پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

چگونه از نوشته های روی غذای سگ سر در بیاوریم؟(ترجمه)مواد مغذی غذای سگ روی بسته بندی چاپ شده اند تا شما بتوانید انتخاب صحیح تری در خرید این غذا ها و مارکهای مختلفشان انجام دهید.ولی خواندن این نوشته ها و درک آنها زیاد آسان نیست.در پایین لیستی تهیه شده که در این امر به شما یاری می دهد.


1.چگونه لیست مواد تشکیل دهنده ی غذا را بخوانم ؟

همانند غذا های بسته بندی برای انسانها ،غذای حیوانات نیز باید دارای مواد تشکیل دهنده باشند که با سنگین ترین مواد اولیه شروع می شود.به خاطر داشته باشید اگه این مواد اولیه با گوشت شروع می شود ،طبق اف دی ای گوشت حاوی 75% آب است.
بدون در نظر گرفتن وزن آب، گوشت به درجه پایین تری از لیست تنزل میکند.
غذا های گوشتی همچون خوراک مرغ یا خوراک گوشت و استخوان از این قضیه متفاوتند.چون بیشتر چربی و آّب از گوشت حذف شده و فقط حاوی پروتئین حیوانی هستند.3.بای پروداکتها چه هستند و ایا باید از غذاهایی که دارای بایپروداکت هستند دوری کنم؟(اضافه مترجم : بای پروداکت ها محصولات جانبی هستند که از دل و جیگر حیوانات و یا خون خشک شده و اضافات کشتارگاه ها تولید می شوند )دامپزشکان معتقدند ای مسئله انتخابی شخصی است.هر غذایی که در آن عبارت "کامل و متعادل " ذکر شده است تمامی نیازهای غذایی سگ شمارا برآورده میکند.


جگر که منبع عظیمی از مواد معدنی از جمله ویتامین آ است از جمله این بای پروداکت ها محسوب می شود.همچنین محصولات گوشتی شامل خون،استخوان،مغز،معده،روده می باشند.طبق انجمن کنترل غذایی آمریکا این مواد نباید شامل مو،شاخ،دندان و ... باشد.


همچنین غذا های گوشتی شامل قسمتهای زیادی هستند که از نظر انسانها اضافات گوشتی هستند.در لیست مواد اولیه به جای گوشت یا مرغ از موادی همچون قلب ، زبان، دیافراگم ،شش استفاده میشود. هرچند این مواد برای شما نا خوشایند است ولی سگ شما با شما در این زمینه هم عقیده نیست.پس اگه در لیست مواد بای پروداکت ها را دیدید مطابق سلیقه ی خود آن را از سبد خرید خود حذف نکنید.

3.این مواد با نامهای شیمیایی در انتهای لیسته مواد اولیه چیست؟


نگه دارنده ها ، رنگهای مجاز و تثبیت کننده ها در غذای حیوانات باید به تائید اف دی ای برسد و یا باید در لیست غذاهای بی خطر شناخته شده که شامل شیره ها تا موادی که در تهیه پنیر استفاده میشود قرار گیرد.بعضی از صاحبان سگ از غذا های خشک استفاده می کنند که در آنها از موادی استفاده شده که چربی غذا ها را خشک می کند و اجازه می دهد که به مدت 1 سال تازه باقی بماند.سلامت این غذا ها توسط برخی از دانشمندان مورد سوال قرار گرفته ولی اف دی ای سلامت آنها را با توجه به میزان استفاده آنها در غذای سگ تایید می کند.


4.چگونه مطمئن شوم که این غذا تمامی نیازهای غذایی سگم را بر آورده می کند؟


به جدول مواد غذایی بر روی بسته بندی نگاه کنید.


بسیاری از سازنده های غذای حیوانات از قوانین موسسه کنترل غذا پیروی می کنند که باید حداقل نیاز حیوان را به مواد مغذی در طول یک روز را تامین کند.همینطور طبق قوانین باید غذا ی سگها برای سنین خاص خودشان ساخته شود.برای توله ها به دنبال غذایی که مناسب برای رشد آنها در تمام زمینه ها باشد بروید.برای سگهای بالغ از غذای مناسب آنه و برای سگهای پیر با توجه به وضعیت سلامتیشان غذا انتخاب کنید.ولی در این موسسه غذای استانداردی برای سگهای پیر تعریف نشده.

5.چه چیزهایی در غذای سگ باید آنالیز شده باشد؟


تمام شرکت های سازنده غذای سگها باید حداقل مقدار پروتئین و چربی و ماکسیمم مقدار فیبر را بر روی بسته بندی چاپ کنند.


بعضی از بسته بندی ها جدول در صد وجود مواد معدنی مثل کلسیم و فسفر را نیز شامل می شون.


طبق نتایج تحقیقات سازمان مطالعه و تحقیقات آمریکا ده درصد از از وزن غذای روزانه باید شامل پروتئین و 5.5 در صد آن باید شامل چربی باشد.که معمولا مقدار موجود در غذای سگ بیشتر از این مقدار است چون ممکن است بدن سگ قادر به هظم و استفاده صد در صد از این مواد ،نباشد.منبع :
مترجم : پ . ح
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos