پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • مبلی با شکل ستون فقرات ◄ مبلی با شکل ستون فقرات
    مبلمان قابل تنظیم الهام گرفته از ستون فقرات انسان که از چوب های چوبی به هم پیوسته ساخته شده اند را می توان به راحتی به اشکال و طرح های مختلف تبدیل کرد. مبلمان نوآورانه SPYNDI به افراد این امکان را می دهد که صندلی های منحصر به فرد خود را با اتصال تک تک چوب ها به یکدیگر، چرخش 180 درجه برای تغییر انحنا و قفل کردن در جای خود ایجاد کنند.
 • میز قهوه همراه گربه ها ◄ میز قهوه همراه گربه ها
    میز قهوه مدرن دارای خانه گربه کروی شکل با الهام از ایگلو است که برای گرم و راحت نگه داشتن حیوان خانگی مورد علاقه شما ساخته شده است. میز قهوه خانه گربه ای "Igloo" طراحی شده توسط Joao Teixeira را می توان درست در کنار تخت شما یا در اتاق نشیمن قرار داد. تخت ساخته شده از پلاستیک برای تمیز کردن آسان.
 • لیوانی شبیه هشت پا ◄ لیوانی شبیه هشت پا
    لیوان تیکی سرامیکی که برای نوشیدن کوکتل طراحی شده و به شکل اختاپوس سبز رنگی است که روی جمجمه انسان قرار گرفته است. لیوان هشت پا تیکی Cthulhu دست ساز از چینی توسط KachaktanoMugs
 • نان هایی شبیه حیوانات ◄ نان هایی شبیه حیوانات
    نان خوشمزه ای که به شکلی شبیه گربه ها، سگ ها و سایر حیوانات شایان ستایش است. حیوانات نان خوراکی تازه پخته شده طراحی شده توسط Lou Lou P’s Delights.
 • ترکیبی میوه ها و حیوانات ◄ ترکیبی میوه ها و حیوانات
    دستکاری های خلاقانه عکس توسط عکاس آمریکایی سارا دی ریمر. حیوانات مختلف با میوه ها و سبزیجات مختلف ترکیب شدند.
 • لیوانی شبیه نژاد شیبا اونو ◄ لیوانی شبیه نژاد شیبا اونو
    وان ناز طراحی شده برای خوردن نودل رامن شبیه سگ کوچک شیبا اینو است. لیوان نودل Shiba Inu Ramen دست ساز از سرامیک توسط Tetsuya Iseda.
 • خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان ◄ خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان
    خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان که شبیه AT-AT واکر چهار پا است. "CAT-CAT": خانه گربه AT-AT واکر ساخته شده از تخته سه لا توسط ویتنی فابر برای گربه خانگی اش کاپیتان جک هارکنس. پاهای AT-AT به عنوان پست های خراش استفاده می شود
 • انسان ها با سر حیوانات ◄ انسان ها با سر حیوانات
    مجموعه ای از مجسمه های رسا از حیوانات با بدن واقعی انسان در موقعیت های دنیای واقعی قرار داده شده است. مجسمه های ترکیبی حیوانات انسانی خلاقانه ساخته شده از خاک رس توسط الساندرو گالو.
 • کیف پول خلاقانه به شکل سگ ◄ کیف پول خلاقانه به شکل سگ
    کیف پول خلاقانه و غیرمعمولی که به گونه ای طراحی شده است که شبیه سر واقعی یک سگ کوچک باشد، قطعاً چشم نواز است. کیف پول سکه سگ ساخته شده از نمد پشمی و چشم های پلاستیکی که واقعی به نظر می رسد. برای افرادی با حیوانات خانگی بولداگ فرانسوی مینیاتوری ایجاد شده است.
 • سفر با دوچرخه با سگ ها ◄ سفر با دوچرخه با سگ ها
    محصولی زیبا برای صاحبان دوچرخه که دوست دارند با سگ خود سفر کنند طراحی شده است. قفسه حیوانات خانگی Fairdale بهتر از یک سبد یا یک تریلر است. سیستم نصب نوآورانه سگ (یا گربه) شما را ایمن و ایمن نگه می دارد. راه حل عالی برای اتصال سگ به دوچرخه!
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29179    |     صفحه 1 از 2918
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

bichon frise

bichon frise

 

است بسيار دوست داشتني و جذاب كه در دهه 1970 محبوبيتي عمومي پيدا كرده است.
پوشش: بلند و كمي فر دار
رنگ: معمولاً سفيد، كرم روشن
خصوصيات: گوشهاي بلند و افتاده، چشمهاي سياه و گرد، گردني بلند و كماني شكل، دمي كه بطور كامل بر پشت حلقه شده است.
خصوصيات رفتاري: شاد، با رفتاري دوستانه، سرزنده كه از او سگي جذاب مي سازد. همچنين بسيار علاقمند به تحرك و بازي است.
نگهداري: پوشش بدنش بايد بطور مرتب كوتاه شود و نيازمند مراقبت دقيقي است كه حتي از پودل نيز بيشتر است.
غذا: كم                    برس كشيدن: بسيار زياد                           فضا: زياد                  تمرين: متوسط

بیشُن فریزای

توضیحات          

این نژاد سگی است کوچک و بسیار زیبا به همراه موهای پر پشت مضاعف فر خورده که در زیر دارای موهای نرم به طول 7 س.م می باشد. معولاً به رنگهای سفید ، کرم و طوسی یافت می شود. می توان موهای پشت بدن حیوان را برای زیبایی کوتاه کرد (مانند پودِل). دارای چشمهای گرد وسیاه و گوشهای افتاده و پر مو است. گردن بلند و دم فر خورده و پر پشت دارد.   

 

خلق وخو

بیشُن فریزای سگ سفید کوچکی است که از همراهی انسانها لذت می برد. روحیه ای استقلال طلب ، آرام ، باهوش ، شجاع و سر زنده دارد. زیاد پارس نمی کند. سگ خوشحال و آرامی است که زندگی با او آسان می باشد. آموزشها را خیلی زود فرا می گیرد. سگ اجتماع دوستی است و علاقه دارد تا همه جا به همراه صاحبش برود. به سرعت با سایر سگها و حیوانات خانگی خو می گیرد و رابطه خوبی با کودکان دارد. دیدبان خوبی است و ورود غریبه ها را با پارس کردن اطلاع می دهد

وزن ، ارتفاع      

وزن در نرها: (3-5) ک.گ ، در ماده ها: (3-5) ک.گ

ارتفاع در نرها: (20-30) س.م ، در ماده ها: (23-28) س.م  

مشکلات سلامتی  

برخی از آنها دارای ریزش آب از چشمهایشان هستند. آب مروارید و بیماریهای گوشی و پوستی نیز قابل ذکر می باشد. این نژاد نسبت به گزش کنه و شپش ها حساسیت دارد.

شرایط نگهداری   

برای نگهداری در آپارتمان مناسب می باشد به شرطی که در طول روز به او اجازه فعالیت بدنی کافی داده شود. در داخل خانه پر جنب و جوش است و نیازی به حیاط ندارد. 

فعالیت بدنی         

این سگ کوچک پر جنب و جوش و فعال است. بازی کردن روزانه تمام نیازهای بدنی او را تأمین می کند. بیشُن فریزای به پیاده روی روزانه نیز علاقه زیادی دارد.

طول عمر           

حدود 15 سال یا بیشتر.

آراستن  

موها باید هر چهار هفته یک بارتوسط متخصص آرایش شود. گوشه چشمها و گوشها کوتاه شود. به شانه زدن و برس کشیدن روزانه نیاز دارد. استحمام یک باردر ماه توصیه می شود. ریزش مو در این نژاد بسیار کم و ناچیز می باشد و برای افرادی که نسبت به موی حیوانات آلرژی دارند مناسب است.

تاریخچه 

پیدایش این نژاد به قرن 14 میلادی باز می گردد. اجداد بیشُن فریزای را نژادهای Poodle و Barbet Water Spaniel تشکیل می دهند. ابتدا توسط ملوانان اسپانیایی نگهداری می شد اما در قرن 16 مورد توجه اشراف زاده های فرانسوی قرار گرفت. از این نژاد برای بازی در سیرک و همچنین بعنوان سگ نمایشی استفاده می شود. 

گروه     

سگهای غیر ورزشی.

www.persianpet.org

 

سگ های نژاد بیچون فرایز بسیار دوست داشتنی و جذاب هستند. آنها دارای موهای بلند و کمی فردار، گوشهای بلند و افتاده، چشم های گرد و سیاه رنگ، گردنی بلند کمانی شکل و دمی که در پشت او کامل فر خورده است می باشند. بیچون فرایز بسیار شاد، سرزنده و رفتاری دوستانه دارد هم چنین به فعالیت و بازی کردن بسیار علاقه مند است. آنها اغلب به رنگ سفید و کرم روشن یافت می شود.

 
آمار حیاتی نژاد بیچون فرایز | bichon Frise
دسته بندی نژاد: سگ همدم

قد: ۲۳ تا ۲۸ سانتی متر

وزن: ۳ تا ۵.۵ کیلوگرم

طول عمر: ۱۲ تا ۱۵ سال

 
نکات برجسته نژاد بیچون فرایز | bichon Frise
این سگ ها هرگز دوست ندارند که تنها رها شوند.
توله سگ بیچون فرایز جثه ی کوچکی دارد و باید همراه با کودکان و تحت نظارت بزرگسالان بزرگ شوند. فروش توله بیچون فرایز رواج دارد. قیمت سگ بیچون فرایز در تهران متفاوت است.
بیچون دارای هوش بالا و بسیار حیله گر است و برای اینکه یک همدم خوب برای شما باشد باید به او یاد دهید که از شما اطاعت کند.
بیچون به یک نظافت حرفه ای نیاز دارد.
بسیاری از صاحب های این سگ ها تکنیک های تربیتی را برای آموزش دادن او یاد زود میگیرند اما این کار آسانی نیست و مدت زمان زیادی نیاز دارد.
بیچون ها خیلی زود به بیماری های پوستی و آلرژی ها مبتلا می شوند.
بیچون فرایز سگ بسیار زیبا و کوچک ای است. به همین دلیل ممکن است شما وسوسه شوید که بیش از حد از آنها مراقبت کنید اما این کار اشتباهی است و سگ خجالتی و ترسو بار می آید، در موقعیت های خطر ناک مواظب او باشید اما باید به سگ خود آموزش دهید تا در برخورد با مردم و دیگر حیوانات اعتماد به نفس داشته باشد.
برای خرید یک سگ سالم، هرگز آن را از پرورش دهنده های غیر قانونی و یا فروشگاههای حیوانات خانگی نخرید و به دنبال توله سگی باشید که آزمایشات لازم از نظر عدم وجود بیماری های ژنتیکی که ممکن است سگ به آن مبتلا شود روی او آزمایش شده باشد.
بیچون فرایز قیمت های مختلفی می تواند داشته باشد. برای خرید و فروش بیچون فرایز به فروشگاه های مجاز حیوانات خانگی مراجعه کنید.
 
وزن و ارتفاع نژاد بیچون فرایز | bichon Frise
وزن در نرها: (۳.۵-۵) کیلوگرم، در ماده ها: (۳.۵-۵) کیلوگرم.

ارتفاع در نرها: (۲۳-۲۸) سانتی متر، در ماده ها: (۲۳-۲۸) سانتی متر.

 
مشکلات و سلامتی نژاد بیچون فرایز | bichon Frise
سگهای این نژاد به طور کلی سگهای سالمی هستند اما مانند تمام سگهای دیگر آنها نیز ممکن است به برخی بیماری ها مبتلا شوند. همه ی سگ های این نژاد بیمار نمی شوند اما اگر شما از این نژاد مراقبت میکنید باید نسبت به آنها آگاهی لازم را داشته باشید.

مشکلات مثانه: باعث سنگ مثانه و عفونت مثانه میشود. عواملی مانند پروتئین بیش از حد، منیزیم و فسفر زیاد در رژیم غذایی و یا طول کشیدن مدت زمان طولانی بین ادرار کردن باعث سنگ مثانه میشود و عفونت مثانه را میتوان در دو نوع عفونت هاب باکتریایی یا ویروسی مشاهده کرد. اگر ادرار سگ همراه با خون است یا در هنگام ادرار کردن مشکل دارد و یا اشتهایش را از دست داده است باید او را نزد دامپزشک ببرید تا معاینه شود.
آلرژی: بیچون فرایز میتواند به دلایل مختلفی دچار آلرژی شود یکی از آن عوامل میتواند مواد غذایی باشد هم چنین اک به نیش کک نیز بسیار حساس است. اگر سگ شما زیاد خود را می خاراند یا پنجه هایش را لیس میزند و یا صورتش را مدام مالش می دهد، حتما او را نزد دامپزشک ببرید.
در رفتگی کشکک: این یک بیماری شایع در بین سگ های که جثه ی کوچکی دارند است. در رفتگی کشکک معمولا در پای عقب سگ اتفاق میافتد و باعث درد شدیدی میشود و ممکن است باعث فلج سگ شود. هر چند بسیاری از سگ های مبتلا به این بیماری می توانند زندگی عادی داشته باشند.
واکسیناسیون حساسیت: بعضی از بیچون ها نسبت به واکسیناسیون حساسیت نشان می دهند و بسیار رنج می برند. علائم این حساسیت عبارت است از: کهیر، تورم صورت، درد و بی حالی. در موارد پیشرفته تر که معمولا خیلی کم اتفاق می افتد سگ به عوارض بیشتری دچار میشود و یا ممکن است بمیرد به همین دلیل باید چند ساعت بعد از زدن واکسن، تحت مراقبت باشد تا اگر دامپزشک متوجه موردی غیر معمول شد آن را رفع کند.
دیسپلازی مفصل ران: این بیماری معمولا در بین سگ های این نژاد شایع است. عواملی مانند ژنتیک، محیط زیست و رژیم غذایی در تغییر شکل مفصل ران تاثیر گذار هستند. با اینکه سگ مبتلا به بیماری زندگی عادی و سالمی دارد اما ممکن است برخی از آنها به عمل جراحی نیاز داشته باشند. دیسپلازی مفصل ران یک بیماری وراثتی است که در آن استخوان ران به خوبی به مفصل ران متصل نمیشود در نتیجه باعث لنگیدن یک پا یا هر دو پای عقب سگ میشود، شما هیچ علامتی از درد در سگ مبتلا به این بیماری نمی بینید اما در سنین بالا موجب ورم مفاصل او میشود. اگر شما قصد خرید توله سگ دارید باید مطمئن شوید آزمایشات لازم در مورد این بیماری روی پدر و مادر توله ی سگتان انجام داده باشند. اگر چه دیسپلازی مفصل ران یک بیماری وراثتی است اما عواملی مانند رژیم غذایی پرکالری یا صدمات ناشی از پریدن یا سقوط کردن بر روی سطوح صاف و نرم میتواند در رشد سریع این بیماری تاثیر گذا ر باشد.
آب مروارید: آب مروارید گاهی اوقات در سگ های کمتر از شش سال سن، رخ می دهد و یک بیماری ارثی است. هنگام خرید توله سگ بیچون فرایز حتما از پرورش دهنده ی او بخواهید که گواهی سلامت چشم پزشکی مادر توله سگ را به شما نشان دهد.
 
تغذیه نژاد بیچون فرایز | bichon Frise
توصیه می شود روزانه ۱/۲ تا ۱.۵ پیمانه غذای سگ با کیفیت بالا در روز، به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم شده به او بدهید.

توجه: مقدار غذایی که سگ شما میخورد به  سن، ساختار بدنی، سوخت و ساز و سطح فعالیتهای او بستگی دارد. سگ ها هم مانند انسانها رفتارهای طبیعی دارند و نیاز های غذایی همه آنها مانند هم نیست هم چنین کیفیت غذای آنها نیز متفاوت است. بهتر است به جای اینکه ظرف غذای او را چند بار در روز از غذای معمولی پر کنید، غذاهای مغذی و کمتری به سگ خود بدهید.

شما میتوانید برای جلوگیری از چاقی سگتان، به جای ترک غذای او ، دو بار در روز به او غذا بدهید و میزان غذایش را اندازه گیری کنید. اگر مطمئن نیستید که سگ شما اضافه وزن دارد یا نه، میتوانید او را با دست و چشمتان آزمایش کنید، اول به او نگاه کنید طوری که شما بتوانید کمر سگ را ببینید سپس دست خود را روی پشتش و شست خود را در امتداد ستون فقراتش قرار دهید انگشتان خود را به سمت پایین بکشید شما باید بدون اینکه فشار زیادی به سگ وارد کنید قادر به لمس دنده هایش باشید اما اگر نتوانستید دنده هایش را لمس کنید سگ اضافه وزن دارد و باید غذایش را کم کرده و فعالیتش را افزایش دهید.

سگ های نژاد بیچون فرایز ممکن است به سنگ کلیه مبتلا شوند که با رژیم غذایی مناسب و افزایش مصرف آب می توانید آن را کنترل و درمان کنید.

 
آراستن نژاد بیچون فرایز | bichon Frise
این سگ ها دارای دو پوشش هستند و تنها به رنگ سفید دیده می شوند. لایه زیرین نرم و متراکم و پوشش بیرونی ترکیبی و بافت نرم تری دارد هم چنین پوشش بیرونی با فاصله از لایه زیرین قرار گرفته است که او را پف دار و عروسکی تر نشان می دهد.

گفته میشود که موهای او هرگز نمیریزد اما این گفته دقیقا درست نیست زیرا موی همه موجودات می ریزد.

نظافت کردن بیچون فرایز آسان است اما ممکن است برای نگهداری از او دچار مشکل شوید. شما باید وقت کافی برای نژافت کردن و حمام کردن او در نظر داشته باشید، لازم است حداقل ۲ بار در هفته موهای او را برس بزنید و زمانی که بدنش کثیف میشود او را حمام دهید. داخل گوش سگ خود را بررسی کنید و مطمن شوید که کاملا تمیز باشند حتی گاهی اوقات لازم است که موهایی که داخل گوش رشد میکنند را کوتاه کنید. اگر شما متوجه تجمع مو، قرمزی یا بوی بد شدید و یا اینکه سگ گوش خود را می خاراند و مدادم سر خود را تکان میدهد ممکن است دچار عفونت گوش شده باشد و باید او را نزد دامپزشک ببرید.

۴ الی ۶ هفته یکبار حمام کردن، برس کشیدن، کوتاه کردن ناخن، پیرایش و تمیز کردن گوشهایش کافی است.

برای حفظ ظاهری زیبا و سلامت بیچون فرایز بهتر است همیشه صورت او را تمیز نگهدارید. مخط و ترشحات چشم موجب تجمع آنها دور چشم میشود که میتواند منجر به مشکلات چشم شود.

برای جلوگیری از تجمع باکتری داخل دهان لازم است هفته ای ۲ یا ۳ بار دندان های سگ را مسواک بزنید اما اگر میخواهید که سگ شما به بیماری های لثه و یا بدی بد دهان مبتلا نشود باید هر روز این کار را انجام دهید هم چنین لازم است ماهی یکبار ناخن های سگ خود را کوتاه کنید اگر هنگام راه رفتن سگ صدای کشیده شدن ناخن هایش روی زمین را میشنوی  یعنی آنها بیش از حد بلند شده اند. در داخل ناخن های سگ رگ های زیادی وجود دارد و اگر آنها را بیش از حد کوتاه کنید موجب خونریزی میشود و ممکن است دفعه ی بعد هنگام کوتاه کردن ناخن ها سگ با شما همکاری نکند به همین دلیل اگر شما تجربه ای در این کار ندارید او را برای کوتاه کردن ناخن هایش نزد دامپزشک ببرید. کوتاه نگه داشتن ناخن ها به شما کمک میکند تا زمانی که سگ با هیجان برای خوش آمدگویی به سمت شما میپرد به شما آسیبی نرساند.هنگام نظافت کردن سگ، او را از لحاظ علائمی مانند زخم، خارش، علائ عفونت مثل قرمزی، حساسیت به لمس، التهاب بر روی پوست بینی، دهان، چشم و یا پاها را بررسی کنید. چشم های سگ باید بدون هیچ قرمزی یا ترشحاتی باشد اگر هفته ای یکبار سگ خود را از همه نظر بررسی کنید باعث میشود تا از مشکلات جدی که ممکن است در سگ رخ دهد جلوگیری کنید.

 
میزان سازگاری نژاد بیچون فرایز | bichon frise با کودکان و حیوانات خانگی دیگر
این نژاد میتواند دوست خوبی برای کودکان باشند، آنها از بازی کردن با کودکان و نشستن دور آنها لذت میبرند. بیچون فرایزها نسبت به سر و صدا و هیاهو در هنگام بازی با کودک بسیار مقاوم هستند. مانند تمام سگ های دیگر زمانی که بیچون فرایزها با کودکان همراه میشوند شما باید بر آنها نظارت داشته باشید زیرا ممکن است به هم آسیب برسانند. به فرزند خود یاد دهید زمانی که سگ در حال آموزش دیدن است برای او غذا نبرد و به او نزدیک نشود. سگ هر چقدر هم اهلی باشد باد زمانی که با کودک همراه میشود او را ببندید. این سگ هرگز دوست ندارد تنها رها شود. بیچون فرایزها از مشارکت با سگ های دیگر لذت میبرند اما باید مطمئن شوند که صاحبشان به اندازه کافی به او توجه میکند هم چنین اگر آنها را به خوبی آموزش دهید میتوانند با گربه ها و حیوانات خانگی دیگر سازگاری خوبی داشته باشند.

 
محل نگهداری نژاد بیچون فرایز | bichon Frise
نگهداری از آنها در آپارتمان مناسب است اما باید فعالیت ها و ورزش های روزانه ی خود را انجام دهند. بیچون ها در داخل خانه پر جنب و جوش و فعال هستند و نیازی به حیاط ندارند.
The underlying connection was closed: Could not establish trust relationship for the SSL/TLS secure channel.
نظرات کاربران
 • 1
  gheymatesh chande?
 • 0
  ba salam
  az koja mishe kharidarishon kard?
  ba tashakor
 • 0
  من ميگم خيلى نژاده خوبيه و نازه
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ مبلی با شکل ستون فقرات
◄ میز قهوه همراه گربه ها
◄ لیوانی شبیه هشت پا
◄ نان هایی شبیه حیوانات
◄ ترکیبی میوه ها و حیوانات
◄ لیوانی شبیه نژاد شیبا اونو
◄ خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان
◄ انسان ها با سر حیوانات
◄ کیف پول خلاقانه به شکل سگ
◄ سفر با دوچرخه با سگ ها
◄ راه پله ای برای سگ ها
◄ پله هایی برای گربه ها
◄ تخت خواب برای گربه ها
◄ کیف حمل سگ خلاقانه
◄ پنجره گنبدی شفاف
◄ چند تا ایده دیگه برای باکس حمل سگ و گربه
◄ چای کیسه ای زیبا و خلاقانه
◄ جلیقه سگ چشم نواز با چراغ های LED
◄ بزار ماهی ها هم یه جور دیگه ببیند
◄ بند سگ قابل جمع شدن برای دوندگان
◄ یه مقدار حای خواب خوشگل بینید برای سگ ها
◄ ای مک برای گربه ها
◄ تخت خواب کلاسیک برای سگ
◄ حای خواب سک ها برای انسان ها
◄ خانه ای بازیافتی برای پرنده ها
◄ خانه ای برای گربه ها
◄ لامپ اختاپوس
◄ قاشق با طرحی قو شگل
◄ کلاه ایمنی موتورسیکلت با گوش های گربه ای
◄ کلاه ایمنی برای گربه ها
بعدی 1 قبلی

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ مبلی با شکل ستون فقرات
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook
dram film izle