه ای زیبا و خلاقانه
◄ جلیقه سگ چشم نواز با چراغ های LED
◄ بزار ماهی ها هم یه جور دیگه ببیند
◄ بند سگ قابل جمع شدن برای دوندگان
◄ یه مقدار حای خواب خوشگل بینید برای سگ ها
◄ ای مک برای گربه ها
◄ تخت خواب کلاسیک برای سگ
◄ حای خواب سک ها برای انسان ها
◄ خانه ای بازیافتی برای پرنده ها
◄ خانه ای برای گربه ها
◄ لامپ اختاپوس
◄ قاشق با طرحی قو شگل
◄ کلاه ایمنی موتورسیکلت با گوش های گربه ای
◄ کلاه ایمنی برای گربه ها
بعدی 1 قبلی

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ مبلی با شکل ستون فقرات
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook
dram film izle