پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

مراقبت از گوش سگ ها

هرچند که گوش های سگ ها نیازمند مانیتورینگ منظم برای تمام طول عمر است اما اندکی نگه داری و مراقبت عموماً برای حفظ سلامت و تمیزی آنها کفایت می کند.

آناتومی گوش سگ به دلیل ســاختار پیچیده و خمیده گوش، مخفی شــدن و رشد انگل ها، باکتری ها و مخمرها در آنها آسان است و این هم چنین بدان معناست کــه هــر جســم خارجی باقی مانده در کانال گوش باید راه دشواری را برای خروج طی کند. عفونت ها معمــولاً به دلیل اجسام خارجی به دام افتاده در کانال گوش رخ می دهند. سگ های دارای آلرژی و نژادهایی مانند کاکر اسپانیل، باست هوند و پودل به این نوع عفونت ها بسیار حساسند.

مراقبت از گوش در سگ ها
مراقبت های روتین :
مراقبت و نگه داری منظم باید شــامل چک کردن گوش باشد. این امر به خصوص برای سگ هایی که گوش آنها مقدار زیادی واکس تولید می کنند یا مقدار زیادی مو در گوش خود دارند ضروری است. اگر داخل گوش های ســگ  شــما کثیف به نظر می رسد آنها را با یک گلوله پنبه آغشــته شده به روغن های معدنی، پراکســید هیدروژن یا محلول های آماده ی مخصوص پاک کــردن گوش کــه در کلینیک ها موجود هســتند و به این منظور فرموله شده اند، پاک کنید. از آنجایی که پوست داخلی گوش حساس است به دکتر دامپزشــک حیوان خود اجازه دهید که نحوه صحیح پاک کردن گوش های سگ را به شما نشان دهد.

گوش های سگ خود را به طور مرتب ( روزانه ) یا به میزانی عمیق که باعث آســیب آن می شود پاک نکنید و مراقب باشید که هرگز چیزی را وارد کانال گوش نکنید. اگر گوش ســگ شما دارای مقدار موی خارج شده از کانال گوش است برای جلوگیری از تشکیل توده ها و ضایعات هر چند هفته یک بار موها را خارج کنید.

مراقبت از گوش در سگ هاتمیز ماندن گوش ها:
اگر مراقب نباشید، حمام کردن مکرر و شنا کردن می تواند منجــر به تخریش و عفونت گوش ها شود. برای جلوگیری از این امر قبل از حمــام یک توده پنبه را در داخــل گوش قرار دهید و مطمئن شــوید که بعد از ورزش هــای آبی و حمام تا حد امکان به میزانی که به آنها آسیب وارد نشود گوش ها را خشک کرده اید.

اگر سگ شما مستعد ابتلا به عفونت های گوش است بهتر است که مقدار کمی محلول خشک کننده گوش مخصوص سگ ها در داخل کانال گوش استفاده کنید تا به تبخیر آب به دام افتاده در داخل گوش ها کمک کند. این محلول های شــوینده گوش عموماً دارای عصاره گیاه تارون کوهی ( witch hozel ) هستند و در کلینیک ها موجود می باشند.

مراقبت از گوش در سگ ها
علائم خطر :
ضروری اســت در صورت مشاهده هریک از علائم زیر در گوش سگ با دکتر دامپزشک تماس گرفته شود :

خروج ترشحات از گوش
بوی بد
قرمزی
تورم  پوسته پوسته شدن پوست
از دست رفتن موها
لطفاً توجه داشــته باشید که وجود واکس قهوه ای یا سیاه و واکس تیره شــبیه رنگ قهوه از نشانه های کلاسیک وجود جرب های گوش می باشــند. تنها دکتر دامپزشک می تواند  بعد  وجود جرب ها را به طور قطع تشخیص دهد بنابراین حتماً از دیدن چنین علائمی در کم ترین زمان ممکن سگ خود را برای معاینه نزد دکتر دامپزشک ببرید.

مراقبت از گوش در سگ ها
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos