پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

قدمت فسيل هاي بي مهره در لرستان به 240 ميليون سال پيش برمي گردد

قدمت فسيل هاي بي مهره در لرستان به 240 ميليون سال پيش برمي گردد
مديرکل موزه تاريخ طبيعي و ذخاير ژنتيکي سازمان حفاظت محيط زيست گفت: قدمت فسيل هاي بي مهره موجود در لرستان به 240 تا هشت ميليون سال پيش بر مي گردد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، "شهاب الدين منتظمي" سه شنبه در جمع خبرنگاران رسانه هاي گروهي لرستان در خرم آباد، افزود: به دليل وجود اين گونه فسيل ها، لرستان از غنا و قدمت خوبي در اين زمينه برخوردار است و به همين منظور کارگاه آموزشي و تخصصي فسيل شناسي در سطح ملي به ميزباني اين استان برگزار خواهد شد.
وي با اشاره به اينکه لرستان به خاطر تنوع زيستي و موقعيت خاص خود در منطقه زاگرس، از ظرفيت بالايي برخوردار است، گفت: سازمان حفاظت محيط زيست کشور به همين منظور برنامه هايي براي حفاظت از محيط زيست و تنوع زيستي لرستان دارد.
وي، سازمان حفاظت محيط زيست کشور را به عنوان يکي از ارگان هاي متولي حفاظت از تنوع زيستي و مباحث تخصصي بانک ژن دانست و افزود:همچنين کارگاه تخصصي ملي بانک ژن براي محيط بانان در آينده در لرستان برگزار خواهد شد.
منتظمي، ساماندهي و تکميل موزه تاريخ طبيعي لرستان را از ديگر برنامه هاي سازمان حفاظت محيط زيست کشور عنوان کرد و گفت: موزه تاريخي طبيعي در لرستان بيشتر بيانگر و معرف گونه هاي محدود و شاخص در سطح لرستان مي باشد که بايد در راستاي علمي کردن و ارايه مباحث تحقيقاتي در خصوص گونه هاي جانوري به ويژه براي محققان قدم هاي مثبتي برداشته شود.
وي، لرستان را يکي از استان هاي هدف براي ساماندهي موزه تاريخي طبيعي دانست و افزود:بايد تنوع زيستي اين استان براي بازديدکنندگان و محققان کشور به طور کامل مطرح شود.
مديرکل موزه تاريخ طبيعي و ذخاير ژنتيکي سازمان حفاظت محيط زيست کشور اظهار داشت: موزه تاريخ طبيعي در مکان فعلي آن در محل سازمان محيط زيست لرستان ساماندهي و تکميل مي شود.
وي،از ديگربرنامه هاي سازمان حفاظت محيط زيست را ايجاد هرباريوم(مرکز علمي گونه هاي گياهي) گياهي در سطح تخصصي با توجه به تنوع بسيار بالاي گونه هاي گياهي در استان هاي مختلف کشور بيان کرد و گفت: در لرستان نيز با توجه به گونه هاي گياهي هرباريوم قوي و شناسنامه دار ايجاد خواهد شد.
وي، به وجود 40 هزار گونه گياهي شناخته شده درکشور اشاره کرد و افزود: قرار است در 10 استان کشور هرباريوم ايجاد شود.
منتظمي، مطالعه سيماي پوشش گياهي زيرمديريت سازمان محيط زيست کشور را از ديگر برنامه هاي در دست اجراي اين سازمان عنوان کرد و گفت: با توجه به نوع پوشش گياهي و توانمندي ها اين طرح مطالعاتي انجام مي شود.
وي همچنين اظهارداشت:در بانک ژن سازمان محيط زيست کشور بيش از يک هزار و 800 نمونه بيولوژيک جانوري و گياهي از گونه هاي در معرض خطر در حال نگهداري مي شود.
منتظمي افزود: در بخش زيست فناوري سازمان محيط زيست کشور بخش گياهي راه اندازي شده تا روي گياهان در معرض انقراض فعاليت هاي لازم صورت گيرد تا در صورت تهديد احتمالي،نمونه هايي از گونه منقرض شده در بانک ذخيره و اقدام اساسي براي احيا آنها انجام شود.
وي همچنين از راه اندازي بخش بانک سلولي در سازمان خبر داد و گفت: در اين بانک نيز از سلول هاي زنده مثل اسپرم و تخمک گونه هاي جانوري نمونه هايي تهيه تا سلول ها نگهداري و براي تکثير مجدد از آنها استفاده شود.
مديرکل موزه تاريخ طبيعي و ذخاير ژنتيکي سازمان حفاظت محيط زيست، به منظور بازديد از روند اجرايي موزه تاريخ طبيعي لرستان و بازديد از طرح ها و پروژه هاي اين سازمان در لرستان به خرم آباد سفر کرده است.
__________________
Best PERSIAN PET Evar
http://behnaz.petblog.ir/نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos