پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

تحقيقات پنبه در ايران قابليت صادرات به کشورهاي ديگر را دارد

رييس بخش تحقيقات پنبه و گياهان ليفي مرکز تحقيقات کشاورزي و منابع طبيعي استان تهران گفت: دانش فني توليد ارقام مختلف پنبه در کشور از کيفيت علمي بالايي برخوردار است به گونه اي که قابليت صادرات به بسياري از کشورهاي جهان را دارد.

عباداله بانياني روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمي ايرنا افزود: طي چند سال اخير تحقيقات گسترده اي در زمينه ارقام مختلف پنبه در کشور صورت گرفته و ارقام مختلفي با کيفيت بالا توليد شده است.
وي اظهار داشت: طي دو سال گذشته موسسه تحقيقات پنبه چهار رقم پنبه را با نام هاي "‌خرداد" ، " سپيد" ، "‌گلستان " و " ارغوان " که ارقامي زودرس و مناسب برداشت مکانيزه است،‌معرفي کرد.
وي ادامه داد: همچنين پنج رقم زود رس و پا کوتاه ديگر نيز در دست تحقيق است که مراحل آزمايشگاهي‌ آنها با موفقيت به پايان رسيده و در مرحله تکثير بذر است که تا دو سال‌ آينده وارد بازار مي شود.
بانياني تاکيد کرد: امروز ايران توان فروش دانش فني پنبه در زمينه آموزش ، کارهاي تحقيقاتي ، مسائل زراعي ، کنترل آفات و بيماري ها به کشورهاي ديگر را دارد.
وي با اشاره به اينکه به طور کلي 46 نوع پنبه در دنيا وجود دارد که چهار نوع آن قابليت کاشت ، برداشت و الياف گيري را دارد گفت: پنبه هاي " هيرستوم "‌، "‌ باربادنس " ، " آربوارئوم " و " هرباسئوم " از جمله گونه هاي پنبه قابل کشت و قالب است.
رييس بخش تحقيقات پنبه و گياهان ليفي مرکز تحقيقات کشاورزي و منابع طبيعي استان تهران افزود: 90 درصد پنبه هايي که در دنيا ازجمله ايران کشت مي شود از نوع " هيرستوم " است که به پنبه هاي امريکايي يا دنياي جديد معروفند.
به گفته وي طول تار اين پنبه ها به طور متوسط بين 28 تا 30 ميليمتر است که به پنبه هاي طول تار متوسط نيز معروف است.
وي اظهار داشت: مناطق مختلف بر مبناي نيازشان از نوع هيرستوم ارقام مختلف توليد مي کنند که در کشور ما چهار رقم غالب با نام هاي " ساحل" ، " بختوان " ، " ورامين " و " مهر " توليد شده که هر کدام به ترتيب در استان هاي " مازندران و گلستان " ،‌"‌ فارس" ، " مرکزي ، شمال خراسان ، قم ، اصفهان ، مغان " و " شمال خراسان و مغان " کشت مي شوند.
به گفته وي 60 درصد پنبه زير کشت کشور از نوع رقم " ورامين " است.
بانياني با بيان اينکه ارقام جديد پنبه زودرس است، افزود: دوره رشد پنبه 160 تا 180 روز است اما دوره رشد ارقام جديد بين 120 تا 140 روز است.
وي در ادامه با اشاره به مشکلات پنبه کاران در کشور اظهار داشت: در سال هاي 1353 و 1354 حدود 380هزار هکتار پنبه در کشور کشت مي شد و دومين محصول صادراتي بعد از نفت بود، اما در طول سال هاي متمادي به دليل مشکلاتي نظير افزايش دستمزد کارگران ، مشخص نبودن متولي خريد پنبه و غيره اين ميزان کشت کاهش چشمگيري پيدا کرد.
وي ادامه داد: ميزان زمين زير کشت پنبه در سال 1375 حدود 260 هزار هکتار بود که امسال اين رقم به 110 هزار هکتار در 16 استان کشور رسيده که بيشترين آن در استان خراسان است.
بانياني افزود: پنبه ايران از نظر طول تار، ظرافت ، استحکام و کشش الياف از کيفيت بسيار خوبي برخوردار است، اما متاسفانه به دلايل ذکر شده زمين هاي زير کشت پنبه در کشور همچنان روبه کاهش است؛ اين درحالي است که دولت مي تواند با حمايت از کشاورزان روش سنتي کاشت را به روش صنعتي تبديل کند.
وي با تاکيد بر بالا بودن دانش فني و ميزان تحقيقات پنبه در کشور گفت: اگر دولت ازاين بخش حمايت کند بدون شک مي توانيم شاهد احياي مجدد اين صنعت در کشور باشيم زيرا ظرفيت کشت تا 500 هزار هکتار در کشور وجود دارد.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28900    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos