پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • سفر با دوچرخه با سگ ها ◄ سفر با دوچرخه با سگ ها
    محصولی زیبا برای صاحبان دوچرخه که دوست دارند با سگ خود سفر کنند طراحی شده است. قفسه حیوانات خانگی Fairdale بهتر از یک سبد یا یک تریلر است. سیستم نصب نوآورانه سگ (یا گربه) شما را ایمن و ایمن نگه می دارد. راه حل عالی برای اتصال سگ به دوچرخه!
 • راه پله ای برای سگ ها ◄ راه پله ای برای سگ ها
    پلکان خلاقانه طراحی شده توسط 07Beach برای خانه مسکونی در ویتنام. دارای مجموعه ای اضافی از پله های کوچکتر است که به طور خاص برای سگ ها طراحی شده اند. خانه مدرن همچنین مجهز به در و پنجره های حیوان خانگی است.
 • پله هایی برای گربه ها ◄ پله هایی برای گربه ها
    پلکان دیواری مینیاتوری با سه یا پنج پله که برای گربه ها طراحی شده است به حیوانات خانگی اجازه می دهد از پله ها بالا بروند و بازی کنند. "پله گربه" ساخته شده از چوب توس توسط شرکت مبلمان گربه ایتالیایی AthletiCat.
 • تخت خواب برای گربه ها ◄ تخت خواب برای گربه ها
    تخت خواب خلاقانه طراحی شده توسط استودیو مانگو شبیه سر یک گربه غول پیکر است. هر تخت گربه دارای دو کوسن نرم است. حالا حیوان خانگی شما در نهایت می تواند در داخل دهان یک گربه بزرگ بخوابد. از کیتی میو می توان به عنوان صندلی نیز استفاده کرد. در رنگهای متنوعی موجود است. آسان تمیز میشود. فروخته شده توسط PetsInn شانگهای
 • کیف حمل سگ خلاقانه ◄ کیف حمل سگ خلاقانه
    حمل حیوانات خانگی خلاقانه و خلاقانه طراحی شده توسط شانون بیچ به شما امکان می دهد سگ خود را به راحتی حمل کنید. حمل سگ Puppoose دارای 4 بند قابل تنظیم، بالشتک گردن برای راحتی شما و بند امنیتی است که ایمنی حیوان خانگی شما را تضمین می کند.
 • پنجره گنبدی شفاف ◄ پنجره گنبدی شفاف
    پنجره گنبدی شفاف به سگ ها اجازه می دهد تا کنجکاوی خود را برآورده کنند و ببینند در طرف دیگر حصار چه اتفاقی می افتد. پنجره حصار پت پیک: هر سگی باید دیدگاهی داشته باشد. [سفارش]
 • چند تا ایده دیگه برای باکس حمل سگ و گربه ◄ چند تا ایده دیگه برای باکس حمل سگ و گربه
    حمل حیوانات خانگی راحت با سوراخ های تهویه، پدهای قابل شستشو و پنجره ها. کوله پشتی و کیف های U-pet به شما در حمل و نقل گربه یا سگ کمک می کند. [سفارش]
 • چای کیسه ای زیبا و خلاقانه ◄ چای کیسه ای زیبا و خلاقانه
    چای کیسه ای زیبا و خلاقانه طراحی شده توسط Charm Villa شبیه ماهی قرمز است. بسته بندی چای هوشمند از تایوان. ماهی کوچولو در فنجان چای شما شنا می کند.
 • جلیقه سگ چشم نواز با چراغ های LED ◄ جلیقه سگ چشم نواز با چراغ های LED
    جلیقه سگ چشم نواز با چراغ های LED ایمنی باعث افزایش دید شما و حیوان خانگی شما در پیاده روی های صبح و عصر می شود. جلیقه سگ LED فیبر نوری قابل شارژ، سبک و ضد باران. [سفارش]
 • بزار ماهی ها هم یه جور دیگه ببیند ◄ بزار ماهی ها هم یه جور دیگه ببیند
    گنبد شفاف پر از آب به ماهی ها اجازه می دهد تا بالای سطح حوض شنا کنند و دنیا را ببینند. گنبد ماهی شناور / پنجره برای برکه زیپ شما طراحی شده توسط Velda. از غذا استفاده کنید و ماهی های خود را آموزش دهید که تا داخل گنبد شنا کنند.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29170    |     صفحه 1 از 2917
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

Kerry Blue Terrier

Kerry Blue Terrier
کری بلو تریر اصالتا یک سگ کاری است. او از شهر کوچک کری واقع در ایرلند آمده است، جاییکه او را برای شکار های کوچک و پرندگان، کشتن جوندگان و گله داری گاو و گوسفند پرورش داده اند. باهوش و شجاع است، یک حیوان خانگی محبوب است، از خود گذشتگی شدیدش را به خانواده یا دسته ای که با آنها زندگی می کند بخوبی نشان میدهد. اگرچه که او منحصرا یک نژاد معروف و شناخته شده نیست، اما به لطف تواناییهای کاری خود و همراهی و وفاداریش از توجه طرفدارانش برخوردار است.

 
آمار حیاتی نژاد کری بلو تریر | Kerry Blue Terrier
دسته بندی نژاد: سگهای تریر

قد: ۴۳ تا ۴۸ سانتی متر

وزن: ۱۵ تا ۱۸ کیلوگرم

طول عمر: ۱۲ تا ۱۵ سال

 
نکات برجسته نژاد کری بلو تریر | Kerry Blue Terrier
کری بلو تریر بسیار سریع یاد می گیرد، هرچند گاهی می تواند در برابر یادگیری بسیار اراده محکمی داشته باشد. برای آموزش دادن این نژاد شما نیاز به صبر زیاد و ثبات و استقامت به علاوه یک حس خوب شوخ طبع دارید.
کری بلو تریر رفتار دوستانه ای با مردم دارد، اما تنفرش از سگهای دیگر معروف است. او می تواند یک حالت تهاجمی و جدال داشته باشد. صاحبان آنها باید زمانی که کری بلو تریر را در مکانهای عمومی و جمع می برند هوشیار و گوش به زنگ باشند. اگر به خوبی آموزش نبینند و اجتماعی نشوند، احتمال دارد که دعوا کنند ،اما اگر سرزنش شوند سعی می کنند که این کار را پایان دهند.
آراسته نگه داشتن کری بلو تریر گران است و اگر خودتان این کار را انجام میدهید، کار بسیار سختی است.
مانند تمام تریرها، کری بلو تریر هم سگ چابکی است. او عاشق حفر کردن، تعقیب و گریز، جویدن و گاهی اوقات هم پارس کردن است.
این یک نژاد فعال است. به فعالیتهای منظم روزانه نیاز دارد. بهترین گزینه یک حیاط برای بازی به همراه پیاده روی های روزانه است.
برای داشتن یک توله سگ سالم، هرگز از پرورش دهندگان نامعتبر یا فروشگاههایی که حیوانات خانگی میفروشند خریداری نکنید. بدنبال پرورش دهنده ای باشید که تمامی آزمایشات مربوط به سگها را در زمینه بیماریهای ژنتیکی انجام داده باشد و سگهایی که مزاج سالم داشته باشند.
 
وزن و اندازه نژاد کری بلو تریر | Kerry Blue Terrier
وزن در نرها: (۱۵-۱۸) کیلوگرم، وزن در ماده ها: (۱۵-۱۸) کیلوگرم.

قد در نرها: (۴۶-۵۰) سانتی متر، قد در ماده ها: (۴۴-۴۸) سانتی متر.

 
شخصیت نژاد کری بلو تریر | Kerry Blue Terrier
بلو کری یک سگ سخت کوش، مستقل و ورزشی با مقدار زیادی انرژی و استقامت است. مانند اکثر تریرها، او به حفر کردن، تعقیب و پارس کردن (گاهی) تمایل دارد. اگر شما درنظر دارید که این نژاد را داشته باشید، باید به این فکر کنید که آیا می توانید با این تمایلات رفتاری او کنار بیایید یا خیر. اگر چنین است، شما با داشتن یک کری بلو تریر و رفتار سرگرم کننده و عشقش و حتی رفتار احمقانه اش خوشحال خواهید بود.

بلو کری تریر یک نژاد فعال است و به میزان زیادی ورزش و فعالیت نیاز دارد – ذهنی و جسمی. او را برای مدت زمانی زیادی تنها نگذارید، بی حوصله شدنش منجر به بروز رفتارهای مخربی که قبلا گفته شد میشود. آموزش رفتارهایی که مناسب سگها است برای او یک ضرورت است. کنار نیامدن با سگهای دیگر برای او دلپذیر است. او تمایل دارد که با سگهای دیگر مبارزه کند و حیوانات کوچک را بعنوان طعمه می بیند و آنها را تعقیب می کند.

خلق و خوی سگ تحت تاثیر عواملی مانند وراثت، آموزش و اجتماعی شدن شکل میگیرد. سگی با خلق و خوی خوب و مزاج سالم کنجکاو و بازیگوش است.

همیشه ازاینکه یکی از والدین (معمولا هم مادر زیرا در دسترس است) خوی و خصلت خوبی دارد مطمئن شوید تا بتوانید توله سگی را انتخاب کنید که با آن احساس راحتی میکنید. مواجه و برخورد با دیگر بستگان سگ به شما کمک مفیدی خواهد کرد برای اینکه بتوانید بفهمید زمانی که توله سگتان رشد کرد از لحاظ خلق وخو چه جور سگی خواهد شد.

مانندهر سگی این نژاد هم نیاز دارند که خیلی زود روابط اجتماعی را شروع کنند، آنها باید زمانی که هنوز کوچک هستند با افراد گوناگون، صداها، مناظر و تجارت مختلفی مواجه شوند. این روند به شما این اطمینان را میدهد که سگتان به سمت تبدیل شدن به یک سگ همراه و اهل گردش رشد می کند.

ثبت نام کردن او در کلاسهای مخصوص به سگها شروع بسیار خوبی است. دعوت از بازدیدکنندگان بطور منظم، بردن او به پارکهای شلوغ، فروشگاهها و مکانهایی که اجازه ورود سگ را میدهند، دیدار با همسایگان در اوقات فراغت باعث می شود که مهارتهای اجتماعی او صیقل داده شود.

 
مشکلات و سلامتی نژاد کری بلو تریر | Kerry Blue Terrier
بلو تریرها عموما سگهای سالمی هستند؛ اما مثل تمام نژادها آنها هم مستعد ابتلا به برخی از بیماریها هستند. ممکن است که همه بلو تریرها همه این بیماریها را نگیرند اما اگر شما از این نژاد مراقبت میکنید مهم است که نسبت به آنها آگاهی داشته باشید.

اگرشما یک توله سگ خریدید پرورش دهنده ای را پیدا کنید که گواهی عدم سوء پیشینه سلامت برای هردو پدر و مادر توله سگ را به شما نشان دهد. گواهی عدم سوء پیشینه سلامت ثابت میکند که یک سگ برای یک بیماری خاص آزمایش شده است.

آنتروپیون: برگشتن پلک چشم به سمت داخل است، معمولا در پلک پایین اتفاق می افتد و برای هر دو چشم ممکن است پیش بیاید. این امر باعث از دست دادن بینایی و سوزش میشود و معمولا قبل از یک سالگی سگ اتفاق می افتد. زمانی که سگ بالغ میشود جراحی اصلاحی یک درمان موثر است.
کم کاری تیروئید: اختلال در غده تیروئید است. تصور میشود که این مشکل مسئول بروز مشکلاتی مانند صرع، آلوپسیا (ریزش مو)، چاقی، بی حالی، هایپرپیگمنتیشن، پیودرما و دیگر بیماریهای پوستی باشد. این بیماری را میتوان با دارو و رژیم غذایی درمان کرد.
کیستهای پوستی: برای این نژاد کیستها بصورت توده و برآمده معمول نیستند، معمولا کیستهای اپیدرمی یا کیست غده سباسه است که مشکلی هم ایجاد نمی کند، اگرچه اگر پاره شوند ممکن است عفونت کنند.
سرطان: علائم این بیماری شامل تورم غیر طبیعی، درد، برآمدگی، خونریزی از نواحی باز بدن، زخم هایی که التیام نمی یابند و یا مشکلات تنفسی است. درمان سرطان شامل شیمی درمانی، جراحی و دارو است.
کراتوز: کراتوز (بینی و پا) پیدایش میخچه، زگیل و پینه در پا و بینی است. اغلب دردناک است، میخچه می تواند همراه با پای صاف و نازک ارثی باشد. کراتوز را میتوان با عمل جراحی برداشته و یا با آنتی بیوتیک و کورتیکواستروئیدها تحت درمان قرار داد.
آب مروارید: کدورت در عدسی چشم است که باعث کوری میشود. سگ مبتلا دارای یک ظاهر ابری است. این یک بیماری وراثتی است که با بالا رفتن سن رخ میدهد. آب مروارید توسط عمل جراحی درمان میشود.
خشکی چشم: خشکی چشم و کراتیت دو وضعیتی است که در کری بلو دیده شده است، ممکن است بصورت جدا گانه و یا همزمان با هم رخ بدهد. خشکی چشم زمانی رخ میدهد که چشم اشک کافی برای مرطوب ماندن چشم را تولید نمی کند. دامپزشک شما میتواند آزمایشاتی برای علت آن انجام دهد و بیماری را با داورها و مراقبتهای ویژه درمان کند. کراتیت ها رنگدانه های بیماری هستند که لکه سیاهی را برروی قرنیه، بخصوص نزدیک گوشه بینی ایجاد می کنند. اگر این رنگدانه چشم را پوشش دهد باعث کوری میشود. دامپزشک میتواند دارویی را برای مرطوب نگه داشتن چشم و انحلال رنگدانه تجویز کند. در هر دو وضعیت نیاز به درمان طولانی مدت و مراقبت است.
درد مزمن گوش خارجی: عفونت مزمن گوش خارجی است، اغلب بدلیل رشد بیش از حد مو در گوش است که محل پروش قارچ و باکتری است. کری بلو مستعد عفونت گوش هستند. درمان آن شامل تمیز کردن گوش و برداشتن موهای در حال رشد در داخل کانال گوش است.
تحلیل پیشرو عصبی (PNA) : یک اختلال عصبی نادر است. علائم آن در سن ۲ تا ۶ ماهگی سگ بروز می کند. زمانی که سگ به یک سالگی میرسد نمی تواند روی پاهایش بایستد. هیچ درمانی برای آن وجود ندارد. تحقیقاتی بر روی نژادهای در حال حاضر در حال انجام شدن است.
دیسپلازی ران: یک بیماری وراثتی است که در آن استخوان ران بصورت نامتناسب به مفصل ران چسبیده است. بعضی از سگها ممکن است دچار درد یا لنگیدن در یک یا هردو پای عقب خود شوند، اما برخی دیگر علائم ظاهری از ناراحتی را نشان نمی دهند. (غربالگری اشعه ایکس روش خاصی برای تشخیص این بیماری است.) در هر صورت ورم مفاصل میتواند با سن سگ توسعه پیدا کند. اگر شما در حال خرید یک توله سگ هستید، از پرورش دهنده بخواهید که آزمایشات مربوطه را برای نشان دادن اینکه پدرو مادر عاری از این مشکل بوده اند را انجام داده باشد.
دررفتگی کشکک: این یک مشکل شایع در سگهای کوچک است. در رفتن به معنی از جا خارج شدن بخشی از استخوان یک مفصل است. اغلب در پای عقبی است که باعث درد میشود. این مشکل ممکن است فلج کننده باشد، اگرچه بسیاری از سگها با این وضعیت زندگی نسبتا عادی دارند.
کمبود پلاسما ترومبوپلاستین: یک اختلال نادر ارثی است که بر روی انعقاد خون بعد از عمل جراحی یا ضربات شدید تاثیر میگذارد. همان طور که از اسمش مشخص است توسط کمبود XI که عاملی موثر در انعقاد خون است بوجود می آید.
 
مراقبت از نژاد کری بلو تریر | Kerry Blue Terrier
کری بلو تریر یک سگ قدرتمند، چابک و ورزشی است که به ورزشهای منظم نیاز دارد. درحالیکه، برخی از کری بلو تریرها در یک محیط امن محصور مانند حیاط پشتی با خودشان بازی میکنند، اما بعضی ها هم نه.

پیاده روی روزانه نه تنها به حفظ عضلات، تناسب و تمیز بودن آنها کمک میکند بلکه ذهن آنها را هشیار نگه میدارد. کری بلو در آپارتمان زندگی کند یا جای دیگر نیاز دارد که حداقل سه بار در روز پیاده روی داشته باشد، حتی اگر باران ببارد یا دمای هوای زیر انجماد باشد.

آموزش و اجتماعی شدن برای کری بلو ضروری است. او را به مکانهای مختلف ببرید برای پیاده روی های طولانی او را به پارکهای شلوغ ببرید. برای دیدن مناظر و مردم او را به فضاهای باز ببرید.

با استفاده از تکنیکهای تقویت مثبت مانند ستایش او خیلی راحت می تواند یاد بگیرد. با وجود سرسختی که دارد، بطور شگفت آوری حساس است.

 
تغذیه نژاد کری بلو تریر | Kerry Blue Terrier
میزان توصیه شده روزانه: ۱.۵ تا ۲ پیمانه غذای خشک با کیفیت در روز که به دو وعده غذایی تقسیم شود.

توجه: مقدار غذایی که سگ بالغ شما میخورد بستگی به اندازه سن، ساختار، سوخت وساز و سطع فعالیتهای او دارد. سگها هم مثل انسانها شخصیتهای حقیقی هستند ونیاز های غذایی همه آنها مثل هم نیست کیفیت غذای سگ نیز متفاوت است. شما بهتر است غذای مغذی تری به سگ بدهید تااینکه ظرف غذای او را چندین بار پر کنید.

سگ خود را بوسیله اندازه گیری مواد غذایی و غذا دادن دو بار درروز به جای ترک غذا در تمام وقت در وضعیت جسمی خوبی قرار دهید. اگر مطمئن نیستید که اضافه وزن دارد او را با چشم و دستتان آزماش کنید. اول نگاه کردن به او. شما باید قادر باشید کمر او را ببینید. سپس دست خود را بر پشتش و شستها را در امتداد ستون فقرات قرار دهید با انگشتها رو به پائین بکشید شما باید بدون وارد کردن فشار زیاد قادر به لمس دنده ها باشید. اگر نتوانستید او نیاز به کم کردن غذا و افزایش دادن فعالیتش دارد.

 
آراستن نژاد کری بلو تریر | Kerry Blue Terrier
پوشش کری بلو نرم، متراکم و مواج است و اگر ریزش آن را در نظر نگیریم پوشش آن در سطح بالایی از نگهداری قرار دارد. شانه زدن روزانه برای او ضروری است، بعلاوه اینکه باید هر ۴ تا ۶ هفته یکبار حمام برود و تمیز شود.

بیشتر صاحبان برای آراستگی کری بلو استخدام یک آرایشگر را انتخاب می کنند، هرچند پیدا کردن کسی که بداند چطور این کار را به درستی انجام دهد کار سختی است.

دندانهایش را ۲ تا ۳ بار در هفته مسواک بزنید تا از تجمع جرم و باکتری در داخل دهان جلوگیری کنید. مسواک زدن روزانه برای جلوگیری از بیماریهای لثه و بوی بد دهان بهتر است.

اگر صدای کشیده شدن ناخنهایش را برروی زمین میشنوید آنها بیش از حد بلند شده اند. ناخنهایش را یک یا دو بار در ماه کوتاه کنید. ناخنهای پای سگ به رگهای خونی متصل است و اگر بیش از اندازه کوتاه کنید ممکن است خونریزی کند – وسگ ممکن است برای دفعه بعد که ناخن گیر را می بیند با شما همکاری نکند. بنابراین اگر تجربه این کار را ندارید از دامپزشک یا یک آرایشگر کمک بگیرید.

گوش او را باید هرهفته از لحاظ قرمزی یا بوی بد که نشانه های عفونت هستند بررسی کنید. گوش را یک پنبه مرطوب ملایم با PH متعادل تمیز کنید. چیزی را به داخل کانال گوش فرو نکنید؛ فقط گوش خارجی را تمیز کنید.

همانطور که اورا نظافت میکنید بدنش را از لحاظ زخم، خارش، علائم عفونت مثل قرمزی، حساسیت به لمس یا التهاب برروی پوست مورد بررسی قرار دهید. گوش، بینی، دهان وچشم را بررسی کنید، چشمها باید روشن باشند و هیچگونه قرمزی یا ترشحی نداشته باشند.

 
میزان سازگاری نژاد کری بلو تریر | Kerry Blue Terrier با کودکان و حیوانات خانگی دیگر
سگ کری بلو تریر عاشق بچه هاست ولی بدلیل اینکه او یک سگ قوی است در حین بازی خشن حتی با یک ضربه کوچک هم ممکن است باعث صدمه زدن بشود.

بطوریکه گفته شد شما همیشه باید به کودکانتان در مورد تعاملاتشان با سگها و نحوه لمس کردن آنان آموزش دهید؛ شما باید همیشه برروی رفتار کودک و سگتان باهم نظارت داشته باشید تا از هرگونه آسیبی از سوی هر دو طرف جلوگیری کنید. شما باید به فرزند خود یاد دهید زمانی که سگ خواب است یا در حال غذا خوردن است از او دور بماند. مهم نیست چقدر دوستانه ،هرگز کودک را با سگ تنها نگذارید.

او با سگهای دیگر بدخلق و تهاجمی است، هرچند که با آموزش و اجتماعی شدن و تغییر میتوان این گرایش را به حداقل رساند. زمانی که در اطراف سگهای دیگر است، بخصوص آنهائیکه نمی شناسدشان هرگز اجازه ندهید که حالت حمله به خود بگیرد.

با توجه غریزه قوی که برای شکار دارد، علاقه خاصی که به حیوانات کوچک ندارد. غریزه اش به او می گوید که آنها را تعقیب کند، بنابراین او را در جاهای عمومی با قلاده ببندید.

 
محل نگهداری نژاد کری بلو تریر | Kerry Blue Terrier
این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب است ولی باید در طول روز به میزان کافی فعالیت بدنی داشته باشد. در داخل خانه بسیار آرام است و می توانید این سگ را به راحتی در خانه نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان شما، برای جنب و جوش و انجام فعالیت های بدنی روزانه او کافی است.
محصولات فروشگاه مرتبط با این مقاله
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ سفر با دوچرخه با سگ ها
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook
dram film izle