پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

مهمترین دستور هایی که سگ شما باید بداند

مهمترین دستور هایی که سگ شما باید بداند
شما می‌توانید در خانه یا مکان‌های مختلفی که خود در آن حضور دارید، جای خوابی برای خوابیدن سگ در نظر گرفته و زمانی که فرمان می‌دهید، سگ به آن محدوده رفته و در همانجا بماند تا شما بتوانید با خیالی آسوده به کارهای روزانه خود رسیدگی کنید.

در زندگی امروزی خانه‌ها کمتر از حیاط و مکان مناسبی برای بازی سگ‌ها برخوردار هستند و سگ‌های آپارتمانی انرژی بالای خود را در داخل منزل تخلیه می‌کنند و همین امر سبب می‌شود آنها همیشه در منزل به این سمت و آن سمت بدوند و زمانی که شما سرگرم کاری هستید باعث بهم ریخته شدن منزل و یا خرابکاری‌های زیادی شوند و حتی می‌تواند موجب صدمه دیدن سگ‌ها گردد که برای صاحب‌ها بسیار ناخوشایند است. این آموزش برای چنین زمان‌هایی مفید است و باعث می‌شود سگ از زیر دست و پایتان کنار برود و همچنین دیگر برای استراحت از مبلمان و تخت خواب شما استفاده نکند.

آنچه شما برای خوابیدن سگ در رختخواب نیاز دارید
سگ در ابتدا باید آموزش‌های بخواب و منتظر بمان را کاملا یادگرفته باشد. سپس باید رختخوابی در محیطی مناسب برای ماندن سگ مشخص کنید تا زمانی که فرمان را به سگ می‌دهید حیوان سریعا وارد مکان مورد نظر شده و در همانجا بماند. بهتر است تخت یا رختخواب سگ سبک و قابل انتقال باشد تا شما بتوانید در هر مکانی از همان رختخواب استفاده کنید. همچنین باید یک فرمان کوتاه به دلخواه خود برای این آموزش انتخاب کنید مانند:  تو جات_ تو تختت و…

خوابیدن سگ | آموزش خوابیدن سگ | خوابیدن سگ ها - پرشین پت شاپ
روش آموزش خوابیدن سگ در رختخواب
سگ را با خوراکی تشویقی به مکان مورد نظر هدایت کنید

در کنار رختخواب سگ قرار گرفته، خوراکی تشویقی که در دست راست خود دارید را به حالت اشاره به سمت رختخواب برده فرمان (تو جات) را بیان کرده و سگ را به آمدن بر روی رختخوابش ترغیب کنید. به محض اینکه چهار پنجه سگ بر روی رختخواب قرار گرفت خوراکی تشویقی را به او می دهید.

چندبار این روند را تکرار کنید در مرحله بعدی خوراکی تشویقی را در دست چپ گرفته و با دست راست به سمت رختخواب اشاره کرده، فرمان را بیان نموده و زمانی که سگ وارد رختخواب شد خوراکی تشویقی را با دست چپ به سگ بدهید، این روند را تا جایی ادامه دهید که کلا خوراکی تشویقی در دیدرس سگ نباشد (داخل جیب یا کیف کمری) و زمانی که حیوان با فرمان شما وارد رختخواب شد خوراکی تشویقی در اختیارش قرار دهید.

اضافه کردن فرمان بخواب به آموزش بدون بیان آن
بعد از سه جلسه تمرین کوتاه، حال به فرمان تو جات فرمان بخواب را نیز اضافه می‌کنید. در ابتدا ممکن است سگ تنها یکی از دو فرمان را انجام دهد. بیاد داشته باشید که برای اجرای هر دو فرمان سگ فقط یک خوراکی تشویقی می گیرد در غیر این صورت نمی‌تواند دو فرمان را یک فرمان دانسته و به صورت متوالی انجام دهد و احتمال خطای سگ بسیار زیاد می‌شود.

برای ترکیب این دو فرمان خوراکی تشویقی را در دست چپ خود داشته ابتدا فرمان تو جات را همراه با اشاره دست راست به رختخواب سگ، بیان کرده وسپس زمانی که چهار پنجه سگ بر روی رختخواب قرار گرفت بدون بیان فرمان بخواب، با دست چپ خوراکی تشویقی را روبه روی بینی سگ گرفته و به سمت پایین می آورید زمانی که سگ برروی رختخواب خوابید خوراکی تشویقی را در اختیارش قرار می دهید.

افزایش طول مدت زمان آموزش برای خوابیدن سگ در رختخواب
حال که سگ شما کاملا یادگرفت که با شنیدن فرمان تو جات وارد رختخوابش شده و بخوابد در این مرحله شما چند قدم از سگ فاصله گرفته فرمان را بیان کرده زمانی که حیوان وارد رختخوابش شد و در حالت خوابیده قرار گرفت به سمتش رفته و خوراکی تشویقی را در اختیارش قرار می‌دهید.

اگر سگ قبل از تشویق شدن از جای خود خارج شد، شما با آرامش کامل و بدون تنبیه و فریاد زدن، فرمان را دوباره تکرار کرده و آموزش را از ابتدا شروع می‌کنید. به مرور فاصله خود را از سگ بیشتر کرده تا جایی که از دید سگ خارج شوید مثلا به سگ فرمان تو جات را داده و از اتاق بیرون میروید و دوباره برگشته و سگ را مورد تشویق قرار می‌دهید. در این آموزش شما باید هم فاصله و هم زمان آرام آرام افزایش دهید.

بهتر است رختخواب سگ را تغییر ندهید یعنی برای هر اتاق یک رختخواب در نظر نگیرید
سگ در طی این آموزش می تواند به راحتی در رختخوابش منتظر بماند تا شما شامتان را صرف کنید یا یک برنامه تلوزیونی ببینید. زمانی که میخواهید مدت آموزش را طولانی کنید بهتر است یک خوراکی جویدنی محبوب را همراه اسباب بازی مورده علاقه سگ، برای جلوگیری از بی حوصلی در اختیار حیوان قرار دهید.

انتقال مکان رختخواب سگ به محیطی دیگر
اگر شما می‌خواهید رختخواب سگ را به اتاقی دیگر در منزل انتقال دهید ابتدا صبر کنید سگ در یک مکان فرمان را به خوبی و بدون خطا انجام دهد. حال شما می‌توانید رختخواب را به اتاقی دیگر انتقال دهید و دوباره در مکان جدید آموزش را با سگ تکرار کنید. ممکن است با تغییر مکان رختخواب اجرای فرمان توسط سگ با کندی صورت گیرد.

اگر دیدید در اتاق جدید سگ فرمان را اجرا نکرد سگ را به اتاق قبلی برده و دوباره آنجا به سگ فرمان دهید و بعد از اجرا بلافاصله به اتاق مورد نظر رفته و تمرین را با صبر آغاز کنید و سپس اتاق بعدی و بعدی…

بهتر است رختخواب سگ را تغییر ندهید یعنی برای هر اتاق یک رختخواب در نظر نگیرید و در هر اتاق مکان ثابت و بدون خطری را برای قرار گیری رختخواب سگ در نظر بگیرید. مثلا در سالن همیشه رختخواب کنار مبلی باشد که شما برای دیدن تلوزیون آنجا می‌نشینید و یا در اتاق کارتان رختخواب سگ را زیر میز کارتان قرار دهید. این روند باعث می‌شود زمانی که شما وارد اتاق کار می‌شوید یا روی مبل می‌نشینید سگ بداند که باید روی رختخوابش بخوابد و در حالت انتظار باقی بماند.

سگ شما این آموزش را در خانه کاملا یادگرفته است حال می خواهید یک روز او را با خود به محل کار یا خانه یکی از دوستان ببرید و نمی‌توانید که به صورت مداوم تمام مدت با سگ سرگرم باشید، در این حالت حتما رختواب و جویدنی خوراکی را همراه خود ببرید و بدانید که روند آموزش تغییری پیدا نمی‌کند اما نگران نباشید بیشتر سگ ها زمانی که این آموزش را به صورت کامل در منزل یادگرفته باشند با سرعت نسبتا بالایی آنرا در مکان های جدید انجام می‌دهند.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos