پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • خانه ای بازیافتی برای پرنده ها ◄ خانه ای بازیافتی برای پرنده ها
    فیدر دایره ای پرنده را می توان به نرده بالکن یا شاخه درخت قلاب کرد. "Birdball" توسط Michael Hilgers طراحی شده است. ساخته شده از پلاستیک قابل بازیافت تغذیه پرنده مدرن نوآورانه را می توان به راحتی با آب صابون تمیز کرد.
 • خانه ای برای گربه ها ◄ خانه ای برای گربه ها
    تخت های الهام گرفته شده از طبیعت برای گربه ها طراحی شده اند تا شبیه برگ های سبز زیبا باشند. تخت گربه برگ دست ساز از پشم مرینو توسط Elevele از لیتوانی.
 • لامپ اختاپوس ◄ لامپ اختاپوس
    لامپ مجسمه‌ای الهام‌گرفته از طبیعت با شاخک‌های برنجی که شبیه اختاپوس با مغز لامپ است. Octolamp ساخته گرگوری بسون از رزین مخلوط با پودر برنج
 • قاشق با طرحی قو شگل ◄ قاشق با طرحی قو شگل
    قاشق شناور الهام گرفته شده از طبیعت طراحی شده تا شبیه پرنده قوی قو به نظر برسد و در سوپ شما شناور خواهد شد. ملاقه سوانکی شناور. قاشقی به شکل پرنده که مانند بالرین متعادل است.
 • کلاه ایمنی موتورسیکلت با گوش های گربه ای ◄ کلاه ایمنی موتورسیکلت با گوش های گربه ای
    کلاه ایمنی موتورسیکلت با گوش های گربه ای یکپارچه از سر شما محافظت می کند و در جاده توجه شما را جلب می کند. کلاه ایمنی موتورسیکلت گوش گربه ای طراحی شده توسط شرکت روسی Nitrinos.
 • کلاه ایمنی برای گربه ها ◄ کلاه ایمنی برای گربه ها
    نسخه های کوچکتر چاپ سه بعدی کلاه ایمنی موتورسیکلت طراحی شده برای گربه ها از گربه در طول سفرهای سرگرم کننده با دوچرخه محافظت می کند. سری کلاه ایمنی موتور سیکلت جالب که توسط رمی ویکارینی برای گربه خانگی اش ساخته شده است
 • هودی فاکس ◄ هودی فاکس
    هودی با الهام از حیوانات طراحی شده است تا به سرعت و به راحتی فرد را به یک روباه نارنجی زیبا تبدیل کند. هودی فاکس با گوش‌های ساخته شده از زنجبیل و لباس بافتنی نخی مشکی. لباس کازپلی آسان برای جشن هالووین و مهمانی های لباس!
 • لباسی از پشم سگ ◄ لباسی از پشم سگ
    Doume Jalat-Dehen از موهای سگ جوراب، کلاه و ژاکت گرم می سازد. خلاقیت های بافتنی در مجموعه ای از عکس های اروان فیچو به نمایش گذاشته شده است: صاحبان سگ با افتخار ژاکت های ساخته شده از موهای سگ خود را می پوشند.
 • لباس های سگی ◄ لباس های سگی
    ژاکت یقه اسکی راحت که برای سگ های کوچک طراحی شده است، حیوان خانگی را گرم نگه می دارد و لبخند را بر لبان شما می آورد. پلیور Silver Linings ساخته شده توسط Little Beast از نخ اکریلیک بسیار نرم. سگی با پلیور زیبا با طراحی آسمان آبی و ابرهای سفید به مردم یادآوری می‌کند که حتی در تاریک‌ترین زمان‌ها، همیشه روکش نقره‌ای وجود دارد.
 • قوری اردک ◄ قوری اردک
    قوری خلاقانه طراحی شده شبیه اردک روان زرد از سری بازی‌های ویدیویی Pokemon از Game Freak و Nintendo. قوری Psyduck دست ساز ژاپن توسط Ensky از چینی مرغوب.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29155    |     صفحه 1 از 2916
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

بروکسل گریفون Brussels Griffon

بروکسل گریفون Brussels Griffon


 

بروکسل گریفون Brussels Griffon

 

 

ظاهرشناسی: با موهای دراز، زبر، پراکنده و حنایی رنگش با گریفون بلژیکی مشابه می‌باشد. موها همه روزه نیازمند شانه‌زدن است. به خاطر ویژگی‌های خاص سالانه دو مرتبه محتاج اصلاح است. موها نباید در موارد غیر لازم شسته شوند.

 

رفتارشناسی:   پراحساس، سرزنده، بی‌قرار، باهوش، درون‌گرا.

 

کارایی:          حین شکار موش و نیز مراقبت منزل با خصوصیت پارس کردن، ویژگی تریر بودن خود را افشاء می‌کند. سگی همدم برای انسان‌هاست.

 

گروه نژادی:    Toy Dog

 

کشور منسوب: بلژیک

 بروکسل گریفون را در اصل برای شکار و گرفتن موش ها پرورش میدهند، بروس سلز گریفون سگی متفاوت و غیر معمول است که با وجود جثه ی کوچکش بسیار ناز پرورده است هم چنین سگی مهربان، پرجنب و جوش، باهوش و شوخ طبع است.

 
آمار حیاتی نژاد بروکسل گریفون | Brussels Griffon
دسته بندی نژاد: سگ های گروهی

قد: بین ۱۷ تا ۲۰ سانتی متر

وزن: بین ۳ تا ۶ کیلوگرم

طول عمر: بین ۱۲ تا ۱۵ سال

 
نکات برجسته نژاد بروکسل گریفون | Brussels Griffon
برخی از آنها میتوانند پرخور و برخی از غذا خوردن بیزار هستند. شما میتوانید به جای ترک غذای او در تمام وقت وعده های غذایی منظمی به او بدهید.
آموزش دادن به او ممکن است سخت د دشوار باشد به همین دلیل شما باید آموزش ها را با صبر و ملایمت به او یاد دهید همچنین میتوانید از آموزش جعبه کمک بگیرید.
آنها هیجان خود را با پارس کردن نشان میدهند اما گاهی اوقات نیز خیلی سرو صدا میکنند به همین دلیل آرام بودن را به سگ خود یاد بدهید.
بروس سلزها سگ های حساسی هستند به همین دلیل اگر برای درمان به انبر نیاز دارید ممکن است با دیدن آن بترسند.
این سگ ها معمولا برای به دنیا آوردن توله به سزارین نیاز دارند به همین خاط میزان مرگ و میر توله سگ هایشان بالا است.
بروس سلز میتواند نگهبان خوبی برای باغ باشد. آنها دارای بینی کوتاهی هستند که در اثر گرمای زیاد ممکن است دچار سکته شوند و چون موهای کوتاهی دارند در آب و هوای سرد نیز به راحتی دچار مشکل میشوند به همین دلیل باید آنها را داخل خانه نگهداری کنید.
اگر شما قصد خرید توله سگ دارید هرگز ان را از پرورش دهنده های غیر قانونی یا فروشگاههای حیوانات خانگی خریداری نکنید و همیشه توله سگی را پیدا کنید که آزمایشات مربوط به  عدم وجود بیماریهای ژنتیکی روی سگ انجام شده باشد.
 
وزن و ارتفاع بروکسل گریفون | Brussels Griffon
وزن در نرها: (۳-۶) کیلوگرم، در ماده ها: (۳-۶) کیلوگرم.

ارتفاع در نرها: (۱۷-۲۰) سانتی متر، در ماده ها: (۱۷-۲۰) سانتی متر.

 
مشکلات و سلامتی نژاد بروکسل گریفون | Griffon Bruxellois
سگهای این نژاد به طور کلی سگهای سالمی هستند اما مانند تمام سگهای دیگر آنها نیز ممکن است به برخی بیماری ها مبتلا شوند. همه ی سگ های این نژاد بیمار نمی شوند اما اگر شما از این نژاد مراقبت میکنید باید نسبت به آنها آگاهی لازم را داشته باشید.

اگر قصد خرید توله سگ دارید باید سگی را خریداری کنید که پرورش دهنده  آن، گواهی عدم سوء پیشینه سلامت هم برای پدر و هم مادر توله سگ به شما نشان دهند. گواهی عدم سوء پیشینه سلامت به شما ثابت میکند که تمام آزمایشات لازم از نظر عدم وجود بیماری بر روی سگ انجام شده است.

دیسپلازی مفصل ران: این بیماری معمولا در بین سگ های این نژاد شایع است. عواملی مانند ژنتیک، محیط زیست و رژیم غذایی در تغییر شکل مفصل ران تاثیر گذار هستند. با اینکه سگ مبتلا به بیماری زندگی عادی و سالمی دارد اما ممکن است برخی از آنها به عمل جراحی نیاز داشته باشند. دیسپلازی مفصل ران یک بیماری وراثتی است که در آن استخوان ران به خوبی به مفصل ران متصل نمیشود در نتیجه باعث لنگیدن یک پا یا هر دو پای عقب سگ میشود، شما هیچ علامتی از درد در سگ مبتلا به این بیماری نمی بینید اما در سنین بالا موجب ورم مفاصل او میشود. اگر شما قصد خرید توله سگ دارید باید مطمئن شوید آزمایشات لازم در مورد این بیماری روی پدر و مادر توله ی سگتان انجام داده باشند. اگر چه دیسپلازی مفصل ران یک بیماری وراثتی است اما عواملی مانند رژیم غذایی پرکالری یا صدمات ناشی از پریدن یا سقوط کردن بر روی سطوح صاف و نرم میتواند در رشد سریع این بیماری تاثیر گذار باشد.
در رفتگی کشکک: در رفتگی کشکک یا تضعیف خفه در بین نژاد سگ بروکسل گریفون شایع است و زمانی رخ میدهد که کشکک (که شامل سه بخش استخوان ران، پاتلا و درشت نی است) به درستی شکل نگرفته باشد. این بیماری باعث لنگیدن یک یا هر دو پا یا غیر طبیعی راه رفتن سگ میشود. اگر چه این در رفتگی در هنگام تولد رخ می دهد اما علائم آن تا مدت ها بعد نمایان نمی شود. مالش ناشی از در رفتگی کشکک میتواند منجر به بیماری دژنراتیو مفصل شود. این بیماری در ۴ درجه رخ می دهد در درجه یک آن سگ دچار در رفتگی گاه به کاه مفصل و لنگیدن موقت می شود، در درجه IV ساق پا به خوبی به مفصل متصل نمیشود و کشکک نمیتواند به درستی عمل کند، در نوع پیشرفته تر آن ممکن است سگ به عمل جراحی نیاز داشته باشد.
مشکلات چشم: در این بیماری چشم های برجسته ی سگ بی حال و خشک می شود. اگر سگ شما دچار قرمزی چشم شود و یا بیش از حد آنها را بمالد باید او را نزد دامپزشک ببرید.
آلرژی پوست: این سگ ها ممکن است دچار آلرژی شوند به همین دلیل اگر بیش از حد خود را میخارند و یا پنجه هایش را لیس میزند او را برای معاینه نزد دامپزشک ببرید.
 
تغذیه نژاد بروکسل گریفون | Brussels Griffon
توصیه می شود روزانه ۱/۴ تا ۱/۲ پیمانه غذای سگ با کیفیت بالا در روز، به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم شده به او بدهید.

مقدارغذایی که سگ شما میخورد به سن، ساختار بدنی، سوخت و ساز و سطح فعالیتهای او بستگی دارد. سگ ها هم مانند انسانها رفتارهای طبیعی دارند و نیاز های غذایی همه آنها مانند هم نیست هم چنین کیفیت غذای آنها نیز متفاوت است. بهتر است به جای اینکه ظرف غذای او را چند بار در روز از غذای معمولی پر کنید، غذاهای مغذی و کمتری به سگ خود بدهید.

شما میتوانید برای جلوگیری از چاقی سگتان، به جای ترک غذای او ، دو بار در روز به او غذا بدهید و میزان غذایش را اندازه گیری کنید. اگر مطمئن نیستید که سگ شما اضافه وزن دارد یا نه، میتوانید او را با دست و چشمتان آزمایش کنید، اول به او نگاه کنید طوری که شما بتوانید کمر سگ را ببینید سپس دست خود را روی پشتش و شست خود را در امتداد ستون فقراتش قرار دهید انگشتان خود را به سمت پایین بکشید شما باید بدون اینکه فشار زیادی به سگ وارد کنید قادر به لمس دنده هایش باشید اما اگر نتوانستید دنده هایش را لمس کنید سگ اضافه وزن دارد و باید غذایش را کم کرده و فعالیتش را افزایش دهید.

 
آراستن نژاد بروکسل گریفون | Brussels Griffon
بروکسل گریفون سگی پر مو با پوستی متراکم و موهای ابریشمی است. موی بدن او در قسمت سر نسبت به موهای دور چشم، گونه و چانه بلندتر است.

این سگ ها در رنگهای قرمز (رنگ قهوه ای مایل به قرمز با لکه هایی سیاه و سفید در قسمت سیبیل و چانه)، سیاه و سفید و قهوه ای مایل به قرمز، سیاه و سفید با لکه های قهوه ای مایل به زرد در قسمت سیبیل، سیاه و سفید با لکه های قهوه ای مایل به قرمز در قسمت چانه، پاها، چشم، اطراف لبه های گوش و اطراف پشت و تماما سیاه وجود دارد.

