پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

ويندوز XP را کنار بگذاريد، لطفاً!

ويندوز XP را کنار بگذاريد، لطفاً!

اول از همه باید اعتراف کنم که این مطلب را با استفاده از رایانه ای نوشته ام که سیستم عامل آن ویندوز XP است...

اول از همه باید اعتراف کنم که این مطلب را با استفاده از رایانه ای نوشته ام که سیستم عامل آن ویندوز XP است. سیستم عامل بسیاری از رایانه ها همچنان XP است. سیستم عاملی که حدود یک دهه عمر دارد و به تازگی برخی از افراد به فکر تغییر آن افتاده اند. جالب است بدانید با وجود معرفی دو نسخه جدید تر از ویندوز، 74 در صد از رایانه ها همچنان با ویندوز XP کار می‌کنند.
شاید هنوز چیز زیادی درباره اینترنت اکسپلورر 9 نشنیده باشید. هم اکنون نسخه آزمایشی این نرم افزار در دسترس قرار گرفته و تا انتهای سال نسخه نهایی آن نیز به بازار می‌آید. این نسخه از اینترنت اکسپلورر، تنها با ویندوز 7 و ویستا سازگاری دارد و دیگر ویندوز XP را پشتیبانی نمی‌کند.
به نظر می‌رسد، مایکروسافت دیگر قصد پشتیبانی از کاربران ویندوز XP را ندارد، اما چقدر زمان می‌برد تا بتواند کاربران را مجبور کند استفاده از ویندوز XP را کنار بگذارند؟ اصلاً چرا باید XP را کنار گذاشت؟

معایب PX
یک دهه پیش ویندوز XP با ورودش به عنوان سیستم عاملی جدید توجه همگان را جلب کرد. سیستم عاملی که با گذشت 9 سال از حضورش هنوز هم محبوب است و کاربرانش آنچنان با آن خوگرفته اند که حاضر نیستند آن را کنار بگذارند.
با وجود این، در مقایسه با سیستم عامل های جدیدتری که مایکروسافت معرفی کرده، معایب XP بیشتر آشکار می‌شوند: این سیستم عامل از پایداری کافی برخوردار نیست، امنیت کاربر را به خوبی تامین نمی‌کند، قدرت جستجوی پائینی دارد و سرعت چندان بالائی ندارد. اما از دیگر سو، با تشکر از سرویس پک های سه گانه، همچنان کار می‌کند.

مقصر کیست؟
شاید بیش از همه خود شرکت مایکروسافت مقصر باشد، زیرا در سال 2008 تصمیم گرفت که تا سال 2014 از ویندوز XP پشتیبانی کند. در حقیقت، با توجه به استفاده گسترده مردم از ویندوز XP و عدم رضایت عمومی‌از ویندوز ویستا، مایکروسافت چاره دیگری نیز نداشت. وعده پشتیبانی دراز مدت این اطمینان خاطر را به کاربران داد که همچنان می‌توانند استفاده از ویندوز XP را ادامه دهند.فروش میلیون ها دستگاه رایانه خانگی و لپ تاپ در سال 2009 که با ویندوز XP کار می‌کردند نیز شرایط را وخیم تر کرده است. کاربران این دستگاه ها همچنان از XP استفاده می‌کنند و نیازی هم به تغییر آن نمی‌بینند.
اما مایکروسافت کار خود را آغاز کرده. کاربران XP دیگر نمیتوانند از نسخه های بالاتر اینترنت اکسپلورر استفاده کنند.با اطمینان می‌توان گفت، استفاده از ویندوز 7 مزایای زیادی دارد، اما بیشتر کاربران این گونه نمی‌اندیشند. آنها به هزینه هایی فکر می‌کنند که تغییر سیستم عامل به آنها تحمیل می‌کند. هزینه استفاده از بسته ویندوز 7 خود به تنهایی 149 دلار خرج بر می‌دارد و سیستمهای قدیمی‌تر نیز باید ارتقا داده شوند. برای شرکتها باید هزینه آموزش استفاده از سیستم عامل جدید را نیز اضافه کرد.

ارتقای سیستم عامل به اندازه دو نسل به یک باره، مشکلاتی را نیز در مورد همخوانی نرم افزاری و سخت افزاری پیش می‌آورد. نرم افزارهای XP ممکن است دیگر با ویندوز 7 همخوانی نداشته باشند، خرید نرم افزارهای جدید هم هزینه بر است.
از طرف دیگر مایکروسافت این سیستم عامل جدید را آن قدر جذاب تر ارائه نداده که کاربران به استفاده از آن تشویق شوند.
راهکار «تلف نکردن زمان و سرمایه» باعث می‌شود افراد تا سرحد امکان از ارتقای سیستم عامل خود اجتناب کنند.

دلایل ارتقای ویندوز
سخت افزارهایی که در زمان ظهور ویندوز XP به بازار آمده بودند، دیگر طراوت و شادابی خود را از دست داده اند و برای کسب نهایت لذت از اینترنت، فیلم ها، تصاویر، بازیها و مانند آن، باید از سخت افزارهای امروزی استفاده کرد که توانایی پشتیبانی از ویندوز 7 را نیز دارند.
مسلماً نمی‌توان ظهور نرم افزاری مانند اینترنت اکسپلورر 9 و یا هر نرم افزار دیگر را دلیل کنار گذاشتن ویندوز XP به شمار آورد. اما می‌توان این ارتقا را مانند ارتقای تلویزیون سیاه و سفید به رنگی دانست. پس از به بازار آمدن تلویزیون های رنگی، تلویزیون های سیاه و سفید می‌توانستند چند دهه به عمر خود ادامه دهند اما در اوائل دهه 70 میلادی دیگر کمتر کسی از آنها استفاده می‌کرد. مسلماً میزان لذتی که از تلویزیون رنگی به دست می‌آید قابل مقایسه با تلویزیون سیاه و سفید نیست. مزیت به کارگیری نرم افزارهای جدید نیز به همین ترتیب است. مسلماً ویندوز XP چندین سال دیگر کار می‌کند، اما آیا حاضرید خود را از لذت کار با نرم افزارهای جدید محروم کنید؟
 
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
 • وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها ◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
    اضافه شدن یک دوست جدید پشمالو، یک رویداد هیجان انگیز در زندگیه. ورود حیوان خانگی جدید، با مسئولیتی بزرگ روی دوش شما و مقدار زیادی وسایل همراه می شه. آماده سازی، کلیدی برای موفقیت است – تهیه برخی از وسایل و مواردی که می دانید احتیاج میشه نگهداری از کوچولوتون رو بسیار راحت تر میکنه! نگهداری از این حیوانات دوست داشتنی نیازمند فراهم آوردن وسایلی است که راحتی را هم برای شما و هم برای این حیوانات آسان تر میکنه در ادامه وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها را به شما همراهان همیشگی معرفی می کنیم.
 • چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ ◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
    برای آوردن بچه گربه به خونتون، باید خونتون رو برای حضور اون آماده کنین. گربه هایی که همه وسایل مورد نیازشون رو داشته باشن، شادترن و زندگی براشون زیبا تره، پس قبل از اینکه بچه گربه به خونتون بیاد، چک لیست نیازهای گربه رو بررسی کنید و آماده باشین.این وسایل باعث می شود تا برای نگهداری گربه خود راحت تر باشید.در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد که چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ همراه ما باشید.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28898    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos