صنعت گوشت در آرزوی مرگ است... بیایید کمکش کنیم به آن برسد!
کنگره جهانی گیاهخواری - 1996
دکتر Alex Hershaft، رئیس FARM (جریان اصلاحات حیوانات صنعتی) و بنیان گذار The Great American Meatout.خاستن مجتمع های صنعتی گوشت

در دهه ی 50، ژنرال Dwight Eisenhower، به آمریکا در مورد نفوذ سیاسی در حال برخاستن و نتایج شگرف مخرب مجتمع های صنعتی نظامی هشدار داد. هشدار وی درست از آب در آمد: مجتمع های صنعتی نظامی نسبتها را کاملا تحت تاثیر قرار داد و اقتصاد ملی مان را تخریب کرد. عده زیادی از جمله ده ها هزار تن از جوانان آمریکایی را به کام مرگ فرستاد. با یک ابر قارچ مانند هسته ای تقریبا زندگی را از زمین محو کرد. 40 سال طول کشید تا مردم آمریکا بطور کامل متوجه این خطر وحشتناک موجود شدند و شروع به نابودی این دیو کردند. دیوی که خودشان به خلق اش کمک کرده بودند.


در دهه 70، رهبران جریان گیاهخواری به آمریکا در مورد یک تهدید ملی مهیب تر هشدار دادند: مجتمع های تجاری گوشت.

مانند مورد پیشین، مجتمع های تجاری گوشت با کشتار موجودات زنده و نابود کردن طبیعت طمع انسان را ارضا میکند. اما، بر خلاف این مورد پیشین، مجتمع های صنعتی گوشت منتظر جنگها یا سایر شکستهای دیپلماتیک نمی شوند. در حالیکه منابع غلات را مصرف میکنند، از کمکهای دولتی بهره میرند، به اعمال تبلیغاتی فریب آمیز متوسل می شوند، از بی واکنشی مصرف کنندگان سوء استفاده میکنند باز هم در هر ثانیه از هر روز از هر سال همچنان به ماموریت مرگبارش ادامه میدهد، حتی همین حالا که ما صحبت میکنیم.
هر ساله ، مجتمع های صنعتی گوشت در حدود 9 میلیون گاو، حوک، بوقلمون، مرغ و سایر حیوانات دارای احساس را برای مصرف انسان آزار داده و کشتار میکنند.

هر ساله ، در حدود 1.5 میلیون تن از این مصرف کنندگان بر اثر نارسایی قلبی، سرطان، سکته و سایر بیماری های قلبی که بطور قاطع با مصرف این حیوانات در ارتباط است می میرند.

هر ساله، میلیونها حیوان دیگر آزار دیده و قربانی می شوند تا شاید "قرصی معجزه آسا" یافت شود که این بیماریهای کاملا خودساخته را درمان کند.

هر ساله، مجتمع های تجاری گوشت چندین تن غلات را به هدر میدهد که باید صرف سیر کردن میلیونها انسان گرسنه در جهان می شد. خاک زراعی، آبهای زیر زمینی و سایر منابع تولید غذای حیاتی تجدیدناپذیر را تحلیل می برد. زمین و آب را با آفت کشها، کودها و سایر مواد شیمیایی مسموم میکند. حیات وحش را لت و پار میکند، جنگل ها و سایر زیستگاه های طبیعی را محو میکند.سقوط مجتمع های تجاری گوشت

و حالا خبر خوشی که برای اولین بار اینجا، در این رویداد تاریخی، می شنوید. سال 1996 به عنوان سرآغاز پایان مجتمع های صنعتی گوشت آمریکا در تاریخ خواهد ماند. پس از 4 دهه رشد یکنواخت، تولید گوشت امسال تحلیل رفته و سقوطی طولانی را آغاز کرده. این دلایل اجتناب ناپذیر و بازگشت ناپذیر هستن:

1. به دلیل بالار فتن قدرت خرید کشورهای در حال توسعه، ذخایر غلات جهان به کمترین میزان خود در تاریخ مدرن رسیده است و در نتیجه قیمتها به بالاترین میزان رسیده.

2. کوشش برای متناسب کردن بودجه فدرالی کمکهای مالی دولت را محدود کرده.

3. پذیرش عمومی رژیم عاری از گوشت به سطحی بی سابقه رسیده. تامین کنندگان بزرگ خوراک مانند Conagra، Green Giant، Denny's and Subway در این بازار در حال رقابت اند.

4. تبلیغات غذاهای مبتنی بر گیاهان از جانب گروه های هوادار سلامتی شناخته شده و اذعان دولت به ناتوانی در تضمین کردن سلامت محصولات گوشتی به گسترش بیشتر این بازار کمک کرده.در کمال شگفتی، بر خلاف مورد قبلی، مجتمع های تجاری گوشت گویا در آرزوی نابودی هستند طوری که خود در نیستی و نابودی خود همراهی میکنند. دیگر چگونه میتوان این رفتار عجیب را توجیه کرد:


1. به رغم پیش بینی با سابقه ی کمبود غلات، این صنعت تا پیش از امسال هیچ اقدامی برای کاهش تولید نکرده بود که موجب به هم خوردگی گسترده اقتصادی شد.

2. به رغم اهمیت حیاتی چراگاه ها برای صنعت دامداری، این صنعت دولت فدرالی را وادار کرده ورودیه را کاهش دهد و نابودی این زمین ها را تسریع کرده.

3. به رغم وابستگی حیاتی اش بر تولیدکنندگانی که این حیوانات را پرورش می دهند و ریسکها را در دست میگرند، این صنعت موقعیت اقتصادی آنها را توجیه ناپذیر ساخته.

4. به رغم کمبود شدید آب و آلودگی هوا ناشی از پرورشگاه های خوک، صنعت خوک وسعت خود را به قدری افزایش داده که در بسیاری از ایالتها با محدودیتهای جدی مواجه شده اند.

5. گرچه حشرات و پاتوژنها در نبرد با آفت کش ها و آنتی بیوتکیهای جدید برنده هستنمد باز هم این صنعت بطور فزایند های از هر دو استفاده میکند.

6. به رغم کاهش 25% در فروش، 20 سال طول کشید تا صنعت گوشت گاو متوجه شده و برای رفع مشکل کلسترول اقدام کند.

7. به رغم اینکه 40% مرغ های سوپرمارکتها حاوی مقادری زیادی از سطح سالمونلا بودند که میلیونها تن را بیمار و هزاران تن را میکشد، صنعت گوشت با برنامه نظارتی سالمونلا USDA مخالفت کرد.

8. گرچه همکاری نکردن در مورد جنون گاوی تقریبا صنعت گوشت گاو بریتانیا را خراب کرد، صنعت گوشت گاو آمریکا در حال اجرای دقیق مجدد همان روند است.

9. و حالا که پای بریتانیا به میان آمده، دادگاه McLibel به یکی معضلات و فاجعه های عمومی بزرگ برای یکی از بزرگترین تامین کنندگان حیوانات مرده تبدیل شده.

10. گرچه 93% از مصرف کنندگان آمریکایی مخالف رنج حیوانات صنعتی هستند، صنعت گوشت ایالات متحده قانون گذاران 28 ایالت را تحت فشار گذاشت تا حیوانات صنعتی را از مقررات ضد خشونت مستثنی اعلام کنند.

11. و به رغم کاهش 70% در فروش ناشی از رفتارهای نامعقول و غیر انسانی، صنعت گوشت گوساله ترجیح میدهد نابود شود ولی آن جعبه های لعنتی نگهداری گوساله را ممنوع نکند.
حال به نظر شما صنعت گوشت واقعا در آرزوی نابودی نیست؟
از تک تک شما به عنوان انسانهایی با مسئولیت و فعالینی دلسوز که امشب اینجا حضور دارید میخواهم که حمایت همه جانبه خود را شامل حال صنعت گوشت گردانید... و کمکش کنید به آرزویی که دارد برسد... نابودی...
راه هایی که میتوانید کمک کنید:


- از طریق نامه با سردبیران و مجریان میزگردها تماس بگیرید و در مورد اینکه رژیم مبتنی بر گیاهان چگونه به سلامت فرد کمک میکنید، هزینه های درمانی را کاهش میدهد، محیط پاکی را حفظ میکند و رنج حیوانات را از بین میبرد به آنها اطلاع دهید.

- پیغام خود را از طریق تی شرت، کیف، دکمه و غیره پخش کنید.

- تولید کنندگان، سوپر مارکتها، رستورانها، هتلها، خطوط هواپیمایی و سایر سازمانهایی را که با رژیم مبتنی بر گیاهان همراهی میکنند تشویق کنید. گزینه های غذایی مبتنی بر گیاهان را به مدرسه فرزندانتان و کافه تریا محل کارتان معرفی کنید.

- در کمپین هایی که رژیم مبتنی بر گیاهان را ترویج میکنند شرکت کنید مانند The American Meatout، World Vegetarian Day و ٌorld Farm Animal DAy.

- در کنفرانس های گیاهخواری و حقوق حیوانات شرکت کنید و شانس های متناسب تر با خبر شوید.و فراتر از همه:
هرگز تسلیم نشوید! هرگز تسلیم نشوید! هرگز تسلیم نشوید!

واقعا انسان با مطالعهء این مطلب به تراژدی های بزرگ جامعهء بشری پی میبره. تراژدیه، چون همه میدونند گوشت چقدر مضر و بیماریزاست، همه میدونند در کشتارگاه ها و دامداری های صنعتی چه رفتار غیرانسانی ای با حیوانات میشه ، همه همه چیز را می دونند ، ولی این روال همچنان ادامه پیدا میکنه ! تولیدکنندگان محصولات گوشتی با استفاده از تبلیغات professional و پیشرفته در رسانه های جمعی ، نهایت بهره کشی را از انسان ها میکنند. انسان ها را وادار به خرید و مصرف بیشتر و بیشتر گوشت می کنند! انسان های بیشتری بیمار میشند و میمیرند ، و تولید کنندگان گوشت ثروتنمد تر و ثروتمند تر میشند ! تراژدیه عجیبیه ! اینطور نیست؟!


نمونه های از تبلیغات گوشت :


گوشت گاو


Resigzed Image Click this bar to view the full image.
Resigzed Image Click this bar to view the full image.
به به ! ببینین این خانموها چقدر خوشحالانه دارند همبرگر میخورن! حق هم دارند خب. سالمترین و بهترین غذای دنیاست !!! نه چربی خون میاره نه کلرسترول!!! برعکس! برای بدن مفید هم هست اتفاقا !!! تازه هیچ حیوانی هم به خاطر تولید این محصول اذیت و آزار نشده! شکنجه؟! کی گفته؟! اصلا و به هیچ وجه ! چه اهمیتی داره اگر این همبرگر خوشمزه چند روز پیش این شکلی بود ؟!


Resigzed Image Click this bar to view the full image.گوشت مرغ


Resigzed Image Click this bar to view the full image.
Resigzed Image Click this bar to view the full image.
بعععععععععععله ! این یکی هم سالم تر از قبلی. با خیال راحت بخورید ! نه درون بافت این مرغ ها آنتی بیوتیکی وجود داره ، نه هورمونی ! بهترین و سالمتریم غذا!
البته درسته که تا چند روز پیش این غذای لذیذ در شرائط زیر بوده. ولی فکر نمی کنم اهمیت چندانی داشته باشه. داره؟!Resigzed Image Click this bar to view the full image.


Resigzed Image Click this bar to view the full image.