برای حذف موهای زائد و نگه داری از پوست شسته رفته ی بروس سلز لازم است هفته ای دو بار او را با یک شانه ی فلزی برس بزنید. آنها را باید دو بار در سال به طور تخصصی نظافت کنید.

آنها به نظافت زیادی نیاز ندارند فقط کافی است هفته ای یک بار دندان هایش را مسواک بزنید و گاه گاهی او را به حمام ببرید. اگر او بازی کردن در خارج از منزل را دوست دارد و بلافاصله بعد از بازی کردن روی تخت خود میخابد بهتر است هفته ای یکبار او را حمام کنید.

برای جلوگیری از تجمع باکتری در داخل دهان بهتر است هفته ای ۲ یا ۳ بار دندانهایش را مسواک بزنید اما اگر نمیخواهید که سگ دچار بیماری های لثه و بوی بد دهان شود باید هر روز این کار را انجام دهید. ناخن هایش را حداقل ماهی ۱ یا ۲ بار کوتاه کنید. اگر هنگام راه رفتن سگ شما صدای کشیده شدن ناخن هایش روی زمین را می شنوید یعنی ناخن ها بیش از حد بلند شده اند. کوتاه کردن ناخن ها به شما کمک میکند تا زمانی که سگ با هیجان برای خوش آمد گویی به سمت شما میپرد به شما آسیبی نرساند. در ناخن های پای سگ رگ های خونی زیادی وجود دارد به همین دلیل اگر آنها را بیش از حد کوتاه کنید باعث خونریزی می شود و ممکن است سگ دفعه ی بعد هنگام کوتاه کردن ناخن هایش با شما همکاری نکند بنابراین اگر شما در این کار تجربه ای ندارید او را نزد دامپزشک ببرید. از همان سنین اولیه، توله سگ خود را از همه نظر مورد بررسی قرار دهید. بروسن سلز ها روی پاهای خود بسیار حساس هستند به همین دلیل لازم است که مدام به پنجه هایش رسیدگی کنید. داخل گوش و دهان او را نگاه کنید. برای هنگام نظافت، سگ به خوبی با شما همکاری کند بهتر است نظافت کردن را برای او به یک تجربه خوشایند تبدیل کنید برای این کار میتوانید به او پاداش دهید. همانطور که او را نظافت میکنید سگ را از نظر علائمی مانند زخم، خارش، علائم عفونت مانند قرمزی، حساسیت به لمس، التهاب بر روی پوست در بینی، دهان، چشم و روی پاها را بررسی کنید. چشم های سگ باید هیچ قرمزی یا ترشحاتی نداشته باشد. اگر هفته ای ۱ بار سگ خود را از همه لحاظ بررسی کنید میتوانید از مشکلات جدی که ممکن است رخ دهد جلوگیری کنید.

 
میزان سازگاری نژاد بروس سلز گریفن | Brussels Griffon با کودکان و حیوانات خانگی دیگر
این سگ ها از اینکه آنها را در آغوش بگیرید یا تعقیب کنید و یا اینکه مجبور باشند در روی پای کسی بشینند بیزار هستند. اگر آنها به گوشه ای میروند و میدانید که از کسی فرار نمی کنند به آنها ضربه محمکم نزنید. آنها به دلیل اینکه تمایلی به بوسیدن کسی ندارند میتوانند هم بازی خوبی برای کودکان باشند، به کودکان اجازه دهید تا در کنار آنها باشند. زمانی که خلق و خوی او در حال شکل گرفتن است بهتر است آنها را وادار کنید تا با بچه ها هم بازی شوند اما همیشه زمانی که آنها کنار هم هستند بر اعمال آنها نظارت داشته باشید. میتوانید به  کودک خود اجازه دهد که روی زمین بنشیند و سگ بروکسل گریفون را در دامان خود نگه دارد اما مراقب زبان و بدن سگ باشید. بروس سلزها معمولا همراهان خوبی برای دیگر حیوانات خانگی هستند اما مانند تمام سگ های دیگر از خود در مقابل آنها محافظت میکنند. 

 
محل نگهداری نژاد بروکسل گریفون | Brussels Griffon
این نژاد برای زندگی آپارتمانی مناسب هستند اما باید فعالیتهای روزانه خود را منظم انجام دهند. آنها در داخل خانه بسیار آرام هستند به همین شما دلیل میتوانید آنها را به راحتی در خانه نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان شما برای جنب و جوش و انجام فعالیت های بدنی روزانه اش کافی است.
محصولات فروشگاه مرتبط با این مقاله
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ خانه ای بازیافتی برای پرنده ها
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook