پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • پرتره های خلاقانه حیوانات ◄ پرتره های خلاقانه حیوانات
    پرتره های خلاقانه حیوانات که از گلبرگ های گل به دقت چیده شده اند. مجموعه ای از گل آرایی زیبا توسط هنرمند با استعداد Raku Inoue.
 • حیواناتی با ظاهر واقعی از چوب ◄ حیواناتی با ظاهر واقعی از چوب
    سرگئی بابکوف، هنرمند روسی، حیواناتی با ظاهر واقعی از چوب می سازد. مجسمه‌های چوبی دقیق ساعت‌ها طول می‌کشد تا تکمیل شوند و در نهایت شبیه پرندگان، جوندگان و سایر حیوانات واقعی می‌شوند.
 • تصاویر خلاقانه و سورئال حیوانات ◄ تصاویر خلاقانه و سورئال حیوانات
    مجموعه ای از تصاویر خلاقانه و سورئال حیوانات را نشان می دهد که در حال انجام حرکات یوگای پیچ خورده هستند. آثار هنری خلاقانه حیوانات وحشی توسط هنرمند پاریسی برونو پونتیرولی.
 • تصاویر خلاقانه حیوانات چاق ◄ تصاویر خلاقانه حیوانات چاق
    مجموعه ای از تصاویر خلاقانه حیوانات چاق را نشان می دهد که در حال تماشای تلویزیون، بازی های ویدیویی و اتلاف وقت با تلفن خود هستند. پروژه هنری "حیوانات تنبل" توسط گودونگ ژائو، هنرمندی از پکن، چین.
 • مجسمه‌های مینیاتوری واقعی ◄ مجسمه‌های مینیاتوری واقعی
    مجسمه‌های مینیاتوری واقعی از گربه‌ها، سگ‌ها، پرندگان و حیوانات وحشی. مجسمه های حیوانی بسیار دقیق و واقعی که توسط Kerri Pajutee ساخته شده است.
 • قفسه های کتاب خلاقانه ◄ قفسه های کتاب خلاقانه
    قفسه های کتاب خلاقانه ای طراحی شده اند که شبیه تصاویر حیوانات وحشی زیبا هستند. سری مبلمان به شکل حیوانات ساخته شده توسط خانه طراحی فرانسوی Ibride.
 • جا تخم مرغی پنگوئن ◄ جا تخم مرغی پنگوئن
    نگهدارنده تخم مرغ خلاقانه که شبیه کلونی کوچک پنگوئن های شایان ستایش است. "Egguins" توسط Peleg Design تا 6 عدد تخم مرغ را در خود جای می دهد و دارای دسته ای خلاقانه است که حتی در آب جوش داغ همیشه خنک می ماند.
 • نگهدارنده های تخم مرغ ◄ نگهدارنده های تخم مرغ
    نگهدارنده های تخم مرغ الهام گرفته از طبیعت طراحی شده اند تا شبیه پرندگان، گربه ها و حیوانات وحشی باشند. لیوان های سرامیکی تخم مرغ دست ساز هانا ترنر تخم مرغ های آب پز را نگه می دارد و چیز خاصی را به میز صبحانه شما اضافه می کند.
 • رحت های پهن شده به شکل حیوانات ◄ رحت های پهن شده به شکل حیوانات
    شکل‌هایی از اسب‌ها، گاوها و گاوهای نر ساخته شده از لباس‌های شسته شده روی خط خشک‌کنی که با گیره‌های لباس متصل شده بود آویزان می‌شدند. "حیوانات ساخته شده از لباس" - مجموعه ای از تصاویر خلاقانه هلگا استنتزل.
 • مجسمه هایی با الهام از حیوانات ◄ مجسمه هایی با الهام از حیوانات
    مجموعه ای از مجسمه های رسا از حیوانات با بدن واقعی انسان در موقعیت های دنیای واقعی قرار داده شده است. مجسمه های ترکیبی حیوانات انسانی خلاقانه ساخته شده از خاک رس توسط الساندرو گالو.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29230    |     صفحه 1 از 2923
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

Finnish Spitz

 Finnish Spitz
فینیش اشپیتز در اصل برای شکار انواع طعمه های کوچک و بزرگ پرورش داده شده اند و بعد از آن زمانی که چیزی را یافتند شروع به پارس کردن می کنند. امروزه آنها را بعنوان مخاطبین پرحرفی می شناسند که شما را از هر چیزی که در اطرافتان باشد آگاه می کنند.

 
آمار حیاتی نژاد فینیش اشپیتز | Finnish Spitz
دسته بندی نژاد: سگهای ورزشی

قد: ۳۸ تا ۵۱ سانتی متر

وزن: ۹ تا ۱۶ کیلوگرم

طول عمر: ۱۰ تا ۱۲ سال

 
نکات برجسته نژاد فینیش اشپیتز | Finnish Spitz
فینیش اشپیتز سگی پر جنب و جوش و پر انرژی است که نیاز به فعالیت روزانه زیادی دارد.
به این سگها به یک دلیل خوب اشاره گرهای پارس نیز گفته میشود؛ زیرا آنها عاشق پارس کردن هستند. از سنین پایین باید به آنها یاد دهید زمانی که فرمان میدهد دست از پارس کردن بکشند، البته امیدوارم همسایگان پر تحملی داشته باشید.
بدلیل اینکه اشپیتزها سگهای شکاری هستند هرگز نباید در محوطه های نا امن رها شوند.  یک محیط محصور برای آنها از واجبات است.
از جمله خصوصیات سگ اشپیتز این است که اگر برای مدت طولانی در بیرون از خانه تنها باشند با دیدن هر چیزی شروع به پارس کردن میکنند مگر اینکه برای عدم انجام این کار آموزش دیده باشند.
استپیزها مدت زمان طولانی را نیاز دارند تا به بلوغ ذهنی برسند، وزمانی که ۳ تا ۴ ساله هستند رفتاری نسبتا احمقانه دارند.
بطور کلی سگهای شکاری متفکران مستقلی هستند که می توانند بسیار لجوج و سرسخت ظاهر شوند. اشپیتزها سگهای متفاوتی نیستند. اگر میخواهد از داشتن سگی باهوش و مشتاق به یادگیری خوشحال باشید روشهای آموزشی مناسب و با انگیزه را یاد بگیرید.
سگ فینیش اشپیتز در خانواده رفتار خوبی با دیگر حیوانات خانگی دارند ولی با سگهایی که نمی شناسند ممکن است پرخاشگر باشند.
این نژاد سگی است که به گوشه گیری و مشکوک بودن تمایل دارد. آنها سگهای نگهبان خوبی نیستند، اما می تنوانند زمانی که کسی به خانه شما نزدیک میشود با پارس کردن شما را آگاه کنند.
از ویژگیهای رفتاری آنها این است که، اشپیتزها عاشق خوردن هستند. از آنجائیکه به هر چیزی ناخنک میزنند ممکن است دچار اضافه وزن شوند. سعی کنید به آنها هویج یا یک رژیم کم چرب بدهید.
برای داشتن یک سگ سالم، هرگز از یک پرورش دهنده غیر مسئول یا فروشگاههای فروش حیوانات خانگی، توله سگ نخرید. بدنبال یک پرورش دهنده مطمئن باشید؛ کسی که آزمایشات مختلف مربوط به نژادهای سگ را از نظر مبتلا نبودن به بیماریهای ژنتیکی و سلامت مزاج انجام داده باشد.
 
وزن و اندازه نژاد فینیش اشپیتز | Finnish Spitz
وزن در نرها: (۱۲-۱۶) کیلوگرم، وزن در ماده ها: (۱۰-۱۴) کیلوگرم.

قد در نرها: (۴۴-۵۵) سانتی متر، قد در ماده ها: (۴۰-۴۶) سانتی متر.

 
شخصیت نژاد فینیش اشپیتز |Finnish Spitz 
این نژاد شمال اروپایی فعال و رفتاری دوستانه دارد. به لحاظ طبیعت هشدار دهنده اش می تواند یک سگ پاسبان خوب و یک محافظ برای اعضای خانواده باشد. او ممکن است نسبت به غریبه ها رفتار محتاطانه ای داشته باشد اما هرگز خجالتی یا تهاجمی نیست.

او کودکان را دوست دارد و با دیگر حیوانات تعامل خوبی دارد بویژه اگر با آنها بزرگ شده باشد. از سوی دیگر آنها متفکران مستقلی هستند که این موضوع می تواند چالشی برای آموزش باشد ممکن است  از لحاظ عاطفی و ذهنی تا سن ۳ تا ۴ سالگی به بلوغ نرسند.

