پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

جبیرها هم از بهرام گور رفتند

جبیرها هم از بهرام گور رفتند/خشکسالی امنیت زیستمندان را به خطر انداخت
شیراز - خبرگزاری مهر: در حالیکه گورخرهای منطقه حفاظت شده بهرام گور به دلیل کمبود علوفه و منابع آبی خانه خود را به مقاصد دیگر در فصول مختلف سال ترک می کنند این بار جبیرهای منطقه حفاظت شده نیز به صفوف ترک کنندگان کاشانه خود پیوستند.
به گزارش خبرنگار مهر در شیراز، منطقه حفاظت شده بهرام گور در شرق استان فارس و شمال شرقی شهرستان نیریز قرار دارد و وسعت این منطقه 40 هزار و 800 هکتار و ارتفاع بلندترین نقطه آن دو هزار و 787 متر بوده و دارای آب و هوای گرم و خشک و بارندگی حدود 200 میلی متر است.
این محدوده از سال 1351 با عنوان منطقه حفاظت شده "بهرام گور" تحت مدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست فارس قرار گرفته است. منطقه حفاظت شده بهرام گور تنها منطقه در کشور است که جمعیت قابل ملاحظه و پویایی از گورخر ایرانی را در خود جای داده است.
حضور دیگر گونه های ارزشمند نظیر جبیر، گربه کاراکال، زاغ بور، هوبره، و... ارزش اکولوژیکی این زیستگاه پهناور را دو چندان می کند و تماشای حیات وحش به خصوص گونه های در معرض تهدیدی نظیر گورخر ایرانی، هوبره و زاغ بور در این منطقه به سادگی امکان پذیر است.
چندی پیش خبرنگار مهر از رویدادی خبر داد که در آن گورخرها در فقدان منابع آبی و غذای لازم ناشی از خشکسالیهای دو ساله فارس مجبور به ترک خانه خود شده و با سفری 100 کیلومتری، خود را به منطقه شهر بابک رساندند تا فصلی از سال را در این محدوده سپری کنند.
گورخر ایرانی

این در حالیست که مسئولان و تصمیم گیران استان فارس برای جلوگیری از این روند می توانستند با اختصاص تسهیلات لازم از اعتبارات خشکسالی فارس از این مهاجرت اجباری حیات وحش از منطقه بهرام گور جلوگیری کنند.
این بی توجهی ها اکنون معضل خشکسالی را در این محدوده به مشکلی دیگر یادآور می شود و آن اینکه مهاجرت اجباری، گریبانگیر جبیرهای منطقه شده است.
20 راس جبیر در خارج از محدوده مشاهده شد/ وضعیت اضطراری است
رئیس اداره محیط زیست شهرستان نی ریز در این خصوص به خبرنگار مهر در شیراز گفت: هفته گذشته مسئولان امر گزارش دادند که 20 راس جبیر در گوشه ای بیرون از پارک ملی مشاهده شده اند و این امر نشان دهنده کمبود علوفه و سایر منابع مورد نیاز حیات وحش در پارک ملی قطروئیه و منطقه امن حفاظت شده است.
علیرضا فرخی افزود: جبیرهای مذکور در منظقه حفاظت شده و در زیستگاهی که برای آنها در نظر گرفته شده تحت نظارت بودند اما در حال حاضر برای تامین آب و علوفه خود به خارج از منطقه حفاظت شده مهاجرت کردند.
وی در این خصوص به راهکارهایی اشاره کرد که می تواند با اتخاذ آن هم منابع غذایی و آبی مورد نیاز حیات وحش را تامین و هم از اتلاف و مهاجرت آنان جلوگیری کرد و گفت: در حال حاضر 25 تا 30 آبشخور در منطقه حفاظت شده بهرام گور وجود دارد که هفته ای دو مرتبه به آبشخورها به وسیله تانکر آبرسانی می شود.
جبیر

رئیس اداره محیط زیست شهرستان نی ریز گفت: این تعداد آبخشورها با توجه به جمعیت موجود حیات وحش کفایت می کند اما به خاطر خشکسالی باید 10 آبشخور دیگر در نقاط مختلف منطقه حفاظت شده ایجاد شود.
فرخی تاکید کرد: در حال حاضر وضعیت به حد بحرانی نرسیده اما در حد اضطراری قرار دارد و باید هرچه سریعتر از اعتبارات خشکسالی بودجه ای به منطقه اختصاص یابد تا از مهاجرت حیات وحش از بهرام گور جلوگیری شود.
وی تاکید کرد: در حال حاضر یکی از چشمه های اصلی منطقه که آب مورد نیاز حیات وحش از آن تامین می شود سرچمشه "عین الجلال" است و به همین خاطر نیز سعی می شود در مسیر راهی که آب این چمشه پایین می آید اقداماتی انجام گیرد که حیوانات بتوانند از آن استفاده کنند.
این مسئول محیط زیست گفت: هر ساله حداقل 10 میلیون تومان برای علوفه حیات وحش منطقه حفاظت شده هزنیه می کنیم و اکنون برای مرمت چشمه ها، بازسازی آبشخورها، حفرچاه و... به اعتبارات زیاد تری نیاز است.
فرخی ادامه داد: با توجه به خشکسالیهایی که ادامه دارد اگر کمکها و اعتبارات لازم اختصاص نیابد هر لحظه منطقه حفاظت شده بهرام گور به وضعیت بحرانی نزدیکتر می شود.

خشکسالی امنیت گورخرها را به خطر انداخته است
علاوه بر تاثیرات منفی که خشکسالی به طور مستقیم بر حیات وحش منطقه ایجاد کرده، عدم امنیت در زیستگاه نیز یکی دیگر از پیامدهای خشکسالی است که اکنون حیات وحش منطقه با آن دست به گریبان است.
بر این اساس در پی فقدان یا کمبود منابع غذایی و آبی، حیات وحش منطقه از جمله گورخرها به ناچار به مناطق زراعی اطراف رفته و در آنجا تخریبهایی را به زمینهای کشاورزی وارد می کنند و این امر احتمال ایجاد خطر برای این حیوانات از سوی کشاورزان را زیاد می کند البته ماموران محیط زیست در این خصوص گشت زنیهای لازم را انجام می دهند تا از سوی زارعین آسیبی به گورخرها وارد نشود.

ایجاد سایت کشت علوفه در منطقه/ مسئولان فارس بهرام گور را جدی بگیرند
رئیس اداره محیط زیست شهرستان نی ریز در خصوص اقداماتی که این مجموعه برای تامین علوفه و آب حیات وحش منطقه انجام خواهد داد نیز گفت: در صدد هستیم برای سال آینده سایت کشت علوفه برای تامین علوفه جبیرها و گورخرها ایجاد شود تا در سالهای آتی مشکلی در خصوص کمبود علوفه ایجاد نشود.
منطقه حفاظت شده بهرام گور یکی از مناطقی است که داشته های زیست محیطی استان فارس را حفاظت می کنند و توجه به مشکلات این منطقه باید از سوی مسئولان استان فارس با جدیت دنبال شود.
گربه کاراکال حیوان دیگر ساکن در بهرام گور

بر اساس آخرین سرشماریها 285 راس گورخر، 350 قوچ و میش، 9 راس گربه کاراکل و 30 راس جبیر در منطقه زیست می کرده اند که امسال شمار جبیرها به 25 راس رسیده و این آمار حاکی از وجود زیستمندانی است که در هویت بخشی به عرصه زیست محیطی فارس نقش بسزایی را ایفا می کنند.
در سال زراعی 89-88 میزان بارندگی در منطقه مذکور فقط 40 میلی متر بوده که این کاهش بارندگی ضربه مهلکی را بر منابع آبی منطقه وارد کرده و این امر یعنی اینکه مسئولان و تصمیم سازان استان فارس باید برای طرح های آبرسانی بهرام گور چاره اندیشیهای لازم را داشته باشند.
باید در نظر داشت که اداره محیط زیست نی ریز برای اجرای طرح های موثر و مثبت خود در حوزه تامین علوفه و آب حیات وحش به اعتبارات بیشتری نیاز دارد از این رو مسئولان استان فارس باید از اعتبارات خشکسالی استان بخشی را به طرحهای آب رسانی به بهرام گور نظیر اختصاص تانکرهای آبی، اجرای طرح های مختلف در مسیر سرچشمه موجود در منطقه، ایجاد آبشخورهای اضافی و... تزریق کند تا وضعیت بهرام گور به سطح بحران نرسد.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی