پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28902    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

داروهاي ضدالتهاب غيراستروئيدي

 
داروهاي ضدالتهاب غيراستروئيدي مانند آسپرين، پيروكسيكام، ايندومتاسين، ايبوپروفن، ديكلوفناك، مفناميك اسيد و ناپروكسن، داروهايي هستند كه براي درمان آرتريت (التهاب مفاصل) و دردهاي عضلاني و نيز ساير دردها مصرف ميشوند. اين داروها در صورتي كه به طور مداوم در طولاني مدت مصرف شوند ممكن است با تداخل در سيستم دفاعي معده و اثني عشر، ايجاد زخم نمايند. مصرف گاهگاهي اين داروها به ندرت باعث چنين مشكلاتي ميشود اما اگر شما قبلاً دچار زخم بوده ايد ممكن است وضعيت شما را بدتر نمايند. اين داروها اثر ضدالتهابي خود در بدن را با كاهش توليد موادي به نام پروستاگلاندين ها ايجاد مي كنند. اگر شما دچار صدمه اي شويد و يا اينكه قسمتي از پوستتان دچار بريدگي شوند، اين منطقه قرمز، گرم و دردناك ميشود. اين وضعيت به خاطر پروستاگلاندين ها ايجاد ميشود كه از سلولهاي آسيب ديده در منطقه اطراف بريدگي ترشح مي گردد. در اكثر قسمتهاي بدن كه پروستاگلاندين ها التهاب را بدتر مي كنند (مانند داخل مفاصل افراد دچار آرتريت) استفاده از داروهاي ضدالتهاب غيراستروئيدي، بسيار موثر مي باشد. با اين حال در معده، پروستاگلاندين ها داراي يك نقش خيلي مهم حفاظتي در لايه مخاطي هستند و مصرف داروهاي ضدالتهاب غيراستروئيدي كه باعث كاهش پروستاگلاندين ه ادر اين منطقه مي شود باعث ضعف اين سيستم دفاعي شده و باعث مي گردد كه در بعضي از افراد، زخم معده يا اثني عشر ايجاد شود.
داروهاي جديدتر ضدالتهاب غيراستروئيدي كه اصطلاحاً به آنها مهاركنندگان سيكلواكسيژناز 2 گفته ميشود اخيراً ساخته شده اند (مثل داروي
ملوكسيكام Meloxicam). اين داروها توليد پروستاگلاندين ها را در تمام قسمتهاي بدن به غير از معده كاهش مي دهد و در نتيجه مشكلي در معده يا اثني عشر ايجاد نمي كنند. در آينده، اين داروها ممكن است به كاهش تعداد افراد مبتلا به زخم كمك نمايد. در اينجا لازم است گفته شود كه گرچه داروهاي ضدالتهاب غيراسترئيدي در اكثر افراد باعث بروز زخم نمي شوند، اما اگر شما در هنگام مصرف اين داروها دچار سوءهاضمه ميشويد، حتماً بايد با پزشك خود در اين مورد مشورت نماييد.


علل كمتر شايع بروز زخم
زخم هاي معده و اثني عشر گاهي اوقات در افرادي كه نه آلوده به عفونت هليكوباكترپيلوري هستند و نه از داروهاي ضدالتهاب غيراستروئيدي استفاده مي كنند ديده ميشود. اين زخمها، گرچه معمولاً به درمان دارويي به خوبي پاسخ مي گويند، اما اغلب علت ايجاد آنها مشخص نمي گردد. خيلي به ندرت زخمهاي معده يا اثني عشر ممكن است بر اثر وجود ساير بيماريها ايجاد شود. مثلاً در بيماري كرون (يك نوع بيماري كه ممكن است هر قسمتي از روده را گرفتار نمايد)، سندروم زولينجراليسون (نوعي بيماري كه به علت اختلال هورموني، معده مقدار زيادي اسيد ترشح مي كند) و لنفوم (سرطان سلولهاي خون در ديواره معده) ممكن است زخم ايجاد شود. گرچه امروزه مشخص شده است كه استعمال سيگار به تنهايي نمي تواند باعث بروز زخم شود، اما معلوم شده كه سيگار كشيدن مي تواند باعث بروز زخم شود، اما معلوم شده كه سيگار كشيدن مي تواند باعث اختلال در اليتام زخمها شود. بنابراين به افرادي كه دچار زخم هستند و سيگاري مي باشند، توصيه مي گردد كه دست از سيگار كشيدن بردارند.
______________________
تهیه و تدوین: دکتر افسانه زرگر
__________________
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
بعدی 1 قبلی
mofos