مانند هر سگی، فینیش اشپیتز هم نیاز دارد که خیلی زود اجتماعی شود و در معرض انواع صداها، مناظر، افراد و تجارب مختلفی قرار بگیرد. اجتماع به سگ شما کمک می کند تا در روند رو به رشد به یک سگ همراه خوب تبدیل شود.

 
مشکلات و سلامتی نژاد فینیش اشپیتز | Finnish Spitz
فینیش اشپیتزها معمولا سگهای سالمی هستند؛ اما مثل تمام نژادها آنها هم مستعد ابتلا به برخی از بیماریها هستند. ممکن است که همه اشپیتزها، همه این بیماریها را نگیرند اما اگر شما از این نژاد مراقبت میکنید مهم است که نسبت به آنها آگاهی داشته باشید.

دیسپلازی مفصل ران: یک بیماری وراثتی است که در آن استخوان ران به خوبی به مفصل ران متصل نمی شود. بعضی از سگهای مبتلا به این بیماری ممکن است در ناحیه لگن، یک پا یا هردو پای عقب دچار درد شوند؛ اما در عین حال ممکن است که شما متوجه هیچ گونه ناراحتی در یک سگ مبتلا به دیسپلازی ران نشوید. باتوجه به سن سگ ممکن است دچار ورم مفاصل شود. غربالگری اشعه X برای دیسپلازی ران توسط بنیاد ارتوپدی حیوانات یا برنامه بهبود ران دانشگاه پنسیلوانیا pennHIP انجام میشود. اگر شما در حال خرید توله سگ هستید حتما از پرورش دهنده آن سوال کنید که آیا آزمایشات مربوط به این بیماری برروی پدر و مادر آن سگ انجام شده است یا خیر و از عاری بودن هرگونه مشکلی مطمئن شوید. دیسپلازی ران یک بیماری وراثتی است اما ممکن است تحت عوامل محیطی مانند رژیم غذایی پرکالری یا صدمات وارده بر اثر پریدن و افتادن برروی سطوح نیز ایجاد شده باشد.
در رفتگی کشکک زانو: کشکک، کاسه زانواست. دررفتگی به این معنی است که بخشی از کالبد مثلا استخوانی از یک مفصل از جای خودش در بیاید. دررفتگی کشکک زانو زمانی رخ میدهد که مفصل زانو ( اغلب در پای عقبی ) از جای خودش در بیاید و باعث درد شود. این ممکن است فلج کننده باشد. بسیاری از سگها با این وضعیت زندگی نسبتا عادی دارند اما در موارد شدید ممکن است جراحی تجویزشود.
صرع: این بیماری را میتوان با دارو کنترل کرد اما درمان ندارد. سگ مبتلا به صرع میتواند با یک مدیریت مناسب از سوی شما براحتی زندگی کند وزندگی راحت و کاملی داشته باشد. علت این بیماری ممکن است ارثی باشد و یا اینکه علتی ناشناخته داشته باشد.
در مورد  فینیش اشپیتز شما باید نتایج آزمایشات سالانه مربوط به خون و ادرار برای عملکرد کلیه ها و ناهنجاریهای مربوط به نفرویاتی پروتئین و از دست دادن پروتئین از طریق روده و دیسپلازی کلیه و بیماری آدیسون را دریافت کنید. همچنین صدور گواهینامه از بنیاد رجیستری چشم سگ که نشان دهد چشم سگ طبیعی است،  ضروری است.

از آنجائیکه بسیاری از مشکلات سلامتی این نژاد تا زمانی که سگ به بلوغ کامل نرسد بروز نمی کنند، گواهی عدم سوء پیشینه سلامت برای سگهای کمتر از ۲ سال صادر نمی شود. پرورش دهنده ای را پیدا کنید که توله سگ را قبل از سن ۲ تا ۳ سالگی پرورش داده باشد.

 
مراقبت از نژاد فینیش اشپیتز | Finnish Spitz
فینیش اشپیتز سگ پر انرژی و فعالی است و نیاز به میزان زیادی فعالیت و ورزش روزانه دارد. این سگها برای زندگی آپارتمانی توصیه نمی شوند و همینطور برای کسانی که زمان و انرژی زیادی برای ورزش دادن به توله سگ ندارند.

اشپیتز را اگر به تنهایی در حیاط پشتی خانه رها کنید احتمالا مشغول فعالیت مورد علاقه اش یعنی پارس کردن میشود. دومین فعالیت مورد علاقه او شکارکردن است که شامل کندن چاله برای گرفتن موش یا تعقیب کردن سنجاب و پرندگان شود. نگهداری این نژاد نیازمند آگاهی و دانش و فعالیت زیاد و همسایگانی با درک و صبور است.

او آب و هوای سرد را ترجیح میدهد ودراین در این شرایط خیلی خوب در داخل خانه میماند. زمانی که او را برای پیاده روی به مکانهای عمومی میبرید از بسته بودن او با قلاده مطمئن شوید زیرا دیگر نمی تواند بدنبال هر چیزی به تعقیب بپردازد. روزانه ۳۰ دقیقه پیاده روی کمکی برای سوزاندن انرژی زیاد اوست.

آموزش سگی با اینچنین اراده مستقلی می تواند تبدیل به یک چالش برای شما شود. شما باید با او با صدایی نرم و آرام و همراه با نوازش آموزش دهید. با هوشی که دارند ممکن است براحتی نسبت به آموزشهای تکراری بی حوصله شوند. جلسات آموزشی خود را کوتاه کنید.

  مربیان حرفه ای میگویند که اشپیتزها می توانند با هوش زیادشان برای صاحبان خود دردسر ساز شوند بنابراین شما نیاز به پافشاری و استقامت زیادی در این راه دارید.

 
تغذیه نژاد فینیش اشپیتز | Finnish Spitz
میزان توصیه شده روزانه: ۱.۷۵ تا ۲.۵ پیمانه غذای خشک در روز که توصیه میشود به دو وعده غذایی تقسیم شود.

توجه: مقدار غذایی که سگ بالغ شما میخورد بستگی به اندازه سن، ساختار، سوخت وساز و سطع فعالیتهای او دارد. سگها هم مثل انسانها شخصیتهای حقیقی هستند ونیاز های غذایی همه آنها مثل هم نیست کیفیت غذای سگ نیز متفاوت است. شما بهتر است غذای مغذی تری به سگ بدهید تااینکه ظرف غذای او را چندین بار پر کنید.

فینیش اشپیتز خود را بوسیله اندازه گیری مواد غذایی و غذا دادن دو بار درروز به جای ترک غذا در تمام وقت در وضعیت جسمی خوبی قرار دهید. اگر مطمئن نیستید که اضافه وزن دارد او را با چشم و دستتان آزماش کنید. اول نگاه کردن به او. شما باید قادر باشید کمر او را ببینید. سپس دست خود را بر پشتش و شستها را در امتداد ستون فقرات قرار دهید با انگشتها رو به پائین بکشید شما باید بدون وارد کردن فشار زیاد قادر به لمس دنده ها باشید. اگر نتوانستید او نیاز به کم کردن غذا و افزایش دادن فعالیتش دارد.

برای اطلاع بیشتر در مورد تغذیه فینیش اشپیتز خود راهنماییهای مارا در زمینه خرید غذای درست، تغذیه توله سگ و تغذیه سگ بالغتان ببینید.

 
آراستن نژاد فینیش اشپیتز | Finnish Spitz
فینیش اشپیتز پوششی دو لایه دارد. در زیر یک پوشش نرم، کوتاه و متراکم دارد که در بالا توسط موهای سختی بطول ۱ تا ۲ اینچ محافظت میشود. موی روی سر و پاها کوتاه هستند. طولانی ترین و متراکم ترین موها برروی دم و پشت پاهای عقبی قرار دارند. نرها معمولا نسبت به ماده ها پوشش بیشتری بخصوص در قسمت شانه ها دارند.

رنگ پوست آنها هاله از طلایی – قرمز است که توناژی از رنگ عسلی روشن تا قهوه ای مایل به قرمز است. رنگ آن مهم نیست فقط باید روشن و تمیز باشد نه گل آلود و کثیف. از آنجائیکه لایه زیرین کمرنگ تر از لایه رویی است زمانی که زیر نور خورشید بایستند براق بنظر می آید.

پوشش او با لکه هایی به رنگ سفید برروی انگشتان پا یا نواری سفید رنگ برروی سینه اش دیده میشود. همچنین ممکن است بصورت پراکنده در امتداد خط لب موهای سیاه وسفید و بصورت جداگانه موهای سفید و سیاه در دم و پشتش داشته باشد. درسگهای بالغ میزان موی سیاه کاهش پیدا میکند اما برروی بینی، لبها و حاشیه چشم همیشه سیاه هستند.

با بورس زدن آنها بصورت هفتگی، کاملا تمیز باقی می مانند. پوست چربی ندارند بنابراین بو نمی دهند. موهای آنها بشدت در بهار و پائیز ریزش دارد بنابراین با بورس زدن بیشتر در این فصول از معلق بودن موهای آنها در هوا ریختنش در همه جا جلوگیری کنید.

استحمام تنها درموارد نیاز لازم است. اشپیتز فنلاندی یک سگ شسته روفته است به این معنی که به جز قسمت زیر پاهایش نیاز به هیچ پیرایش خاصی ندارد.

نیازمندیهای دیگر او در زمینه نظافت عبارتند از بهداشت دهان و دندان و مراقبت از ناخنها. مسواک زدن حداقل ۲ یا ۳ بار در هفته به حذف باکتریها کمک میکند و بصورت روزانه اگر انجام شود بهتر است.

ناخنهایش را یک یا دوبار در ماه کوتاه کنید. درون گوش و دهانش را بررسی کنید. نظافت او را به همراه پاداش و جایزه برایش انجام دهید.

 
میزان سازگاری نژاد فینیش اشپیتز | Finnish Spitz با کودکان و حیوانات خانگی دیگر
فینیش اشپیتز با بچه ها سازگاری خوبی دارند و توانی زیادی برای راه رفتنهای طولانی مدت دارند. آنها بسیار محکم و قوی هستند بطوریکه وقتی هنوز مهارتهای حرکتیشان در زمانی که نوپا هستند پرورش کافی پیدا نکرده است هم براحتی مجروح و زخمی نمیشوند.

بطوریکه گفته شد شما همیشه باید به کودکانتان در مورد تعاملاتشان با سگها و نحوه لمس کردن آنان آموزش دهید؛ شما باید همیشه برروی رفتار کودک و سگتان باهم نظارت داشته باشید تا از هرگونه آسیبی از سوی هر دو طرف جلوگیری کنید. شما باید به فرزند خود یاد دهید زمانی که سگ خواب است یا در حال غذا خوردن است از او دور بماند. یک سگ هر چقدر هم که مهربان باشد نباید با یک کودک خردسال تنها رها شود.

فینیش اشپیتز میانه خوبی با سگها وگربه ها دارد بخصوص اگر با آنها بزرگ شده باشد، اما ممکن است با سگهایی که نمی شناسد رفتاری تهاجمی داشته باشد.

 
محل نگهداری نژاد فینیش اشپیتز | Finnish Spitz
این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب است ولی باید در طول روز به میزان کافی فعالیت بدنی داشته باشد. در داخل خانه بسیار آرام است و می توانید این سگ را به راحتی در خانه نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان شما، برای جنب و جوش و انجام فعالیت های بدنی روزانه او کافی اس
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ پرتره های خلاقانه حیوانات
◄ حیواناتی با ظاهر واقعی از چوب
◄ تصاویر خلاقانه و سورئال حیوانات
◄ تصاویر خلاقانه حیوانات چاق
◄ مجسمه‌های مینیاتوری واقعی
◄ قفسه های کتاب خلاقانه
◄ جا تخم مرغی پنگوئن
◄ نگهدارنده های تخم مرغ
◄ رحت های پهن شده به شکل حیوانات
◄ مجسمه هایی با الهام از حیوانات
◄ مجسمه های سیمی از حیوانات
◄ مجسمه اسب تروا با الهام از فناوری
◄ صندلی مدرن که هم برای انسان و هم برای گربه
◄ مجسمه های منحصر به فرد حیوانات
◄ حیوانات خوش پوش
◄ کقش هایی برای تمیز کردن با سگ ها
◄ بالکن برای گربه ها
◄ ماشین لباسشویی بازیافتی تبدیل شده به آکواریوم
◄ خرس های تدی فضانورد
◄ بوقلمون های فضایی
◄ موس خلاقانه شبیه به پوکومون
◄ ابزاری شبیه به حشرات
◄ بالش بوقلمونی
◄ بالشی برای شما به شکل سگ
◄ مجسه هایی از حیوانات ساخته شده با روزنامه
◄ آثار هنری رنگارنگ سه بعدی
◄ ظرف نودل شبیه سگ
◄ گیتار گودزیلا
◄ کوله پشتی مگسی
◄ اسباب بازی های غول پیکر و حیوانات شکم پر ۲
بعدی 1 قبلی

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ پرتره های خلاقانه حیوانات
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook
dram film izle