پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

درمان زخمهايي كه بر اثر مصرف داروهاي ضدالتهابي ايجاد شده اند

همانگونه كه قبلاً هم گفته شد، افرادي كه از داروهاي ضدالتهاب غيراستروئيدي مثل آسپرين يا ايبوپروفن استفاده مي كنند ممكن است دچار زخمهاي معده يا اثني عشر شوند. اين بيماران ممكن است به عفونت هليكوپاكترپيلوري نيز آلوده باشند، اما مصرف اين داروها، معمولاً مهمترين عامل در آنها مي باشد. در صورت امكان، بايد مصرف اين گونه داروها در اين افراد متوقف شود و يا اينكه به جاي آنها داروهاي با خطر كمتري مثل استامينوفن و يا داروهاي جديدتر و بي خطرتر ضدالتهابي مصرف گردد. زخم معده يا اثني عشر معمولاً با مصرف داروهاي متوقف كننده اسيد مثل داروهاي آنتاگونيست گيرنده H2 (مانند سايميتيدين و رانيتيدين) يا مهاركننده پمپ پروتون (مانند اومپرازول) به مدت هشت هفته، درمان مي گردد. اگر براي شما امكان دارد كه مصرف داروهاي ضدالتهابي غيراستروئيدي را متوقف كنيد، نيازي به درمان ديگري نداريد. اما اگر نمي توانيد مصرف اينگونه داروها را (مثل آسپرين و ايبوپروفن) را قطع نماييد، پزشك ممكن است براي شما داروهاي متوف كننده اسيد معده تجويز نمايد تا همراه اين داروهاي ضدالتهابي مصرف نماييد تا زخم معده يا اثني عشر شما دوباره عود ننمايد. از داروي ميزوپروستول (Misoprostol) گاهي اوقات بجاي داروهاي متوقف كننده اسيد معده استفاده ميشود تا از بروز زخم ها در افرادي كه از داروهاي ضدالتهاب غيراستروئيدي استفاده مي كنند پيشگيري شود. داروي ميزوپروستول به تقويت دفاع معده و اثني عشر در مقابل اثرات صدمه زننده داروهاي ضدالتهاب كمك مي نمايد. اين دارو از نظر شيميايي شبيه پروستاگلاندين طبيعي بدن مي باشد كه در مخاط معده اثر حفاظتي دارد و با مصرف داروهاي ضدالتهابي، اين اثر مهار مي گردد. گرچه داروي ميزوپروستول داروي بي خطري مي باشد، اما در بعضي از افراد باعث بروز اسهال ميشود كه در نتيجه اثر مفيد دارو را محدود مي سازد. داروي ميزوپروستول به خانمها در سنين قبل از يائسگي داده نميشود چون اين دارو مي ـواند باعث سقط جنين آنها شود.
در حال حاضر پزشكان در درمان عفونت هليكوباكترپيلوري در بيماراني كه زخم آنها بعلت مصرف داروهاي ضدالتهاب غيراستروئيدي ايجاد شده است، توافق ندارند.
بعضي از پزشكان عقيده دارند كه عفونت هليكوباكترپيلوري بايد در تمام بيماراني كه دچار زخم معده يا اثني عشر هستند درمان شود، خواه اين زخم به علت مصرف داروهاي ضدالتهاب غيراستروئيدي ايجاد شده باشد و خواه اينكه به اين طريق ايجاد نشده باشد. با اين حال، از شواهدي كه اخيراً به دست آمده، ديده شده است كه از بين بردن عفونت هليكوباكترپيلوري در بيماراني كه زخمشان بر اثر مصرف داروهاي ضدالتهاب ايجاد شده، باعث هيچ تغييري در وضعيت بيمار نميشود و حتي ممكن است وضعيت او را بدتر نمايد و بهبود زخم را مشكل سازد. توصيه اي كه در حاص حاضر ميشود اين است كه دراين موارد، عفونت را نبايد از بين برد، با اينحال ممكن است اين توصيه در آينده دچار تغيير وتحول شود.

______________________
تهیه و تدوین: دکتر افسانه زرگر
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی