پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

چگونه از نوشته های روی غذای سگ سر در بیاوریم؟(ترجمه)مواد مغذی غذای سگ روی بسته بندی چاپ شده اند تا شما بتوانید انتخاب صحیح تری در خرید این غذا ها و مارکهای مختلفشان انجام دهید.ولی خواندن این نوشته ها و درک آنها زیاد آسان نیست.در پایین لیستی تهیه شده که در این امر به شما یاری می دهد.


1.چگونه لیست مواد تشکیل دهنده ی غذا را بخوانم ؟

همانند غذا های بسته بندی برای انسانها ،غذای حیوانات نیز باید دارای مواد تشکیل دهنده باشند که با سنگین ترین مواد اولیه شروع می شود.به خاطر داشته باشید اگه این مواد اولیه با گوشت شروع می شود ،طبق اف دی ای گوشت حاوی 75% آب است.
بدون در نظر گرفتن وزن آب، گوشت به درجه پایین تری از لیست تنزل میکند.
غذا های گوشتی همچون خوراک مرغ یا خوراک گوشت و استخوان از این قضیه متفاوتند.چون بیشتر چربی و آّب از گوشت حذف شده و فقط حاوی پروتئین حیوانی هستند.3.بای پروداکتها چه هستند و ایا باید از غذاهایی که دارای بایپروداکت هستند دوری کنم؟(اضافه مترجم : بای پروداکت ها محصولات جانبی هستند که از دل و جیگر حیوانات و یا خون خشک شده و اضافات کشتارگاه ها تولید می شوند )دامپزشکان معتقدند ای مسئله انتخابی شخصی است.هر غذایی که در آن عبارت "کامل و متعادل " ذکر شده است تمامی نیازهای غذایی سگ شمارا برآورده میکند.


جگر که منبع عظیمی از مواد معدنی از جمله ویتامین آ است از جمله این بای پروداکت ها محسوب می شود.همچنین محصولات گوشتی شامل خون،استخوان،مغز،معده،روده می باشند.طبق انجمن کنترل غذایی آمریکا این مواد نباید شامل مو،شاخ،دندان و ... باشد.


همچنین غذا های گوشتی شامل قسمتهای زیادی هستند که از نظر انسانها اضافات گوشتی هستند.در لیست مواد اولیه به جای گوشت یا مرغ از موادی همچون قلب ، زبان، دیافراگم ،شش استفاده میشود. هرچند این مواد برای شما نا خوشایند است ولی سگ شما با شما در این زمینه هم عقیده نیست.پس اگه در لیست مواد بای پروداکت ها را دیدید مطابق سلیقه ی خود آن را از سبد خرید خود حذف نکنید.

3.این مواد با نامهای شیمیایی در انتهای لیسته مواد اولیه چیست؟


نگه دارنده ها ، رنگهای مجاز و تثبیت کننده ها در غذای حیوانات باید به تائید اف دی ای برسد و یا باید در لیست غذاهای بی خطر شناخته شده که شامل شیره ها تا موادی که در تهیه پنیر استفاده میشود قرار گیرد.بعضی از صاحبان سگ از غذا های خشک استفاده می کنند که در آنها از موادی استفاده شده که چربی غذا ها را خشک می کند و اجازه می دهد که به مدت 1 سال تازه باقی بماند.سلامت این غذا ها توسط برخی از دانشمندان مورد سوال قرار گرفته ولی اف دی ای سلامت آنها را با توجه به میزان استفاده آنها در غذای سگ تایید می کند.


4.چگونه مطمئن شوم که این غذا تمامی نیازهای غذایی سگم را بر آورده می کند؟


به جدول مواد غذایی بر روی بسته بندی نگاه کنید.


بسیاری از سازنده های غذای حیوانات از قوانین موسسه کنترل غذا پیروی می کنند که باید حداقل نیاز حیوان را به مواد مغذی در طول یک روز را تامین کند.همینطور طبق قوانین باید غذا ی سگها برای سنین خاص خودشان ساخته شود.برای توله ها به دنبال غذایی که مناسب برای رشد آنها در تمام زمینه ها باشد بروید.برای سگهای بالغ از غذای مناسب آنه و برای سگهای پیر با توجه به وضعیت سلامتیشان غذا انتخاب کنید.ولی در این موسسه غذای استانداردی برای سگهای پیر تعریف نشده.

5.چه چیزهایی در غذای سگ باید آنالیز شده باشد؟


تمام شرکت های سازنده غذای سگها باید حداقل مقدار پروتئین و چربی و ماکسیمم مقدار فیبر را بر روی بسته بندی چاپ کنند.


بعضی از بسته بندی ها جدول در صد وجود مواد معدنی مثل کلسیم و فسفر را نیز شامل می شون.


طبق نتایج تحقیقات سازمان مطالعه و تحقیقات آمریکا ده درصد از از وزن غذای روزانه باید شامل پروتئین و 5.5 در صد آن باید شامل چربی باشد.که معمولا مقدار موجود در غذای سگ بیشتر از این مقدار است چون ممکن است بدن سگ قادر به هظم و استفاده صد در صد از این مواد ،نباشد.منبع :
مترجم : پ . ح
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
 • وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها ◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
    اضافه شدن یک دوست جدید پشمالو، یک رویداد هیجان انگیز در زندگیه. ورود حیوان خانگی جدید، با مسئولیتی بزرگ روی دوش شما و مقدار زیادی وسایل همراه می شه. آماده سازی، کلیدی برای موفقیت است – تهیه برخی از وسایل و مواردی که می دانید احتیاج میشه نگهداری از کوچولوتون رو بسیار راحت تر میکنه! نگهداری از این حیوانات دوست داشتنی نیازمند فراهم آوردن وسایلی است که راحتی را هم برای شما و هم برای این حیوانات آسان تر میکنه در ادامه وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها را به شما همراهان همیشگی معرفی می کنیم.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28899    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos