پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

ويندوز XP را کنار بگذاريد، لطفاً!

ويندوز XP را کنار بگذاريد، لطفاً!

اول از همه باید اعتراف کنم که این مطلب را با استفاده از رایانه ای نوشته ام که سیستم عامل آن ویندوز XP است...

اول از همه باید اعتراف کنم که این مطلب را با استفاده از رایانه ای نوشته ام که سیستم عامل آن ویندوز XP است. سیستم عامل بسیاری از رایانه ها همچنان XP است. سیستم عاملی که حدود یک دهه عمر دارد و به تازگی برخی از افراد به فکر تغییر آن افتاده اند. جالب است بدانید با وجود معرفی دو نسخه جدید تر از ویندوز، 74 در صد از رایانه ها همچنان با ویندوز XP کار می‌کنند.
شاید هنوز چیز زیادی درباره اینترنت اکسپلورر 9 نشنیده باشید. هم اکنون نسخه آزمایشی این نرم افزار در دسترس قرار گرفته و تا انتهای سال نسخه نهایی آن نیز به بازار می‌آید. این نسخه از اینترنت اکسپلورر، تنها با ویندوز 7 و ویستا سازگاری دارد و دیگر ویندوز XP را پشتیبانی نمی‌کند.
به نظر می‌رسد، مایکروسافت دیگر قصد پشتیبانی از کاربران ویندوز XP را ندارد، اما چقدر زمان می‌برد تا بتواند کاربران را مجبور کند استفاده از ویندوز XP را کنار بگذارند؟ اصلاً چرا باید XP را کنار گذاشت؟

معایب PX
یک دهه پیش ویندوز XP با ورودش به عنوان سیستم عاملی جدید توجه همگان را جلب کرد. سیستم عاملی که با گذشت 9 سال از حضورش هنوز هم محبوب است و کاربرانش آنچنان با آن خوگرفته اند که حاضر نیستند آن را کنار بگذارند.
با وجود این، در مقایسه با سیستم عامل های جدیدتری که مایکروسافت معرفی کرده، معایب XP بیشتر آشکار می‌شوند: این سیستم عامل از پایداری کافی برخوردار نیست، امنیت کاربر را به خوبی تامین نمی‌کند، قدرت جستجوی پائینی دارد و سرعت چندان بالائی ندارد. اما از دیگر سو، با تشکر از سرویس پک های سه گانه، همچنان کار می‌کند.

مقصر کیست؟
شاید بیش از همه خود شرکت مایکروسافت مقصر باشد، زیرا در سال 2008 تصمیم گرفت که تا سال 2014 از ویندوز XP پشتیبانی کند. در حقیقت، با توجه به استفاده گسترده مردم از ویندوز XP و عدم رضایت عمومی‌از ویندوز ویستا، مایکروسافت چاره دیگری نیز نداشت. وعده پشتیبانی دراز مدت این اطمینان خاطر را به کاربران داد که همچنان می‌توانند استفاده از ویندوز XP را ادامه دهند.فروش میلیون ها دستگاه رایانه خانگی و لپ تاپ در سال 2009 که با ویندوز XP کار می‌کردند نیز شرایط را وخیم تر کرده است. کاربران این دستگاه ها همچنان از XP استفاده می‌کنند و نیازی هم به تغییر آن نمی‌بینند.
اما مایکروسافت کار خود را آغاز کرده. کاربران XP دیگر نمیتوانند از نسخه های بالاتر اینترنت اکسپلورر استفاده کنند.با اطمینان می‌توان گفت، استفاده از ویندوز 7 مزایای زیادی دارد، اما بیشتر کاربران این گونه نمی‌اندیشند. آنها به هزینه هایی فکر می‌کنند که تغییر سیستم عامل به آنها تحمیل می‌کند. هزینه استفاده از بسته ویندوز 7 خود به تنهایی 149 دلار خرج بر می‌دارد و سیستمهای قدیمی‌تر نیز باید ارتقا داده شوند. برای شرکتها باید هزینه آموزش استفاده از سیستم عامل جدید را نیز اضافه کرد.

ارتقای سیستم عامل به اندازه دو نسل به یک باره، مشکلاتی را نیز در مورد همخوانی نرم افزاری و سخت افزاری پیش می‌آورد. نرم افزارهای XP ممکن است دیگر با ویندوز 7 همخوانی نداشته باشند، خرید نرم افزارهای جدید هم هزینه بر است.
از طرف دیگر مایکروسافت این سیستم عامل جدید را آن قدر جذاب تر ارائه نداده که کاربران به استفاده از آن تشویق شوند.
راهکار «تلف نکردن زمان و سرمایه» باعث می‌شود افراد تا سرحد امکان از ارتقای سیستم عامل خود اجتناب کنند.

دلایل ارتقای ویندوز
سخت افزارهایی که در زمان ظهور ویندوز XP به بازار آمده بودند، دیگر طراوت و شادابی خود را از دست داده اند و برای کسب نهایت لذت از اینترنت، فیلم ها، تصاویر، بازیها و مانند آن، باید از سخت افزارهای امروزی استفاده کرد که توانایی پشتیبانی از ویندوز 7 را نیز دارند.
مسلماً نمی‌توان ظهور نرم افزاری مانند اینترنت اکسپلورر 9 و یا هر نرم افزار دیگر را دلیل کنار گذاشتن ویندوز XP به شمار آورد. اما می‌توان این ارتقا را مانند ارتقای تلویزیون سیاه و سفید به رنگی دانست. پس از به بازار آمدن تلویزیون های رنگی، تلویزیون های سیاه و سفید می‌توانستند چند دهه به عمر خود ادامه دهند اما در اوائل دهه 70 میلادی دیگر کمتر کسی از آنها استفاده می‌کرد. مسلماً میزان لذتی که از تلویزیون رنگی به دست می‌آید قابل مقایسه با تلویزیون سیاه و سفید نیست. مزیت به کارگیری نرم افزارهای جدید نیز به همین ترتیب است. مسلماً ویندوز XP چندین سال دیگر کار می‌کند، اما آیا حاضرید خود را از لذت کار با نرم افزارهای جدید محروم کنید؟
 
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی