پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

آموزش دستشویی سگ خانگی

اولین و بزرگ ترین معضل خانواده ها هنگام ورود توله سگ به خانه آموزش دستشویی سگ خانگی است و با اولین خرابکاری خانواده از نگه داری توله دلسرد می شود. لازم به ذکر است در آموزش دستشویی به سگ خانگی، مهم ترین عنصر یادگیری توله صبر و پشتکار شماست.

  
آموزش دستشویی سگ خانگی
اولین قدم آموزش استفاده از روزنامه یا پد مخصوص دستشویی سگ و پارک سگ که محیطی حدود ۳ یا ۴ متر است و بستگی به جثه توله سگ دارد. دلیل اینکه به جای روزنامه از پد مخصوص سگ و یا سینی دستشویی سگ استفاده می کنیم برای جذب بو و آب است. به این ترتیب دیگه دست و پای سگ شما کثیف نمی شود.

سگ را از ابتدا تا زمانی که آموزش دستشویی سگ را به طور کامل ببیند، نباید از پارک یا محیط محصوری که برایش در نظر گرفته شده بیرون بیاید. در پارک سگ ظرف آب و غذا و جای خواب و پد آغشته به دستشویی سگ و اسباب بازی لاتکس و کنفی قرار بدهید. هدف از اینکه برای آموزش پد آغشته به دستشویی نیاز است، این است که توله ها معمولا محلی را برای دستشویی انتخاب می کنند که بوی دستشویی سگ بدهد.

توله ها تا سن ۶ ماهگی در طول روز چندین مرتبه دستشویی می کنند. بعد از سن بلوغ که ۶ ماهگی است، میزان آموزش پذیری کم می شود و دفعات ادرار و مدفوع سگ به روزی دوبار می رسد. پس بهترین زمان آموزش ۳ماه تا نهایت ۱سالگی می باشد.

توله ها را معمولا بعد از بازی جنب و جوش و ۱۰دقیقه بعد از آب و غذا خوردن و بیدار شدن باید روی پد بگذاریم تا با بو کردن پد، دستشویی کنند. اگر درحال بازی گوشی و شیطنت بود، شما خسته نشوید و مصرانه هر بارکه خواست فرار کند و برود و یا شما را شروع کرد به گاز زدن و لیسیدن، با صدای بلند و جدی به او بگویید جیش کن! گاز نه!

زمانی که درست انجام داد شما تشویقش کنید و نوازشش کنید به هیچ عنوان برای آموزش دستشویی از تشویقی خوراکی سگ استفاده نکنید زیرا برای مراحل بعدی آموزش دچار مشکل خواهید شد.

وقتی سگ یاد گرفت که درون پارک خودش فقط روی پد دستشویی کند آن موقع زمانش رسیده که توله را با محیط خانه آشنا کنید. به این ترتیب روزی ۱۰ دقیقه او را بیرون ببرید و اجازه دهید درون خانه بازی کند. نکته ای که باید رعایت کنید این است که توله را باید در طول مدتی که درخانه آزاد است، کنترل کنید و چندین مرتبه به پد راهنماییش کنید.

توله هنگام دوییدن و بازی گشنه و تشنه می شود. مهم ترین نکته در آموزش همین جاست. ظرف آب و غذا باید بغل پد باشد تا موقعی که سگ برای آب خوردن میرود، بوی پد دستشویی را برایش یادآوری کند.

امکان اینکه سگ در طول بازی در محیط خانه دستشویی کند، زیاد است ولی برخورد صحیح شما آموزش را کامل می کند. توله را باید درست همون موقعی که اشتباه دستشویی می کند دعوا کرد و بلندش کرد و روی پد گذاشت و گرنه بعد اینکه زمانی بگذرد، سگ نمیداند برای چه موضوعی در حال تنبیه است.

هیچگاه سگ را نباید تنبیه فیزیکی کرد فقط با صدا بلند تنبیه کنید. زدن حیوان فقط اعتماد به نفس را از سگ شما می گیرد. نکته آخر اگر روی فرش یا زمین سگ دستشویی کرد با وایتکس و یا سرکه بوی دستشویی از بین می رود و محیط بهداشتی می شود.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos