پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28902    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

قدمت فسيل هاي بي مهره در لرستان به 240 ميليون سال پيش برمي گردد

قدمت فسيل هاي بي مهره در لرستان به 240 ميليون سال پيش برمي گردد
مديرکل موزه تاريخ طبيعي و ذخاير ژنتيکي سازمان حفاظت محيط زيست گفت: قدمت فسيل هاي بي مهره موجود در لرستان به 240 تا هشت ميليون سال پيش بر مي گردد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، "شهاب الدين منتظمي" سه شنبه در جمع خبرنگاران رسانه هاي گروهي لرستان در خرم آباد، افزود: به دليل وجود اين گونه فسيل ها، لرستان از غنا و قدمت خوبي در اين زمينه برخوردار است و به همين منظور کارگاه آموزشي و تخصصي فسيل شناسي در سطح ملي به ميزباني اين استان برگزار خواهد شد.
وي با اشاره به اينکه لرستان به خاطر تنوع زيستي و موقعيت خاص خود در منطقه زاگرس، از ظرفيت بالايي برخوردار است، گفت: سازمان حفاظت محيط زيست کشور به همين منظور برنامه هايي براي حفاظت از محيط زيست و تنوع زيستي لرستان دارد.
وي، سازمان حفاظت محيط زيست کشور را به عنوان يکي از ارگان هاي متولي حفاظت از تنوع زيستي و مباحث تخصصي بانک ژن دانست و افزود:همچنين کارگاه تخصصي ملي بانک ژن براي محيط بانان در آينده در لرستان برگزار خواهد شد.
منتظمي، ساماندهي و تکميل موزه تاريخ طبيعي لرستان را از ديگر برنامه هاي سازمان حفاظت محيط زيست کشور عنوان کرد و گفت: موزه تاريخي طبيعي در لرستان بيشتر بيانگر و معرف گونه هاي محدود و شاخص در سطح لرستان مي باشد که بايد در راستاي علمي کردن و ارايه مباحث تحقيقاتي در خصوص گونه هاي جانوري به ويژه براي محققان قدم هاي مثبتي برداشته شود.
وي، لرستان را يکي از استان هاي هدف براي ساماندهي موزه تاريخي طبيعي دانست و افزود:بايد تنوع زيستي اين استان براي بازديدکنندگان و محققان کشور به طور کامل مطرح شود.
مديرکل موزه تاريخ طبيعي و ذخاير ژنتيکي سازمان حفاظت محيط زيست کشور اظهار داشت: موزه تاريخ طبيعي در مکان فعلي آن در محل سازمان محيط زيست لرستان ساماندهي و تکميل مي شود.
وي،از ديگربرنامه هاي سازمان حفاظت محيط زيست را ايجاد هرباريوم(مرکز علمي گونه هاي گياهي) گياهي در سطح تخصصي با توجه به تنوع بسيار بالاي گونه هاي گياهي در استان هاي مختلف کشور بيان کرد و گفت: در لرستان نيز با توجه به گونه هاي گياهي هرباريوم قوي و شناسنامه دار ايجاد خواهد شد.
وي، به وجود 40 هزار گونه گياهي شناخته شده درکشور اشاره کرد و افزود: قرار است در 10 استان کشور هرباريوم ايجاد شود.
منتظمي، مطالعه سيماي پوشش گياهي زيرمديريت سازمان محيط زيست کشور را از ديگر برنامه هاي در دست اجراي اين سازمان عنوان کرد و گفت: با توجه به نوع پوشش گياهي و توانمندي ها اين طرح مطالعاتي انجام مي شود.
وي همچنين اظهارداشت:در بانک ژن سازمان محيط زيست کشور بيش از يک هزار و 800 نمونه بيولوژيک جانوري و گياهي از گونه هاي در معرض خطر در حال نگهداري مي شود.
منتظمي افزود: در بخش زيست فناوري سازمان محيط زيست کشور بخش گياهي راه اندازي شده تا روي گياهان در معرض انقراض فعاليت هاي لازم صورت گيرد تا در صورت تهديد احتمالي،نمونه هايي از گونه منقرض شده در بانک ذخيره و اقدام اساسي براي احيا آنها انجام شود.
وي همچنين از راه اندازي بخش بانک سلولي در سازمان خبر داد و گفت: در اين بانک نيز از سلول هاي زنده مثل اسپرم و تخمک گونه هاي جانوري نمونه هايي تهيه تا سلول ها نگهداري و براي تکثير مجدد از آنها استفاده شود.
مديرکل موزه تاريخ طبيعي و ذخاير ژنتيکي سازمان حفاظت محيط زيست، به منظور بازديد از روند اجرايي موزه تاريخ طبيعي لرستان و بازديد از طرح ها و پروژه هاي اين سازمان در لرستان به خرم آباد سفر کرده است.
__________________
Best PERSIAN PET Evar
http://behnaz.petblog.ir/نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
بعدی 1 قبلی
mofos