پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

درک نیازهای روزانه گربه شما


گربه ها به همراه یک رژیم مغذی، برای سالم ماندن و حفظ وزن ایده آل، نیاز به ورزش روزانه دارند. چاقی در گربه ها یک بیماری جدی بوده و می تواند منجر به مجموعه ای از مشکلات شامل: فشار خون بالا، استئوآرتریت، دیابت و کاهش طول عمر می شود.

و امّا چاقی از کجا آغاز می شود؟ در ادامه نکاتی برای کمک به درک فعالیت های روزانه گربه شما و چگونگی ترغیب او به ورزش منظم آورده شده است.

ورزش و بازی
به همان اندازه که بازی از جنبه ورزشــی برای گربه شــما ضروری است، برای حفظ سلامت ذهنی او نیز مهم می باشد. سعی کنید هر روز 15 دقیقه برای بازی با گربه خود اختصاص دهید. شــما می توانید از اسباب بازی های قالب مانند، موش اسباب بازی، یک نخ آویخته یا یک توپ غلتان از کاغذ بر روی زمین استفاده کنید. یک کیسه کاغذی باز شده یا یک جعبه مقوایی، اســباب بازی غیر قابل مقاومت برای اکتشاف و بازی برای گربه ها اســت. فلش لایت و لیزر هم می تواند گربه شما را ترغیب به دویدن در اطراف اتاق کند. همچنین اسباب بازی های بسیاری وجود دارند که گربه شما را به بازی در غیاب شما تشویق می کنند، این اسباب بازی ها به خصوص برای افرادی مناسب است که ساعت های بسیاری را در خارج از خانه سپری می کنند. ساختن یک محیط زندگی پر نشاط برای هدایت انرژی گربه ها، به حفظ تونوسیته عضلانی و وزن ایده آل آنها کمک کرده و انرژی او را به سمت فعالیت های سالم هدایت می کند.

ورزش-و-بازی-گربه

خواب:
گربه ها دو نوع بسیار متفاوت از خواب دارند. خواب عمیق تا زمانیکه بچه گربه ها حدوداً 2 ماهه هستند، طبیعی است. سپس آنها شروع به جایگزین کردن خواب سبک با خواب عمیق می کنند.

همان گونه که صاحبــان گربه ها می دانند، آنها دوست دارند که مدت زمان زیادی را بیشــتر از 16 ســاعت در روز بخوابند. گربه ها حیوانات crepuscular هســتند، به این معنی که آنها در نیمه روشــن ســپیده دم و غروب بیشترین فعالیت خود را دارند. گربه ها دو نوع بسیار متفاوت از خواب دارند. خواب عمیق تا زمانیکه بچه گربه ها حدوداً 2 ماهه هســتند، طبیعی است. سپس آنها شــروع به جایگزین کردن خواب سبک با خواب عمیق می کنند. در خواب ســبک گربه شما دوره های 15 تا 30  دقیقه ای چرت می زند همزمان که گوش خود را عقب داده و آماده عکس العمل در لحظه مورد نیاز هســتند. خواب سبک به طور متناوب بــا دوره های 5 دقیقه ای خواب عمیق همراه است تا زمانیکه گربه آماده بیدار شدن شود.

خواب-گربه
تماشا کردن از ســطحی بالاتر یا از زیر یک پوشش:
 گربه ها به طور طبیعی به دنبال یافتن ســطوح بالاتر بوده و زیر پوشــش را دوست دارند. بر اساس تمایل طبیعی آنها به درخت یــا زیر بوته ها. گربه ها تمایل دارنــد که بالا بروند تا بتوانند اطرافشان را تماشا کنند. بعضی از آنها ممکن است یافتن فضاهای کوچک برای پنهان شــدن را ترجیح داده و به طور غریــزی برای محافظت، خود را در فضاهای تنگ و باریک جا دهند. این یک ویژگی رفتاری گربه هاســت و زمانیکه آن ها حس ترس یا ناامنی داشــته باشند معمولاً فرار کرده و پنهان می شوند. اگر گربه شــما نقاط بالا را دوست دارد، مدل های متفاوتی از مبل گربه در فروشگاه های حیوانات خانگی موجود است که میتواند به شــما در دسترسی دادن به گربه تان به یک نقطه بالاتر کمک کند. اگرچه گاهی اوقــات بهترین نقاط، آنهایی هستند که به سادگی در دسترس هستند مانند فضای بالای قفسه کتابهای شما….!! گربه ها معمولاً بر روی این قفســه هــا راه می روند، زمان غذا خوردن در آشــپزخانه حضور دارند و به طور مرتب از یک نقطه به نقطه دیگر می روند. اگر شــما تغییر ناهنجاری را در رفتار گربه خود مشاهده کردید حتماً با دامپزشک خود مشورت نمایید.

نگاه-گربه

نکاتی که باید به آنها توجه کرد:
بازی منظم گربه ها را از نظر ذهنی فعال نگه داشته و ورزش سالم را برای آنها فراهم می نماید.
به خاطر بسپارید که چرخه خواب گربه ها از دوره های کوتاه خواب عمیق و دوره های طولانی تر خواب سبک تشکیل شده است.
گربه هایی که احساس اضطراب داشته و یا ترسیده اند، جایی را برای پنهان شدن پیدا می کنند.
 

چگونه محیط زندگی گربه شما بر عادت های غذایی او تاثیر می گذارد ؟
گربه ها عاشق غذایشان هستند و احتمالاً شما متوجه این مسئله شده اید که گربه تان معمولاً تا آخرین قسمت غذای خود را می خورد. در عین حال زمان هایی وجود دارد که گربه ها غذا نمی خورند و هیچ چیز نمی تواند آنها را تشویق به خوردن نماید… آیا مشکل از غذاست یا از جای دیگر؟

فاکتورهایی که بر عادت هــای غذا خوردن حیوانات تاثیر می گذارد:
در ادامه عللی که گربه شــما ممکن اســت از غذا خوردن دست بکشد را بیان می کنیم :

بد غذایی:
واقعیت این است که گربه ها در زمان غذا خوردن انتخابی عمل می کنند. اغلب ما به عنوان صاحب گربه این مشکل را بد تفسیر می کنیم که گربه ما بدون هیچ دلیل مشخصی غذا نمی خورد. گربه شما میلیون ها جوانه چشایی دارد که نقش بزرگی در انتخاب غذای او ایفا می کنند. بافت غذا همچنین می تواند بر عادت هــای غذایی گربه ها تاثیر بگذارد. تغییر در بافت غذا ( ژله یا آبگوشت ) یا بو می تواند به این معنی باشد که گربه شما از خوردن دست بکشد.

مدت غــذای مانده:
آیا غذا از بهتریــن تاریخ مصرف خود گذشته، رطوبت گرفته، کهنه شده، بسیار سرد است یا زمان زیادی اســت که باز شده؟ گربه ها این موارد را سریعتر از شما متوجه می شوند، زیرا آنها حس بویایی بسیار قوی تری دارند. در برخی موارد، چنین مسائلی می تواند موجب مشکالت دستگاه گوارش که منجر به اسهال و استفراغ شود هم گردد.

بیماری:
اگر گربه شــما بیمار اســت، ممکن است به درستی نتواند غذا بخورد. بیماری کلیوی، عفونت ها، مشکالت روده ای و پانکراتیت می تواند موجب دست کشیدن گربه ها از غذا شــود. اگر گربه شما بیش از 24 ساعت غذا نخورده (و بیماری قبلی ندارد)، سریعتر او را به دامپزشک ارجاع دهید تا بتوانید از نظر سلامتی مطمئن شوید.

مشکل دندانی:
اگر گربه شما دندان افتاده ای دارد، لثه های متورم، یک زخم یا عفونت دهانی یا آبسه دندانی دارد، غذا خوردن دردناک خواهد بود. بهترین راه برای چک کردن کمک گرفتن از دامپزشک است.

دیگر منابع غذایی:
برخی از گربه ها تمایل به پرســه زدن دارند و ممکن است غذای سگ یا گربه همسایه را بخورند یا حتی داخل زباله ها را بگردند. اگر گربه شــما غذا نمی خورد، شــاید غذایی در بیرون از خانه پیدا کــرده و این عمل نباید تکرار شود.

تنوع طلبی:
گربه ها به طور ذاتی غذایشــان را بر پایه بو و بافت بیشــتر از مزه انتخاب می کننــد. بنابراین اگر شما اخیراً تنوع یا برند غذا را تغییر داده اید، می تواند بر اشتهای گربــه شــما تاثیر بگذارد.

فاکتورهای محیطی موثر بر اشتهای گربه
آیا می دانید که محیط گربه به اندازه سایر موارد گفته شده بر اشتهای او تاثیر می گذارد؟ در ادامه تعدادی از فاکتورهای محیطی که بر غذا خوردن گربه ها تاثیر می گذارد، آورده شده است.

غذای-گربه
محیط اجتماعی:
گربه ها قلمرو طلب هســتند و اگر گربه های زیادی از یک ظرف غذا استفاده می کنند می تواند منجر به ساختارهای سلسله مراتبی غذا خوردن شــود. گربه های غالب اول غذا می خورند در حالی که ضعیف ترها در آخر غذا خورده یا اگر غذا تمام شــود چیزی برای خوردن پیدا نخواهند کرد. اگر شما تعدادی گربه هم خانه دارید، پیشنهاد می کنیم که غذا را در بخشــهای مختلفی از خانه قرار دهید.

ثبات در محیط زندگی:
تغییرات مداوم در محل ظرف غذای حیوان شــما می تواند موجب خودداری برخی گربه ها از غذا خوردن شــود. ثبات در محل غذا خوردن بسیار مهم است جایی باشد که گربه شما احساس امنیت کند.

بهداشت:
گربه ها به شدت تمیز هســتند و مکان و ظرف آلوده می تواند آنها را از غذا خوردن پشیمان کند. برخی اعمــال مانند قرار دادن غــذای تمیز در ظرف غذای کثیف می تواند به این معنی باشــد که گربه شما از غذا خوردن دست بکشد. تلاش کنید با تمیز نگه داشتن و شســتن مداوم ظروف غذا این مسئله را برطرف نمایید.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی